«/arl<tinxveerisB<P§fc<ygg; 'omerkinderkleding beurs 'rimeur bij Wielerronde Waddinxveen Kamerleden komen naar Boskoop Raadsonderhandelingen Boskoop I verlopen in goede sfeer Nieuwe inrichting voor Bremmer Schoenen Kunst dichter bij kinderen "de Groene Zijde" in landelijk schoolbadminton Kerkdiensten Orgelconcert Jeugddienst Immanuelkerk Bazar in Anne Frankcentrum Viool en piano in klassiek programma Lezing over dementie Benoeming Hart van Holland/16 maart 1994 pagina 23 I Winkeliers Brandweer Verkeersmaatregelen IlliSlSil Verontwaardiging Cijfers en letters Beton en papiermaché Samenwerking W.O.O.P. en S.S.K.V. Zondag 20 maart Lddinxveen-Op 28 en 29 maart is er in ftpt Zuidhonk in Waddinxveen een nderkledingbeurs. De te verkopen derkleding moet schoon, heel en ei- jentijds zijn en geschikt voor kinderen L de maten 96 tot en met 176. De iwiinB kan ingeleverd worden op r'dag 28 maart van 19.00 tot 21.00 ten op dinsdag 29 maart van 09.00 uur tot 11.00 uur. De verkoop vindt plaats op dinsdag 29 maart van 13.30 uur tot 16.30 uur. Niet opgehaalde kle ding wordt geschonken aan een goed doel. De netto opbrengst is bestemd voor Foster Parents. Niet verkochte kleding kan men ter beschikking stellen aan de beurs, en zal eveneens geschon ken worden aan dit zelfde doel. ■Waddinxveen- Met de komst van de ICoca Cola Video Roadshow heeft het Leiercomité Waddinxveen een pri meur voor Nederland in handen. De Jcoca-cola video Roadshow treedt dit laar voor het eerst in Nederland op Tnadat het vorig jaar vooral in Spanje lactief is geweest. De show bestaat uit een discobar met ■oeluid- licht en videoshow. De video- lopnames zullen geprojecteerd worden ■opschermen van 2 bij 3 meter. De Coca- I cola video roadshow zal optreden van- luit een podiumwagen van 5x7 meter Imet een wervelende roadshow met de Ibeste hits, nieuwste videoclips, afge- |wisseld met bloopers en opnames van |het publiek. |lijdens dit spektakel worden er onder andere T-shirts, caps, badlakens, jas- Sen. Cd's en nog veel meer leuke kado's Iweggeven aan het publiek dat betrok- I ken zal worden bij en in de presentatie. I Maar ook de winkeliers van het winkel- I centrum aan de Groens voorde laten I zich niet onbetuigd. Zij grijpen het wie lerspektakel aan om met een braderie- achtig programma het randprogram- I ma verder in te vullen. Op het parkeerterrein zullen naast ho- I reca-activiteiten (drank en snacks) ook een elftal kramen opgesteld worden van de winkeliers waarin zij leuke en verrassende goederen te koop aanbie den of showen. Door vrijwilligers van de Waddinxveen- se brandweer zullen demonstraties ge ven met betrekking tot het onderdeel hulpverlening. Een definitieve locatie voor deze demonstraties is nog niet bekend maar zal in ieder geval niet plaatsvinden op het eerder genoemde parkeerterrein maar op een plek aan de buitenzijde van het wielerparcours. Ten tijde van de wielerronde zal het parcours afgesloten worden voor al het verkeer. Het parkeerterrein van het winkelcen trum aan de Groensvoorde zal benut worden voor het randprogramma. De verkeersomleidingen zullen in over leg met de gemeente en politie gereali seerd worden. Gelet op de ervaringen van 1993 zal dit echter tot weinig of geen problemen leiden. De bewoners langs het parcours zullen per brievenbus in kennis worden ge steld van bijzonderheden op de wed strijddag zelf. I In het kader van de Tweede