regio kniaan Kogo win Gouweloop Tabé op kop Bernardus Rijnland: Onnodig grote nederlaag voor BSC'68 BROUWER DE KONING Florida-jeugd doet het goed Cabouw-Groeneweg 2-1 Winst voor Jan Kooistra wint winter competitie JBV Waddinxveen Koudekerk tegen M. V.K. V. ZVH benut kansen niet •_P UITVAARTVERZORGING QRGE Hart van Holland/9 maart 1994 pagina 9 ay VIOLEN, PRIMULA'S en VASTE PLANTEN KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Waddinxveen - Zaterdag 5 maart orga niseerde atletiekvereniging S.C. Antilo pe voor de 26e maal haar 'Langs de Gouweloop'. Onder prima loopomstan- jtóheden, met zo nu en dan een frisse wind, werden de wedstrijd van 10 kilo meter en de prestatielopen van 3, 6 en 164 kilometer soepel afgewerkt. Toch nog onverwacht veel wedstrijdlopers meldden zich bij het inschrijfpunt op de atletiekaccomodatie aan de Al- berdingk Thijmlaan. Antilope door stond daarmee de geduchte concur rent Parthenon die in Dordrecht de Prechtstedenloop van 20 kilometer or ganiseerde. Er gingen om 13.30 uur 203 atleten en ateletes van start op de Sta ringlaan voor drie ronden. Ook dit jaar betekent dit aantal een record voor de wedstrijdloop, want in 1993 namen nog 180 lopers deel aan de loop. Het wedstrijdverloop was vooraan tot in de laatste ronde spannend, met een uiteindelijke winnaar Kipande Kogo uit Kenia, die in Nederland ver blijft bij een gastgezin in Blaricum en lid is van de Vereniging Zuidwal in Huizen. Kogo (22) heeft ook in de Verenigde Staten dc nodige ervaring opgedaan. Hij verblijft sinds een half jaar in Neder land en heeft een persoonlijk record op de 10 kilometer van 28 minuten en 12 seconden. Kogo, die enige tijd gebles seerd is geweest, vond het een eer in Waddinxveen te kunnen lopen en be dankte de organisatie voor het goede verloop van de wedstrijd. Gerard Hol en Hans van Wegen van Altis uit Amersfoort konden enige tijd met winnaar Kogo meekomen. Als eer ste moest Van Wegen lossen, na 4 kilo meter. "Het ging net iets te hard naar mijn zin," aldus Van Wegen. Gerard Hol hield echter stand tot in de eindsprint, die door Kogo in een tijd van 30.32 min. werd gewonnen. Antilope kon hiermee haar tweede internationale winnaar in de totale reeks van 26 'Langs de Gouwe loop' in haar annalen bijschrijven. Hans van Wegen eindigde in een tijd van 31.02 min. Eerste Antiloper werd Fer Bonsel, die de 10 kilometer in 38 minuten en 5 seconden aflegde. Benthuizen - De twee ontmoetingen van Tabé vrijdag en maandag tussen de drie koplopers uit de derde klasse van deNTTB Taverzo 9 en NSSS 3 met T abé is geëindigd in een gelijkspel tegen Ta verzo en een overwinning op NSSS. ITafeltennisvereniging Tabé trok vrij- g naar Zoetermeer. Frank van Waay 3j na afloop het volgende commen taar: "Ik werd gek van die let-ballen". Hij won geen enkele wedstrijd. Volgens toeschouwer en aanvoerder Alexander van Waay had Frank op een moment in een set dertien let-ballen. 'En dat is voor mijnbroernunetietsom hem uit zijn concentratie te halen", al dus Alexander. "Die let-ballen ontstaan door de te kleine speelruimte bij Taver- Frank speelde van de drie partijen die hij speelde twee in drie sets. Met: "Wacht maar tot in Benthuizen, dan word ik niet gestoord door de Iets, dan pak ik ze alledrie", reageerde Frank zijn frustratie af op zijn drie verloren par tijen. Remco Visser deed in deze wedstrijden waarvoor hij staat: winnen. Slechts een set moest hij prijsgeven. Het dubbel spel, samen met Jef Jacobs, werd op nieuw verloren met 21-9 en 21-19. Na vier wedstrijden heeft Tabé nog geen enkel dubbelspel gewonnen. Als dit zo doorgaat, kan dit het team het kampioenschap