Politieberichten IJssel en Gouwe Gordon komt naar Gouda Nationale Voorleesdag Collecte Nationaal Reumafonds Nieuwe lijsttrekker RPF bezoekt Bleiswijk Voor AUB dat je GRAAG LAAT Lagerwaard Tessa de Loo in Hart van Holland/9 maart 1994 pagina 5 Schade beperken Jong en oud, man en vrouw Voor je privé-kollektie Dinky Toys, kristal of ZILVER HEBBEN WIJ DE MOOISTE VITRINEKASTEN VAN Nederland. Natuurlijk WEL ABSOLUTE TOP-DESIGN, ZOALS JE DAT VAN Lagerwaard gewend bent. De hiernaast afgebeeld VITRINE VAN SOB-DESIGN IS NATUURLIJK EEN HEEL FRAAI VOORBEELD. KANAALWEG 39-53, CAPELLE A/D IJSSEL, TeL.O KM507466 Aanrijdingen: Zondagochtend vroeg vond een eenzij dig ongeval plaats op de Rijksweg 12 even voor de afslag Zevenhuizen. De 23- jarige uit Den Haag afkomstige bestuur der bleek in slaap gevallen te zijn waar na hij tegen de vangrail botste. De be stuurder bleef ongedeerd maar het voertuig was total loss. Zondagmiddag vond op de Middelweg te Zevenhuizen een eenzijdig ongeval plaats. Een 22-jarige bestuurder van een personenauto uit Moerkapelle reed te hard over een in de weg liggen de brug waardoor hij werd gelanceerd en in de naast de weg gelegen sloot belandde. Hij is met rug- en nekklach- ten per ambulance naar het Bleuland- ziekenhuis vervoerd. Inbraak/diefstal: in de nacht van maandag op dinsdag werd een poging gedaan in te breken in een woning in de Rozenstraat. Buren hoorden dit en belden de politie. Die was in de buurt dus snel ter plaatse. Helaas zonder resultaat. Bij onderzoek bleek de achterdeur te zijn geforceerd maar de dader was nog niet binnen geweest. i de nacht van zondag op maandag werden twee 18-jarige uit Gouda afkom stige personen aangehouden die op een in Gouda gestolen fiets reden. Ze zijn na verhoor weer heengezonden. Overig nieuws: Dinsdagochtend werd bij het benzine station aan de Groeneweg getankt zon der te betalen. Ondanks het feit dat het hier een in Den Haag gestolen auto be trof, werd de uit Rotterdam afkomstige dader toch achterhaald. OVERVAL: Vrijdagavond rond 23.00 uur werden de bewoners van een woning aan de Wielewaal nadat zij hun hond hadden uitgelaten, in hun achtertuin opge wacht door een gewapende overvaller. Hij ging mee naar binnen en eiste beider portemonnee. Vervolgens werden zij naar boven gestuurd om meer geld te halen. Alvorens de overvaller meer geld kreeg, hebben de bewoners kans gezien de overvaller te verjagen. Een speurhond heeft het spoor van de over valler tot een parkeerplaats in de buurt kunnen volgen. Vermoedelijk is de overvaller daar in een auto gestapt. Aanrijdingen: Maandagmiddag vond op de Kanaaldijk ter hoogte van de Samen werkingsschool een kop/staart aanrij ding plaats tussen drie personen auto's. Een 22-jarige Boskoopse remde af voor een overstekende vogel. Een 34- jarige Boskoper die daar achter reed, remde tijdig maar de daarop volgende 23-jarige Waddinxvener kon het niet meer voorremmen en botste tegen de tweede auto die vervolgens werd opge duwd tegen de eerste. Zaterdagmiddag vond een eenzijdig ongeval plaats op de Prins Bernhard- laan. Een 32-jarige inwoner kwam met zijn snorfiets te val. Het is niet duidelijk geworden of het om een stuurfout van de bestuurder ging of dat hij een aanval van epilepsie heeft gehad. Hij is met enig letsel alsmede ter observatie afge voerd naar het Bleulandziekenhuis. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Sniepweg, rode Man haften ATB herenfiets, frame nr RT0436, postcode 2743GG10. Stationsplein, binnen vijf dagen wer den van dezelfde eigenaar twee fietsen gestolen, het betroffen een zwarte Exel- lent opoefiets, postcode 2741BJ7 en een nieuwe zwart/grijze Ranger Royal Class damesfiets met trommelremmen en versn. framenr 377535; Kanaal straat, blauwe opoe kinderfiets. Aangetroffen fietsen: Wit/rode Eclusic damesfiets met velgremmen en ver snelling. Vanuit een in aanbouw zijnd pand aan de Zuidelijke Dwarsweg op het Coene- coopterrein werden in het weekend vier brandslanghaspels en vijf lucht- verwarmers gedemonteerd en meege nomen. in de nacht van maandag op dinsdag werd een poging inbraak gedaan in een woning aan de Kanaalstraat. Men heeft gepoogd de tuindeur aan de achterzij de te forceren maar de bewoners wer den daar wakker van. Zij zagen dat twee personen er vandoor gingen. Politie onderzoek in de omgeving leverde he laas niets op. Maandag overdag werd aan de Heuvel hof een poging gedaan in te breken in een woning. Zowel in het raamkozijn als in de schuifpui werden braakspo ren aangetroffen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd in een kantoorpand aan de Sta ringlaan bij vijf bedrijfjes ingebroken. Men is aan de achterzijde van het pand door een raam naar binnen gegaan. Er werden met grof geweld kantoren opengebroken. Een brandwerende kluis werd ter plaatse opengebroken en een kluis werd meegenomen. In de kluizen zat behalve wat klein geld, hoofdzakelijk computersoftware. Za terdag kwam bericht van de politie Heerenwaard te Meerkerk dat de ver miste kluis langs de Rijksweg A27 was terug gevonden. Een bewoonster van de Passage kwam vrijdagochtend bij haar auto en zag dat de beide koplampen vakkundig waren gedemonteerd. In de nacht van woensdag op donder dag werd aan het Kuipers-Rietbergplsn een grijze Toyota Corolla, voorzien van het kenteken ZF-16-YD, gestolen. In het voertuig waren tevens aanwezig het rij en kentekenbewijs. De politie wijst er met nadruk op dat het buitengewoon onverstandig is dit soort documenten in een auto achter te laten. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een woning aan de Kon. Wilhelminasingel. Het raampje boven de keukendeur werd geopend middels het boren van een gaatje. Ver volgens werd de keukendeur geopend. Uit de woning werd vervolgens de ste reotoren meegenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft een zogenaamde "gaatjesboor- der" een poging gedaan in te breken in een woning aan de Willem de Rijkelaan. In de nacht van vrijdag, op zaterdag werd een soortgelijke poging gedaan bij een woning aan de Tesselschade- laan. Door een goede beveiliging mis lukte ook dit. In de nacht van zondag op maandag heeft de "gaatjesboorder" een poging gedaan op een woning aan het Papaverveld. Zaterdag werd vanuit een woning aan de Kerkstraat een leren jas ontvreemd. In de jas bevond zich tevens een pas poort. In het gebouw van de Stichting Roosje Vos aan de Prinses Beatrixlaan werd in de nacht van zondag op maandag inge broken. Hierbij werden vijf complete computers meegenomen alsmede een televisie, een videorecorder, een tele foon en een telefoonbeantwoorder. Overig nieuws: Maandagavond werden in de Zuidplas wijk twee knapen van 15 en 16 jaar op heterdaad betrapt bij het afbreken en stelen van auto-emblemen van auto's. Later werden nog drie jongens in de zelfde leeftijd gehoord omtrent deze feiten. Het zijn allen Waddinxveners. Een aantal eigenaren hebben inmiddels aangifte gedaan. De politie vermoed echter dat er nog wel twintig slachtof fers zijn. Omdat de schade op de