CDA kies voor wat echt telt Wat deze gemeente nodig heeft. "VVD ook lokaal een betrouwbare partij GEMEENTEBELANGEN PLAATSELIJK UW KEUZE De VVD ook lokaal een betrouwbare partij. ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE LIJST Gemeentebelangen Zevenhuizen-Moerkapelle 1. M. Zijderhand 2. S.E. Duursma 3. J.A. Mebius 4. J. de Koning 5. J. Hogenes 6. D. de Leeuw 7. T. Maasland UITNODIGING CDA-VERKIEZINGS' BIJEENKOMST De eerste zes kandidaten Verkiezingsprogramma Gemeentebelangen Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 6 Hart van Holland/23 februari 1994 Gemeentebelangen, lijst 3, plaatselijk uw keuze. Wat deze gemeente nodig heeft. laat uw stem niet verloren gaan! Zevenhuizen-Moerkapelle 55 Openbaar vervoer: Ge meentebelangen vindt dat de kosten van openbaar vervoer in de avonduren te hoog en de mogelijkheden te beperkt zijn. In goed overleg met alle be trokkenen dient hierin verbete ring te komen. Tevens dient de mogelijkheid tot heropening van een treinstation te worden onderzocht. Openbaar groen: Ge meentebelangen vindt dat het goed onderhouden van open baar groen in hoge mate het aanzien van de wijk bepaalt. Op verantwoorde plaatsen moet het groen zich kunnen ontwikkelen; maar in de directe woonomgeving moeten bo men, bosjes en struiken ook voor de nodige veiligheid (en ter voorkoming van overlast) er verzorgd en netjes uit (gaan) zien. Gemeentebelangen staat in dit kader een wijkgerichte aanpak voor, waarbij de in breng en medewerking van de wijkbewoners centraal zal staan. Gezamenlijk kan zo ge zorgd worden voor de leefbaar heid in de wijk. Gemeentebe langen vindt dat ter besparing van de onderhoudskosten van het zgn. snippergroen de be treffende stukjes grond aan be langhebbenden kunnen wor den verkocht. op donderdag 24 februari 1994 De afgelopen weken heeft u kennis kunnen nemen van de huis aan huis bezorgde edities van Gemeentebelan gen. Hierin hebben wij over een aantal onderwerpen de visie van onze groepering weergegeven. Een paar belangrijke standpunten willen wij hierbij nogmaals onder uw aandacht bren gen. Gemeentebelangen, thans met drie leden in de gemeenteraad vertegen woordigd door de heren M. Zijderhand, S.E. Duursma en J. Hogenes, is een neutrale onafhankelijke groepering die los staat van de landelijke politieke partijen. Gemeentebelangen behartigt de belangen van iedere inwoner, onafhanke lijk van diens politieke of religieuze overtuiging. Gemeentebelangen zal zich blijven inzetten voor de eigen identiteit van de drie woonkernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Gemeentebelangen vindt dat Zevenhuizen-Moerka pelle moet blijven behoren tot het Groene Hart van Midden-Holland. Dus tot de regio Midden-Holland. Onze gemeente moet niet tot het Rotterdamse gebied gaan behoren. Helaas neemt ook in onze gemeente de criminaliteit toe; daarom wil Gemeente belangen zich de komende jaren met name ook inzetten voor de veiligheid van de inwoners. Gemeentebelangen is van mening, dat zolang er niet voldoende woningen in onze gemeente kunnen worden gebouwd, de eigen inwoners en economisch gebondenen voorrang moeten hebben wij woning toewijzing. Gemeentebelangen is geen voorstander van de aanleg van het Bentwoud. Dit woud past niet in de historie van het gebied en daarbij zal de aanleg ervan een nog grotere belasting betekenen voor ons wegennet, vooral in de weekeinden. Gemeentebelangen is van mening, dat mede ter bevordering van de werkge legenheid, de ontwikkeling van het bedrijfsleven in de gehele gemeente moet worden bevorderd. Zevenhuizen-Moerkapelle - Bij de komende verkiezingen voor de gemeenteraad op 2 maart bepalen de inwoners van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle de samen stelling van het gemeentebe stuur voor de komende vier jaar. Als uitgangspunt voor het lokale bestuur kiest het CDA voor verantwoordelijk heid, gedragen door de bur gers en maatschappelijke groeperingen. Deze instel ling wordt gekenmerkt door activiteiten van de burgers en maatschappelijke groeperin gen te stimuleren, door ver antwoordelijkheid met bur gers en organisaties te delen en door duidelijkheid en openheid aan de burgers te blijven geven. De visie van het CDA wordt uitgedragen door de kandi daten die te vinden zullen zijn op de lijsten in de stemhokjes