Rapport Werkgroep Hondepoep gereed Verschillen tussen kernen respecteren PvdA Natuurtuin Koudekerk a.d. Rijn Cees Poot improviseert op het Kunckelorgel 75 jaar "Zang en Vriendschap" Voorlichtingsavonden over verwerking baggerspecie Bijbelvakantieweek voor kinderen U stemt toch wel? LIJST 2 Kerkdiensten Nachttocht WIJ STAAN ERVOOR Hart van Holland/23 februari 1994 pagina 9 Ongemakken terugdringen 'Poepprullebakken' Mentaliteitsverandering P.V.D.A. Rijnwoude Gelijke monniken? Rijnwoude TIJD VOOR EEN ANDER BELEID VERENIGINGEN BAAS IN EIGEN HUIS Zondag 20 februari medische weekenddienst boskoop - benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Rijnwoude - Veel mensen nemen het probleem niet erg serieus en lachen besmuikt als het gaat om de problemen die honde poep veroorzaakt. Desondanks heeft de Werkgroep Hondepoep zich sinds vorig jaar over deze problemen gebogen. De resulta ten van het onderzoek werden vastgelegd in een rapport, dat afgelopen donderdag werd gepresenteerd aan wethouder Vorenkamp in het gemeentehuis van Rijnwoude. "Het wordt als een onbenullige kwes tie gezien, maar de waarheid is dat veel mensen zich ergeren aan de ho pen die zij vinden op straat", aldus de heer Dén Houdijker, voorzitter van de werkgroep. "Bovendien is het ver velend en ongezond, bijvoorbeeld voor kinderen. Zij kunnen niet spelen op veel grasvelden in de gemeente en lopen het risico met de spoelworm in aanraking te komen. Daarom hebben wij in ons rapport aangegeven hoe de ongemakken zoveel mogelijk terug gedrongen kunnen worden". De werkgroep, die zowel uit leden met honden als leden zonder honden bestond, richt zich in het rapport vooral op de mentaliteitsverande ring. "Het plaatsen van verbodsbord jes alleen is niet voldoende", vindt de heer Den Houdijker. "Als een honden bezitter zich niet verantwoordelijk voelt voor de vervuiling die de hond veroorzaakt, dan schiet je met zulke Wethouder Vorenkamp ontvangt het rapport over hondepoep uit handen van de heer Den Houdijker bordjes niets op". In het rapport zijn de 'probleemiokaties' aangegeven en de oplossingen voor deze lokaties. Zo wor den de diverse woonkernen verdeeld in uitlaatzones en lokaties waar het uitla ten van honden verboden is. Voor de ongelukjes die in deze verbodsgebie- den gebeuren, zullen onder andere 'poepprullebakken' geplaatst moeten worden, vindt de werkgroep. Wethouder Vorenkamp heeft de ver richtingen van de werkgroep met be langstelling gevolgd en is tevreden met het rapport. "Ik zal het in de gemeente raad presenteren en proberen een draagvlak te vinden voor de aanbeve lingen," aldus mevrouw Vorenkamp. De heer Den Houdijker wijst erop dat de oplossingen niet veel geld hoeven kosten. "We hebben gelukkig kunnen leren van de fouten die gemaakt zijn door andere gemeenten en weten daardoor dat het plaatsen van een hondentoilet van 30.000,- niet alleen erg duur is maar ook nog eens ineffi ciënt. De toiletten blijken namelijk niet gebruikt te worden. Als we er met een mentaliteitsverandering voor kunnen zorgen dat het meenemen van een schepje de gewoonste zaak van de wereld wordt, schieten we daar meer mee op". De volgende passage staat in het ver kiezingsprogramma van de Partij van de Arbeid: "Rijnwoude bestaat nog maar net als samenvoeging van een drietal zelfstandige gemeenten. Drie gemeenschappen met een eigen aard en een eigen cultuur, met grote ver schillen. Die moeten aaneengesmeed worden tot een geheel, waarin een ie der zich wel bevindt". Dat proces vraagt van allen die er mee te maken hebben een grote inzet