Kandidaten gezocht voor milieu-estafettestok '93 Koper voor "De Gouwestem" 'Aan overgewicht is iets te doen" "Eindelijk activiteitencentrum in Waddinxveen" RTW-Waddinxveen draait muziek uit jaren '60 Lionsclub organiseert Koorconcert Zilveren Troffel terug in Waddinxveen ^u^Hinxveen-Boskoop Kerkdiensten Hart van Holland/2 maart 1994 pagina 19 Aanmeldingen Onderwerpen Waardering Openbare repetitie CD-opname Slankclub helpt bij verstandig afvallen Vetopslag Ondertekening koopcontract tussen gemeente en bouwbedrijven Energierijke voeding Samen afvallen Concert Bowlingbanen en jongerencafé Voorleesmiddag bibliotheek Dames-barbershop-showkoor Internationale serviceorganisatie Opbrengst concert Gospelconcert Borstvoeding Natuurlijk Zondag 6 maart Waddinxveen - Het college van burge meester en wethouders van Waddinx- een roept iedereen in Waddinxveen op zichzelf of een andere persoon of instelling aan te melden voor de milieu- estafettestok '93, een soort wisselbeker die jaarlijks wordt uitgereikt aan dege ne die een opmerkelijke milieu-presta- Ljn Waddinxveen heeft geleverd. Ivorig jaar werd de milieu-estafettestok S2üitgereikt aan de vrijwilligers van Be Fair, die dat jaar maar liefst 173.525 kilo oud papier hebben ingezameld. Iedereen in Waddinxveen kan de ko mende weken zichzelf of een andere persoon of instelling aanmelden voor de milieu-estafettestok '93. Stuur uw gemotiveerde aanmelding vóór 31 maart a.s. naar het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen, onder ver melding van "milieu-estafettestok '93". Vermeld in uw brief duidelijk de naam van de kandidaat en zijn of haar milieu prestatie. Omdat de inzameling van oud papier vorig jaar al centraal stond, kunnen aanmeldingen voor de milieu-estafette stok dit keer betrekking hebben op elke inspanning op milieugebied behalve de inzameling van oud papier. Het kan dit jaar bijvoorbeeld gaan om energie- of waterbesparing, het bevor deren van het openbaar vervoerge bruik door de werknemers van een in stelling of bedrijf, vermindering van de hoeveelheid afval die ontstaat, enzo voort. De gemeente wil met de estafettestok waardevolle initiatieven op milieuge bied in de gemeente stimuleren. De mensen die zich voor het milieu heb ben ingezet worden hiermee voor het voetlicht gehaald. De kandidaat die de estafettestok heeft gekregen, mag hem een jaar houden, waarna hij wordt doorgegeven aan degene die het jaar daarna een bijzondere milieuprestatie heeft geleverd. Zo ontstaat een estafet te van milieuprestaties. De achterliggende gedachte is nadruk kelijk niet die van een 'prijs voor de beste', maar die waardering voor een opmerkelijke prestatie. IWaddinxveen- Op 7 maart is het 12 '/2 jaar geleden dat het Chr. Waddinx- veens Mannenkoor "De Gouwestem" werd opgericht. Dat dit heuglijke feit precies op een maandag valt komt goed uit. Maandagavond is immers al vanaf [de oprichting van het koor de avond Ivan de mannen. Op 7 september 1981 Iwerd een start gemaakt met 40 leden, [inmiddels is het koor gegroeid tot een [ledental van omstreeks 85. De leden [van dit interkerkelijk mannenkoor zijn afkomstig uit vele plaatsen uit de regio. Ter gelegenheid van het koperen jubi leum is er op maandagavond 7 maart, van acht uur tot tien uur, een "Openba- re repetitie" in de Waddinxveense "Bet- Ihelkerk" aan de Bilderdijklaan. Belang stellenden, familie en vrienden kunnen deze repetitie bijwonen. Op de onlangs gehouden ledenverga dering hebben de mannen unaniem Martin Mans gekozen als vaste dirigent van het koor. Sinds het voorjaar van 1993 dirigeert deze uit Oude Tonge af komstige musicus het mannenkoor. Onder zijn deskundige leiding heeft het koor in de afgelopen maanden een me tamorfose ondergaan. "De