op woensdag 2 maart. De lijsttrekker is Hans Brouwer, de lijst wordt voortgezet met Siem de Jong, Hand Lind- houd, Henk Bukman, Bea Stofbergen en Jan Jager. Elk van hen heeft een eigen aan dachtspunt waarvoor hij of zij zich wenst in te zetten. Voor Hans Brouwer is dat de goe de ontwikkeling van de ge meente, terwijl Siem de Jong (fractievoorzitter) zich wil in zetten om het landelijke ka rakter van de gemeente te behouden. Wat echt telt voor Hans Lindhoud, vanuit zijn christelijke overtuiging, is de inzet voor de medemens, so lidariteit met de zwakkeren, een goed leefmilieu en het behoud van het open Rotte- gebied. Henk Bukman, zelf paprika-teler in Moerkapelle, wil een gezonde land- en tuin bouw in het buitengebied met een landschappelijke inpas sing. Bea Stofbergen, de eer ste vrouw op de lijst, vindt dat Oud Verlaat leefbaar moet blijven voor de inwoners, ter wijl Jan Jager zich wenst in te zetten voor een krachtig mi lieubeleid. Alle kandidaten benadrukken dat geen enke le stem verloren mag gaan en roepen daarom alle stemge rechtigden op om aanstaan de woensdag te komen stem men. Van links naar rechts: Lies Zuidema, Sjoukje Hengstmengel-Hannema, John van Eijk en Mies te Meij-de Laat. Zevenhuizen-Moerkapelle - Een kwart eeuw is de VVD vertegenwoordigd in het col lege van Burgemeester en Wethouders van Zevenhui zen-Moerkapelle. Al die jaren heeft de partij mede vorm gegeven aan de lokale demo cratie en meegewerkt om de eigen identiteit van de ge meente en de drie dorpsker nen te bewaren. De laatste zestien jaar was Ben van Yperen vertegen woordiger namens de VVD in het college. Hij deed dit met volle inzet, waarvoor de VVD grote waardering heeft. De leden van de VVD hopen dat hij nog vele jaren in goede gezondheid de partij op lo kaal niveau van advies kan dienen. De tijd schrijdt echter voort en een nieuwe genera tie staat klaar om de verte genwoordiging in het bestuur van de gemeente over te ne men. De volgende vier kandidaten zullen woensdag 2 maart als eersten te vinden zijn op de VVD-lijst: John van Eijk, Mies te Meij-de Laat, Sjoukje Hengstmengel-Hannema en Lies Zuidema. Het team is van plan praktisch en realis tisch aan de slag te gaan met een duidelijke visie op de pro blemen van vandaag. Zij zijn van mening dat hun team het vertrouwen waard is en vragen dan ook aanstaan de woensdag te stemmen op de VVD. Gemeentebelangen is een neutrale onafhankelijke groe pering, die los staat van lande lijke politieke partijen. Zij stelt zich ten doel de belangen van alle inwoners van Ze-venhui- zen-Moerkapelle, zo goed mo gelijk te behartigen. Gemeen tebelangen doet dit door idee ën/wensen die bij de bevolking leven,te bespreken en te be studeren, en dan deze zaken door vertegenwoordigers in de gemeenteraad te laten beplei ten. Zij kan dit doen omdat de groepering vele lagen van de bevolking vertegenwoordigt. De kandidatenlijst is daarvoor het bewijs. 1M Zijderhand, 2. S.E. Duursma, 3. J. A. Mebi-us, 4. J. de Koning, 5. J. Hoge nes,6. D. de Leeuw, 7. T. Maasland, 8. mevr. A. Hoog- ma-de Leeuw, 9. P. Keijzer, 10. E.F. v. Amerongen, 11. A. Roos, 12. mevr. H.J. v. Kralin gen-Zijderhand, 13. mevr. J.P.E. Hogenes (Jacoline), 14. J.P.M. v. Rijswijk, 15. H.J. Sleeuwenhoek 16. W. Vuyk, 17. mevr. C. Hofman-Nieu- wenhuis, 18. mevr. G.W. Vuyk- de Jong, 19. C. Ooms, 20. M.A. Poot, 21. W.M. Melis, 22. J.C. Bakker. Onze toekomst in de gemeen te: Er is weinig visie voor.nodig om te constateren dat de toe komst van de gemeente sterk beïnvloed zal worden door de vele planologische wensen (bijv. Achtkamp en Bentwoud). Gemeentebelangen vindt dat er op zeer korte termijn een totaalvisie moet komen voor het hele grondgebied van de gemeente waarin het toe komstbeeld staat omschreven. Gemeentebelangen hecht veel waarde aan de mening van de burgers en vindt het bevorderen van een grotere betrokkenheid bij gemeentelij ke zaken van groot belang. Ge meentebelangen vindt dat, d.m.v. het vragen naar uw standpunt uw opvatting betrok ken moet worden bij zaken die u rechtstreeks raken. Achtkamp: Gemeentebe langen vindt dat voordat tot uit werking van het bestemmings plan Achtkamp wordt overge gaan belanghebbende bur gers tijdens het gehele proces moeten worden betrokken. Zij vindt, dat al onze medebur gers, ook zij die wonen aan de