1 Lagerwaard de regio nieuws Met Albert Heijn naar Archeon [in en onzin van gemeen telijk veiligheidsbeleid loscow Circus on Ice 'eteisterd door blessures edenwerfactie De Zonnebloem Afsluiting Winteractie ideoverbinding tussen loeder en kind [Rijnland Ziekenhuis Eurosun^^^"U'lVal' 1 discussie-avond WD DE MOOISTE ZONWERINGS-IDEEÉN KCJMEWVAN LAGERWAARD Hart van Holland/23 februari 1994 pagina 15 :iownsoptreden 1 f"npeen ,g, Archeologische Brandende vragen vondsten in Alphen mJÊP w „iderdorp - Het Rijnland ekenhuis heeft tijdens de [fidéle opening van de ge moveerde kinder- en iaamafdeling een video- erbinding tot stand ge pacht tussen de couveu- •kamer naar de kraamaf- eling. Deze unieke voor- iening is bedoeld vooralle dders waarvan het kind de couveuse-afdeling dl Door deze nieuwe ver ging is het mogelijk oor vrouwen die pas zijn evallen hun baby te zien. ie moeder die de voorzie- jng als eerste kreeg, was nthousiast over deze orm van dienstverlening. hjdens de druk bezochte opening van het Rijnland ziekenhuis, lokatie St. Eli sabeth, was er onder an dere een optreden van een clown voor de kinde ren op de kinderafdeling en voor de kinderen die regelmatig de polikliniek kindergeneeskunde be zoeken. Bovendien wer den de kinderen feestelijk geschminkt. Ter gelegen heid van de opening is op basisscholen in Leiden, Leiderdorp en Alphen aan den Rijn een tekenwed strijd uitgeschreven. De mooiste inzendingen zul len eerst opgehangen worden op de kinderafde ling en daarna geëxpo seerd worden in het res taurant van het zieken huis. systeem te moffelen -*-rra vasie arm Uitersi mei een zonnescherm Eurosun 6 meler. meteenmtvaltoUrtear Ook stormvast regenbesiendtg-fa ef dubbele^ Eurosun zonneschermen in het algemeen: Alle onderdelen van geanodiseerd aluminium. Goed afwaterende kap. Weerbestendig, rot- en schim mei werend acryldoek. Kunnen 's winters gewoon blijven hangen. KANAALWEG 39-53, CAPELLE A/D IJSSEL Telefonische informatie 010-4507466. Maandag geopend van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 17.45 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 9.15 tot 17.00 uur. Volop parkeerruimte op eigen terrein. Regio - Themapark Archeon en Albert Heijn in Boskoop, Koudekerk aan den IJssel, Waddinxveen en Alphen aan den Rijn zijn afgelopen maandag gestart met een spaaractie. Bij iedere fl. 25,- die bij de supermarkt besteed worden aan boodschappen ontvangen de klanten een stempel. Een volle spaarkaart kan ingewisseld worden voor een gratis entreebewijs voor Archeon. Lucia-Het centrale thema op de regio nale discussie-avond die 28 februari [ehouden zal worden door de WD, is Se zin en de onzin van gemeentelijk [eiligheidsbeleid. De avond wordt ge- [rganiseerd door de WD-afdelingen [iphen aan den Rijn, Bodegraven, Bos kop. Gouda, Nieuwerkerk aan den Us- tel. Moordrecht, Reeuwijk, Waddinx- [een en Zevenhuizen-Moerkapelle. Een [an de sprekers is de heer Goekoop, burgemeester van Leiden en korpsbe heerder van de regiopolitie Hollands Midden. Hij zal aandacht besteden aan let gemeentelijk beleid en de regionale lansturing van de politie. De heer Poe iert, plaatsvervangend korpschef van Ke regiopolitie Hollands Midden, Ipreekt over de bereikbaarheid, de na bijheid en de effectiviteit van de politie. Mevrouw Renckens, officier van justis- tie in Den Haag, zal tenslotte een bijdra ge leveren over grote en kleine crimina liteit. Naast deze bekende sprekers zullen ook burgemeesters en politiefunctio narissen uit de diverse gemeenten aan wezig zijn. Ook zij zullen op brandende vragen over lokale aangelegenheden vanuit hun lokaal bestuurlijk-verant woordelijke of operationele invalshoek reageren. De avond wordt gehouden in de Gouwe Gans aan het Groenhoven- park in Gouda en vangt aan om 20.00 SpeClclle SieeF uur. Hans Huizer, bedrijfsleider van AH Rid derhof in Alphen aan den Rijn vertelt over Archeon. "Het is een uniek pro ject. Wij verwachten dat het park een enorm succes zal worden en daar hel pen wij graag aan mee," aldus de heer Huizer. "Het park is gebaseerd op de geschiedenis van Alphen, dus daar zal ongetwijfeld belangstelling voor be staan". Het themapark Archeon in Alp hen aan den Rijn opent de poorten op 1 april. Vanaf dat moment komt het verle den weer tot leven, want de gebouwen en landschappen zijn gereconstrueerd op basis van archeologische vondsten. De Romeinse gladiatoren zullen oefe nen in het amfitheater, prehistorische boeren bewerken hun akkers en in de middeleeuwse stad prijzen kooplieden hun waren aan. Bezoekers kunnen zelf ook een bad