Let op vet-actie gestart Spectaculair concert op twee piano's Diploma zwemmen in "de Sniep" Jan Kooistra leidt winter competitie JBV Waddinxveen Koninklijke onderscheiding voor bestuurslid K.N.G.B. "Vrouwen" in bibliotheek Anatoli Gantwarg damde in Waddinxveen Forumavond: vrouwen en verkiezingen Back to the sixties Jazzfeest in de Tunnel Milieuprijs Boskoop Kerkdiensten Iets bijzonders Bloemen en bedankkaarten Blijvende belangstelling Bassie en Adriaan in Boskoop Hart van Holland/23 februari 1994 pagina 19 I Zondag 27 februari Teun van der Krol houdt Gantwarg op gelijkspel Winnaars Waddinxveen - Heel Nederland staat de komende weken in het teken van 'Let op vet'. Zo worden van 7 t/m 30 maart rondleidingen gehouden in supermark ten, Tijdens deze rondleidingen, die verzorgd worden door diëtisten, wordt er stilgestaan bij de verschillende schappen en alles verteld over vet. In de supermarkten wordt antwoord ge reven op vragen over verborgen vet en over de ingrediënten van verschillende produkten. Kortom: waar moet je op letten bij het kopen van levensmidde len? De actie is een initiatief van Stuur- groep Goede Voeding en de Nederland se Hartstichting. Eén van de deelnemende supermark ten is Albert Heyn aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen. Op 9 maart start de rondleiding om 12.30 uur. Deelnemers (max. vijftien) dienen zich van te voren op te geven door middel van het insturen van een brief kaart aan: Let op vet, Postbus 606,2003 RP in Haarlem. Op deze briefkaart moet vermeld worden: naam, adres, woon plaats en de plaats waar de rondleiding wordt gehouden. De deelnemers krij gen bericht thuis. Waddinxveen - Op donderdag 24 fe bruari verzorgen Ellen Corver en Sepp Grotenhuis het vierde concert in de serie kamermuziekconcerten in de raadzaal van het gemeentehuis in Wad dinxveen. Zij zullen twee vleugels be spelen. Beide pianisten studeerden aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Het programma bestaat uit onder ande re de 'Haydn-variaties van Brahms' en Lindaraja' van Claude Debussy. Van de laatste componist worden verder twee nocturnes gespeeld in bewerkingen van Maurice Ravel. Van Ravel zelf zul len Corver en Grotenhuis 'La Valse' vertolken. De avond, die om 20.30 uur zal aanvan gen, eindigt met 'Concertino op.94' van Dimitri Shostakovich en diens 'Trois mouvements de Pétrouchka'. Kaarten a 12,50 11,- met CJP of pas 65+) kunnen telefonisch besteld worden via 01828-24697. Waddinxveen- In het Gouwebad "De Sniep" is dinsdag 15 februari weer ge zwommen voor het B-diploma. Er waren 26 kandidaatjes die allemaal geslaagd zijn. Namens de Nationale Zwemraad was mevrouw G. Verweij-Wissing als toe- zichthoudster afgevaardigd. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, R. Hoger- brugge en C. Slagter. De 26 geslaagde kandidaatjes zijn: Jos van den Hoek, Emmy Breetveld, Barry v.d. KleijRoy Hofman, Marloes de Vos, Diana Alblas, Arjan v.d. Heijden, Niels Greep, Pascal Hoogendoorn, Esther van T ol, Alwin Roepers, Christiaan Ver hagen, Esmee Twigt, Kelly de Jong, Dennis Faber, Sabine de Knecht, Lotte Aanholt, Jort van der Louw, Dieuwertje Rip, Jeffrey Uitman, Geraline Buys, Mandy de Jong, Melissa van Hierck, Marieke Kaptein, Katinka Klijn en Ma rieke Zegwaart. Waddinxveen - Jan Kooistra heeft zijn koppositie in de wintercompetitie van de Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen verder uitgebouwd. Hij leidt nu met twintig gewonnen wedstrijden en een puntensaldo van 136. Hij wordt nog steeds op de hielen geze ten door Piet van de Made met twintig gewonnen wedstrijden en 71 punten. Met nog twee wedstrijden te gaan is er nog steeds een kans voor Piet van de Made om Jan Kooistra in te halen, daar voor moet Jan wel een wedstrijd verlie zen. Norbert Schiffering heeft zijn derde plaats moeten afstaan aan Willem van Bockom Maas met achttien gewonnen wedstrijden en 74 punten. Ook de nummer vier, vijf en zes (Pieter Wijbenga, Nel Oudijk en Peter Korte- kaas) maken nog een kans op de derde plaats. Inmiddels is de inschrijving gestart van de voorjaarscompetitie triplette die