da ders verhaald kan worden, hoopt zij dat een ieder die schade heeft, daar aangifte van doet. Ook degene waarbij het verwijderen van het embleem niet is gelukt maar die daardoor toch scha de hebben. Vrijdagochtend ontstond spontaan brand in een personenauto die zich op dat moment bevond op het K.W.plein. De oorzaak is onbekend gebleven. De brandweer heeft de zaak geblust. Aanrijdingen: Een 27-jarige Boskoper heeft vrijdag avond een aanrijding veroorzaakt waarbij nog twee auto's betrokken raakten. Hij reed namelijk tegen een auto aan die vervolgens tegen een an dere auto werd geduwd. De veroorza ker bleek bij controle teveel alcohol te hebben genuttigd waarna zijn rijbewijs werd ingevorderd. Zondagmiddag vond een aanrijding plaats op de kruising Noordeinde - Zij de. Een 28-jarige bestuurster uit Wad- dinxveen sloeg vanaf het Noordeinde linksaf de Zijde op. Vanuit de richting Hogeveenseweg naderde een perso nenauto bestuurd door een 33 jarige inwoonster van Koudekerk. De Wad- dinxveense dacht dat deze auto het Noordeinde op wilde rijden en reed het kruisingsvlak op. De auto ging echter rechtdoor en een aanrijding was het gevolg. De auto van de Koudekerkse werd dermate beschadigd dat het ken tekenbewijs werd ingenomen. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Barendstraat, zwarte Gazelle opoefiets; Lage Weide, zwarte Batavus Allure damesfiets type ATB. in de nacht van dinsdag op woensdag werden twee auto's opengebroken en werd de audio-apparatuur ontvreemd. Dit gebeurde aan de Hamburgerlaan en de Reigerlaan. In de nacht van woensdag op donder dag vanaf een parkeerplaats langs de Snijdelwijklaan een blauwe Opel Kadet gestolen. Het voertuig was voorzien van het kenteken JL-50-BP. Donderdagavond werd ingebroken in een woning aan de Hugo de Vriesstraat. Men kwam binnen via het raampje bo ven de achterdeur. Het gehele huis werd doorzocht. Meegenomen werd een videorecorder en een radio. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een cafetaria aan de Ridderbuurt. Men kwam binnen door een ruit in te slaan. Er werd een hoeveelheid geld ontvreemd, onder andere door het openbreken van de kassa alsmede enkele fruitautomaten. Ook werden zestig pakjes sigaretten gestolen. Via een buurtonderzoek kwam men op het spoor van een moge lijke dader. Deze persoon werd aange houden en bekende inderdaad het feit te hebben gepleegd nadat hij was ge confronteerd met enkele door hem na gelaten sporen die door de technische recherche vakkundig waren vastge legd. In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in het gebouw van de Provincie aan de Alphenseweg. Binnen heeft men alles opengebroken wat open te breken was. Men heeft twee geldkistjes meegenomen waarin totaal enkele honderden guldens zaten. Overig nieuws: De fietsenkijkdag van afgelopen zater dag op het politiebureau werd door 34 mensen bezocht. Helaas konden slechts twee mensen gelukkig worden gemaakt wiens vermiste fiets tussen de andere fietsen werd aange troffen. Gouda - De populaire zanger Gordon, bekend van o.a. de hit "Kon ik maar even bij je zijn", geeft op vrijdag 11 maart een concert in het Goudse cultu rele centrum De Garenspinnerij. Het live-optreden van Gordon is de hoofd act van een gezellige oerhollandse dansavond. Gordon brengt in Gouda een veelzijdig repertoire, geschikt voor een breed publiek. Prachtige ballads zullen vrij dag 11 maart dan ook worden afgewis seld met vrolijke uptempo-stukken. Naast nummers van zijn debuut-album Kon ik maar even