en veel tact, in voelingsvermogen en luisterbereid heid. Gewapend met die 'antennes' moet men de zaken die aan de orde zijn tegemoet treden. Dat zal er toe leiden dat eerst zorgvuldig wordt gekeken naar de huidige situatie, want die is in de loop der tijden ontstaan en heeft daarmee zijn eigen normen, waarden en gewoonten ontwikkeld. Het zal in goed contact niet moeilijk blijken om mensen te doen inzien dat er op een aantal gebieden afstemming nodig is om te voorkomen dat er met verschil lende maten wordt gemeten. Er wordt dan naar oplossingen gezocht waarbij vooral datgene wat als waardevol wordt ervaren, in tact kan blijven. Zo veel mogelijk "harmoniseren", zonder dat dat tot gevolg mag hebben dat acti viteiten stoppen, enkel en alleen door de wens om tot harmonisatie te komen. Bij gelijke monniken is het dragen van gelijke kappen geen bezwaar. Maar hebben we wel met gelijke monniken te maken? Nee! De kernen verschillen op een aantal punten. De Partij van de Ar beid heeft daar geen moeite mee, tenzij het honoreren van de verschillen de ge meente voor financiële barrières plaatst, die te hoog zijn om ze met suc ces te nemen. Een voorbeeld: De PvdA kan zich voorsteilen dat bij het besluit of een vereniging in aanmerking komt voor subsidie het minimum aantal le den in de kern Benthuizen kleiner mag zijn dan dat bij een gelijksoortige vere niging in Hazerswoude-Rijndijk. En alle andere overwegingen die bij dat besluit een rol spelen zullen ook aan deze 'schaal' moeten worden getoetst. Koudekerk a.d. Rijn- Pal achter de sporthal in Koudekerk aan den Rijn, aan de rand van het Hofstedepark, ligt enigszins verscholen de Natuurtuin. De tuin is in het begin van de jaren '80 op gezet door leden van het IVN Alphen ad Rijn en de Vogel werkgroep Koudekerk/ Hazerswoude. De medewerkers heb ben zich ten doel gesteld de oorspron kelijke polderplanten hier weer te laten groeien en bloeien. In de bovenzaal van café "De Hoek" in Koudekerk zal op dinsdag 2 maart een informatieavond worden verzorgd. Tijdens deze avond zullen de resultaten van het afgelopen jaar worden geëvalueerd en in grote lijnen de plannen voor dit seizoen wor den besproken. Na de pauze zal de heer Jaap Bruijne een voordracht houden waarin de Natuurtuin en zijn omgeving in historisch perspectief zal worden geplaatst. Met name de ontwikkelingen die de Natuurtuin de afgelopen 10 jaar heeft doorgemaakt zullen worden be licht. Eenieder die belangstelling heeft voor natuurtuinen in het algemeen en voor de Natuurtuin van Koudekerk in het bijzonder is van harte welkom om deze informatieavond bij te wonen. De avond zal om 20.00 uur beginnen. Voor nadere informatie: 01714-16637. Hazerswoude-Dorp - Zaterdag 5 maart vindt in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Hazerswoude-Dorp het tweede concert plaats in de serie voor jaarsconcerten. Dit keer zal Cees Poot uit Pijnacker het orgel bespelen. Cees Poot is sinds 1967 de vaste organist van de Hervormde Dorps-of Laurenskerk in Pijnacker. Hij maakte diverse plaatop namen met orgelimprovisaties en met koren. Tot augustus 1992 was Cees Poot leraar Nederlands bij het voortge zet onderwijs en heeft intussen orgel, piano en koordirectie gestudeerd. Hij deed Staatsexamen bij Leen 't Hart, Rien Ritter en Jan J. van den Berg. Cees Poot is met name kerkorganist en het programma zal dan ook hoofdzakelijk bestaan uit improvisaties van psalmen en gezangen. Behalve luisteren naar orgelmuziek, kan er ook meegezongen worden door middel van samenzang. Het concert zal aanvangen om 20.00 uur, de