Hf ƒ1445,= Fa. K.A. Havelaar en Zn. Recept van de week: TZM speelt gelijk tegen de koploper Vernieuwd pijporgel Voorlopers op de lente Hogedrukreiniger, 125 Bar J V" Voetverzorgingssalon BITTER M mm geïntegreerd onderstel met wielen 5 meter aansluitsnoer 10 meter hogedrukslang (kranzle 125/8m) chemicaliën slang met filter KranzlG handgreep met afsluitbaar pistool spuitlans voor hoge- en lagedruk Geeft nieuwe traploze drukregeling VOrm aan de chemicaliën monster hoqedrukreiniger olieverversen niet meer nodig van 1580,=, nu voor 's maandags gesloten! de winkel is geopend dinsdag t/m vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur 01793-1813 Raadhuisstraat 19a -Moerkapelle Wij zijn met vakantie van 25 februari t/m 7 maart. cream likeur 0,7 liter Vflï ouitftf Giardino Bitter '81 Ijskoud de lekkerste!! Hooghoudt jonge jenever s Werelds beste graan jenever uit Groningen Floryn c.b. Ha fijn, ha fijn een borrel van Floryn Teacher's Scotch whisky The Timeless Taste! Bacardi rum Bacardi, the mixable one I - 0,7 liter W 0,7 liter 0,7 liter Cuvée du Moulin Vin de Pays des Pyrenées Orientales De beroemde druive- soorten Grenache, Cinsault, Syraz en Mouvèdre vormen de basis voor een warmbloedige, fruitige wijn. Wat koel geser veerd op zijn lekkerst. vieux 1 liter slijterij Het Wapen van Moerkapelle tel. 01793-1305 geopend vanaf 9.30 u maandag gesloten 0.75 liter pagina 6 Hart van Holland/2 maart 1994 Nijverheidstraat 10 Moerkapelle tel. 01793-1307 Ijzerwaren - gereedschappen - doe het zelf artikelen - sanitair - C\ bouwpakketten graveren van naamplaten - sleutelservice Anita U heeft nodig voor 4 personen 4 ribkarbonades 1 grote ui 1/2 prei 1/2 citroen 4 appels (cox's orange) 3 eetlepels rozijnen 1 eetlepel bakgember 2 eetlepels cognac of vieux 2 eetlepels suiker 1 eetlepel Franse mosterd 2 thelepels bouillonpoeder 4 takjes peterselie peper Basisbereiding römertopf Een römertopf is een poreuze aardewerk pot, waarin vlees (met of zonder andere ingrediën ten) kan worden klaargemaakt. Vóór gebruik moet de römertopf eerst een kwartier in koud water worden gezet. De poreuze pot neemt water op. Tijdens het garen van het vlees in de oven verdampt dit vocht uit de pot. Hierdoor kan het vlees zonder toevoeging van vet in het eigen vocht worden bereid, De römertopf is gevoelig voor grote temperatuurverschillen. Daarom mag de oven niet voorverwarmd wor den en moet de römertopf na de bereiding altijd op een onderzetter geplaatst worden. Zet de römertopfschaal-en deksel ca. 15 minu ten in een bak met koud water. Pel de ui en snipper hem grof. Snijd de prei in ringen van ca. 1/2 cm. en spoel deze in een zeef met koud water schoon. Pers de citroen uit. Was de appels en steek met behulp van een appelboor de klokhuizen eruit. Snijd met een puntig mesje de schil van de appels rondom in. Schep in een kopje de rozijnen, bakgember, cog nac, citroensap en suiker door elkaar. Vul de appel met het rozijnenmengsel. Neem de römer topf uit het water. Verdeel de ui en de prei over de bodem van de schaal. Wrijf de karbonades in met peper en mos terd en leg ze op het prei-ui-mengsel. Zet de gevul de appels op de karbonades. Los de bouillonpoe der op in 1 deciliter water. Schenk de bouillon in de römertopf en zet deze in de koude oven. Scha kel de oven in op 200°C en verwarm de schotel ca. 45 minuten (gerekend vanaf het moment dat de oven op temperatuur is). Neem het deksel van de schaal en kleur de karbonades in ca. 10 minuten mooi bruin. Garneer de appel met toefjes peterse- lieLekker met lintmacaroni. Voedingswaarde per portie: energie: ±1250 kJ (300kcaT) Eiwit: 26 gram Vet: 8 gram Koolhydraten: 30 gram Moerkapelle - Maandag 21 fe bruari speelde TZM tegen TOP uit Haastrecht. Dit team had tot nu toe alle wedstrijden gewon nen. Guus van Amerongen was goed op dreef en won dan ook drie partijen, zelfs van de gerouti neerde verdediger Nico Ver woerd. Guus toonde hiermee aan dat hij zijn inzinking van vorige week te boven is. Bij Ad van Heij- ningen ging het precies anders om. Na vorige week drie winst partijen te hebben behaald, luk te het hem deze keer geen enkele keer om te winnen. Gerard Ne- derhoff won een keer. Zijn tegen stander, Jansen, had tot die wed strijd 100% gespeeld. Samen met Guus won hij ook de dubbelpar- tij, waardoor de einduitslag 5-5 was. Al met al een goed resultaat tegen de koploper, hoewel TZM dicht bij volle winst was. Moerkapelle - Op zaterdag 5 maart zal in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Moerkapelle de presentatie plaatsvinden van de vernieuwde klankgeving van het kerkorgel. In de afgelopen vier maanden on derging het orgel, dat in 1890 ge bouwd werd door Flaes, een in grijpende klank-renovatie. Deze renovatie werd uitgevoerd door Gert van Buuren. Het program ma, dat aanvangt om 19.30 uur, zal bestaan uit onder andere or gelspel en samenzang. Vooraf zal door Hans van Nieuwkoop een uitleg gegeven worden over de uitgevoerde werkzaamheden. In 1975 werd het orgel uitgebreid tot de huidige omvang en in Moerkapelle geplaatst. Aanpas sing van de klank aan de kerk vond hierbij nauwelijks plaats. Nadat met twee verbouwingen de kerkruimte drastisch ver groot werd en het volume van het orgel niet meer toereikend was, is besloten orgelmaker Gert van Buuren opdracht te geven tot een algehele herintonatie. Hier door is het oorspronkelijke klankbeeld, zoals de bouwer voor ogen heeft gehad, hersteld. 0.75 liter ICH7 :>h bacarri Ot >".H WHÏSSÏ IV v i-; UA jrt.iA 0W SEIiQ 3» ié- Ha# tb? Trudy van Hoven-Wiggers Moerkapelse zijde 14 Moerkapelle

Hart van Holland | 1994 | | pagina 6