Gouwestem" maakte op zaterdag 19 februari een CD-opname in de St. Maartenskerk te Tiel. De begeleiding van het mannenkoor was in handen van Ben Kramer, orgel en Martin Zonnen- berg, vleugel. Pieter Vis, bariton en André Heuvelman, trompet. Deze ruim 60 minuten durende opnamen bestaat -uit vrijwel alleen mannenkoorzang. [Boskoop - Bij overgewicht is er sprake van een te grote vetvoorraad en een te I hoog lichaamsgewicht in verhouding I tot de lichaamslengte. Ook kan het [vasthouden van vocht zorgen voor overgewicht. Zo is bijvoorbeeld be- kend dat vrouwen voor de menstruatie vocht vasthouden, dat tijdens de men- struatie weer wordt uitgescheiden. 1 Overgewicht ontstaat wanneer er meer energie via de voeding wordt opgeno men, dan er wordt verbruikt door het lichaam, ledereen verbruikt energie voor de stofwisseling (hart, longen en allerlei andere organen werken 24 uur 1 per dag), voor allerlei lichamelijke acti viteiten en voor de produktie van warmte. Wanneer er meer energie wordt opgenomen dan voor het lichaam noodzakelijk is, wordt het overtollige opgeslagen in de vorm van vet.Dit kan een gevolg zijn van verkeer de voedingsgewoonten. Burgemeester Van der Linden met links de heerJ. Baas van Baas Bedrijven en rechts J. Baas van Baas Bouwbedrijven Waddinxveen - Met het onderte kenen van het koopcontract Uit onderzoek is gebleken dat de Neder landse bevolking over het algemeen te vet eet. Onze welvaart en vooral de gigantische keuze aan snoepgoed, snacks, frisdrank en alcoholhoudende dranken bemoeilijken een goede voed- selkeuze. Deze produkten vormen een levensmiddelengroep die zeer energie rijk is. De Slankclub Hazerswoude-Zoeter- woude-Boskoop helpt iedereen om ver keerde voedingsgewoonten af te leren. Daarbij is de hulp van lotgenoten on ontbeerlijk. In groepsverband afvallen lukt dan ook veel beter. De Slankclub komt wekelijks op woensdag bijeen van 20.00 tot 21.00 uur in de Ned. Hervorm de Verenigingsgebouw aan het Kerk plein in Boskoop. Inlichtingen over de Slankclub: Nelleke Voskuil (01714- 12184). Waddinxveen - Vrijdag 4 maart geeft het Gereformeerd Kerkkoor een con cert in de Ontmoetingskerk. Aan dit concert werken mee: Chr. Gem. Zang vereniging "Excelsior' uit Woerdense Verlaat, o.l.v. Sander de Kleuver: enke le koperblazers van muziekvereniging Concordia; het kinderkoor "Jong ge luid" o.l.v. Weiny Hornes; "De Hofstad Zangers" uit Den Haag en de soliste Sjanie Smaal. Aan het orgel Marijn Slap- pendel. De toegang is vrij. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Marina kampioen Korbis? Jack gymnastisch atleet! Beker! Proficiat o.J. 1. H. Esther, Ariejan en Andree gefeliciteerd met jullie (nw) achternaam xxx Leo bedankt voor alles A.H. verloren: beer ik kan niet slapen zonder hem (Oud Verlaat) 010-4567815 Anne 10 jaar van harte gefeliciteerd van mama papa en Hilde van harte Arie en Lenie met jullie eerste zoontje Dylan en onze eerste kleinzoon opa's en oma's tussen Baas Bouwbedrijven uit Gou derak, Baas Bedrijven uit Waddinx veen en de gemeente Waddinxveen, kan begonnen worden aan de voor bereidingen voor de bouw van een activiteitencentrum aan de Sniep- weg. Eerdere pogingen van de ge meente om een discotheek binnen Waddinxveen te krijgen, zijn op te leurstellingen uitgelopen, maar het particuliere initiatief zorgt ervoor dat de gemeente een multifunctioneel centrum krijgt. "De gemeente is blij dat eindelijk een antwoord gegeven kan worden op de aanhoudende vraag van de inwoners van Waddinxveen om uitgaansgelegen heden voor jongeren," aldus wethou der Van Soest. De formule van het cen trum bestaat onder andere uit een snookercentrum en een jongerencafé. Bovendien zal er een oefenruimte voor de Stichting Muzikantencollec tief