Kamerver- kiezingen van 3 mei organiseert de On- I dercentrale Gouda en omstreken van I de WD werkbezoeken van zittende en I mogelijk nieuwe kamerleden langs de I afdelingen van hun gebied. Als eersten Ibezoeken op zaterdag 19 maart me- vrouw Van Heemskerck Pillis-Duvekot, I lid van de Tweede Kamer voor de WD, I samen met de heer J.D. van Dijk, kandi- I daatlid voor de Tweede Kamer, Nieu- I werkerk aan den IJssel. Hier zal een I bezoekworden gebracht aan de politie. I Aandacht zal worden geschonken aan I inkrimping van het aantal politiefunc- 1 'ionarissen, de gevoelens van onveilig- I beid bij de burgers en de toenemende grote en kleine criminaliteit. 's Middags bezoeken de (toekomstige) Kamerleden Boskoop. De heer Blok, directeur van het Agrarisch Oplei dingscentrum Groencollege, zal hier de aandacht vragen voor de problemen van de boomkwekers met de buitenwe reld. Zo zal de grootschalige handel versus kleinschalige bedrijven aan de orde komen, net als de schaalvergro ting van het onderwijs die zou kunnen leiden tot het vertrek van het land- en tuinbouwonderwijs uit Boskoop. Aan sluitend wordt er een rondrit langs de karakteristieke plekken van Boskoop gemaakt. Het eerste hoofdstuk van het nieuwe Boskoopse programma voor het raads- beleid is gereed. Hoewel enkele min derheidsstandpunten zijn genoteerd, worden de meeste punten unaniem aangenomen. Toch blijft een punt de politieke agenda sieren: het vaststellen van het aantal wethouders (drie of te- mg naar twee?). De huidige partijen zien het voordeel van drie wethouders: zij geven een breed draagvlak in een steeds complexer wordende omgeving en zorgen voor rust en kracht. De ande re drie partijen willen juist bezuinigen en zien deze bezuinigingen graag in de vorm van doorsluizing van taken naar de burgemeester. Het uiteindelijke standpunt zullen de drie oppositiepar tijen vaststellen aan de hand van het uiteindelijke raadbeleidsprogramma. Een ander punt van aandacht zijn de faciliteiten van het nieuwe gemeente huis. Door de toename van ruimte in het gemeentehuis is het mogelijk meer dere commissievergadering op dezelf de avond te organiseren, wat bezuini gend zal werken. Bovendien wordt aan dacht besteed aan het contact met de inwoners van Boskoop. De onderhan delaars zijn van mening dat de klant vriendelijkheid hoog in het vaandel moet staan en dat vragen en correspon dentie sneller afgehandeld moeten worden. Verder moeten de burgers een duidelijke rol spelen bij nieuwe plan nen. De volgende vergadering zal ge houden worden op 17 maart. Waddinxveen - Op woensdag 9 maart werd in het gemeentehuis van Waddinx veen de tentoonstelling 'Dier in beeld' geopend door de heer Brouwer, gedepu teerde van de Provincie Zuid-Holland. De tentoonstelling, die bedoeld is voor leerlingen van groep drie en vier van de basisscholen in Waddinxveen, heeft als onderwerp het dier. Het doel van de tentoonstelling is de beeldende kunst dichter bij kinderen te brengen. Op de expositie is werk te zien van acht beeldende kunstenaars. Tel kens worden de dieren op een andere manier in beeld gebracht. Juist de verschillende visies, stijlen en tech nieken maken de tentoonstelling aan trekkelijk voor kinderen. Zo schildert Marleen Felius uit Rotterdam alleen koeien, in verschillende stijlen en met verschillende materialen. En zo wel Hanneke Sturing uit Arnhem als de bekende Rotterdamse schilder Kees