toegang is gratis. Rijnwoude- Voor "Zang en Vriend schap" uit Hazerswoude is dit jaar bij zonder feestelijk, zij bestaan namelijk 75 jaar. Dit wordt onder andere gevierd op 5 maart a.s. met een Fancy Fair in de Gereformeerde kerk te Hazerswoude (dorp) aan de Korenmolenlaan. Vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur zullen veel oude en bruikbare spullen verkocht worden. Op vrijdagavond 29 april geeft Zang en Vriendschap een uitvoering van "Die Schopfung" in de N.H. kerk. Regio- Het hoogheemraadschap van Schieland organiseert drie informatie avonden over het baggeren van sloten en de vraag waar de baggerspecie kan of moet worden verwerkt of opgesla gen. Deze bijeenkomst vinden plaats op 23 februari in Bleiswijk, op 24 februari in Moerkapelle en op 16 maart in Nieu- werkerk aan den IJssel. Op deze avon den worden de bezoekers geïnfor meerd over de onderhoudsplicht die geldt voor alle sloten in het beheersge bied van Schieland; en voorts wordt vooral ingegaan op de vraag wanneer er gebaggerd kan of moet worden. Dit hangt namelijk af van de kwaliteit van de baggerspecie. Hazerswoude-Dorp - De bijbelvakantieweek, die van 1 t/m 3 maart wordt gehouden in Hazer swoude-Dorp, heeft als thema: Hé, ga je mee? Elke dag wordt een verhaal uit de Bijbel ver teld, geknutseld en gezongen. Op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend begint het programma om 9.30 en eindigt om 11.30 uur. Op donderdagmiddag wordt een speciaal pro gramma verzorgd door Stichting Exalt. Vanaf 12.30 uur rijden er versierde kar ren door het dorp om iedereen op te halen. De middag wordt afgesloten met een ballonnenwedstrijd. De bijbelva kantieweek wordt gehouden in de ge- ref. kerk aan de Korenmolenlaan en is bedoeld voor kinderen van 4-12 jaar. Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen: 10.00 uur ds. D. v. Arkel; 17.00 uur ds. A.S. Rien- stra. Scheveningen. Herv. Gem. 9.30 uur dr. A. v. Brumme- len. Huizen; 18.00 uur ds. K. Exalto., Benthuizen. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 15.00 uur ds. C. van Dieren. hvzersivoude-dorp H H. Engelbewaarders za. 26 febr.: 19.00 uur: jongeren themaviering m. jongerenkoor; zo. 27 febr.: 10.30 uur h. mis met gem. koor; Herv. Gem. 9.30 uur kand. G. vd Brink, Nijkerk; 18.30 uur ds. J.B. Al- blas. Geref. kerk 10.00 uur ds. A.C. Poley; 17.00 uur ds. P. vd Horst, Katwijk aan Zee. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Katten- berg, Leiden; 19.00 uur gem. dienst in geref. kerk Ds. D. v. Arkel. Geref. kerk 10.00 uur W.A. vd Lugt; 19.00 uur ds. D. v. Arkel. Benthuizen. zaterdag 26 en zondag 27 februari: dokter .1. T. Buiter, Dorpstraat 20, Benthuizen, tel. 079-313737 Benthuizen - Op vrijdag 25 maart organiseert de ECB een span nende nachttocht. De tocht start om 20.00 uur bij Trefpunt 'De Tas' en zal in het teken staan van flora en fauna. Deelnemers kun nen zich van maandag 7 tot en met donderdag 10 maart per soonlijk of telefonisch aanmel den tussen 18.00 en 19.00 uur bij Nico Krol, De Gang 2 in Benthui zen, telefoon 079-313820. Hazerswoude-dorp- Op zondag 27 februari start de tweede pol derloop van 1994. Na de jubi- leumdag-loop van januari, waar in Bert Koster uit Boskoop het 10km. parcoursrecord scherper zette tot 34.37 min., verwacht de organisatie eigenlijk een verbe tering van het 20 km. parcours record. Het trajekt is nl door het verdwijnen van het keerpunt, makkelijker te belopen. Men kan vanaf 10.00 uur inschrijven in het clubhuis van de V AV Ha- zerswoudse Boys, Sportpark laan te Hazerswoude dorp. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Knusvereniging Hart van Holland: s|)')c(igevallen. weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; ereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00- 14.00 I4fi^tel' ^28-9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01715 - 1 ^'Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag xUO-14.00 uur.; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30-19.30 uur.; Benthuizen ainsdag. donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. ucnting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur |n 12.00-13.00 uur). uthting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij £#F9.30 uur, tel. 01714-15051/13782. "nting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat- cnappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijktel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur: Hazers- "j'ude-dorp: tel. 01728-8146 do.vrij 9.00-10.00 uur: Koudekerk ud Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur: Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 Mj SPOEDHULP 06-8212141 i gemene Alarmnummers tn deze regio re ld! een alarmnummer voor politie, brandweer, umbu- p"c5 'd 1 (als elke seconde telt!) rolitie/Kantoor: 01714-15300 centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 SH^h' a'armering, aanvragen: 01714-19015 i.TI'J'ng Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. 6. Drost 01714- 453 (Rijndijk); Tafellje-dek-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarme- (/W.' oor ouderen. Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafellje-dek-je: Mevr. M. Verhage01728- (p"rp) b.g.g. 01728-9531 Rijnwoude-Als het moeilijk voor u is op 2 maart a.s. te gaan stem men zijn er twee mogelijkheden. U kunt uw oproepingskaart mee geven aan iemand die in hetzelf de stemlokaal moet stemmen als u. Op de achterkant van de kaart moet dan de onderste helft worden ingevuld en onderte kend. De tweede mogelijkheid is dat u iemand vraagt om u naar het stembureau te laten rijden. Hebt u niemand, belt u dan ge rust een van de onderstaande CDA-leden. Voor Benthuizen: M. Pos 079-313705, voor Hazers woude A. van Dorp 01714-13871 en voor Koudekerk A. Miedema 01714-13377 of G.R. Huson, 01714-14091. Afgelopen week heeft u kunnen lezen dat het CDA zich in de komende vier jaar zal richten op vier speerpunten. Hadden we het de vorige keer erover dat Rijnwoude een activerende en een financieel gezonde gemeente moet wor den, deze keer zeggen we iets over twee andere kernthema's. Een veilige gemeente Het CDA vindt dat Rijnwoude een gemeente hoort te zijn waar de bevolking zich veilig voelt. Voorkomen van "kleine" criminaliteit en bestrijding van vandalisme vinden we heel belangrijk. Maar zonder medewerking van de bevolking zal het niet gaan. Daarnaast wil het CDA een meer zichtbare politie op straat. Een schone gemeente in het Groene Hart Ook voor Rijnwoude gaat de zorg voor het milieu steeds zwaarder wegen. Gemeente, burgers en bedrijven zullen zich nog meer bewust moeten zijn van hun verantwoordelijkheid voor bodem, wateren lucht. Het spreekt vanzelf dat meer milieuzorg hogere kosten met zich mee brengt. Voor het CDA blijft het uitgangspunt dat de vervuiler betaalt. Het CDA istegen verdere aantasting van het Groene Hart en blijft zich daarom verzetten tegen aanleg van de HSL dwars door Rijnwoude. De ontwikkeling van een beperkt Bentwoud ten zuiden van de Hoogeveense- weg past in de CDA-visie. De eerste tien van de CDA- kandidatenlijst

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9