bij je zijn" - dat naast het titelnummer een aantal andere top- 10-hits bevatte en de gouden status bereikte - laat Gordon nummers horen van zijn nieuwste CD "Alles wat ik ben". Hiervan was het nummer "Het is zo weer voorbij" binnen een zeer korte tijd op de hoogste treden van de hitpara des te vinden. Daarmee maakt Gordon - die in 1992 van de Stichting Conamus de zilveren harp ontving - zijn naam als rasartiest meer dan waar. Het optreden van Gordon in De Garen spinnerij begint vrijdag 11 maart om negen uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW Gouda, Markt 27 en op de avond zelf aan de kassa. Voor nadere informatie: 073-442863 of 06-52966955. Op woensdag 9 maart (vandaag) vindt iude Parkfilmzaal (Cornelis Geellaan 2, Alphen a/d Rijn) de Regionale voorron de plaats voor de Nationale Voorlees dag (26 mei te Utrecht). Een zestal bibli otheken in de regio Noord-Oost (Alp hen a/d Rijn, Boskoop, Waddinxveen. Ter Aar, Roelofarendsveen en Hazers- woude-Rijnd ijk) organiseren deze voorronde. Oe Nationale Voorleesdag is een lande lijke (voor)-leesbevorderende actie /an de Stichting Lezen i.s.m. het Neder lands Bibliotheek- en Lectuurcentrum de Commissie Propaganda Neder landse Boek, die gerealiseerd kan wor den dankzij een subsidie van het Minis terie van WVC en het Fonds Leesbevor dering van Stichting Lezen. het programma op 9 maart ziet er als vo'gt uit: 14.00 uur: welkom; 14.10 uur: ferste voorlezer Henrieke Heek (Tam boerijn, Alphen a/d Rijn); 14.20 uur: Anneloes vd. Eijck (Groene Stee, Hazer- /JJjoucle); 14.30 uur: Els Rodenburg 'Mariaschool, Roelofarendsveen); 440 uur: Naima El Yousfi (A.M.G. Thmidtschool, Waddinxveen); 14.50 b|jr' pauze; 15.10 uur: Eefje Vissers 'hobbitburcht, Alphen a/d Rijn); 15.20 Uur: Chantal den Haan (Aaresteijn, Ter Aar); 15.30 uur: Merel Scheurkogel (Leon v. Gelderschool, Waddinxveen); 15.40 uur: Charlotte Lafort (Rehoboth, Boskoop); 15.50 uur: jurering (achter de schermen). Het kinderkoor van ba sisschool De Hoeksteen te Alphen a/d Rijn vermaakt het publiek; 16.15 uur: Prijsuitreiking; ca. 16.30 uur: einde. De middag wordt gepresenteerd door voordrachtskunstenaar Jos van Hest, die tevens voorzitter van de jury is. Verder nemen plaats in de jury: Maartje van het Leij (directeur Boekhandel Haasbeek), C. de Knikker-de Grauw (to- neelverening Toi-Toi, Waddinxveen), Karin Visser (hoofd bibliotheek Bos koop) en Marieke Roggeveen (kinder boekenschrijfster en verslaggeefster). Het publiek zal bestaan uit supporters van de kinderen, en er zijn dus geen kaartjes verkrijg baar. De winnaar van deze voorronde zal doorgaan naar de Provinciale ronde dieop9april plaats vindt in Zoeter- Gevraagd oude (liefst witte) lakens voor Koninginnedag-activiteit 01802-3461 Men./mevr. de Knikker bedankt voor 't terugbren gen van mijn blauwe handsch. op 24/2 Renske José je bent al bijna halverwege alleen dus nog even volhouden knuffels Peter Sorry skikampioenen uit Zvh, Bergschenhoek en Mkp, dit jaar is Dick Bontenbal te snel! Hiep Hiep Hoera 9-3 is Tamara 3 jaar kusjes mama amor, opa oma en aska Hiep Hiep Hoera mama wordt 34 jaar! liefs Frans Diana en Nanja Bassie, 50: van harte I.R.D.S.M. allemaal naar de Zevenster op zaterdag 14 mei 1994 feest!! Kramendag Hoera, Sander wordt donderdag 10 maart 2 jaar! hartelijk gefeliciteerd papa mama Dobbelsteen heeft sarah gezien, Janneke is nu 50! Corina Johan Bianca Marco Wim Hoera, Silvana wordt 3 jaar van harte gefeliciteerd van papa mama en de faven een hele dikke dus voor Jordy want 12-3 wordt hij 2 jaar pappa mamma en Wesley Dirk Mattheus denk om greppeltje E.H.P.C.M. een maand van huis! iedereen nog bedankt voor het fijne afscheid! groetjes Sven Edith en Edo er is al veel over gepraat, wat er over 9 weken gebeuren gaat! buiten nat en koud binnen naturistisch zwemmen elke zaterdag in Zvh vanaf 16.30 uur Wesley doe je best op 12-3 en haal je A dan hebben we dubbel feest! in maart nog tijd om fruitbomen te snoeien 01828-13895 t.k. herenfauteuil i.z.g.st. 100.