Wollefoppenweg, de Groene- weg, de Bermweg en het Zuid einde de mogelijkheid moeten hebben bij onze gemeente te blijven behoren. Verkeersveiligheid: Ge meentebelangen zal blijven streven naar veilige fietsroutes en betere verkeersveiligheid in het algemeen. De Burg. Klink- hamerweg, evenals de Brede- weg en de Moerkapelse Zijde zullen verlost moeten worden van het sluipverkeer. Een om- leidingsweg of, nog beter een nieuwe verbinding tussen de A12 en de A20 behoren tot de mogelijkheden. Subsidies: De gemeente telt vele verenigingen en instel lingen die jaarlijks door de ge meente financieel worden on dersteund. Om zo verantwoord mogelijk de gemeentelijke gel den te besteden is in de afgelo pen periode een nieuwe subsi die verordening ontworpen. Alle verenigingen weten nu precies waar zij aan toe zijn. Gemeentebelangen wil dit be leid ook de komende jaren op hoofdlijnen continu-eren, ze ker als het zaken betreft zoals het bibliotheekwerk, waar ook de jeugd nauw bij is betrokken. Gemeentebelangen is van me ning dat het door het Recrea tieschap beheerde zwembad de Koornmolen, ook voor on ze gemeente in een behoefte voorziet. Wij zullen ons sterk maken een dergelijke voorzie ning, zolang als verantwoord is, te behouden. Financiën: Een groot aantal gemeenten is de laatste jaren verplicht belastingverhogin gen door te voeren. Vooral de bezuinigingen van de Rijks overheid op de gemeentelijke financiële middelen zijn hier van de oorzaak. Daarnaast schuift de overheid een aantal taken door naar de gemeen ten, waarbij zij ook nog eens fikse bedragen bezuinigt. De komende jaren zal de gemeen te nog zwaarder worden belast doordat de overheid al weer een aantal bezuinigingen of ombuigingen in het vooruit zicht heeft gesteld. Via de ge meenten worden tekorten die op landelijk niveau door Rijks beleid zijn ontstaan op de bur gers afgewenteld. Echt bezui nigd wordt er niet. De overheid veegt haar straatje zo op han dige, doch ook onrechtvaardi ge wijze, schoon. Daarbij die nen de kleinere gemeenten zich te wapenen tegen het feit dat nog meer van de financiële middelen die voor hen be stemd zijn, door zgn. herverde ling, verdwijnen in de grote geldstromen naar de vier grote gemeenten. Gemeentebelan gen is van mening dat dit zo niet kan doorgaan. Indien op Rijksniveau dit beleid wordt voortgezet zal er gekozen moeten worden tussen een steeds verder oplopende las tenverzwaring of het op andere wijze in stand houden van lid voorzieningen- niveau. Geld op de ingrijpende gevolgendie dit met zich mee kan brenget zullen keuzes op zeer zorgvol dige wijze en goed onde bouwd genomen dienen worden. Gemeentebelangei meent dat gemeenschapsgel den ingezet dienen te worded voor voorzieningen, waarvan een zo groot mogelijke groep inwoners gebruik kan maket Doen wat echt moet, maarzo- nodig ook eens nee kun» zeggen, behoort daarbij. Ge meentebelangen staat, d" van Rijkswege minder midde len ter beschikking komen,'" in alle opzichten verantwoorl sober en doelmatig financies beleid voor. Dit zijn slechts enkele punter uit ons verkiezingsprogramma Meerdere informatie treft uaai in onze huis aan huis versprei de info's. Indien u belangstel ling heeft voor ons volledige verkiezingsprogramma dai zenden wij u dit gaarne toe. Geachte leden, Nu de Gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 2 maa a.s. voor de deur staan, willen wij U allen hartelijk uitn digen voor onze CDA-verkiezingsbijeenkomst op donderdag 24februari a.s. in het Dorpshuis "Op Moer in Moerkapelle. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond zullen voor U spreken de heer Mr Pd Biesheuvel (Tweede Kamerlid voor het CDA), de heer P.M.W. Elsenaar (lid voor het CDA van de Provincia Staten van Zuid-Holland) en onze wethouder, de h Hans Brouwer. De onderwerpen van deze avond zullen zijn: de toekomst van onze Gemeente: de kansen en de bedreigingen. de bestuurlijke reorganisatie van Zuid-Holland en de positie van onze gemeente daarin. het openbaar vervoer. het regionaal wegenstruktuurplan, de Goudse Booge Er zal voldoende gelegenheid zijn om Uw vragen n voren te brengen, ook wat de landelijke- en proving politiek betreft en wij hopen, dat U zoveel mogelijk deze bijeenkomst aanwezig kunt zijn. Graag tot ziens op 24 februari!

Hart van Holland | 1994 | | pagina 6