nemen in het Romeinse badhuis of in het klooster genieten van een middeleeuwse maaltijd. Bij de Al- bert Heijn-vestigingen in Alphen aan den Rijn, Koudekerk aan de IJssel, Wad- Met Archeon terug naar de Bronstijd dinxveen en Boskoop kunnen de klan ten deze sfeer al proeven, want deze vestigingen zullen ingericht worden met authentieke voorwerpen, die ook in het park gebruikt zullen worden. De spaaractie duurt tot 7 mei. ïoetermeer - Ruim twee weken trekt bet Moscow Circus on Ice nu door Ne derland, waar men met een spectaculai re show inmiddels twintig optredens peeft gegeven. De show is een combina tie van ijsrevue en circus en wordt uit- levoerri door hoofdzakelijk artiesten fan het Russische staatscircus. Tijdens pe twee uur durende show worden acts [epresenteerd die gevaarlijk zijn waar- [itior de kans op blessures aanwezig is. relaas wordt de groep artiesten mo- jnenteel geteisterd door een aantal blessures. Daarom heeft de directeur van Moscow Circus on Ice besloten de geplande optredens in Zoetermeer van 2 tot en met 6 maart te annuleren. In deze week krijgen de artiesten rust om te herstellen. Bezoekers die een kaartje hebben ge kocht voor de optredens in Zoetermeer kunnen bij de voorverkoopadressen hun geld terug krijgen. Vanaf 9 maart start het circus opnieuw met de show in de ijshal De Vechtse Banen in Utrecht. t.k. Citroën BX 1.4 RE bj 83 div. nw. onderdelen i.z.g.st. 2850,- 01828-16914 Gevr. ervaren oppas voor peuter van 2 jaar leftijd v.a. 18 jaar 01828-11028 Bedankt voor de buitenlandse munten in de bus bij de Rabobank Zevenhuizen - Rode Kruis Bébé contort buggy incl. toebehoren 150,- 01802-2799 Als zondag de zon nu maar schijnt, anders heb je er nog niets aan succes Ma Conny van harte gefeliciteerd! tot gauw! p.p.s. Pap en mam, bedankt voor alle hulp in mijn nieuwe huis! jullie liefste dochter Leen de Vries wordt 52 jaar - gratis gebak eten op de Nic. Beetslaan 156. Waddinxveen Pap, van harte gefeliciteerd Raymonde [jnwoude - De Zonnebloem, afdeling f'jnwoude, organiseert van 28 februari en met 4 maart een grote ledenwerf die in de gemeente. De vereniging, die T'cn inzet voor langdurig zieken, licha- elijk gehandicapten en hulpbehoe- rende ouderen, zal een informatieve J i versturen aan alle inwoners van pzerswoude-Dorp, Koudekerk aan Cen Ussel, en Rijndijk die nog geen lid f 'n Van De Zonnebloem. Een groot deel an de opbrengst van de actie is be- r voor het plaatselijke Zonne- P ncin-werk in Rijnwoude dat nu 12_ bestaat. "Een succesvolle leden- 1 'achezoueen geweldig jubileumge- I' enk voor ons zijn," vindt Ria Does burg, voorzitter van de afdeling Rijn woude, dan ook. Behalve veel nieuw leden hoopt de afdeling ook nieuwe vrijwilligers te vinden, onder andere voor het bezoeken van zieken en gehan dicapten. "Deze mensen dreigen vaak te vereenzamen en door de bezoeken van de vrijwilligers worden zij zoveel mogelijk bij het maatschappelijk leven betrokken", aldus Ria Doesburg. Naast de bezoeken verzorgt de Zonnebloem ook uitstapjes, dagboottochten, win- keldagen en vakanties. "En daar kan iedereen, ongeacht le vensbeschouwing een beroep op doen" benadrukt Ria Doesburg nog maar eens. Zevenhuizen - Zaterdag 19 februari werd de winteractie, een initiatief van de middenstand en het Hart van Holland, feestelijk afgesloten. Bij Albert Heijn was een langlaufbaan geplaatst waar iedereen zijn kunsten kon laten zien en er was een aantal kramen op het dorpsplein. Door omstan digheden konden de aangekondig de voorstelling van de Oostenrijk se band en de houthakwedstrijd helaas geen doorgang vinden. Gelukkig kon een accordeonisten duo het geheel nog in een gezelli ge sfeer brengen. Op het dorp reed ook een arreslee, waarmee men een gratis rit kon maken. Het koeien-melken viel zeer in de smaak bij de jeugd. IKÜU ,1 '.utum. De kassabonnenactie was een groot succes: vele lezers van het Hart van Holland hebben kassabonnen verzameld en op die manier meegedongen naar de drie prijzen die be schikbaar gesteld werden door de Zevenhuizense mid- Marc Dorrepaal van reisbureau De Zwaluw (links) reikt de prijzen uit aan de heer Metselaar (derde van links) en mevrouw Markus-Keijzer (tweede van rechts) denstanders. De eerste prijs, een reis- cheque van 1.000,-. werd gewonnen door J.P. Metselaar, de tweede prijs, een reischeque van 500,-. ging naar J. Verwey, die helaas niet aanwezig was bij de prijsuitreiking. De derde reischeque (fl. 250,-) ontving me vrouw Markus-Keijzer. Nu al een enthousiast langlaufer

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15