4. Sport in de regio I flair wint opnieuw Florida Cup lllRKeijzerschool wint schoolschaaktoernooi IVH op de weg terug Derde overwinning Tabe junioren BROUWER DE KONING Waddinxveen - Groeneweg 2-1 Tweede jeugd- team bovenaan ZVH-dames pakken een punt Tafeltennisvereniging Boskoop op winst Weer verlies voor BSC'68 Koudekerk verliest van M. V.K. V. Bernardus Stompwijk'92:2-0 \r ~*_p UITVAARTVERZORGING Voetbal en Goud van Oud ORGE Hart van Holland/16 maart 1994 pagina 9 Goede start Toch winst Tafeltennisvereniging Boskoop VIOLEN, PRIMULA'S en VASTE PLANTEN KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Waddinxveen - Voor de tweede maal in successie heeft B.C. Flair de Florida Cup in de wacht gesleept tijdens het op 12 maart in sporthal 'De Sniep' gehou den toernooi. Dit jaar hadden 22 teams van 6 badmintonverenigingen uit de regio zich aangemeld voor het streek- derbytoernooi. Zo'n 90 spelers hebben vol vuur de eer van hun club verdedigd. B.C. Florida organiseerde voor de twee de keer het streektoernooi. Floewel het iweede team van Aeolus de eerste prijs won in de poule voor spelers die op landelijk niveau de competitie spelen, scoorden ze in de lagere poules niet voldoende om de wisselbeker te beha- I |en. Met slechts enkele punten verschil I eindigden zij op de tweede plaats. I Op twee blessures na is de dag in een goede en gezellige sfeer verlopen. Vol gend jaar zal dit streektoernooi ook zeker weer een vervolg krijgen. Uitslagen: 1. Flair Alphen a.d. Rijn; 2. Aeolus Waddinxveen, 3. Zigo Alphen ad. Rijn, 4. Rewic Reeuwijk, 5. Florida Waddinxveen en 6. Hazerswoude, Ha zerswoude. Waddinxveen - Het op 12 maart voor de tiende maal in Waddinxveen gehouden schoolschaaktoernooi, is weer een suc ces geworden. Aan dit toernooi, wat doorWim v.d. Hoek geleid werd, namen basisscholen uit Waddinxveen, Zeven huizen, Moerkapelle en Moordrecht deel. Na vier ronden werd het duidelijk dat de strijd tussen de openbare basis scholen 't Reigerbos uit Zevenhuizen en I.J.P. Keijzerschool uit Moerkapelle gestreden werd. Uiteindelijk won de I.J.P. Keijzerschool met Jesse van Elte- ren.Hugov. Elteren, Erik Dolmans, San- der Hertog en Kevin Bakker), 't Reiger- bos werd tweede en de Annie M.G. Schmidt-school werd derde. Ookbij het persoonlijk klassement was het heel spannend. Er deden namelijk heel wat schakers van Schaakvereni ging Moerkapelle en van de Waddinx- veense Schaakvereniging mee. Uitein delijk werd Hugo van Elteren heel ver rassend kampioen met 7 punten uit 7 wedstrijden. Gezien zijn leeftijd: 8 jaar, een prima prestatie. Tweede werd zijn broer Jesse van Elte ren met 6 uit 7. Zeer verrassend was ook het optreden van Koen Kuipers uit Moordrecht. Zijn debuut als schoolschaker eindigde in een knappe derde plaats Sven Stange werd vierde en Onno Smit vijfde. Wethouder J. Neele uit Waddinxveen, reikte de medailles uit en feliciteerde de winnaars. Al met al een zeer geslaag de toernooi, waaraan bijna 80 schaker- tjes deelnamen. Zevenhuizen - ZVH speelde zaterdag in eigen huis tegen het Capelse Alcom. in de uitwedstrijd wist Alcom/Capelle met 3-2 te winnen en zo de eerste neder laag voor ZVH in de competitie te zor gen. Coach Toon van der Burgt zag hierna zijn ploeg keer op keer net naast winst grijpen. Het tij wilde niet ke- I ren, maar afgelopen week werden de neuzen weer in dezelfde richting gezet en dat kwam er afgelopen