^S^^huizcn-Moerkapcllc^ ScRoonmaakdag in gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Informatie-avond Gastoude Rottemerenloop groot succes Werken in het Koornmolengat Gaat Bac in schoenen? De Eendragt in het teken van de kunst Kleding-inzamelaktie voor Angola Kerkdiensten Activiteiten Agenda .1 Jeugddienst om bij te blijven... Nederland schoon Lions zetten zich in voor Artsen zonder grenzen Twee records gesneuveld Artsen zonder grenzen De volgende Lions-Rottemeren- loop zal op zaterdag 25 februari 1995 worden gehouden. Zondag 6 maart Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/2 maart 1994 pagina 11 Opdonderdag 10 maart organiseert de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een schoonmaakdag voor de drie ker nen. Leerlingen uit Moerkapelle, Zeven huizen en Oud Verlaat zullen zich op die dag verzamelen op school en met allerlei hulpmiddelen zoals hand schoenen, plastic zakken en minicon- tainers de gemeente helpen schoonma ken. In Oud Verlaat wordt om 13.15 uur bij de school het startsein gegeven door wethouderVanY peren. Een kwar tier later starten de kinderen uit Zeven huizen na het startsein van wethouder Brouwer bij het gemeentehuis. Om 13.30 uur tenslotte beginnen de leerlin gen in Moerkapelle met schoonmaken. Daar wordt het begin van de actie aan gegeven door wethouder Zijderhand op het Raadhuisplein. Het doel van de schoonmaakdag is om het voorjaar te starten met schone stra ten, plantsoenen, singels en speelplaat sen. Verder heeft het werk een educa tieve uitstraling naar de bewoners van de wijk, waardoor vervuiling hopelijk wordt voorkomen. Door diverse in stanties en verenigingen wordt ge werkt aan het welslagen van de actie. De leerlingen van de vijf scholen wor den verdeeld in groepen van ongeveer acht kinderen. Het vuil zal worden inge leverd bij de rondrijdende wagens van Gemeentewerken, Recreatieschap, Woningbouwvereniging en hoveniers, die herkenbaar zullen zijn aan het op schrift 'Nederland schoon'. Waddinxveen - ln Waddinxveen en om liggende gemeenten is er een groeiende waag naar gastouderopvang. Dit bete kent voor de Stichting Gastouderpro ject Waddinxveen en omstreken, waar toe Zevenhuizen-Moerkapelle en sinds kort ook Rijnwoude behoren, onder meer een groeiende vraag naar gast ouders. Bij de keuze van een gastouder wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de vraagouder. Er wordt opvang op maat geboden. Dit betekent onder andere dat op afge sproken tijden, in de directe woonom geving, een gastouder gezocht wordt met overeenkomstige opvoedings ideeën. Om nieuwe gastouders te motiveren en voor te bereiden op hun toekomstig werk als gastouder organiseert het Gastouderproject eens per twee maan den informatiebijeenkomsten voor de zgn. 'aspirant-gastouders'. Door goede voorlichting op deze avon den kan een aspirant gastouder per soonlijk de keuze maken of het opvan gen van één of meer kinderen via het Gastouderproject is wat zij/hij (er zijn ook enkele gastvaders) graag zou wil len doen. Op deze aspirant-gastouderavonden komt alles aan bod wat te maken heeft met het opvangen van gastkinderen. Vanuit het Project woi geblikt in de geschiedenis van de gast ouderopvang. Ook wordt het werk van de gastouder zo objectief mogelijk belicht. Er wordt uitvoerig ingegaan op wat er van een gastouder verwacht wordt. De coördi natoren van het Project geven tevens informatie rondom technische zaken zoals de afspraken, de verdiensten, de verzekering etc. Om het geheel te verduidelijken is er altijd een ervaren gastouder aanwezig die uit eigen praktijk vertelt en ingaat op vragen van de aanwezigen. Gastouders werken zelfstandig en zijn niet in dienst van het Gastouderpro ject. Wel vindt er regelmatig contact plaats