-; 01828 18423 t.k. dames citybike merk: Raleigh 18 versnellin gen z.g.a.b. 01828-15530 Van 13 tot en met 19 maart collecteert het Nationaal Reumafonds wederom voor de 300.000 reumapatiënten die ons land kent. Een groot deel van deze patiënten is nog jong en dat veroorzaakt naast li chamelijke vaak ook psychische pro blemen. Het valt niet mee om in een tijd waarin het modebeeld de jeugd voorschrijft zich snel, soepel en sportief te bewe gen, daaraan niet te kunnen voldoen omdat je moe, traag en stijf bent. Het Reumafonds verdiept zich in de problemen en tracht daar oplossingen voor te vinden: allereerst door veel geld te besteden aan wetenschappelijk onderzoek naar betere medicijnen en behandelmethoden om de kwaliteit van het leven van reumapatiënten te verbeteren. Daarnaast financiert het Reumafonds een groot deel van het universitair on derwijs op het gebied van reuma aan de artsen van de toekomst. Zij zullen de ziekte dan sneller herken nen waardoor de schade aan de ge wrichten beperkt blijft. Reuma kost de gemeenschap veel geld door ziekteverzuim, thuiszorg en aan passingen. Alleen al om die reden zou er in deze tijd van bezuinigingen met man en macht moeten worden gewerkt aan het vinden van de oorzaak. Tot nu toe maakt praktisch alleen het Nationaal Reumafonds zich daar sterkt voor. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Maar heeft de jeugd met reuma dat ook? Het fonds zet zich daarvoor in. Het wil een steun zijn voor jong en oud, man en vrouw. Dat kan alleen door de giften. Daarom vraagt het Nationaal Reumafonds een bijdrage te geven aan de collectanten of te storten op bankrekening 70 70 70 848 of giro 324. P '7 maart zal Leen van Dijke, de 'euwe lijsttrekker van de RPF, in het /renigingsgebouw 't Anker in leiswijk spreken over de rol van de Rristelijke politiek in ons land. De vond begint om 20.00 uur en de toe- Sang is vrij. Van Dijke is bezig met een /'nri'siriakingsronde als voorberei- lnS opdeTweede Kamerverkiezingen P mei. Op deze politieke avond be steedt hij aandacht aan een groot aan tal uiteenlopende onderwerpen. Aan de orde komen onder meer de rol van de christelijke politiek in een tolerante samenleving, individualisering, milieu, abortus en euthanasie, verslavingen, veiligheid en fraude. Ook enige regiona le onderwerpen als het Bentwoud en HSL komen aan de orde. Er zal gelegen heid zijn tot het stellen van vragen. Opdonderdag 17 maart organiseert de Openbare Bibliotheek in Nieuwerkerk aan den IJssel een literaire avond met als gast Tessa de Loo. Deze schrijfster, bekend van onder andere 'De meisjes van de suikerwerkfabriek', zal spreken over haar laatste roman 'De tweeling'. Deze roman, die al wekenlang in de top tien staat, biedt verzet aan de na 48 jaar nog altijd in Nederland heersende af keer van alles wat Duits is. De avond vangt aan om 20.00 uur. Kaarten a fl. 3,50 zijn verkrijgbaar bij de AKO-boek- handel en bij de openbare bibliotheek in Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5