kosten. Jef Jacobs ver loor een wedstrijd van Martin Achter berg, die hem 'van tafel veegde'. Vol gens Jef was zijn tegenstander te snel. De andere twee partijen won hij met gemak. Tegen NSSS 3 in Noordwijkerhout op maandag waren de wedstrijden span nender, ging het dubbelspel opnieuw verloren en leek er een 8-2 overwinning in te zitten. De spanning zat in het slot van deze wedstrijd. Bij een stand van 6-2 speelde Frank van Waay tegen P. Barnhoorn.Zij zouden even sterk zijn maar Barnhoorn had in de eerste set net wat meer geluk en won met 22-20. De tweede set werd gewonnen door Frank (23-21) en de derde set won Barnhoorn (21-19). Ver volgens leek Remco Visser een makkie te krijgen: met 21-18 won hij de eerste set van M. Okkerse. De tweede set ver loor hij met 21-15, wat volgens Remco zelf 'onnodig' was geweest. In de derde set, die zeer spannend was, won Remco met 25-23. Hieruit blijkt dat bij een gemakkelijk gewonnen eerste set de wedstrijd nog niet gespeeld is. In de derde klasse is Tabé koploper geworden. Hazerswoude-Ri j ndijk-Naeen gedwon gen rustperiode moest Bernardus thuis uitkomen tegen het hoger geklas seerde Rijnland. Vanaf de aftrap hiel den beide ploegen elkaar in evenwicht. Eengelijkopgaande strijd liet zich afte kenen. Toch wist Bernardus langzaam maar zeker de wedstrijd naar zich toe te trekken en een veldoverwicht te be reiken. Halverwege de eerste helft re sulteerde dit in een 1-0 voorsprong voorde Rijndijkers. J.v. Kampen en W. de Roo stonden voor de basis van dit eerste doelpunt. Een goed opgezette aanval door voornoemde spelers werd bijna afgerond door B. de Boer, die hard tegen de paal schoot. In de re bound was het R. vd Haas die wel raak schoot en 1-0 op het scorebord liet aantekenen. Het was dezelfde R. de Haas die nog geen vijf minuten later verantwoordelijk was voor het tweede doelpunt. Bernardus bleef druk hou den op het doei van de gasten, maar verzuimde de voorsprong verder uit te bouwen, ondanks de vele scoringskan sen die zij kregen. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft leek de thuis ploeg af te stevenen op een comforta bele 2-0 ruststand. De spanning kwam echter weer geheel terug in de wed strijd doordat Rijnland geheel tegen de verhouding in tot tweemaal toe de Ber- nardus-doelman wist te passeren. Met een ruststand van 2-2 was alles weer mogelijk. Na de hervatting bleef de thuisclub de beter spelende ploeg. Het combinaties pel was veel beter verzorgd, en met name op het middenveld hadden de oranjehelmen het duidelijk voor het zeggen. Van hieruit werden de spitsen veelvuldig bediend, hetgeen pas na 20 minuten spelen resulteerde in het der de Bernardus-doelpunt. Ditmaal was het J. v. Kampen die de vele Bernardus- toeschouwers deed juichen. Tien minuten later had hij het publiek weer een feestje kunnen bezorgen, toen hij op knappe wijze de Rijnland doel man omspeelde, maar de bal voor open doel naast schoot. Aangezien Rijnland op een goede scoringskans na, niet in staat was om echt gevaarlijk te worden voor het doel van de thuisclub en Ber nardus te kwistig omsprong met de kansen, bleef de stand steken op 3-2, hetgeen door een ieder als een verdien de overwinning werd benoemd. Benthuizen-Er blijft BSC'68 dit seizoen weinig leed bespaard. Voor deze wed strijd tegen Quick Steps uit Den Haag, waren Piet Vermeulen en keeper John Windhorst wegens blessures niet be schikbaar. Vervanger van keeper Wind- horst is de jeugdige Peter Ruitenburg, die dit seizoen voor het eerst onder de lat staat bij het eerste. Hij moest in de eerste minuut al een vrije trap van Bas vanTrier onschadelijk maken, wat hem 1 