Grote ramp op basis school 't Reigerbos Foto's in het HART VAN HOLLAND COLOFON met bijpassend behang en vinyl vloerbedekking VERF VOOR DE ïCIISfI)JEÏiï(LA-IVÏïiBt Hart van Holland/2 maart 1994 pagina 3 c Keijzer Woondecoratie, Burg. Colijnstraat 53, Boskoop verf, glas, behang, gordijnen, vloervinyl "Stel je voor dat er echt iets gebeurt" Uitleg oefening aKMftt Vrijdagmiddag Onwijs hoesten Verslag van de avond 30.250 exemplaren. Verband erdoorheen geslingerd Veel geleerd "Is er een E.H.B.O.er?" Jammer Fantastisch o ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Bruidspaar w van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familieleden naar: Redaktie Hart van holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,, en maak kans op 100,- aan aardebonnen! \levenhuizen Vrijdag 18 februari werd in basisschool 't Reigerbos de I rampbestrijdingsoefening van de brandweer, politie en andere hulpver- lendende instanties gehouden. Leerlingen van groep acht van de school I werd in december gevraagd medewerking te verlenen aan deze oefening, I genaamd '18-2'. Dat deze spannende avond indruk maakte op de leerlin- n, is te lezen in hun reacties. I Als er echt iets gebeurt, dan moet je op I alles voorbereid zijn. Want anders kun- I nen er ernstige dingen gebeuren. Als er I iets ernstigs gebeurt, bel dan 1444: dat lis namelijk het nummer van de alarm- I centrale in Zevenhuizen. En een ander J nummer is 06-11 dan wordt er gevraagd I wat er nodig is bijvoorbeeld ambulan- 1 ce, politie, brandweer of eventueel dok- J ters of een geestelijke (dominee of pas- Itoor). En natuurlijk waar het is. En of er 1 nog mensen in het huis zijn. Als de I brand naar buiten slaat dan gebeurt er I dit: als de brand van het schuurtje doorslaat naar buiten naar het huis. Als de brand doorslaat dan gaat de brand van de eerste naar de tweede verdie ping. Ook moet je uitkijken voor instor tingsgevaar. Als er een brand is moet je ramen en deuren sluiten want dan neemt het zuurstof af, dat kan je zelf proberen door een waxinelichtje op een schoteltje te zetten en er een potje overheen te zetten. Als je een peuk niet goed uit in de prullenbak gooit dan krijg je brand. En op school Bij een grote brand moet iedereen zo snel mogelijk de school verlaten. Op school is daar een rampenplan voor. We zullen dit ook nog gaan oefenen. I Op vrijdagmiddag kwamen er drie [brandweermannen om ons wat uit te leggen over de brandweeroefening on- der andere dat we pas mochten gillen [als de brandweermannen riepen of er [iemand in het lokaal was, waar we [moesten liggen met een groepje. Er Iwerd ook uitgelegd, dat er Lotus-men- 1 sen kwamen (die gewond waren), het [Rode Kruis, de brandweer zelf en am- bulances. De brandweer die kwam uit leggen had ook persluchtmaskers en [helmen meegenomen. Er werd ook uit- gelegd hoe zo'n luchtmasker in zijn werk gaat: ze moesten de fles open- draaien waar het lucht in zat dan kwam er ergens te staan hoeveel bar er in de De leerlingen van groep 8 van basisschool 't Reigerbos, die deelnamen aan de rampbestrijdingsoefening fels zat, dus als de een tweehonderd bar heeft en de ander honderd bar heeft merkje al dat degene met honderd bar eerder naar buiten moet want anders heeft hij geen lucht meer. [Vrijdagmiddag 18-2 waren er drie [brandweerlieden van de plaatselijke [brandweer uit Zevenhuizen aanwezig [op O.B.S. 't Reigerbos. Dit waren de [heren H. Moerman, H. van Dam en J. Gorissen. Ze kwamen uitleg geven over hoe vuur in elkaar zit en hoe je vuur moet doven als er vuur ontstaat in je huis. 1 Hoe vuur in elkaar zit [Vuur bestaat uit zuurstof, brandbare [stof en temperatuur. 2 Hoe doof je vuur: door een van de stoffen weg te halen of er een koelende stof bij te doen. [3 Wat kan vuur aanrichten: explosies kunnen zich voordoen, je huis kan in storten en je kan levend verbranden. Er kunnen vier tot zes mensen in de grote wagen en in de kleine wagen kun nen er zes tot acht. De mensen moeten met z'n tweeën tegelijk naar binnen want als bijvoorbeeld het dak instort en er een onder komt kan de ander hem helpen. Ook hadden ze nog wat bij zich namelijk persluchtmaskers, ledereen mocht ze proberen. Ze hadden ook nog het nummer van de brandweer ge noemd, namelijk 1444 en 06-11. De vi deofilm gaf ons echt idee wat er alle maal gebeurt bij een brand. goed. Het leek net echt. Om ongeveer 20.45 uur, denk ik, werden we met de ziekenauto naar de kazerne gebracht. Dat was zogenaamd het ziekenhuis. Sommige mensen werden gelijk behan deld, maar de meesten mochten het verband er afhalen. Toen kregen we wat te drinken en ging