begin maart van start gaat. In 1994 is voor het eerst gekozen voor een voorjaarscompetitie triplette in plaats van doublette, dit in verband met een betere voorbereiding op natio nale competitie. Echt waar! André en Willy 12,5 jr. bij elkaar! Gefeliciteerd Dirk en Els vd Veen Wel gefeliciteerd met je verjaardag Els! Pa en Ma Buisman van harte gefeliciteerd met de 25e trouwdag op 26-2-94! JJJNH Sabrine op 25-2 13 jaar van harte, groeten en kusjes van je vriendin Annemarie t.k. mini wasmachine en 4 rond armige eetkamerstoelen t.e.a.b. 01728-8592 tk. Sparta vouwfiets 22" wielen; kleur: blauw 01728-8222 t.k. inklapbare kinderwagen ook te gebr. als wandelwagen nu 150,- 01728-7497 t k. massief eiken salontafel 105 cm doorsn. witte commode 01828-31812 t.k. Tuner merk: technics zilverkl. front, prima geluid!/ 100,-01828-18302 t.k. tubelight met 2 trekpendels wit z.g.a.n. 35,- 01828-18302 t k. autoradio /cass type 680 op slede digg type 553 philips roadst 01828-15331 t.k. Berberkleed 230x160; schemer- hanglamp wit 250,- 01828-14066 na 5 uur 19337 t.k. tourcaravan cavalier 3 pers. met koelk. en voortent gr. 1 jr. buitenst. 01827-4407 t.k. overgordijnen bruin maten: 2x360 br 1x 240 br 1 x 120 br hoog 2.50 mtr. 01828-13682 t.k. typemachine met brede wagen merk Olympia 25,-01828-18278 compl. babykamer comm. m. bovenb. 2 drs. kast ledikant wit 1500.- 01828-30702 t.k. combi-wagen dbl. plooimodel compl. 350. draagzak 40,- pastel 01828-10764 vloerkleed beige/bruin/blauw gemelleerd. scheerwol Ixbr 230x140 50,- 01828-14414 t.k. konijnenkooi wit afm. 70x45 cm 25,- 01828-15552 t.k. magnetron moulinex 50.-: keukenmachine met 8 hulpstukken 75,- 01828-14080 t.k. Toyota Starlet 1.2 dl bj '80 i.z.g.st. apk half aug. 800,-01828-15736 t.k. golden retriever pups 03486-2241 Waddinxveen - Zaterdag 12 febru ari werd mevrouw Kuyntjes uit Waddinxveen feestelijk verrast. Op die dag, tijdens de receptie ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Bond, Regio Gouda die gehouden werd in Zoe- termeer, werd zij benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. De bijbehorende versierselen wer den opgespeld door burgemeester Van der Linden van Waddinxveen. Zij ontving de ridderorde voor haar verdiensten voor de gymnas- tiekbond. "Ik was heel verrast, dit had ik nooit verwacht" vertelt mevrouw Kuyn tjes. 's Middags had mijn echtge noot voordat we naar de receptie vertrokken gevraagd of ik de onder scheiding die ik een andere keer ge kregen had van het regiobestuur wil de opspelden. Mijn zoon voegde daar aan toe dat ik misschien ook een plekje vrij moest laten voor de onderscheidingen die ik nog zou krij gen. Maar toen vermoedde ik nog niets." Tijdens de receptie rook me vrouw Kuyntjes echter lont toen zij ook haar jongste dochter in de zaal zag. "Op dat moment bedacht ik dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn". De ridderorde werd onder andere verleend voor de activiteiten van mevrouw Kuyntjes tijdens de organi satie van drie Gymnaestrada's. Zij Mevrouw Kuyntjes: "De Gymnaestrada's waren werkelijk sportieve vakanties" organiseerde deze internationale sportbijeenkomsten in 1981 (Zwitser land), 1986 (Denemarken) en 1991 (Ne derland). "Het eerste jaar was ik bij de organisatie betrokken als secretaris, de tweede keer was ik penningmeester en de laatste keer voorzitter van het Nederlandse Comité", aldus de gehul digde. "Het is heel leuk werk, het rege len van zulke sportevenementen. Er gaat heel wat werk aan vooraf, maar het is echt een vakantie voor de deelne mers. Achteraf kreeg ik vaak bloemen en stapels bedankkaartjes". De Gym naestrada werd voor het eerst gehou den in 1953. Jo Sommer, de oprichter van het evenement, wilde verbroede ring tussen de verschillende landen be werkstelligen en koos daarvoor niet de topsport, maar de 'breedtesport'. De keuze viel op de gymnastiek. Sindsdien worden de sportbijeenkomsten elke vier jaar georganiseerd. Mevrouw Kuyntjes stopt met de orga nisatie van de Gymnaestrada's om dat zij sterk vereenzelvigd werd met het evenement. "Mensen zien mij bijna als het symbool van het evene ment, daarom is dit een goed moment om ermee op te houden. Bovendien wil ik meer tijd gaan doorbrengen bij onder andere mijn schoonouders. Ook gezondheidsredenen spelen mee met de beslissing om te stop pen". Toch zal zij de gymnastiek niet loslaten, "Ik blijf actief in het regiobe stuur en zal de komende Gymnaestra da's met belangstelling blijven vol gen". Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. W. Scherff, Spakenburg; 16.30 uur: ds. H. Hidding, Bunschoten. Herv. Immannuël kerkgem. 10.00 en 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; Boskoop V.P.G.: dr. E.P. Meijerink, Oegstgeest Herv. gem. 9.30 uur ds. C. Snoei, Scherpenzeel; 18.30 uur P.L. de Jong, Rotterdam-Delfshaven. De Stek 9.30 uur kand. J.G. Schender- ling, Alphen a/d Rijn Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Peter Paauw. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur drs. N. De Reus, Ter Aar Boskoop- Bassie en Adriaan komen met een lachspektakelshow naar Boskoop, en wel op zaterdag 19 maart in de beurshal Florida op de A.P. van Nes laan. De aanvangstijd van die dag is om 14.00 uur en men kan kaarten in de voorverkoop kopen bij Bruna Jongejan op de Koninginneweg 6 in Boskoop. t.k. bruidsjapon mt. 40/42 1/2 nw. prijs 01828-31090 t.k. wintersportjacks skibroek schaatsen (kunst)/ wit verder huisraad 01828-30299 Waddinxveen- Anatoli Gantwarg, 45 jaar oud, 4 voudig ex-wereldkampioen dammen was afgelopen zaterdag ter gelegenheid van de 40e Waddinxveen- 56 damdag op bezoek bij de Waddinx- veense damverengiging Excelsior. Voorzitter Piet Swart en wethouder sPortzaken van de gemeente Waddinx- v'een J.a. Hielema openden de damdag. Nadat de wethouder een sneldampartij lagen de uit het Wit-Russisch Minsk afkomstige Gantwarg had gespeeld, konden de 52 dammers in groepen van starten met hun wedstrijden. Het sPeeltempo van deze damdag was 60 petten per uur. Zeker de eerste groep in e hoofdklasse trok bekijks. Menig Jjammer wilde wel eens de verrichtin gen yan deze sterke dammer van zeer nabij volgen. Bij hem in de groep waren jngedeeld de sterke Evert Bronstring Leiden, Gerard van der wouden van at Goudse Damlust en de 18 jarige ,lfJdinxvener Teun van der Krol, een an de sterke jeugdspelers van de orga- mserende verengiging. In de eerste de beste ronde viel de verrassing, doordat Gantwarg de winst aan Bronstring moest laten. Van der Krol en van der Wouden Remiseerden. Na een fraai gambiet stelde Van der Rkol het punt veilig. In de tweede ronde blunderde Van der Krol tegen Bronst ring. Van der Wouden gaf Gantwarg goed partij, doch een schitterend posi tioneel eindspel van Gantwarg bracht hem winst, in de 3e ronde hielden Bronstring en Van der Wouden het op een gelijkspel. Anatoli Gantwarg be zorgde Teun van der Krol in een klassie- kachtige opzet veel denkwerk. Maar enkele zetten later kwam ook de ex- wereldkampioen in tijdnood. Hij for ceerde schrijfwinst, maarTeun weerde zich sterk en wist precies en fraaie re mise uit de strijd te slepen. Toch een schitterend resultaat van de Excelsior- speler. Naast het individueel spel streden 4 teams (die elk minimaal 4 spelers naar het toernooi afvaardigden) om de Kees- Kramp beker. Deze beker is door de organisatie be schikbaar gesteld voor het viertal die zich van te voren hadden opgegeven om mee te dingen naar deze beker. De beker werd gewonnen door de dam- verenging Mariahoeve uit Den Haag. De overige winnaars waren in de hoofd- klass: E.J. Hoogendoorn (Boskoop), P. v. Eek (Zoetermeer), H. Gibhart (Har- dinxveld), R. Landendam (Mariahoe ve). In le/2e klasse werden P. v.d. Laan (Ma riahoeve), A. Blom (Waddinxveen), B. de Hoop (Schoonhoven), A.Korevaar (Stolwijk), D. Heeren II (Waddinxveen), H. Vis (Rotterdam), J. van Savooijen (Rotterdam) en F. Brinkman winnaars. Boskoop- In de maand maart wordt in de bibliotheek aandacht besteed aan allerlei aspecten van 'de vrouw'. Er wordt op dinsdag 8 maart in het kader van de internationale eerste vrouwendag gepraat over 'wat bete kent de vrouw in je leven'; de bekende schrijfster Astrid Roemer zal hierover een inleiding