Waddinxveen worden gecreëerd. "Het centrum is echter niet alleen bedoeld voor jongeren," legt wethou der Van Soest uit. "Er zullen ook bow lingbanen en een grand café met par tycentrum worden gebouwd". De ex ploitatie van het activiteitencentrum zal in nauw overleg met de Waddinx veense horecabedrijven worden op gezet. Waddinxveen-Radiozender RTW-Wad dinxveen draait vanaf maart in het pro gramma 'Gouden hits' muziek uit de jaren '60. Dit programma wordt uitge zonden op zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur op 105.8 FM. Er zal niet alleen aandacht besteed worden aan de mu ziek, ook nieuwsfeiten zullen behan deld worden. Verzoekplaten uit deze periode zijn aan te vragen via 01828- 10379. Op 5 en 12 maart kunnen luiste raars van de zender bovendien een toe gangsbewijs winnen van een 'back to the sixties'-avond. Deze avond zal ge houden worden op 12 maart in de Ro- zenburcht in Boskoop. Boskoop - Op woensdag 9 maart is er weer een voorlees-en knutselmiddag in bibliotheek Boskoop. De middag begint om 14.30 uur en is bedoeld voor kinde ren van 4 tot 8 jaar. Openingstijden bibliotheek: maandag: 14.00-17.00 uur; dinsdag: 14.00-17.00 en 19.30-20.30 uur; woensdag: 10.00-12.00 en 14.00-17.00; vrijdag: 14.00-17.00 en 19.30-20.30 uur; zaterdag: 10.00-12.00 uur. van harte met jullie 40 jarig huwelijk Nico Wil Patricia Marcel Hiep Hiep Hoera1 Gaby Bruggeman wordt zaterdag 5 maart 1 jaar! van harte oma Anne van Raayen is 3 maart jarig van harte gefeliciteerd van Peter Lennert papa 5-3 jarig alvast van harte we houden van je annemarie cor en mama Jaddinxveen- Ter gelegenheid van "aar 25-jarig jubileum organiseert Li- onsclub Waddinxveen op 18 maart een Loorconcert in de Ontmoetingskerk. net optreden zal onder meer verzorgd I worden door het uit ca. 75 man be staande Chr. mannekoor De Gouwe- s'êrn, dat een selectie populaire liede- ren ten gehore zal brengen. Lionsclub is er trots op met een Phmeur naar Waddinxveen te komen: e£n optreden van een dames-barberr snop-showkoor. Dit koor zag in 1981 "d Jevenslicht, en wel in "The new v'Y Nieuwegein. Dit topkoor "The evv ity Harmonizers" genaamd, mo- pdeel onder leiding van Floor van rP, grossiert in kampioenstitels, on teer tweemaal in de Barbershop- y'e. De goedgevulde concertagenda rengt hen regelmatig naar het buiten- nd. Optredens in België, Zweden, uitsland en Engeland brachten veel g'euwe vrienden en lovende kritieken. 'arbershop zingen is vroeger in Ameri- ontstaan bij de kapper in de tijd dat kiezen getrokken. Om de wachttijd te veraangenamen en de zenuwen te ver geten werd er dan gezongen. Het optreden van de "Gouwestem" en "The New City Harmonizers" staat borg voor hoogwaardig amusement in zang, kleding en choreografie. Met financiële bijdrage van het Wad dinxveense bedrijfsleven is de Lions club erin geslaagd beide koren, ter op luistering van haar jubileum, te con tracteren. Lionsclub Waddinxveen maakt deel uit van een internationale serviceorgani satie met bijna 1,5 miljoen leden in 180 landen, waarvan 9000 in Nederland. De Waddinxveense club telt 40 leden. De servicegedachte bestaat eruit dat de leden zich dienstbaar maken en daar waar nodig is hulp bieden. Zo worden ieder jaar door de Lions een aantal be woners in de gelegenheid gesteld het invalidenconcert in het Concertge bouw bij te wonen. Eindexamenkandi daten van middelbare scholen worden middels het sollicitatieproject ver trouwd gemaakt met solliciteren. Ver der organiseert Lionsclub Waddinx veen dit jaar voor de 15e keer de kinder- markt waarvan de opbrengst bestemd is voor SOS-kinderdorpen. De opbrengst van het concert van 18 maart is bestemd voor verstandelijk gehandicapten van de "Hooge Burch Voor hen wordt in Zuidpias 2 