afging. De eerste kansen waren voor de pupillen van de jarige Rolf Jans, ta de derde minuut zette Zwiep Ver meulen de bal voor het Haagse doel, waar Frank Vis de bal inschoot, maar keeper Jan Vink stopte het schot. Eén minuut later kreeg Jan Tuyl een goede kans, maar de voorzet van Frank Vis was net iets te hard. Na een kwartier spelen kreeg ook de weer meespelende André vd Meer een bijna niet te missen kans, maar Jan Vink kon redding bren- Senmet zijn voet. In de éénentwintigste minuut viel het eerste doelpunt; Wim Bidderhof haalde van grote afstand onverwachts uit en trof de roos: 0-1De Hagenaars kregen daarna veel kansen om de score op te voeren. Eerst stopte Boter Ruitenburg een knal van Bas van irier en even later schoot Wil Dorland rakelings naast. Daar stond alleen een solo van Peter ter Luun tegenover, die onderbroken werd middels een over- treding, die geel waard was. In de éé- oenveertigste minuut schoot Kees Taal van Q.S. rakelings voorlangs. Aan de andere kant gingen Jan Tuyl en André vd Meer op het Haagse doel af en wer den onterecht teruggefloten voor bui- ensPel, hetgeen nogal eens gebeurde '9 deze wedstrijd. 11 blessuretijd van de eerste helft drachten de Hagenaars de stand op 0-2. Davies Donders rondde een vlotte aan val met een onhoudbaar schot afMet 0- 2 ging de rust in. In de eerste minuut van de tweede helft kwam Stafan Aantjes zo ongelukkig op zijn elleboog te vallen, dat hij buiten de lijnen behandeld moest worden. Na vier minuten kon hij de strijd weer her vatten. In de achtste minuut kon Peter ter Luun oprukken richting het Haagse doel, maar keeper Jan Vink hield het harde schot fraai uit zijn doel. Na tien minuten spelen kwam Frans de Gunst in het veld voor Paul Voorduin. De Gunst ondernam direct een snelle ren en zijn voorzet bereikte Peter ter Luun, die voorlangs schoot. Na een kwartier kreeg Wil Dorland van Q.S. een niet te missen kans, maar alleen voor Peter Ruitenburg schoot hij naast de paal. In de twintigste minuut was het wel raak: Marcel vd Geest zette de bal goed voor het doel en het was Cor Rouffaer die de stand op -3 bracht. In de tweeëntwintig ste minuut werd de moegestreden Aad den Boer vervangen door Robbie Schellingerhout. In de vijfentwintigste minuut konden de Hagenaars weer jui chen. Gerrit Pos trapte de bal uit doel- mond precies voor de voeten van Bas van Trier die geen moeite had om Peter Ruitenburg het nakijken te geven: 0-4. Eén minuut later kwam de 1-4 op het scorebord, maar het was Kees Taal van Q.S. die voor de groen-witten tegen- scoorde. In de vijfendertigste minuut werd 2-4 door Jan Tuyl, die goed door zette en kon doelpunten. Maar het werd nog erger voor de nabuurs-Boys, want in de zesendertigste minuut be nutte Wim Ridderhof een voorzet van Wil Dorland en bracht de stand op 2-5. Nadat Raimond Hoppers in de tweeën- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. veertigste minuut er 2-6 van had ge maakt, was het ver in blessuretijd Wim Ridderhof die zijn derde doelpunt maakte, de zevende voor Q.S. Met nog drie wedstrijden voor de boeg, uit tegen Bohemen en R.A.S. en thuis tegen svGW-GEB krijgt BSC/68 het nog erg moeilijk. Zaterdag 12 maart speelt BSC'68 tegen Bohemen in Den Haag. Aanvang 14.00 Ineke ik hou heel veel van jou en ik mis jouw heerlijk kus! veel liefs van Tijger Der Leo en Buuv en de kids, we vonden het onwijs gezellig! gaan we al marco? Wie heeft er een zwarte kinderbox met lade te koop? 01828-17873 8-3 is Greetje weer een jaartje ouder geworden Moe Gert-Jan, Randy en Yvonne Papa en mama vanh.g. met het 2-jarig bestaan van de zaak Tom Suzan Joop en Wil veel plezier in Oostenrijk van Rob en Karin Vuilnismannen, fijn dat jullie 's woensdags zwaaien. 