:1B1 Brand in dubbel woonhuis II Op zoek naar een baan?? Lees het Hart van Holland! Bingodag Concert in Rijnwoude Mellow house party in Locomotion Paasavond in Benthuizen Oud papier Internationale Vrouwendag Vfoegindeweij Comité Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Rijnwoude Boskoop 16e jaargang nummer 553 9 maart 1994 De gemeenteraadsverkie zingen van 2 maart heb ben zowel landelijk als regionaal de gemoederen in beroering gebracht. Het verlies van het CDA en de opkomst van de lokale politieke partijen waren ook in het groene hart van Holland merk baar. In Zevenhuizen, waar Gemeentebelangen al enkele zetels in de raad had, heeft de plaat selijke partij een zetel meer gekregen. Unie 55+, de nieuwopgerichte oude renpartij in Waddinx- veen, heeft twee zetels veroverd in de gemeente raad. De collegeonderhande lingen zijn in de diverse gemeente in volle gang. Hoe de colleges van bur gemeester en wethou ders eruit komen te zien, zal binnen afzienbare tijd duidelijk zijn. Op 12 raden worden geïnstal leerd. Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01392-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk [waddinxveen - Speeltuinvereniging [oranjewijk aan de J.W. Frisoweg or ganiseert 12 maart een kinderbingo I set vele prijzen. Vanaf 14.00 uur is de haal geopend voor zowel kinderen als hun ouders, 's Avonds wordt er een ■grote bingo georganiseerd, eveneens mooie prijzen. De bingoavond ■vangt aan om 20.00 uur. IOmdat 'Kunst na Arbeid' in Koude- s aan den Rijn zeventig jaar he lstaat zal er op 11 maart een concert I met een feestéiijk tintje gegeven wor- Iden in het Anker in Hazerswoude- IRijndijk. Het concert zal bestaan uit leen gevarieerd muzikaal aanbod Ivoor elk van wils. De avond vangt aan lom 20.00 uur en de kaarten kosten 1/7,50 per stuk inclusief een con- Isumptie. IZoetermeer - Locomotion organi- I seert op vrijdag 11 maart een 'Mellow I house party'Aan de Amerikaweg kan I er gedanst worden op muziek die ge- draaid wordt, onder andere de Dee- I jays Ramon en Jones uit Den Haag, en I DJ Dan.S en Nowicki. Het feest begint Iom21.00uur en duurt tot 4.00 uur. De toegangsprijs is 10,-. 0p woensdag 16 maart organiseert de Nederlandse bond van platte landsvrouwen afdeling Benthuizen paasavond. Deze avond wordt ge houden in de Hoeksteen aan de Al- hert Schweitzerlaan en zal aanvan gen om 20.00 uur. Er zuilen tulpen gemaakt worden van stof en papier en er zal een paasboom met leuke ideeën te zien zijn. Alle deelnemers aan de avond worden verzocht naald, schaar en garen mee te nemen. Oud Verlaat - Bij de Nessevliet in Oud Verlaat is het vrijdag 11 en zaterdag 12maart weer mogelijk oud papier in te leveren. De containers zuilen opge steld worden bij de Vierkap. Waddinxveen - De Stichting Vrou wenraad nodigt een ieder uit, teza- men met de St. Waddinxveens Wel zijnswerk, St. Wereldwinkel en de werkgroep Amnesty international ■Addinxveen, om op zaterdag 12 "taart de internationale vrouwendag f* vieren: Het thema van deze dag is: Wouwen kijken over de grenzen' programma begint om 13.00 uur de Samenwerkingsschool voor davo-Atheneum, Sniepweg 61. "Hprogramma duurt tot 17.00 uur. ^oerkapelle - Het comité dat het eest ler gelegenheid van het 25-jarig |uhileum van dokter W. Vroeginde- organiseerde, dankt iedereen ie heeft bijgedragen tot het slagen van de feestavond. bedrag van 1200,- is, op advies W' de heer en mevrouw Vroeginde- j/'l' geschonken aan de Stichting ^derhuip Roemenië. Landelijke trends ook merkbaar in 'het groene hart' In Zevenhuizen werden de stemmen nog met de hand geteld. In de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle zijn de verkiezingen rustig verlopen. De opkomst was hoog, driekwart van de kiesgerechtigden kwam zijn stem uitbrengen. Dit per centage was iets hoger dan in 1990, toen 71,5% de oproepkaart kwam in wisselen voor een stembiljet. In het gemeentehuis werd de gehele dag de stand bijgehouden. Elke twee uur gaven de acht stembureaus het per centage door. 