Schoonmaakactie groot succes Lentewandeling Oliebollen-actie O.S.S. groot succes Zevenhuizen afgesloten venhuizen-Moerkapellc Activiteiten Agenda Kerkdiensten Middelbare leeftijd vraagt om extra financiële armslag Actie voor zwerf kinderen in Ethiopië r om bij te blijven.... Hart van Holland/16 maart 1994 pagina 21 Boompje planten Zondag 20 maart Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Speciale financiële produkten bieden uitkomst Mensen van middelbare leeftijd hebben vaak behoefte aan extra finan ciële armslag. Dat kan zijn omdat bijvoorbeeld de kinderen studeren, maar ook ontstaat juist bij deze mensen een duidelijk verlangen naar meer luxe en comfort. Na een periode van hard werken vinden ze het tijd worden voor een meer aangenaam leven. De een wil een mooie reis maken, een ander wil een vakantiehuisje kopen of bijvoorbeeld een boot. De grote vraag is natuurlijk: hoe moet dat worden betaald? Te vaak wordt nog gedacht dat dergelijke wensen niet haalbaar zijn omdat het geld ontbreekt. Ten onrechte, want er zijn allerlei alternatieve mogelijkheden. Dat geldt vooral voor mensen met een eigen huis. Zij kunnen een beroep doen op extra financiële middelen omdat: -de prijs van de eigen woning de laatste jaren sterk is gestegen. -de hypotheek gedeeltelijk is afbetaald. Huiseigenaren Voor huiseigenaren van middelbare leeftijd heeft een aantal banken speciale 'produkten' die bestedingsruimte opleveren. Als specialist op dit terrein, biedt de Rabobank diverse alternatieven. Zo is het mogelijk de afbetaling van de bestaande hypotheek stil te leggen,.of een volledig nieuwe lening af te sluiten die aflossingsvrij is. In beide gevallen hoeft alleen het rente-deel worden betaald (rente is fiscaal aftrekbaar). Ook is het mogelijk om een extra krediet-faciliteit (Rabobank Hypotheekkre diet) af te sluiten. Dat houdt in dat er tot de afgesproken limiet (bijvoorbeeld 20.000 gulden) vrijwel gelijk geld kan worden opgenomen wanneer en waarvoor u maar wilt. Het recreatieschap Rottemeren organi seert op zondag 20 maart samen met de Groenservice Zuid-Holland een lente wandeling in het recreatiegebied de Bleiswijkse Zoom, ten oosten van Bleiswijk. Er zijn twee wandeltochten uitgezet van respectievelijk vijf (met puzzel voor de kinderen) en tien kilo meter. Deelnemers kunnen tussen 11.00 uur en 15.00 uur starten vanaf de parkeerplaats bij het restaurant 't Zeel- tje aan de Kooilaan. Het is ook mogelijk om onder de deskundige leiding van een gids van Natuur- en Vogelwacht Rotta deel te nemen aan een natuurex- cursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. Deelnemers aan de excursie wordt aangeraden om, indien mogelijk, een verrekijker mee te nemen. In totaal or- Zevenhuizen - Van 16 maart tot en met 9 april zullen de jeugdclubs van het Hervormd-Gereformeerd Jeugdwerk en de zondagsschool oliebollen verko pen. De opbrengst van de oliebollenac tie is bestemd voor een project voor zwerfkinderen in Ethiopië. Tot en met 23 maart gaan de kinderen langs de deuren met Gestellijsten voor oliebollen, die op zaterdag 9 april zul len worden afgeleverd. De oliebollen, die gebakken zullen worden bij Bakke rij Gerritsen, worden op die dag ook verkocht bij het Hervormd Centrum. De opbrengst komt geheel ten goede aan het zwerfkinderenproject. ganiseert Groenservice samen met vier recreatieschappen dit jaar zestien wan delingen: vier in Midden Delftland, vier in de Rottemeren, vier in de Reeuwijkse plassen en vier op IJsselmonde. Net als vorig jaar is er aan deze wandelingen weer een aktie verbonden, "Wandel voor de natuur" waaraan men gratis kan deelnemen. Aan het einde van het jaar wordt ieder een met tien of meer stempels op de kaart uitgenodigd om zijn of haar eigen boompje te komen planten in het Nes- sebos. Het Nessebos is een natuurbos in ontwikkeling dat in de komende ja ren wordt aangelegd. Het ligt in het recreatiegebied Rottemeren, vlakbij de Zevenhuizer Plas, ten noorden van Rot terdam-Ommoord. Meer informatie over deze aktie kan men zondag krijgen bij de recreatie-informatiebus van de provincie, die bij het startpunt zal staan. Men kan voor nadere inlichtin gen ook contact opnemen met Ger de Reus van het recreatieschap Rotteme ren tel. 01892-1216 (alleen tijdens kan tooruren). Bij de recreatie-informatie bus van de provincie kan men folders krijgen en kopen over recreatiemoge lijkheden in Zuid-Holland, zoals wande len, fietsen en kanovaren. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. A. v. Vuuren, Zoetermeer; 19.00 uur ds.C.H. Wes- dorp, Berkel en Rodenrijs. Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. van Eijk, Gouda. Geref. kerk 9.30 uur drs. A.J. Koole, Zoetermeer; 18.30 uur mw. drs. A H. v. Oudenailen. Woubrugge. Moerkapelle Herv. kerk 8.45 uur en 16.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 11.00 en 19.00 uur stu dent A. Vermeij. zaterdag 19 maart: dokter R.I.. War- naar. Dorpsstraat 12, Bleiswijk. tel. 01892-12500. zondag 20 maart: dokter C.W. Onder water. Dorpsstraat 196, Zevenhui zen, tel. 01802-1204. Zevenhuizen: Zaterdag 19 maart: 20.00 uur dorpshuis Swanla toneelgroep V.O.O. met "Een onbeschreven blad", een romantische thriller. Dinsdag 22 maart: Oud papier aktie "De Eendragt" Donderdag 24 maart: 20.00 uur in dorpshuis Swanla: Vergadering vereniging Oud Zevenhuizen/Moerkapelle. Donderdag 24, vrijdag 25 maart: kinderkleding (zomerkl.) en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef, geref. kerk. Zondag 27 maart: 16.00 uur Geref. kerk "Ontmoeting over drempels heen" ds Middelkoop, pred. Bijlmerbajes spreekt over: "Vreemdelingen. Ze zijn geen probleem. Ze hebben een probleem" m.npv. Het Jongerenkoor" uit Leiderdorp. Woensdag 30 maart: 14.00 uur in dorpshuis Swanla: poppentheater Damiet van Dalsum met "Kleine Frederik". Zondag 3 april: Paaszangdienst 19.00 uur Ned. Herv. kerk; een initiatief van de vier plaatselijke kerken. Zaterdag 23 april: 20.00 uur Zeven Muzen; Geref. kerk; muziekavond met amateurmusici uit Zevenhuizen e.o. Donderdag 28 april: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Herv. Centr. spreker: Ds. Dick v. Keulen; thema: geloven en gevoel. Woensdag 4 mei: 19.00 uur Ned. Herv. Kerk: herdenkingsdienst voorbereid door de vier geloofsgemeenschappen in Zevenhuizen/Moerkapelle. Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO: Spelmiddagen in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; niet op 04-04 en 23-05 zwemmen voor 50 plussers elke donderdag 10.00-11.00 en 13.30 uur in De Koommolen. Soos in het Herv. Centr. 13 april en 11 mei. Soos in Zevenster op 23 maart en 27 april. Jaarlijkse busreis op 25 mei. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere maandagavond slankclub 20.15-21.00 uur; Iedere woensmiddag 13.30-15.00 uur: knutselen voor de jeugd v.a. 4 jaar Vanaf woensdag 23 febr.20.15 uur vervolgcursus bridgeOok een beginnerscur sus inl. Giusy Hatenboer: 01802-3347 en Janny Gerrets:010-2201427 Zaterdag 19 maart: Grote Bingo. Vrijdag25maart: 20.00 uur paasklaverjassen; Dinsdag29 maart: 14.30 uur Soos Dinsdag 29 maart: 20.00 uur Schakel; mevr. de Snoo vertelt over haar leven en werken in Brazilië. Moerkapelle Ouderensoos Op Moer; iedere tweede donderdag van de maand: 10 mrt.; 14 april; 12 mei Iedere laatste donderdag van de maand: van 10.00-14.00 uur Wereldwinkel in de Dorpsstraat. Vrijdag 25 maart: Jubileumavond Gem. koor Asaf gaat niet door wegens ziekte van de dirigent. Vrijdag 25 maart: 20.00 uur I.J.P. Keijzerschool - 25 jarig jubileum (oud leerlingen en -leerkrachten welkom) In groepjes van vier tot zes ruimden de leerlingen de drie kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat op. Donderdag 10 maart stond voor de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in