houden, daarna zal er met de aanwezige vrouwen over dit thema gesproken worden. De expositie in de bibliotheek zal in de maand maart ingericht worden door Roelien Bast uit Gouda en Els de Jong uit Boskoop. Roelien Bast (44 jaar) is altijd al creatief bezig geweest. Sinds 5 jaar is zij actief met schilderen bezig door cursussen op de Werkschuit Aca demie in Gouda en lessen van Olga Sonneveld, Araun Gordijk, Ruud Ver kerk en Hanneke Suringh. Roelien be gon met olieverf, het laatste jaar is ze met acrylverf bezit en verkent zij de mogelijkheden van gemengde tech niek. De onderwerpen die zij kiest kun je benoemen onder de term 'de mens in al zijn aspecten', voor deze expositie heeft zij voor 'de vrouw' als thema ge kozen. Els de Jong is ook altijd bezig geweest met tekenen. Pas enige jaren geleden is zij begonnen met lessen van Jan van Beusekom. Later is ze ook bij de Werk schuit Academie les gaan nemen waar ze Roelien Bast leerde kennen. In de toekomst zal Els zich meer technieken eigen maken en gaan gebruiken. Op vrijdag 4 maart a.s. om 19.00 uur zal door Hanneke Suringh deze tentoon stelling geopend worden. De schilde rijen zijn te zien tot eind maart tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Boskoop - De gemeenteraadsverkiezin gen naderen met rasse schreden. Weet u op welke partij u gaat stemmen en op wie? Heeft u nog bedenkingen of vra gen? Op 28 februari wordt er een dis cussie-avond georganiseerd door de Boskoopse vrouwenraad in het kader van het project 'Vrouwen in de poli tiek'. Aan deze avond wordt meege werkt door vrouwelijke afgevaardig den van alle Boskoopse politieke par tijen. Het forum zal geleid worden door Paula van de Burg, die de avond opent met een inleiding over het functione ren van de gemeenteraad. De discus sie-avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Tunnel in Boskoop. De toegangsprijs bedraagt 1,-. Boskoop- In de Rozenburcht in Bos koop kan men op 12 maart Back to the sixties. Die avond spelen er maar liefst vier bands: Oscar Benton. The Melody Mixers, The Clarks en Gotta Go. Kaar ten zijn in de voorverkoop bij Hagoort Expert in Boskoop en bij de VW Alp hen aan den Rijn en Boskoop. Deze avond begint om 20.00 uur. Boskoop- Op zaterdag 26 februari wordt er een Jazzdanceparty in jonge rencentrum De Tunnel georganiseerd met een live optreden van de band The mendoza dance parti. The Mendoza Dance parti is één van Nederlands meest swingende en funkieste band van dit moment. Hun spel is geënt op het meest swingende werk van de JB's en Maceo Parker. Ook vertoont de band zo af en toe spoortjes van metal en psychedelische invloeden die hun show tot een spektakel maken. Dit feest wordt in goede banen gelid door D.J.'s Guido en Docdope the Sjaakman, ze zijn op de hoogte van de meest recente ontwikkelingen op Jazzdance gebied en zorgen gegarandeert voor een waan zinnige avond. De jazzparty begint om 22.00 uur. Boskoop- Dit jaar wordt door de ge meente Boskoop voor de tweede keer de milieuprijs uitgeloofd. In 1993 is de prijs uitgereikt in de categorie "bur gers". Dit jaar is de categorie "groepen en verenigingen" (waaronder scholen) aan de beurt. De prijs bestaat uit een blijvend aandenken en een geldbedrag van 1.000,-. Burgemeester en wethou ders hebben groepen en verenigingen die voor deze prijs in aanmerking den ken te komen opgeroepen zich voor 1 maart a.s. bij hen aan te melden. Het is ook mogelijk een groep of vereniging voor te dragen. Tot op heden zijn er geen reacties ontvangen. Verwacht wordt, dat er toch genoeg ideeën leven of projecten zijn of worden uitgevoerd die voor een beloning in aanmerking komen. Degenen die zich aangesproken voelen worden alsnog van harte uitgenodigd gemotiveerde inzendingen of voor drachten in te dienen. De "spelregels" zijn vastgelegd inde door de gemeente raad vastgestelde verordening op het beschikbaar stellen van milieuprijzen inde gemeente Boskoop. Deze verorde ning kan op werkdagen tussen 09.00 en 12.15 uur worden ingezien in het ge meentekantoor aan de Babsloot.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19