Timmer uiten in hun werk hun verontwaardiging over de manier waarop dieren worden behandeld. De Waddinxveense schilderes Lies van Dijken toont in haar kunst angst, onveiligheid en kwetsbaarheid. Op de kleurrijke olieverfschilderijen worden deze emoties weergeven door dieren. Marie van Delft heeft weer een geheel andere kijk op dieren. Haar ingekleurde etsen en aquarellen met inkt hebben als onderwerp vogels, bloemen, planten en insekten. Van Delft combineert deze onderwerpen met cijfers en letters. Behalve schilderijen zijn ook beelden opgesteld. Van Frank Storm, die vogel achtige keramieken maakt, zijn drie objecten te zien. De vogels kijken soms verwonderd en soms trots de wereld in. De dieren van Wim van Leyden heb ben juist een menselijk gezicht. Zijn Eén van de koeien van Marleen Felius. beelden zijn gemaakt van hout en papiermaché, terwijl Annelies Pruis ken van ijzerdraad, beton en brons dieren maakt. Door haar werkwijze is zowel de binnnen- als de buitenkant van het dier zichtbaar. De tentoonstelling maakt onderdeel uit van een kunstproject, waaraan alle rooms-katholieke, openbare en protestants-christelijke scholen meewerken. De Werkgroep Onder wijs Ondersteunend Programma (W.O.O.P.) van de gemeente Wad dinxveen heeft hierbij nauw samen gewerkt met de Stichting Steunfunc tie Kunstzinnige Vorming (S.S.K.V.) in Gouda. 'Dier in beeld' is te zien in de raadzaal van het gemeentehuis tot 18 maart. Buiten schooltijden is de expositie geopend voor andere be langstellenden: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag na 15.00 uur, op woensdag na 12.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. t.k. kinderwagen kleur blauw toebehoren 50. 01828-19913 t.k. leren bergwandelschoenen m. 40 50,-; kunstl. relaxstoel 150,- 01828-17986 Ford Sierra 1600 laser '85 apk 10-94 4 deurs goed onderhouden 3650,- 010-4503662 t.k. na 28 mrt. Atag gasfornuis/oven comb, wit zwart 350,- i.z.g.st. 01828-15309 kosthuis of kamer aang. 2 min. van station na 18 uur 01828-13532 t k. dragers imperiaal voor auto met goot 50,- 01828-19005 t.k. roze meisjesfiets 20" 125,- 01828-19561 t k. 3 pers. caravan incl. voortent inboedel i.g.st. 01828-14371 t.k. draagzak 50,- afkoifappa. 25.-; fleswarmer ƒ10.-; salontafel wit 25,- 01828-11632 gratis af te halen: center pares kodingbon a 125.- per 8-4 t/m 30-5 01828-14418 t k midiset met c.d. speler boxen merk goldstar 150,-01828-15952 t k Opel Kadett 1,3 SLS sept.'87 ing oede stat 8500,-01828-19678 Philips gezichtsbruiner type HP 3147 met tijdklok ca. 1 jr. oud t.e.a.b. 01828-13880 t.k. my first sony cassetterecorder 50,- 01828-11578 Boskoop- Drie teams van Chr. Agrari sche school "De Groene Zijde" nemen zaterdag a.s. deel aan de voorronde van het landelijk schoolbadminton- toernooi te Waddinxveen. Bij winst mogen ze meedoen aan het finale-toer nooi te Den Bosch dat gehouden wordt tijden de Europese Badminton Kam pioenschappen. De andere voorronden zijn in Assen en in Gennip. De concurrentie is meer dan lemmer Schoenen, de schoenwinkel aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen. berapende op dinsdag 8 maart de winkel. Ter gelegenheid van deze feestelijke Sebeurtenis vond op die avond een receptie plaats in de winkel, waar iedereen nieuwe, moderne inrichting kon bewonderen. Waddinxveen - In de Immanuelkerk wordt er zondag 20 maart een jeugd dienst gehouden. Het thema van de