in esentwintigste tings de Gouweloop vh niet verder in Europa-cup! abé wint dubbel keurstellend verlies ZVH-dames BROUWER DE KONING Agon 2 verliest kansloos Drie titels Tjeerd Hillerts Paul de Jong nieuwe trainer Floreant -zaterdag TZM deelt de punten Koudekerk tegen G. JES. Overwinning meisjesploeg TOOS Snelle tijden superprestige UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/23 februari 1994 Vertrouwd parcours 'H van slag tegen Brevok! pagina 21 Stratentoemooi addinxveen- De Waddinxveense atletiekvere niging S.C. Antilope staat zaterdag 5 maart a.s. weer klaar voor de ontvangst van enige „derden atleten uit de wijde omgeving, maar ook uit rest van Nederland. Er staat een wedstrijdloop van act 10 kilometer op het programma, terwijl ook 'estatielopen van 1,8 t/m 16,4 kilometer voor de ebbers tot de mogelijkheden behoren. De 10 kilo ier gaat om 13.30 uur voor K.N.A.U.-leden van start eren, dames en veteranen), de jeugdprestatieioop 1,8 kilometer om 124.30 uur, terwijl om 14.45 uur „r de overige afstanden vaan 3,6 6,8 10 en 13,2 en tl kilometer het startschot zal klinken. Bij vorige nes de Gouwelopen kan de organisatie, die dit jaar handen is van Peter Wennekes als voorzitter van de pustrijdcommissie, terugzien op sportieve en talrij- deelname. Het totaal aantal deelnemers bij de dstrijdloop voor K.N.A.U. atleten lag vorig jaar bij 25e jubileumloop op zo'n 180 deelnemers, terwijl j de prestatielopen zo'n 300 liefhebbers werden leid. Ook dit jaar blijkt dat de voorinschrijvingen et denderend in aantal zijn, maar elk jaar wordt op wedstrijddag zelf nog veel na ingeschreven. De ersomstandigheden in deze tijd van het jaar zijn rveel atleten een reden om de wedstrijddag zelf af wachten. Enkele streekatleten die de atste jaren in Waddinxveen van start jn gegaan bij de heren zijn: Jan de ng en Bert Koster (Av47 Boskoop), i Polderman en Rien v.d. Wilt (Cly- neus Woerden), Mart Spruit en Kees d.Heul (Avantri Schoonhoven), Auke henen Bert Koppendraaier Gouda). In 1993 liepen de Waddinxveners Hans Broere en Joop Briede bij de klasse vet. 1 naar uitstekende eindklasseringen et parcours van de wedstrijdloop telt 'ronden, waarbij de start op de Sta ringlaan er voor zorgt dat en volledige 10 kilometer kan worden gelopen, voor dag na genoemde 3 ronden de finish op de Alberdingk Thijmlaan, tegenover de atletiekbaan, wordt bereikt. Het volle dige parcours ziet er als vanouds uit: Staringlaan, Bosboom Toussaintsin- gel, Wilgenlaantje, Linneausweg en Noordkade in Boskoop en via de Sta ringlaan weer via de Bosboom Tous- saintsingel naar de Alberdingk Thijm laan. Op de Noordkade, die tijdens de wedstrijden en prestatielopen weer volledig zal zijn afgesloten voor alle verkeer, zal weer een weghelft voor de atleten ter beschikking staan. De ande re weghelft is bestemd voor bestem mingsverkeer, openbare busdiensten en zieken- en noodtransporten. Ook op de Linneausweg in Boskoop zal een strook weg, d.m.w. pilonen de atleten van het wegverkeer scheiden. gelopen week speelde ZVH in Cannes relurnwedstrijd van de kwart-finale ropa-cup tegen de gelijknamige club. eerste wedstrijd in Zevenhuizen as met 3-1 verloren gegaan en ZVH Ld alleen aan een 3-0 overwinning ge- eg om door te gaan. de eerste set wist ZVH het de franse elers heel moeilijk te maken. Lange "d hielden de beide ploegen elkaar in 'enwicht, maar in de beslissende ndfase waren Cambertin en zijn aan- llers de koelsten en werd de' eerste t met 15-13 