Zevenhuizen Moerkapelle J Politieberichten IJssel en Gouwe Hart van Holland/2 maart 1994 pagina 5 (Wet Voorzieningen Gehandicapten Winkelsluitingswet) Verwijderen bomen Melding/aanvraag bouwvergunningen Stremming Catges- brug Zevenhuizen Reconstructie Dorpsstraat Zevenhuizen Verkiezing leden Tweede Kamer Stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden buiten Nederland Boskoop: F1ETSENKIJKDAG Gemeente Met ingang van 1 april 1994 treedt de Wet Voorzieningen Gehandicapten (W.V.G.) in werking. Vanaf die datum krijgt de gemeente de zorgplicht om woon voorzieningen, vervoersvoorzieningen en rolstoelen te ver strekken aan gehandicapten. Deze voorzieningen vielen voor 1 april 1994 onder de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet (A.A.W.) en de Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten (R.G.S.H.G.). Met de inwerkingtreding van de Wet Voorzieningen Gehandi capten kan voor het verstrekken van de genoemde voorzienin gen per 1 april 1994 een vraag bij de gemeente worden inge diend. De doelgroep van de Wet Voorzieningen Gehandicapten zijn zowel personen van jonger dan 65 jaar als de 65-plussers. Voor de uitvoering van de W.V.G. dient de gemeente een verordening vast te stellen. Hierin worden o.a. de voorwaarden opgenomen waaraan bij een verstrekking moet worden voldaan. Op 10 maart 1994 vindt tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening c.a. (waaronder sociale zaken) behande ling van deze verordening plaats. Tijdens deze vergadering, die om 19.30 uur aanvangt, heeft een ieder de gelegenheid tot inspraak. Belangstellenden worden uitgenodigd om deze vergadering bij te wonen. Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, hiertoe gemach tigd door burgemeester en wethouders, maakt bekend dat bij besluit van 18 februari 1994 vergunning is verleend aan: Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, voor het verwijderen van een els, aanwezig op gemeentegrond voor het perceel Weideplantsoen 7 te Zevenhuizen; Kerkvoogdij, voor het verwijderen van drie esdoorns, aanwe zig in de kerktuin gelegen aan de Dorpsstraat 15 te Moerka pelle. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht bin nen zes weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 18 februari 1994, Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, C.A.H. Oosterhoff De Winkelsluitingswet biedt de mogelijkheid om voor maximaal vier (Christelijke) feest- en/of zondagen per jaar ontheffing te verlenen. De ondernemers gevestigd in de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle worden verzocht hun voorkeur voor de dagen waarop deze ontheffing verleend kan worden voor 20 maart 1994 schriftelijk kenbaar te maken. Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, C.A.H. Oosterhoff Burgemeester en wethouders Van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende mel ding/aanvraag om bouwver gunningen zijn binnengeko men: •het plaatsen van een schuur aan de Dorpsstraat 104 te Ze venhuizen; •het plaatsen van een blokhut aan de Gorterstraat 5 te Zeven huizen. In verband met het groot onder houd aan de Catgesbrug in de Dorpsstraat te Zevenhuizen zal deze in de periode van 28 fe bruari t/m 26 maart 1994 voor al het gemotoriseerde verkeer zijn afgesloten. Ten behoeve van voetgangers zal er tussen het Catgesplein en de Lange Zijde een noodbrug worden aangebracht. Voor nadere informatie kan con tact worden opgenomen met de afdeling Gemeentewerken, tel. 01802-1644. In de periode van 28 februari tot en met 29 april 1994 vindt er een reconstructie van het zuidelijk gedeelte van de Dorpsstraat te Zevenhuizen plaats. Het betreft het gedeelte tussen het Zuideinde en de Noordelij ke Dwarsweg. De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het verbeteren van de wegf undering, het aanbrengen van een nieuwe klinker bestrating en het aanleggen van trottoirs. Na voltooiing van het werk zal voor het betreffende wegge deelte een 30 km/u-zone worden ingesteld. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden is doorgaand verkeer niet mogelijk. Een omleidingsroute wordt aangegeven. Ten behoeve van het verzorgende verkeer wordt getracht om de woningen en bedrijven bereikbaar te houden. De lijndiensten van Westnederland zullen in bovengenoemde periode over de Zuidplasweg rijden. De opstapplaatsen bij Hotel Vos, Kratonlaan en Zuideinde komen tijdelijk te vervallen. Door Westnederland zal bij genoemde opstapplaatsen naar andere opstapplaatsen worden verwezen. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat het stemmen per brief toegestaan is aan de kiesgerechtigde Nederlander, die op de dag van de stemming (3 mei 1994) wegens beroep of werkzaamheden (of wegens beroep of werk zaamheden van de echtgenoot, levensgezel of ouder) buiten Nederland verblijft, Voor het stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden in het buitenland dient de kiezer uiterlijk 5 april 1994 een verzoekschrift in bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer is geregistreerd. Het hiertoe strekkende aanvraagformulier (model M3) is koste loos bij het gemeentehuis, afdeling verkiezingen, verkrijgbaar. Nadere inlichtingen over het stemmen per brief kunnen bij het gemeentehuis worden ingewonnen. Zevenhuizen, 25 februari 1994, de burgemeester voornoemd, wnd. L.M. Schoots I Aanrijdingen: I In de nacht van vrijdag op zaterdag I heeft een uit Rotterdam afkomstige 20- I jarige bestuurder van een personen auto zichzelf gelanceerd via een brug- I Setje op de Middelweg. Hij landde links 1 naast de weg. Het voertuig moest wor den weggetakeld. I Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Zuidplasweg, par keerterrein disco, bruine Livingstone herenfiets, postcode 2771XD90 alsme de een ivoorkleurige Peugeot Monaco semi-racefiets met velgremmen en ver- sn. framenr. 125853 en postcode 2771ZA10. Donderdagavond werd aangifte ge daan van een inbraak in een woning aan ^Jonkheer van de Weistraat. Men is door het forceren van de voordeur naar binnen gegaan. De gehele woning werd overhoop gehaald. Nog onbekend wat wordt vermist. Oper/g nieuws: Dinsdagmiddag zakten op de Rotteme- I ren twee Rotterdamse broers door het veel te dunne ijs. Omstanders hebben de twee met een bootje, door het bre ken van het ijs, op het droge gehaald. Zij I Zlin met onderkoelingsverschijnselen hef ambulance naar een ziekenhuis gebracht. Hulde aan een bewoner van de Rottekade die de twee slachtoffers ;i)n douche ter beschikking stelde. de nacht van zaterdag op zondag werd aan de Beatrixlaan een vernieling gepleegd aan een één dag oude auto. Er za' een diepe kras in de motorkap. Tijdingen uterdagochtend vroeg verloor op de Denegouwerweg een uit Bunschoten I k°mstige vrachtauto de daarachter gekoppelde aanhangwagen. Als het 1 was geweest had de aanhangwa gen spontaan moeten stoppen. Dit ge beurde echter niet en tientallen meters verder is de aanhangwagen de berm ingereden waardoor schade aan het wegdek alsmede aan de aanhangwagen ontstond. Zaterdagavond reed een 19-jarige bromfietser uit Waddinxveen over de rijbaan van de Zuidpiaslaan met ach terop een 17-jarige Waddinxveense. Hij raakte de rand van de weg, verloor de macht over het stuur en botste tegen een in de middenberm staande lan taarnpaal. Beiden zijn per ambulance afgevoerd naar het Bleulandzieken- huis. Hij met tenminste een gebroken been en zij had ook beenletsel. Zondagmiddag zag een 49-jarige Bos- koopse bestuurder van een personen auto te laat dat zijn voorganger stopte om een voetganger te laten oversteken. Hij botste daardoor tegen de achterzij de van deze auto. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Ek- sterdreef, bruine Ricardo herenfiets, postcode 2743EB57; Graanakker, zwar te Savera herenfiets krantentassen. Aangetroffen fietsen: Groen Sparta Windsor met trommelremmen. Grijze ATB herenfiets merk Fazer Skip ping Hopper met velgremmen en versn. Maandagmiddag 21 februari werd een 53-jarige inwoner van Boskoop betrapt bij een winkeldiefstal in een "doe het zelf'-zaak aan de Noordkade. Van de diefstal werd aangifte gedaan en tegen de verdachte zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Dinsdagmiddag vond een insluiping plaats in een woning aan de Abr.Kroesweg. De bewoonster was op dat moment op de le verdieping. Toen zij iets hoorde, was het al te laat, zij zag een auto wegrijden. Er werd geld, een portefeuille en bankpasjes vermist. Toen de politie in de nacht van dinsdag op woensdag een verdachte auto wilde controleren die daar stond, zag zij twee personen wegrennen. Een van de per sonen die wegrenden werd na enig zoekwerk, met behulp van politie uit de omgeving, aangehouden alsmede een persoon die zich in de verdachte auto schuil hield. Het betroffen een 19-en 20- jarige Utrechter. Zij hadden ingebro ken bij een bedrijf aan de Oranjelaan. Uit het verhoor bleek dat nog twee per sonen uit Utrecht afkomstige personen betrokken waren geweest bij de in braak. Daarvan is er inmiddels een aan gehouden waarbij bleek dat die de auto aan de Anna de Waalhoeve had gesto len om mee naar Utrecht te rijden. Woensdag werd aangifte gedaan van diefstal van een aanhangwagen aan de Staringlaan. Het betrof een een-assige aanhangwagen van het merk Anssems en voorzien van een huif met blauw zeil. Woensdagavond is ingebroken in een woning aan de Graanakker. Men for ceerde de achterdeur om binnen te komen. Het nog niet precies bekend wat er weg is. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een woning aan de Groene zoom. Men verschafte zich toe gang door het openen van een raam na er een gaatje in te hebben geboord. Uit de woning werden sieraden vermist. Zaterdagochtend werd wederom een insluiping gepleegd aan de Abr. Kroes- weg. Men ontvreemde een waardevol horloge. De eigenaar zag twee mannen weglopen die vervolgens verdwenen in een oranje kleurige auto ter grote van een VW Golf. Zaterdagavond werd aan de Kerkweg Oost via de achterklep een auto open gebroken waarbij een in de auto aanwe zige gitaar werd ontvreemd. Overig nieuws: Op het bedrijventerrein aan de Brede- weg werden dinsdagmiddag 159 rol containers door de politie in beslag genomen. De containers waren voor zien van een vals merk. Hierdoor ont duikt men een soort huur, in ieder geval wordt de eigenaar van de containers benadeeld. De Economische controle dienst heeft de zaak verder overgeno- Terwijl de 43-jarige Waddinxveense met haar auto over de Zuidkade reed, kwamen ter hoogte van de brandweer kazerne plotseling de vlammen onder de motorkap uit. De brandweer bluste de auto maar die is vermoedelijk total- loss. De oorzaak van de brand is ver moedelijk kortsluiting. Tijdens een verkeerscontrole vrijdag rond het middaguur werden in het Noordeinde ongeveer vijftig auto ge controleerd. Twaalf bestuurders had den geen papieren bij zich. Tien wer den bekeurd voor het niet dragen van de autogordel en een bestuurder in verband met het niet tijdig laten keuren van de auto. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in de omgeving van de Zuidkade en Alpherwetering een spoor van ver nieling getrokken. Er werden zaterdag ochtend tenminste zeven aangiften ge daan van vernieling aan auto's waaron der het afbreken van spiegels en ruite- wissers. Aanrijdingen: Nadat hij was gestopt aan het Toren pad, opende de 72-jarige Boskoopse bestuurder vrijdagochtend het portier van zijn auto. Hij had een van achter naderende fietster niet gezien. Deze 59- jarige Boskoopse reed tegen het geo pende portier en kwam ten val. Zij is met vermoedelijk een hersenschud ding naar het Bleulandziekenhuis ver voerd. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Otweg nabij ijsbaan, blauw/grijze Gazelle heren/jongens fiets type Top 20; Station NS, licht blau we Batavus sprint; Wingerd, grijze Ga zelle damesfiets type Piet Pelle. Aangetroffen fietsen: Grijze Union extra herenfiets met trommelremmen Door het inslaan van een ruit is men binnengekomen in een tuincentrum aan het Rijneveld. Vervolgens heeft men een tussendeur geforceerd en is men gekomen in een ruimte waar men geld heeft ontvreemd en tuinmeubels. Woensdagavond zijn aan het Weegbree twee konijnen uit een hok gehaald dat in de achtertuin stond. Dit moet zijn gebeurd tussen 19.15 en 22.00 uur. Uit het kopieerapparaat in de hal van het postkantoor aan de Overslag werd vrijdagmiddag het geld gestolen. Ver moedelijk hebben twee knapen van 16a 17 jaar oud omstreeks 16.30 uur mid dels een schroevedraaier de geldin- worp-unit opengebroken. In de nacht van zondag op maandag werd aan de Vogellaan een personen auto opengebroken door het inslaan van een ruitje. De radio werd ont vreemd. Overig nieuws: Woensdagavond heeft de brandweer een brandje geblust in een portiek aan de Voorofscheweg. Daar hadden van dalen een stapel oude kranten in brand gestoken die daar waren gedeponeerd. Door een bewoner van de Lineusweg werd vrijdag aangifte gedaan van het lek steken van alle vier de banden van zijn auto. De auto stond in de nabijheid van zijn woning. Op zaterdag 5 maart zal er van 10.00- 15.00 uur op het politiebureau te Bos koop een zgn. fietsenkijkdag worden gehouden. U kunt dan komen kijken of uw gestolen fiets is teruggevonden. Zij die aangifte gedaan hebben dat zijn of haar fiets gestolen is, worden verzocht hun aangifte mee te nemen. P.S. Het is niet mogelijk een fiets te kopen!!

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5