dienst, waarin voorgaat kandidaat C. Thelissen, is "donkere wolk". Het inter kerkelijk koor 'Meeting' verleent mede werking. Waddinxveen-Vrijdag 18 maart organi seert de Stichting 'Ouderen Onderling' Sociëteit (S.O.O.S.) de jaarlijkse bazar in het Anne Frankcentrum. De opening wordt verricht door wethouder J. Hie- lema. De opbrengst van de bazar komt ten goede aan het ouderenwerk, zoals de SOOS-middagen, reisjes, kerstmid dagen, enz. Er zullen onder andere handwerk, tweedehands artikelen, boeken, kleding en levensmiddelen te koop zijn. Verder kan er gesjoeld wor den en zal het rad van avontuur draa ien. De bazar is van 14.00-20.30 uur. Waddinxveen- In de Brugkerk in Wad dinxveen speelt zaterdag 19 maart Her man van Vliet op het orgel, waar men onder andere te horen krijgt J.S. Bach, G.F. Handel, Feike Asma etc. Ziende op het gevarieerde programma belooft het een muzikale avond te worden. Aanvang van deze avond is 20.00 uur. t.k. BMX speedcrossfiets 20x2 leeftijd 7-9 jr. z.g.a.n. 01828-12220 t k fietsendrager voor 2 fietsen voor auto met goot 75,-01828-13907 t k Golf GTi 112 pk bj '85 kl. zw. 15" ATS velgen sch-dak 10.450,- 01828-16043 Boskoop - Zondagmorgen 20 maart zal het duo violist Chris Duindam en pia nist Arthur Bouma, een koffieconcert houden in het Praathuis in Boskoop. Het concertprogramma vermeldt sona tes voor viool en piano van Ludwig van Beethoven en van Johannes Brahms, alsmede composities van de Tsjechi sche vioolvirtuoos Josef Suk. Aanvang 11.30 uur. Entree volwasse nen zeven gulden. Kinderen hebben gratis toegang. dubbel zo groot als vorig jaar in Gouda. 29 teams van 10 scholen uit o.a. Amster dam, Ede, Alpen en Rotterdjam. N.B.B. en KVLO (leraren lich. opvoeding) sti muleren sinds twee jaar samen het schoolbadminton. De Waddinxveense voorronde wordt onder leiding van een organisatie-team van de B.C. Florida gehouden in de Sporthal "De Sniep" op zaterdag 19 maart van 09.30 tot 17.30 uur. Boskoop- Op dinsdag 22 maart wordt er een lezing gehouden over dementie. Verteld wordt onder andere hoe er ver anderingen optreden in het gedrag van mensen en hoe er mee om te gaan. Deze avond wordt verzorgd door mevr. Nel ly Wilschut, medewerkster van het RIA GG te Gouda. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en het verkrijgen van goede voorlichting. De avond is wordt gehouden in "De Brug" naast de Ned. Herv. Kerk in Boskoop en begint om 20.00 uur. Deze avond gaat uit van de katholieke vrouwenbond Boskoop. Boskoop - Mevrouw mr. S.E. Kort huis te Rotterdam, thans werkzaam als be leidsmedewerkster bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid is door het college van B. en W. be noemd tot hoofd van de sector Welzijn. Mevrouw Korthuis, die naar verwach ting omstreeks 1 mei a.s. in dienst tre den, volgt de heer C.C. Roodbol op, die onlangs gebruik heeft gemaakt van de mogelijkheid om vervroegd uit te tre den. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur: ds. G. Ha- gens jr., Rotterdam. Herv. Immannuël kerkgem. 10.00 uur cand. mevr. Cleopatra Thelissen, Utrecht; 17.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen (SOW-dienst Ontm.kerk). Boskoop V.P.G.: ds. D. Peters, Alphen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds. K J. Jansen; 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur de heer T.A. Viezee, Alphen a/d Rijn.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 23