de schmink eraf, anders zouden de mensen zich dood schrikken, als ze ons in het donker zagen. We gingen nog even naar school en kregen een opzettertje als aanden ken en mochten we naar huis. KARIN Ze vroegen: Kan je lopen? Ik zei: Ja hoor! Wij moesten hand in hand lopen naar de deur. We moesten onwijs hoes ten, toen we buiten kwamen (voor de gein). Want er stonden een hele hoop mensen te kijken. ARJAN [Op 18 februari moesten tien kinderen [(Irene Groesbeek, Wouter v.d. Berge, Isabel Hesseling, Dennis Voorbrood, Karin v.d. Linde, Paul van Holst, Hedde de Man, Ivo Lamot, Joost Decker en Christian Haag) om 18.40 uur naar de brandweerkazerne komen. Iedereen [werd geschminkt, ook ouderen. Snee ën, blauwe ogen, verstuikte enkels enz. (het leek net echt). Toen gingen we naar school; daar hadden ze knipper lampen gezet en je hoorde iets knette ren; ze hadden bordjes met vlammen erop neergezet, allemaal om het zo echt mogelijk te laten lijken. ledereen moest een plaatsje zoeken in Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, nazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, '-evenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Kemy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander •S/u i i ngste rm ijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) lot dinsdagmiddag 13.00 uur. J "'Ofcuer stelt zich NIET verantwoor- e uk voor eventuele onjuistheden in e e>onisch opgegeven advertenties!! 'nJf'^ie van Hart van Holland stelt zich a I aansPrakelijk voor de inhoud van de ertenties en ingezonden mededelingen het 0ZeKkrant- Bovendien behoudt zij zich trU voor- zonder opgave van reden, ertenties voor publikatie in Hart van V Holland te weigeren, ti dachten over de bezorging van <*n van Holland, uitsluitend bellen, aonderdag-oehtend tot 11.00 uur: ^**erk Den Haag VSP 070 - 3350133 Ik had problemen met inademen en uitademen, gewoonweg last van de rook; dat kwam door het binnenliggen in de rook. Het leukste was, dat je gedragen werd, als je je had bezeerd. Wat ook nog leuk was, was dat je in het Rode Kruisbusje mocht meerijden naar de brandweerkazerne. En als ik de leider van de oefening was, had ik maar een ding veranderd. Dan had ik de E.H.B.O.ploegen apart in een kleuterlo- kaai gezet, want het was mudvol. Er waren ook nog Lotusslachtoffers, die speelden erg leuk. De een had een blauw oog, de ander weer een lelijke schram. Een ding is zeker: er is heel wat Verband, pleister enz. doorheen geslingerd. ROSITA Ik vond het spelen van 'ZZ' de Lotus heel echt en heel, heel knap, bij voorbeeld die ene me vrouw van dat huilen, maar dat had ik al ge schreven. Ik zou de brandweerlieden en de rest hartelijk be danken voor die leuke avond en ik heb veel geleerd op die middag voor de oefening! MITCHELL de lokalen, w.c.'s en gangen. Toen kwamen de an dere kinderen, die niet waren geschminkt, om 19.10 uur. Ook zij mochten een plaatsje uitzoeken. Toen iedereen klaar was, gingen de lichten uit en hoorde je alleen nog geknet-' ter. Nou ja, dat is eigenlijk niet waar, want iedereen zat een beet je te keten. Volgens mij was het al 19.30 uur toen de brandweerwagens kwamen. Nu moest iedereen stil zijn. We hoorden nu stemmen en in het lo kaal naast ons iedereen gillen en roe pen. Het duurde een hele tijd totdat ze bij ons kwamen. Wij werden naar de kleuterafdeling gebracht, waar ieder een verzorgd werd. De gewonden kre gen een kaartje waarop allerlei dingen stonden, zoals: wat voor wonden je had, of je goed reageerde, waar je van daan komt, etc. Ook waren er Lotus slachtoffers en die konden het heel edwin We werden pas als een na laatste gered. De brandweerman vroeg of ik kon lo pen, maar dat kon ik niet. Toen gaf hij me aan een andere brandweerman en die droeg me naar buiten. Buiten riep hij heel hard: "Is er een E.H.B.O.-er? Is er een E.H.B.O.-er?" Toen kwam er een man van de E.H.B.O., die nam me mee naar de kleuterafdeling; daar heb ik een poosje gezeten, er werd verband om mijn knie gedaan. Toen werd ik met een busje naar de brandweerkazerne ge bracht. PATRICIA Ik vond het een keertje leuk om mee te doen op zo'n vrijdagavond aan een oe fening, maar het was alleen jammer, dat je niet allemaal wonden kon hebben (nepwonden). CORNE ln de brandweergarage kregen we drin ken; we moesten ons in laten schrijven en naar de gemeenschapsruimte terug op school. Daar lag overal bloed. We kregen een aandenken en toen moch ten we naar huis (21.20 uur). Het was fantastisch! P.S. Ik wil iedereen bedan ken voor de fijne avond, die ik heb gehad. JEANETTE Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3