met de vaste coördinator. Ook krijgt een gastouder de gelegenheid koffieochtenden te bezoeken en deel te nemen aan andere thema-avonden of een opvoedingscursus. Zij die meer informatie willen over het Gastouder project kunnen op werkdagen tussen 9.00-11.00 uur bellen: 01828-19591. Het kantoor is gehuisvest in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1 te Wad- dinveen. De komende aspirant-gast ouderavond wordt gehouden op dins dag 15 maart van 20.00-21.45 uur. In Rijnwoude wordt binnenkort een aparte informatie-avond gehouden, die voor gast- en vraagouders is bedoeld. Zevenhuizen - De Lions Club Zevenhui zen heeft afgelopen zaterdag, in samen werking met de Stichting Bevordering Recreatiesport, opnieuw een geslaagd evenement georganiseerd. Opdie dag werd voor de vijfde maal het Rottemerenparcours gelopen door en kele honderden enthousiaste hardlo pers. Door velen werd het parcours 'het mooiste van Nederland' genoemd. Rij de vijfde Rottemerenloop sneuvel den op de vijf kilometer twee parcours- records. Het oude record van Cees Molenaar uit Zevenhuizen werd met 34 seconden verbeterd door Ruud Prins uit Rotterdam. Zijn tijd was 18 minuten en 10 seconden. Rij de dames verbeterde Marianne Koopman uit Den Haag het oude record met 40 seconden. In 1992 werd zij eer ste, in 1993 werd zij tweede op de af stand van vijf kilometer. Binnen 21 mi nuten en 20 seconden passeerde zij de finishlijn. De tien kilometer werd bij de dames gewonnen door Sandra v.d. Berg uit Den Haag. Zij kwam na 43 minuten en 15 seconden binnen. Bijna tien minuten sneller was de win naar bij de heren. Henri Havinga uit Wateringen liep de tien kilometer in 33 minuten en 44 seconden. Winnaars van de halve marathon wa ren Riet Boesaard en Bert Koster. Eerstgenoemde stelde haar prijs spon taan ter beschikking aan Artsen zonder grenzen, de organisatie waarvoor de loop deze keer was georganiseerd. Hiermee is het totaalbedrag van de ac tie van de Lions Club Zevenhuizen voor Artsen zonder grenzen boven de 5.000,- gekomen. Zevenhuizen- Op zaterdag 6 maart a.s. wordt er weer onderhoudswerk ver acht in het Koornmolengat met natuur- en vogelwacht "Rotta". Begonnen wordt om 9.00 uur bij het eerste hek vanaf het informatiebord tussen de camping en De Roerdomp. Dit is de patste werkdag tot september, "et Koornmolengat is vanaf 11.00 uur 'evens open voor belangstellenden, "et doel van het werk is te proberen het latuur reservaat je zoveel mogelijk in 1 n oorspronkelijke staat terug te bren- I Sen. Dit willen ze bereiken door het weghalen van braamstruiken, uitdun nen van bomen, optrekken van zaailin gen en het af en toe maaien van enkele stukjes. Al het losgehaalde materiaal wordt afgevoerd om te voorkomen dat de bodem verrijkt wordt, verrijking zou juist de oorspronkelijke vegetatie niet de kans geven weer terug te komen. Een ieder die een paar uur, een och tend/middag of een hele dag wil helpen is van harte welkom. Het met elkaar bezig zijn in de natuur is een prettige en gezellige ervaring. De werkzaamheden eindigen rond 17.00 uur. Zevenhuizen - Al enige tijd doet in Ze venhuizen het gerucht de ronde dat Rac schoenen gaat verkopen. De heer °ac geeft hier graag uitleg over: "De huidige huurder van het voorste ge deelte van het pand van Bac, heeft be goten zich uit Zevenhuizen terug te hekken. Dit is al opgevallen door de S'ote opheffingsuitverkoop. Over twee JJaanden komt het pand leeg te staan. Ra uitvoerig overleg is besloten de win- Sd in Zevenhuizen te moderniseren, !