m Archeon brengt het verleden dichtbij Opening archeologisch themapark binnen twee weken i/OORPEL/G (OPED COLOFON Archeon-wijn bij Albert Heijn Auto van Velde Hart van Holland/16 maart 1994 pagina 3 30.250 exemplaren. Een dag lang terug in de tijd. Dat kan vanaf 1 april in Archeon in Alphen aan den Rijn. Op die dag opent het themapark voor archeo logie de poorten. "Het park is zestig hectare groot dus je bent er wel een dag zoet," aldus Saskia Leupen, public relationsmedewerker van Archeon. Het park brengt het verleden weer tot leven. "Je kunt hier rondlopen in huizen die duizenden jaren geleden in Nederland hebben gestaan en je kunt een bad nemen in een echt Romeins badhuis. Het is een echt kijk- en doepark voor jong en oud". Stroomversnelling Wetenschap voor iedereen Archeo-tolken Onbeperkte mogelijkheden INZETJE!!!! Albert Heijn is gestart met een spaaractie voor toe gangskaarten voor Archeon. De vestigingen in Boskoop, Koudekerk, Waddinxveen en Alphen aan den Rijn hebben nu ook een speciale Archeon- wijn in hun assortiment opge nomen Het is een Bordeaux, vooi Albert Heijn gebotteld in Frankrijk. ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Bruidspaar w van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! 'Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familieleden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,/ en maak kans op 100,- aan aardebonnen! Onderweg 8 Waddinxveen Telefoon 01828-15155 Geopend van 6-00 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond Lyda poot omhoog groetjes van de zestier tiny Kaptein van harte met je 52 ste verjaardag de kaartclub Wim Herma Wijnand Cor veel succes 23 maart bij Feijenoord je teamgenoten van F1 Edith v. Dorp en Edo Janssen nu nog maar acht dan komt uit wie dit bedacht! Opa en Oma heel veel dank voor alle hulp. goede zorgen en mijn sportwagen Jarl Mijn broertje Thymen Sietse Flakkoer wordt op 17 maart 1 jaar gefeliciteerd Femke Onafhankelijk informatieblad, verschijnt in Waddinxveen. Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp, nazerswoude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Kemy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. d rTV€r stelt zich N,ET verantwoor- ettjk voor eventuele onjuistheden in e efonisch opgegeven advertenties!! 'inpf^a^'e van ^art van Holland stelt zich adv aansPrakelijk voor de inhoud van de in eat'es en ingezonden mededelingen het eze. rant- Bovendien behoudt zij zich j re t voor, zonder opgave van reden. Vf>rtenties voor publikatie in Hart van V Holland te weigeren. 0r klachten over de bezorging van art van Holland, uitsluitend bellen, aonderdag-ochtend tot 11.00 uur netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 Wil de held die in de pp hof mijn auto bekraste zich melden. R.K. 01793-2487 getuigen gevr. Hoera, Pieter vandaag ben jij 1 jaar 16-3-94 je vriendje Michel Vandaag 18 maart wordt ons broertje Michel 1 jaar liefst astrid marcel andré Echt waar, 14 maart werd (0)pa van Fielden 65 jaar! van harte johan bep ton scooby Kwaliteit staat voorop; Jan Evelien gaan naar de top van harte gefeliciteerd ha ha het lag bij tumoba wat een goeie! wat zijn ze blij (0)pa en (0)ma smink h.g. met uw 35-jarig huwelijk Wilco Corina Niels Gevr. onze babysit heeft beide benen in het gips, wie heeft een bolderkar te huur ca. 6 weken of t.k. 01793-2876 Hoera. Oma vd Berg 57 jaar nog gefeliciteerd Wendy Niels Jordi Mellanie Dennis Annemarie 20/3 jarig alvast van harte veel liefs en kusjes mama papa en cor Hoera, Anoeska heeft haar A en nu door voor B toten met apri kunt u nog naturistisch zwemmen in Zevenhuizen bel 01820-16712 Michel... Yes! nu mnd. op naar de twee maanden;xxx-jes Grada Wil de meneer uit Zevenhuizen die onze flymo gekocht heeft terugbellen: 01728-8238 Het idee voor