2 Valkenburgerlanertjes t.k. oude keuken aanr. - spoelb. - kraan- kastjes - 250,- ;schroten beschild. 25,- 01793-2236 Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken ƒ10,- Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde Tel. 01802-2430 Waddinxveen - Na drie competitiewe- ken kan gesteld worden dat de jeugd- badmintonteams van de Waddinxveen- se club Florida het goed doen. Het eer ste jeugdteam bestaande uit Dennis Steenland, Fabian van Minnen, Maaike van der Wey en Lisette Kuipers speelt dit jaar voor het eerste in de hoogste afdeling van de districtsbondscompe- titie Zuid-Holland. De eerste wedstrijd tegen het sterke Eridos 1 uit Zoeter meer werd verloren (3-5). Door zeer sterk spel van vooral Dennis en Maaike werd in de tweede competitieweek met 5-3 gewonnen van Voorburg 1. Dit weekeinde werd met 8-0 gewonnen van Lisse 2. Lisette (11-2/11-5) en Fabian, die voor het eerst in het team speelt, speelden in een spannende 'driesetter' 8-15, 15-6 en 15-9. Het tweede team houdt het twee klassen lager zeer span nend. De uitslagen 5-3,4-4 en 3-5 beteke nen dat zij in de middenmoot mee draaien. Cabouw/Zevenhuizen - V.v. Groeneweg ging in en tegen Cabouw onderuit. Het fysiek sterk spelende Cabouw heeft verdiend gewonnen van Groeneweg. Groeneweg kwam met een verrassende opstelling voor de dag. De altijd zo sterk spelende verdediger Dennis Ja ger speelde nu in de spits wat niet voor herhaling vatbaar is. Het spel dat Ca bouw liet zien was niet altijd even fraai, maar wel doelmatig. Het team van Groeneweg kon niet in zijn spel komen wat een verdienste was van Cabouw. Groeneweg bracht de bal te veel, daar door kon de tegenpartij telkens goed ingrijpen. Naarmate de eerste helft vor derde zette Cabouw Groeneweg meer en meer onder druk. Dit resulteerde in twee doelpunten in vijf minuten tijd. Eerst was het Peter Snoek die voor 1-0 zorgde, twee minuten later ging de bal via de rug van een speler van Cabouw in het doel van Groeneweg, wat de stand op 2-0 bracht. Deze tegenslag zou Groe neweg niet meer te boven komen. Na de rust nam Dennis Jager de plaats in van Ed Roos. Jan de Knegt nam de spitspositie in. Cabouw was onver murwbaar door net op het randje van het toelaatbare te strijden. Elk van de teams kreeg hierdoor een gele kaart. Leon van Vliet moest zich 25 minuten voor tijd laten vervangen door Bart Scheffers. Groeneweg redde nog de eer door een doelpunt van Jan de Knegt, twee minuten voor tijd. Door deze nederlaag verspeelde Groe neweg zowel de koppositie als de twee de periode-titel die Cabouw beide op eiste. Op 13 maart zal Groeneweg spelen te gen Waddinxveen. De wedstrijd vangt aan om 14.00 uur. Afgelopen zaterdag was er wederom een overwinning voor de ZVH-dames. In Tilburg werd het veld van Sarto, die onderaan staat, een 3-0 overwinning behaald. Hiermee werd de achterstand op nummer negen van de ranglijst, Slie- drecht Sport, tot een punt verkleind. Een sterke service vormde mede de basis tot de winst in de eerste set. Na een 5-1 voorsprong werd het nog wel gelijkspel maar vooral door het goede aanvalsspel van Catharina v.d. Meer en Ingrid Visser werd deze set binnenge haald. In de tweede set ging het steeds gelijk op. De Zevenhuizense dames, ook deze keer onder leiding van coach Dirk van Diermen, wisten niet steeds het goede antwoord op de tactische aanval van Sarto. Op een gegeven mo ment was het zelfs 14-11 voor Sarto. De routine van Aafke Verbrugge en Inge borg Kleijer gaf bij deze stand alsnog de doorslag en met 14-16 werd ook deze set binnengehaald. In de