gewonnen. In de daarop lgende sets probeerde ZVH het nog ■el. maar AS Cannes speelde vrijuit in wetenschap dat zij de finale konden ganiseren in eigen huis. Met resp. 15- en 15-10 was voor ZVH het Europa- p verhaal over. speelden de Zevenhuizense heren alweer een competitiewedstrijd in Breda, waar zij het opnamen tegen Brevok. De meegereisde supporters van ZVH konden hun ploeg niet meer terug. Coach Vd Burgt met de opstel ling zonder Rini Boutens erin. In deze samenstelling lieten de spelers van ZVH, Brevok rustig komen en kon spel verdeler John Stubbe zijn aanvallers goed in stelling brengen. Met 15-5 ging deze set naar TDK toe. In de tweede set kwam Rini Boutens in het team, voor de zwak spelende Edger Tinkhof, en de ploeg zette Brevok on derdruk met de service en ging ook een sneller spel spelen. De ZVH-blokkering had grip op de Bredase aanvallen én met 4-15 stond het weer gelijk in sets. In de derde set raakte ZVH helemaal van slag. Bij een 3-7 voorsprong, raakte Paul Vreeke van Brevok geblesseerd door ongelukkig in aanraking te komen met de scheidsrechtersstoel. Vanaf dat moment ging Brevok feller spelen en kropen de Zevenhuizense spelers in hun schulp. ZVH kon een 9-7 achter stand nog wegwerken, maar het rand- gebeuren overheerste deze set teveel. Bovendien deed scheidsrechter Mooy ook nog een duit in het zakje om beslis singen een paar keer te herroepen. Bre vok profiteerde daarvan en kon met 15- 10 de set winnend afsluiten. In de vierde set leek het erop dat ZVH zich hersteld had en kwam voor met 8- 12. Brevok gaf niet gewonnen en met de krachtige sprongservice van Karl Schot wist Brevok langszij te komen en zelfs door te gaan naar een 15-12 set winst. Voor ZVH komt dit verlies hard aan, het gat met koploper Piet Zoomers is in middels opgelopen naar zes punten en dit is onoverbrugbaar. A.s. zaterdag speelt ZVH in sporthal Swanla, tegen stander is dan streekgenoot Radius. De wedstrijd begint om 19.00 uur. "nthuizen- Het eerste team van de eltennisvereniging Tabé heeft vrij- i en maandag twee klinkende over- nningen behaald. Vrijdag werd in Ha- rswoude met 8-2 van Avanti 5 gewon- n. Maandag erop in Benthuizen met 1 tegen RTC 3 uit Rijnsaterwoude. Het "mmentaar van aanvoerder Alexan- «van Waay naar aanleiding van deze tste overwinning: "vandaag hebben jevoor het eerst pas lekker gespeeld" 1 l vooral op het gehalte van de te- nstanders. RTC was duidelijk van "lijk niveau, terwijl er tegen Avanti eel meer sprake was van niveauver- "hil tussen de spelers. Tegen Avanti k het erop dat alles gewonnen zou aan worden. Maar ja, zo goed als de nthuizenaren individueel spelen, zo 'echt spelen ze samen: voor de derde peenvolgende keer ging het dubbel- Iverloren. Naast het dubbel verloor Jef Jakobs tegen Avanti ook een wed strijd. De heer Pannebakker van Avanti bleek over betere zenuwen te beschik ken, na een verloren en gewonnen set tegen Jef Jakobs gaf de derde set de doorslag in betere mentaliteit: 21-7, een verdiende afgang voor Jef. In de laatste wedstrijd van deze avond tussen de heer Pannebakker en Remco Visser leek ook Avanti te zullen gaan winnen. Spanning alom want bij 20-20 ging men door tot 30-28. Voor Tabé. Zoals in de inleiding al staat werd de maandag erop weer volop gestreden in de Sporthal de Hil. RTC 3 bleek een gelijkwaardige tegenstander te zijn, al hoewel de uitslag 9-1 anders doet ver moeden. Werden in de afgelopen we ken nogal eens wat wedstrijden snel in twee sets