*J interieur aan te passen, de winkel- 'ndeling te veranderen en om een mooie schoenenafdeling te creëren. Wat kan men verwachten in de schoe nenafdeling? Damesschoenen, heren schoenen, kinderschoenen, sport schoenen en een aanbod sportkleding. Wat kan men nog meer verwachten? Een enthousiast verkoopteam met be kende gezichten. De verbouwing zal plaatsvinden in augustus, terwijl de opening in september zal zijn. Wij ho pen u dan als klant te mogen begroeten Wij houden u op de hoogte van verdere ontwikkelingen.!" Leerlingen van De Eendragt werken aan een kunstwerkstuk. Op de achtergrond is een raamschildering a la Mondriaan te zien. Zevenhuizen - Het jaarlijkse schoolproject van de School voor Christelijk Onderwijs de Eendragt in Zevenhuizen is een suc ces geworden. Volgens de heer Witte, verbonden aan de school als directeur, zijn zo wel de leerlingen van de school als de leerkrachten enthousiast. "Het is te merken dat projectonderwijs veel in druk maakt," aldus de heer Witte. "De kinderen denken na over het thema en dragen hun steentje bij aan de lessen door bijvoorbeeld muziekinstrumen ten mee te nemen van huis". De leerlingen van de bovenbouw heb ben zich de afgelopen week bezig ge houden met dans, orkest, Nederlandse schilderkunst, bouwkunst en kunst geschiedenis. De kleuters hebben theater, muziek en schilderkunst in het algemeen be handeld. Donderdag 24 februari heb ben de leerlingen de gelegenheid ge kregen hun werkstukken aan de ouders en andere geïnteresseerden te laten zien. Cor Buitenhuis 5-3 jarig van harte de jongens van F1 t.k. surfspullen niet voor beginners zeilen, gieken, mast, plank, etc. 079-315880 t.k. VW Golf bj '81 apk feb.'95 1100 cc GTI look 1600,- 01828-14369 t.k. gevr. 1 of 2 paplammen om met de fles groot te brengen 01802-3228 t.k. bed kastje bureau stoel zakai kastjes voor stereo toren 01828-18163 auto kinderzitje storchenmuhle tot ca. 2,5 jr. 50,- 01828-17033 Gevr. gebruikte wegwerppallets; t.k. gevr. kinderfiets 3-6 jr. 01793-2554 t.k. premier drumstel 5 dig. met stand, 500,- na 18 uur 01727-16935 t.k. Ving hoge noren mt. 44 50,- 01727-12867 t.k. z.g.a.n. denon tuner type TU 710 zwart 01727-14091 t.k. koelstra kinderwagen veel extra's en beige bruinzeel keuken met rvs blad 01802-2989 U kunt ook maandag oliebollen kopen op de Weth. Kreftlaan van gym. ver. O.S.S. t.k. mountainbike 18 versn. merk Raleigh z.g.a.n. 01828-15530 Zevenhuizen - Op zondagavond 6 maart is er een jeugddienst in de Hervormde kerk. Het thema van dienst, die om 19.00 uur begint, is: "Je geld of je leven". Voorganger is ds. Romein uit Pijnacker. Muzikale medewerking wordt verleend door "Choice" uit Berkel. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. P.C. Pettin- ga, Zoetermeer; 19.00 uur ds. L. Ro mein, Rotterdam. Oud Verlaat 10.00 uur ds. W. Radsta- ke, Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur mw. drs. E.A. v. Halsema, Bleiswijk; 18.30 uur drs. J.A. Koole, Zoetermeer. woensdag 9 maart: biduur voor gewas en arbeid 19.30 uur drs. A.F. de Oude, Rotterdam. Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur drs. J.W. v. Estrik; 18.30 uur ds. E.M. Bakker, Wezep. 9 maart biddag 14.30 en 19.30 uur drs. J.W. v. Estrik. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.15 uur ds. J.B. Zippro. 9 maart biddag 14.30 uur student M. Karens; 19.00 uur student W. Solf- hout. zaterdag 5 maart: dokter C.W. On derwater, Dorpsstraat 196, Zevenhui zen, tel. 01802-1204. zondag 6 maart: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. Zevenhuizen- Eind maart/begin april zal door de kerken in Zevenhuizen- Moerkapelle, evenals twee jaar terug, opnieuw een container met hulpgoede ren worden verstuurd naar Angola. Deze hulpgoederen worden gebruikt in een tweetal ziekenhuizen in Luanda, Angola. Na de laatste burgeroorlog is de nood hoger dan ooit tevoren. Schrij nend is het leed dat is veroorzaakt door de burgeroorlog. Veel mensen hebben een of meerdere familie-leden verloren. Nog