derde set liep het spel weer goed. Met een goed blok zorgde Monique Vermeulen voor de nodige punten en de uiteindelijke 3-0 overwinning. Volgende week wacht wederom een uitwedstrijd, nu in Eist tegen het sterke Gemini. Hierbij zal ZVH het zonder Monique Bijl moeten doen. Deze pechvogel verrekte bij het inspe len een enkelband en zal enige weken rust moeten houden. De wintercompetitie van de Jeu de Bou- lesvereniging Waddinxveen is gewon nen door Jan Kooistra, hij won 23 van de 32 wedstrijden en behaalde het pun- tenaantal van +151. De tweede plaats was voor Piet v.d. Made die evenveel wedstrijden won, maar bleef steken op +88. Goede derde werd voorzitter Pieter Wijbenga die maar 27 wedstrijden meedeed en er daarvan twintig wist te winnen. De rest van de toptien bestaat uit: Nel Oudijk, Wim van Bockom Maas, Peter Korte- kaas, Norbert Schifferling, Toos Tab ben, Pieter van Oosten en Hans van Woudenberg. De wintercompetitie kende een recordaantal van 57 deelne- t.k. Panasonic broodbakker 300,- 01828-17510 meisje 8 jr. wil dolgraag helpen pony verzorgen 01828-17622 t.k. 4 pits kookplaat Vendomatic 35,- 01828-31829 t.k. Scouting St. Victor tenue toebeh. mt. 152 20,-; bureau stoel 30,- 01828-32574 t.k. 4 tuinstoelkussens parasol 125,-; 2 klaptstoelen 20,-; slee 25,- 01828-13345 t.k. jongensfiets Piet Pelle i.g.st. 6-9 jr. 75,- S.J. Bos 01828-14487 Koudekerk speelt zaterdag 12 maart een uitwedstrijd tegen M.V.K.V. in Kat wijk. De aftrap is zoals altijd om 14.30 uur. M.V.K.V. speelt naast het marine vliegveld Valkenburg. Zwolle - Zaterdag speelden de Zeven huizense heren in een bomvolle Bep Bakhuiszaal in Zwolle tegen het team van VC Kuipers. Coach Toon van der Burgt begon met zijn basis, die een ander spelpatroon speelde. Dit had duidelijk resultaat; in de eerste set bleek Kuipers daar geen goed ant woord op te weten. ZVH wist in de opslagbeurten van Edger Tinkhof de voornaamste punten te scoren en pak te zo de eerste set met 7-15. In de twee de set ging ZVH met deze taktiek door en kwam snel op een 1-6 voorsprong uit. Kuipers legde zich daar niet bij neer en kwam terug, wist de service van ZVH beter te verwerken en de twee Letten konden nu wel meer scoren. Langzaam maar zeker kwam Kuipers in het spel en kon langzij komen (12-12). Door twee sterke blokkeringen van Rini Boutens kwam ZVH op set-point. Daarna had den de teams het niet geheel voor het zeggen, via vermeende fouten kwam Kuipers weer in de wedstrijd en pakte deze kans en won met 16-14 deze set. Zevenhuizen moest ietwat aangeslagen toezien, dat Kuipers in de derde set, gesteund door een 1500-koppig pu bliek, uitliep naar een 7-1 voorsprong. ZVH gaf het niet op en kwam terug tot 7- 6. Bij deze stand zorgde scheidsrechter Rinksma voor veel commotie om een technisch goede bal af te fluiten, dit leverde coach Van der Burgt een rode kaart en werd de voorsprong van Kui pers vergroot. De Zwolse ploeg bleef goed bij de les en bleef scoren. Deze set won Zwolle dan ook met 15-10. In de vierde set kon ZVH niet meer in de wedstrijd komen en bleven zij achter de punten aan gaan. Zij wisten een paar keer een achterstand weg te werken, maar hadden niet de kracht om deze om te zetten in winst. Met 15-11 won Kuipers ook deze set en vierde na af loop een groot feest. Voor ZVH staat komende week een zwa re klus op het programma, woensdag 9 maart om 19.30 uur in sporthal Swanla, de topper tegen koploper PZ en op zaterdag 12 maart om 19.00 uur in de zelfde sporthal Swanla tegen het Capel- se Alcom, waarmee de Zevenhuizense club nog wat recht te zetten heeft.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9