afgemaakt, nu moest er voor ieder punt 'geknokt' worden en werd de 9-1 overwinning aan het eind door Frank van Waay aldus gerelativeerd: "voor hetzelfde geld hadden we met 6- 4 verloren, alleen wij waren net ietsje beter en hadden ietsje meer geluk." Spanning alom in deze wedstrijd, vele uitslagen net in het voordeel van Tabé: 21-9 en 21-18 overheersen het scorefor mulier. Allen het dubbel van Tabé liet weer niet goed: 9-21 en 19-21 geven aan dat het samenspel verbetering be hoeft. Tabé 2 versloeg Reflex 2 met 6-4. Frido Kranen scoorde 3x, Ronald van Velzen 2x en Sandra Wiese lx. Tabé 3 versloeg T averzo 29 met 9-1Bas van de Graaf en Gerrit Hydra scoorden 3x en wonnen samen het dubbel, Ge orge Visser scoorde 2x. Tabé 4 verloor met 10-0 van de dames van Spinmill. De enige driesetter zat in de laatste wedstrijd: Chris van Dorp verloor met 12-21; 23-21 en 21-23. /enhuizen- In deze belangrijke wed- Wd tegen Somas-Activia in St. Antho- s waren de Zevenhuizense dames te Pannen. Alleen in de derde en vierde werd het niveau van de afgelopen Mstrijden gehaald. Het begin was '"ter hoopvol. heerste set werd een 5-0 voorspong "omen. Een gedreven en sterk verde lend Somas Activa trok echter het ."'atief naar zich toe. Toch had ZVH ■leen 14-15 nog alle kans op set-winst. e'werd echter 17-15 voor Activa, de tweede set lukte het helemaal niet. etbegin van de derde set gaf hezelfde pd. Op dat moment besloot coach Jaap Akkerhuis om Catharina v.d. Meer op de buitenkant in te zetten. De aanval begon beter te lopen en ook verdedi gend kreeg men meer vat op het spel van Somas Activa. Nog alle kans bij een 8-15 set-overwin ning. In de vierde set ging het gelijk op. Een 9-10 voorsprong toch weer naar 14- 11 achterstand, ingelopen naar 14-13, uiteindelijk 15-13 verlies en een 3-1 ne derlaag. Hierdoor blijft ZVH in de gevarenzone. Volgende week staat de uitwedstrijd tegen WC 2 in Vught op het program- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Daar ben je mooi ingetrapt, Ruth B. groetjes Valentijn Boskoop- Na een mindere periode van het team, mede veroorzaakt door de blessure, was de verwachting voor een goede prestatie afgelopen zaterdag hoog gespannen. Het volledige team was op bezoek bij Sille/Jup. 2 te Oude water. Het bleek helaas anders uit te pakken. Van begin af aan was Agon niet in de wedstrijd. Met name de vele stopfouten resulteerden al gauw in een grote ach terstand. Ook de wisselspelers konden daarin geen verandering brengen. De eerste set werd kansloos verloren met 15-3. De tweede set liet in het begin een gelijk opgaande strijd zien. Daarna trok SilleXJup, weer het beter spel naar zich toe. Met een lastige serveerbal en geva rieerd aanvalspel liep het team uit Oudewater al weer snel uit tot 13-4. Bij deze stand moest Marcel de Wit van Agon het veld verlaten met een spier blessure in het kuitbeen. Deze tegen slag kon niet door het slecht in de wed strijd zittende team van Agon worden opgevangen. De tweede set werd met 15-5 verloren. De derde set gaf helaas voor Agon geen verbetering te zien (15- 2). Een wedstrijd voor AGÖN2 om snel te vergeten. Waddinxveen- Op de clubkampioen schappen van de Waddinxveense Bad minton Club Aeolus heeft Tjeerd Hil lerts op zeer overtuigende wijze 3 titels in de wacht gesleept. In het heren enkel heroverde hij hiermee de titel van Joeri Kraayenstein, die dit jaar genoegen moest nemen met een derde plaats ach ter Marco Overes. Bij de dames ging de enkelspel-titel