meer mensen zijn gewond en/of gehandicapt geraakt doordat ze een of meerdere armen of benen zijn kwijtge raakt. De nood is hoog, en de ziekenhuizen hebben een chronisch gebrek aan mid delen. In verband met de verzending van de container met hulpgoederen wordt door genoemde kerken ook een kle ding-inzamelaktie gehouden. Deze vindt plaats op vrijdagavond 4 maart van 19.00 -21.00 uur en zaterdagmorgen 5 maart van 9.00-12.00 uur in het Her vormd Centrum in Zevenhuizen. Graag ontvangt men (zomer)-kleding voor zowel kinderen als volwassenen, maar ook schoenen, brillen e.d. Daar naast zijn ook van harte welkom: kus sens, dekens, lakens, slopen, looprek jes, arm- en been protheses, fysio-the- rapeutisch gereedschap, handdoeken, rolstoelen en krukken. Voor eventuele inlichtingen kan men bellen Ad van Heijningen tel. 01802- 3784 of Robert Vink 01802-1013. Edith en Edo nog 10 weken dan gaan jullie trouwen - van een onbekende MicheL/pi lit wil ik je zeggen Ik hou van je veel liefs Grada Hoi Kevin en Joyce de groeten uit Oostenrijk een poot voor Misty, Renate, Simone, Jesper Grandioos Rick winnaar autospuiten van harte pa ma en Wendy iié ten "ots Zevenhuizen Vrijdag 4 maart: 19.30 uur Geref. kerk: dienst in kader van Wereldgebedsdag. Donderdag 10 maart: Schoonmaakdag milieu in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat door leerlingen van de basisscholen start 13.00 uur. Zaterdag 19 maart: 20.00 uur dorpshuis Swanla toneelgroep V.O.O. met "Een onbeschreven blad", een romantische thriller. Dinsdag 22 maart: Oud papier aktie "De Eendragt" Donderdag 24 maart: 20.00 uur in dorpshuis Swanla: Vergadering vereniging Oud Zevenhuizen/MoerkapeUe. Donderdag 24, vrijdag 25 maart: kinderkleding (zomerkl.) en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef, geref. kerk. Woensdag 30 maart: 14.00 uur in dorpshuis Swanla: poppentheater Damiet van Dalsum met "Kleine Frederik". Zondag 3 april: Paaszangdienst 19.00 uur Ned. Herv. kerk; een initiatief van de vier plaatselijke kerken. Zaterdag 23 april: 20.00 uur Zeven Muzen; Geref. kerk; muziekavond met amateurmusici uit Zevenhuizen e.o. Donderdag 28 april: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Herv. Centr. spreker: Ds. Dick v. Keulen; thema: geloven en gevoel. Woensdag 4 mei: 19.00 uur Ned. Herv. Kerk: herdenkingsdienst voorbereid door de vier geloofsgemeenschappen in Zevenhuizen/MoerkapeUe. Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO: Spelmiddagen in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; niet op 04-04 en 23-05. Klaverjassen Hotel Vos op 5 maart 13.00 uur; zwemmen voor 50 plussers elke donderdag 10.00-11.00 en 13.30 uur in De Koornmolen. Soos in het Herv. Centr. 9 maart, 13 april en 11 mei. Soos in Zevenster op 23 maart en 27 april. Jaarlijkse busreis op 25 mei. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere maandagavond slankclub 20.15-21.00 uur; Iedere woensmiddag 13.30-15.00 uur: knutselen voor de jeugd v a. 4 jaar. Vanaf woensdag 23 febr.: 20.15 uur vervolgcursus bridgeOok een beginnerscur sus inl. Giusy Hatenboer: 01802-3347 en Janny Gerrets:010-2201427 Zaterdag 5 maart: 20.00 uur gezellige dansavond voor iedereen. Moerkapelle Ouderensoos Op Moer; iedere tweede donderdag van de maand: 10 mrt.; 14 april; 12 mei Iedere laatste donderdag van de maand: van 10.00-14.00 uur Wereldwinkel in de Dorpsstraat. Woensdag 9 maart: 20.00 uur dorpshuis Op Moer - algemene jaarvergadering rolschaatvereniging "Rolling '90". Vrijdag 25 maart: Jubileumavond Gem. koor Asaf in kergebouw ger. gem. m.m.v. Asaf, Deo Juvante, Mannenkoor uit Krimpen a/d IJssel, allen o.l.v. Adriaan Verhoef. Gebr. Drost: trompet; Herman v. Vliet: organist.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 11