's Avonds rond half tien was de uitslag bekend. Er waren twee zetels meer te verdelen waren, omdat de raad wordt vergroot van dertien naar vijftien zetels. Dit bete kende dat zowel de Partij van de Ar beid als Gemeentebelangen een zetel extra in de raad kreeg. Hierdoor wordt de plaatselijke partij de groot ste in de raad met vier zetels. De SGP/ RPF, PvdA en CDA krijgen drie zetels en de WD twee. Groot zijn de verschuivingen in Wad dinxveen. Daar moesten zowel het CDA als de PvdA twee zetels inleve ren. PCW kreeg er een zetel bij, waar door deze partij met vijf zetels de grootste partij van Waddinxveen wordt. D'66 gaat van twee naar drie zetels en de WD behoudt hetzelfde aantal zetels (vier). De nieuwe plaat selijke partij Unie 55+ kan deze ver kiezingen als een goede start zien. Zij krijgen twee zetels in de raad. Het opkomstpercentage was iets hoger dan in 1990: toen kwam 65,8% van de kiesgerechtigden opdagen, dit jaar was dat 66,6%. In Waddinxveen werd dit jaar voor het eerst met machines gestemd. Op de dertien stemlokaties gaf dit niet al te veel problemen. Hoewel sommige kiezers met weemoed terugdachten aan het rode potlood, vonden de meeste Waddinxveners het stem men per machine geslaagd. "Hier zijn wel wat mensen die hulp nodig heb ben," legt een van de medewerkers van het stembureau in het Anne Frankcentrum uit. "Maar met een en kele aanwijzing was de verwarring al snel voorbij". Als enige nadeel werd aangetekend dat bij het machinaal stemmen slechts een stem tegelijker tijd kan worden uitgebracht. "Er is immers maar één machine per stem bureau in de plaats gekomen van de drie stemhokjes". Dit nadeel werd ondervangen door de snelheid waar mee gestemd kon worden. Ook in Rijnwoude werd voor de eer ste keer gebruik gemaakt van stern- machines. Evenmin als in Waddinx veen leverde dit problemen op. "Het gaat hier prima, het is immers heel eenvoudig," aldus burgemeester Boelen, die voorzitter was van het stembureau in het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijndijk. Ook in Rijnwoude zette de landelijke trend zich voort: het CDA verloor twee zetels. De PvdA, de WD en de SGP/RPF behielden hetzelfde aantal zetels. D'66 kon de grote winnaar worden genoemd. De partij verdub belde het aantal zetels en werd hier door de tweede partij. Het CDA blijft ondanks het verlies met vijf zetels de grootste partij. Het opkomstpercen tage was hoger dan in 1990: 68,2% nu ten opzichte van 63,7% vier jaar gele den. in Boskoop, waar ook met het pot lood werd gestemd, hebben zich geen verschuivingen voorgedaan. Het CDA blijft met vijf zetels in de raad de grootste partij, gevolgd door de WD. De PvdA, SGP/RPF en D'66 blijven, elk met twee zetels, even groot. Groen Links behoudt een ze tel. Het totale opkomstpercentage in de twaalf stembureaus bedroeg 68,6%. In 1990 bedroeg dit percenta ge 66,0%. Hoewel de CDA geen zetels verliest in de raad is de partij iets minder populair dan in 1990. In dat jaar kreeg de partij nog 31,2% van de stemmen, dit jaar waren dat er bijna zes procent minder. Bij de PvdA is hetzelfde verschijnsel te zien, al is hier het verlies beperkt gebleven tot bijna 2,5 procent. De WD en SGP/ RPF kregen elk ongeveer drie pro cent meer stemmen dan in 1990. Boskoop - In de nacht van maandag op dinsdag brak omstreeks kwart voor twee in een woning aan het Noordeinde in Boskoop brand uit. De woning vorm de de helft van een dubbel woonhuis. Toen de brandweer arriveerde stond de woning al geheel in de brand. Via doorlopende balken heeft het vuur ook de andere woning aangetast, met name aan de achterzijde. Om tien voor half drie heeft de Boskoopse brandweer het sein 'brand meester' gegeven en is men begonnen met het nablussen. Op het tijdstip van het uitbreken van de brand was er niemand thuis in de beide wo ningen. De woning waarin de brand is ontstaan, is totaal uitgebrand, het aan grenzende huis liep zware schade op. Het onderzoek naar de oorzaak van de brand is nog in volle gang.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1