zeer verrassend naar de veertienjarige Linda Wiegel die in de finale te sterk bleek voor Marloes van Heteren. De herendubbel-titel werd een prooi voor de favorieten, Tjeerd Hillerts en Joeri Kraayenstein. Bij de dames ging deze titel in het dubbelspel naar Ilse van Steijn en Linda Wiegel. De gemengd dubbel tenslotte werd ge wonnen door Natasja van Es en Tjeerd Hillert. In de B-klasse werden de enkel spelen gewonnen door Hans van Grie ken en Kora Stuy. Op zaterdag 19 februari werd ook nog het WBC stratentoemooi georgani seerd. Aan dit toernooi werd deelgeno men door diverse teams uit geheel Waddinxveen. leder team bestond uit minimaal 2 dames en 2 heren. Hoewel het voor bijna iedereen de eerste keer was dat men de badmintonsport beoe fende was de inzet heel erg groot. Naast het kennismaken met de badmintons port, was het voornaamste doel de ge zelligheid. Gezien de reactie aan het einde van de dag, werd dit doel zeker behaald. Het team "Zuidhonk" mocht aan het einde van de dag met de eerste prijs naar huis gaan, terwijl de tweede prijs werd behaald door het team Oost polderweg. Vast staat nu al, dat er vol gend jaar wederom een dergelijk toer nooi georganiseerd zal worden. Boskoop- Paul de Jong, de huidige trai ner van Sportlust uit Woerden, wordt het seizoen '94-'95 de nieuwe trainer van Floreant-zaterdag. Afgelopen week kwam hij met het bestuur van Floreant tot overeenstemming. De verbintenis duurt één jaar, met een optie op nog eens twee jaar. Linschoter Paul de Jong speelde enkele jaren betaald voetbal (Sparta, Ajax en Haarlem). Hij is thans leraar lichamelijke opvoeding. Als voetbaltrainer is hij actief sinds 1982. Dat is het jaar dat hij met betaald voet bal stopte. Paul de Jong trainde achter eenvolgens WY (Nieuwegein), JSV (Nieuwegein), NSV (Noorden), Spirit (Oudenkerk) en Sportlust. Floreant wordt zijn zesde club. De jong koos voor Floreant vanwege de kwaliteit die er rondloopt. Hij acht dit team tot meer in staat dan spelen in de vierde klasse. Bij Floreant is men zeer content dat men een trainer van het kaliber als Paul de Jong heeft kunnen aantrekken. Zevenhuizen-Moerkapelle- Het eerste team van tafeltennisvereniging TZM moest woensdag 16 februari uit tegen Combat 2 uit Bleiswijk. Ditmaal be stond het team uit Ad van Heijningen, Adriaan van Belzen en Guus van Amer- ongen. Na een langdurige strijd met 7 partijen in drie games werd het uitein delijk 5-5. Guus verloor helaas al zijn partijen waarvan er twee met nipt ver schil in de derde game. De tweede wed strijd van Adriaan van TZM verliep een stuk beter dan de eerste tegen ILAC, hij won twee partijen en verloor er één. Ad had weer een prima avond want hij won al zijn partijen. Het dubbel werd ge speeld door Ad en Guus en werd in drie games verloren. De volgende wedstrijd is maandag 21 februari tegen het op de eerste plaats staande TOP 1 uit Haastrecht. Koudekerk-Op zaterdag 26 februari a.s. speelt Koudekerk thuis tegen GWS uit Sassenheim, aanvang van de wedstrijd is om 14.30 uur. Pupil van de week voor deze wedstrijd is Marco Hozee. Marco speelt in de E2- pupillen van Koudekerk. Koudekerk 2 speelt een uitwedstrijd tegen koploper Ter Leede 3 in Sassen heim, aanvang 14.00 uur. Ard, Els en Nel nu heb ik 2 kaarten van stelletje onervaren koppelaarsters Opzij, opzij Matthijs komt in zijn auto voorbij; gefeliciteerd pa ma jo gré di cor heieen Anja en Martien 2 maart 12,5 jaar een paar van harte gefeliciteerd Ja, ja het is waar Arwin wordt 3 jaar oma en opa Ulttenbroek t.k. een electr. radiator 2 meter lang 60 cm. hoog met thermostaat 50,- 01793-1970 t.k. Sparta meisjesfiets 6-12 jr. 50,-; ski's 150 cm 50.