een nieuw gezinsvervangend huis met 112 bed den gebouwd. Lionsclub Waddinxveen hoopt met de baten van het concert de kosten te dekken van een piano voor dit huis. De ontmoetingskerk biedt ruim 600 Waddinxveners, Boskopers en vele an deren de mogelijkheid een uniek con cert bij te wonen. Kaarten in de voor verkoop zijn te verkrijgen bij Wijnhan del v. Eeuwen, Brederolaan 4, Boekhan del Burger Dorpstraat 39, Sigarenmaga zijn A. vd Krans Kerkweg Oost 175, Apotheek van Doorn Pr. Bernhardlaan 65, Schoenmakerij Zuidpias Zuidplas- laan 198, allen in Waddinxveen en Reis bureau Tourooint. Zijde 8 in Boskoo Waddinxveen- Het college van burge meester en wethouders heeft besloten over te gaan tot de aankoop van een zilveren metseltroffel. Deze troffel werd, na een buitenlandse "zwerf tocht" te koop aangeboden via Chris tie's in Amsterdam. Het bijzondere van deze troffel is dat hiermee op 5 augus tus 1783 de eerste steen werd gelegd van de papiermolen "De Schoone Haas". Deze papiermolen stond aan de Zuidkade langs de Gouwe totdat hij in 1897 afbrandde ten gevolge van blik seminslag. Op de troffel staat de vol gende tekst "den 5den van augustus 1783 hebben Bernardus Jacobus Schoon oud 4,5 jaar en Jakobus Van der Haas out 4,5 jaar den eerste Steen gel- egt aan den Moolen Van hunnen Neef Boskoop - Zaterdag 5 maart treden twee nationaal bekende gospelacts op in Boskoop. Exalt en Ralph van Manen zullen een 'unplugged' optreden geven. De aanvang is 20.00 uur in De Stek aan de Puttelaan. Exalt is op dit moment de meest ge vraagde praiseband in Nederland. Ralph van Manen toert op dit moment ter ondersteuning van zijn nieuwste CD "Face the FeelingEntree 10,-. leder een is welkom. Boskoop- Eenmaal per maand houdt de vereniging "Borstvoeding Natuurlijk" voor zwangere vrouwen en moeders die borstvoeding geven een informatie bijeenkomst in Boskoop. Op deze avond, die in huiselijke kring wordt gehouden, komt een bepaald onderwerp ter sprake en daarna is er alle gelegenheid om vragen te stellen, problemen met elkaar te bespreken en ervaringen uit te wisselen. De eerstvol gende bijeenkomst is op dinsdag 8 maart, aanvang 20.00 uur. Het onder werp van deze avond is "starten met borstvoeding". Op deze avond worden er ook dia's vertoond. Voor inlichtingen kan men bellen 01727-15440 na 18.00 uur. Jan Soet te Waddingsveen". De totale lengte van de troffel is 30,2 cm, de leng te van de ebbehouten handgreep is 16,8 cm. Het was een bekende gewoonte om bij de eerste steenlegging een zilveren troffel te gebruiken, soms vergezeld van een voorschoot en een speciebak. De troffel zal een plaatsje krijgen in een van de vitrines in het gemeentehuis. Sylvia gefeliciteerd met je verjaardag papa mama bianca arno en patrick Hoera Hoera. Jeroen heeft 2 tienen groetjes 2a van harte gefeliciteerd papa en nog vele jaren! Carli en Mirjam papa van h.g. met je verjaardag en veel kusjes van monique nicole manfred baas Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur: ds. G. Ha- gens jr., Rotterdam. Herv. Immannuël kerkgem. 10.00 uurds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds. P.A. Bongers. Boskoop V.P.G.: ds. J. Spijker, Den Haag. Herv. gem. 9.30 uur ds. K.J. jansen; 18.30 uur ds. R. de Reuver. 9 maart 19.30 uur ds. K.J. Jansen, gez. bidstond voor gewas en arbeid in geref. kerk. De Stek 9.30 uur ds. W.D. Omta, Spa kenburg. Chr.Geref. kerk9.30 en 17.00 uurds. H.:. Brandsma, Den Helder. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick vdn Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J A. v. Hooij- donk: 17.00 uur ds. H. de Moor, Wad dinxveen. 9 maart 19.30:bidstondgez. bidstond voor gewas en arbeid in geref. kerk.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19