het park werd al geboren in 1978, toen Doedo Buining tijdens een vakantie in Denemarken een oudheid kundig dorp bezocht. "Sindsdien span de hij zich in ook z'n project in Neder land te starten: hij wilde een openlucht museum böuwen waar wetenschap pers zouden kunnen experimenteren en kinderen zouden kunnen verblijven en leren", aldus Saskia Leupen. "In 1985 werd de inmiddels opgerichte Stich ting voor Experimentele Archeologie en Educatieve Vorming een waaiervor mig stuk grond aangeboden door de gemeente Alphen aan den Rijn en sinds dien is het project in een stroomver snelling geraakt. Zo kwam er een sa menwerking tot stand met de Alphense Stichting Forum Romanum, die de in Zwammerdam opgegraven Romeinse scheepswrakken weer wilde terugha len. Bovendien kwam er een financier voor het project, subsidies van het Mi nisterie van Economische Zaken en steun van Alphense bedrijven en Stich ting Vrienden van Archeon". Sindsdien is er hard gewerkt aan de bouw van Archeon. Op 19 mei 1993 werd het Educatief Erf geopend. "Daar kunnen kinderen maar ook volwasse nen werkelijk leven zoals men honder den jaren geleden leefde. Zij merken dan hoe lang het duurt voordat er ge noeg graan is gemalen voor een brood en hoe het voelt om in een huis of hut van toen te slapen", vertelt Leupen. "Maar vanaf 1 april omvat het thema park nog veel meer. In het entreege bouw, het Nederlandse paviljoen van de Expo '92 in Sevilla, kun je reizen door de tijd. Er is een Tyrranosaurus Rex op ware grootte te zien, maar ook land schappen uit de ijstijd en de oermens zelf". Het park zelf is verdeeld in drie tijden: de prehistorie, de Romeinse tijd en de Middeleeuwen. "Het leuke is dat de gebouwen die er staan, werkelijk bestaan hebben," legt Saskia Leupen uit. "De opgravingen hebben als basis gediend voor alles wat er in het park te zien is. Als de wetenschappelijke ken nis dan ook verandert, zullen wij het park daaraan aanpassen. In Archeon is onze kennis van de archeologie voor iedereen beschikbaar". "Wij hebben getracht alles zo echt mo gelijk na te maken," vertelt Leupen. "In het prehistorische landschap zijn hui zen en hutten te zien, een visserskamp en hunebedden. In het Romeinse ge deelte is een amfitheater waar voorstel lingen worden gegeven, een tempel, een herberg en een badhuis. Daar kun nen de bezoekers ook zelf een bad ne men". Het middeleeuwse dorp bestaat uit de huizen/bedrijven van onder an dere een visser, een pottenbakker, een barbier-chirurgijn. Verder is er een markt en een kathedraal waar monni ken echte middeleeuwse maaltijden serveren. "Verder zijn ook de land schappen authentiek". Om de sfeer te completeren zijn alle huizen bewoond en in alle bedrijven zijn arbeiders aan het werk. "Deze archeotolken, die het gehele park bevolken, geven informatie aan de bezoekers. Op die manier zijn informatieborden overbodig. Zij vertel len over hun woning, hun werk, hun kleding en hun levenswijze". Behalve voor dagjestochten is het park ook geschikt voor schoolreizen en voor feesten en partijen. "In de Romeinse herberg kun je van een complete Ro meinse maaltijd genieten of een hele avond in sfeer beleven. De mogelijkhe den in het park zijn bijna onbeperkt", besluit Saskia Leupen. Archeon is gelegen aan deNll.de rond weg rond Alphen aan den Rijn. Ook met het openbaar vervoer is het te berei ken, onder andere met de NS-dagtocht 'Archeon'. Het park is geopend van 1 april tot en met 31 oktober van 10.00 tot 18.00 uur, zeven dagen in de week. Voor meer informatie: 01720-47744. Het Romeinse badhuis staat nog in de steigers Twee archeo-tolken maken vuur voor het braden van vlees De levensechte Tyrrannosaurusrex in het entreegebouw .v. v-j:: De kannekoper in het middeleeuwse dorp Gravendam

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3