-; OSS gympakje 7,50 01802-2820 t.k. 2 binnen 2 buitendeuren 83-207, 73-20193- 211; 93-215 100,- p. st. als nieuw 01828-11922 t.k. nieuw dubbel glas 112x111 -112 x81,5:76 x101 - 101,5 x99,5 x160 50,- p. st. 01828-14709 t.k. kleinfilmscherm zomerkleding m. 38-40 01793-2131 t.k. alpenkreuzer sup. gt bj '89 incl extra's 3250,- tel tussen 18-19 uur: 01802-2492 t.k. nw. konijnenhok en vogelhuisjes met en zonder poot en mezenkooitjes 079-313883 t.k. El-E typemachine 01828-15532 t.k. bagagewagen oplooprem 3 nw. banden disselbak geisoleerd 01727-17862 Waddinxveen- De meisjesploeg van TOOS heeft zaterdag tijdens de derde wedstrijd van de turncompetitie we derom een overwinning behaald met 157.40 punten. De Waddinxveense turnsters kwamen in Bodegraven uit tegen de thuisploeg Heres, die met 153.35 punten als tweede eindigde en de ploeg uit Boskoop die derde werd (150.00). De TOOS-ploeg staat na dit resultaat op een tweede plaats in de competitie. De jarigeTOOS-turnster Linda Asscheman verrastte zichzelf door met 32.15 pun ten als beste te eindigen. De prestatie kwam met name tot stand door een eerste plaats bij brug met 8.10 punten. Ook de tweede plaats in het persoonlijk klassement ging naar een Waddinx veense turnster. Anke Lutz behaalde in totaal 31.80 punten, door een tweede plaats bij brug (8.05) en mat (8.50) en een derde plaats bij sprong (8.00). De overige totalen waren: Wieke van Vuuren 31.10; Silvia Verbree 30.95; San ne van Vuuren 30.90; Nelleke Droge 29.00: Hanneke van Buuren 26.55. Boskoop- De eerste ronde van de Su perprestige 3 km, gehouden op woens dagavond 16 februari op de atletiek baan van AV'47, werd gekenmerkt door snelle tijden en veel pr's. Bij de dames won de lange afstand loopster Letteke Broekman, met een pr, op overtuigende wijze. Met ruim een halve minuut verschil versloeg zij de nummer twee Ineke Geers. Annette Pronk die een aantal ronden op de der de plek liep werd toch nog in de laatste ronde gepasseerd door Mirjam Kuijs- termans. Wel wist Annette Pronk nog in een felle eindsprint Thea v.d. Berge van de vierde plek af te houden. Het ver schil tussen nummers vier en vijf was slechts één seconde. Bij de heren bleven Eric de Jonge, Jan Oskam en Gertjan Cok gedurende acht ronden bij elkaar. In de achtste ronde versnelde Eric de Jonge en kon alleen Jan Oskam hen nog een ronde volgen maar moest daarna ook lossen. Eric de Jonge werd eerste bij de heren en dank zij een bijzondere snelle laatste ronde liep ook hij een pr. Tweede werd Jan Oskam en derde Gertjan Kok. Bij de veteranen liet Peter Pouw geen twijfel bestaan over zijn vorm en ging na de start er flink vandoor met de kopgroep van de heren. Hij won met ruime afstand van de nummer twee met ook al een pr. De nummer twee, Bas Slingerland, was rustiger begonnen maar kon Peter Pouw uiteraard niet meer bedreigen. Piet de Dreu ging sa men met Jaap van Prooijen op jacht naar Bas, maar ondanks hun goede sa menwerking slaagde zij er niet in om Bas in te halen. Piet de Dreu wist nog wel in de laaste ronde Jaap van Prooi- jen te verslaan. De beste junior was deze keer Leon van Prooijen met ook al een nieuwe pr. Woensdag 18 mei zal de tweede ronde worden gehouden op de atletiekbaan van AV'47 te Boskoop. Aanvang 20.00

Hart van Holland | 1994 | | pagina 21