het teken van de schoonmaakactie. Deze actie, die dit jaar voor de tweede maal gehouden werd, was een groot succes. Met veel plezier startten de circa 475 leerlingen met het schoon maken van straten en pleinen. "Het was te merken dat de kinderen het heel leuk vonden," vertelt wethouder M. Zijderhand, die de actie in Moerka pelle startte. "Om half twee stonden zij al klaar met de prikstokken en vuilniszakken om de troep te lijf te gaan". In Oud Verlaat werd de middag gestart door wethouder B. van Yperen, terwijl in Zevenhuizen wethouder J.T.M. Brouwer het startschot gaf. Deze keer werd de schoonmaakdag ge organiseerd door de gemeente. "Vorig jaar hebben wij als Milieuvereniging de organisatie verzorgd, maar wij zijn er verheugd over dat de gemeente het initiatief heeft overgenomen", aldus een woordvoerder van de vereniging. "Wij verzorgden op deze dag de bege leidingvan de activiteiten". Behalve de leerlingen van de Nessevliet, de I.J.P. Keijzerschool, de Eendragt en 't Reiger- bos, namen aan de actie deel: de wo ningbouwvereniging S.S.W. en Beter Wonen, de muziekvereniging De Klei ne Trompetter, Stichting Nederland Schoon, Bureau Halt en vijf bedrijven die hun wagens beschikbaar stelden voor het vervoeren van het vuil. Ook de provincie Zuid-Holland en het Re creatieschap Rottemeren droegen hun steentje bij. "Al met al kan ge sproken worden van een geslaagde actie," aldus M. Zijderhand. "Wij zijn dan ook van plan hieraan een vervolg te geven". De Dorpsstraat zal voorzien worden van een 30 km.-zone. Verrassend Het creatief combineren van verschillende bankprodukten, is een nieuwe trend, die verrassende financiële armslag oplevert. Ook maakt deze nieuwe ontwikkeling het mogelijk om vergaand in te spelen op hele specifieke, persoonlijke wensen. Veel mensen zijn niet op de hoogte van deze nieuwe mogelijkheden. Of u nu extra geld nodig hebt voor de studie van uw kinderen, of voor een tweede huis of een grote reis, bij de Rabobank bij u in de buurt kunnen ze u zeker diverse prettige mogelijkheden aanbieden. Zevenhuizen - De jaarlijkse oliebollen actie van de Zevenhuizense gymnas tiekvereniging O.S.S. was weer een groot succes. Om vier uur in de vroege ochtend werden op 7 maart de bran ders van de 'bakstraat' ontstoken. Deze hadden een capaciteit van 210 oliebol len per keer. Vanaf het moment dat het vet op temperatuur was, een uur later, werden er in totaal tienduizend oliebol len gebakken. Dankbaar is O.S.S. voor de assistentie van de plaatselijke bak kers en beslagmaker Koppenol, alsme de de beschikbaarstelling van de baklo- katie van de voormalige rijdende broodboetiek. De erkentelijkheid klinkt eveneens aan het adres van de vele vrijwilligers. De reparatie aan de Catgesbrug zal aan het einde van de maand afgerond zijn. Aan de Dorpsstraat is tegelijkertijd een start gemaakt met het repareren van het wegdek, waar meteen een 30-kilo- meterzone wordt aangelegd. De Cat gesbrug zal aan het eind van de maand gereed zijn. Het doorgaande verkeer, dat door de werkzaamheden slechts kan rijden over de Burgemeester Klink- hamerweg, zal hiervan echter geen voordeel ondervinden. De 30-kilome- terzone zal namelijk pas aan het einde van april klaar zijn. Tot die tijd zullen de opstoppingen bij de doorgaande weg waarschijnlijk blijven. Gedurende de maand maart is Zeven huizen slechts op één manier te berei ken: via de hefbrug bij de Noordelijke Dwarsweg. Door een krappe planning was de afdeling Gemeentewerken van Zevenhuizen-Moerkapelle genood zaakt zowel de reparatiewerkzaamhe den aan de Catgesbrug als de werk zaamheden aan de Dorpsstraat gelijk tijdig te starten. "De brug moet voor het hegin van het vaarseizoen klaar zijn, dus daarmee moest snel begonnen worden," luidt de uitleg van de heer Hoogerwerf van gemeentewerken.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 21