zaterdag ook uit. ZVH begon de wedstrijd goed en zorg de met hun service dat Alcom moeite kreeg om een snelle aanval op te bren gen. Via de standen 7-5, 8-7 wist ZVH met 15-8 de eerste set naar zich toe te halen. Waarbij de ZVH goed verdedigde en de rally's winnend kon afsluiten. In de tweede set wist Alcom een 5-1 ach terstand om te buigen naar een voor sprong. Doordat de Zevenhuizense blokkering niet alert genoeg was, kon den de Capellenaren veelvuldig scoren en op deze wijze een 9-15 setwinst boe ken. In de derde set, herpakten ZVH zich en kon de opgebouwde voorsprong van 7- 1verder uitbouwen naar een goede 15- 10 winst. Alcom bleef onder aanvoering van spelverdeler Avital Selinger terug vechten en kwam in de vierde set op voorsprong. ZVH had één doel voor ogen en dat was winnen. Moeizaam konden de Zevenhuizense spelers te rugkomen. Pas nadat Brecht Roden burg, door kramp in zijn been bij 8-6 uitviel, het publiek als één man achter de ploeg ging staan, kwamen de punten sneller op het scorebord. Met Ronald Kooijman aan de opslag wist ZVH door te stoten naar een 12-6 voorsprong, die snel naar een 15-6 setwinst ging. Flier- door wist ZVH deze wedstrijd met 3-1 te winnen, en daarmee de verwachting bij Alcom Capelle de grond in borend. Voor aanstaande zaterdag staat de uit wedstrijd tegen Martinus in Amstel veen op het programma. Dit kan weer een lastige wedstrijd worden, daar Martinus knokt voor de laatste kansen op behoud in de ere-divisie. log 1 nachtje er dan gaat thymen Hakkoer de peutertijd tegemoet papa mama en femke Marlenne Elianne Silvia Colette bedankt voor de leuke avond Peter en Aletta lohan, gefeliciteerd met je A-diploma we zijn trots op je! mamma, pappa Judith t-k. surfplank bic rock roll ck in perfekte staat 350,- 01727-16359 I k. bobike kinderstoeltje achterop 45,- 079-316873 t.k. knd. fietsje en kinderzitje achterop resp. 75,- en 35,-01828-13259 t.e.a.b. grote c.v. oliekachel/boiler i.z.g.st. 40000 k.cal/h 01728-9837 t.k. elec. schrijfmachine AEG Olympia 125,- tel. 01828-14335 t.k. commode ledikantje wit kinderwagen en traphekje 01727-14698 zelfst. hulp id huish. zoekt voor de do. ochtend werk 01727-16638 benthuizen- Het eerste juniorenteam lanTabe behaalde zaterdag 12 maart if hun derde overwinning in competi- beverband. In Zaandam versloegen zij U C 2 met 3-7. Een geweldige opsteker I "a»et verlies van Ö-10 van 5 maart j.l. jgen koploper FVT-Visser uit Rotter- bam. Met deze overwinning staan ze, na 3§espeelde wedstrijden met 24 punten °Peen derde plaats in hun poule. Voor al Andy v. Dorp draait ontzettendj j)°efi, zaterdag won hij (voor de derde *eer) alle drie zijn partijen en ook in het -Üfbelspel was en is hiju de drijvende kracht van dit team. Martijn was in zijn derde en laatste wedstrijd zijn concen tratie volledig kwijt, na 2 gewonnen partijen verspeelde hij onnodig zijn derde wedstrijd. Chris v. Dorp, de jong ste uit het gezelschap scoorde 1-maal. Zaterdag 19 maart a.s. speelt het eerste team thuis tegen TSO 1 uit Purmerend, aanvang 13.00 uur. Met team 2 (dames) gaat het niet zo geweldig, ondanks hun goede inzet verloren zij met 3-7 van DHC 3 uit Delft. Adrie Roos en Agneta Tuijl scoorden resp. 2 en 1 maal. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer; 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen- Wederom verlies voor Groeneweg. De eerste helft startte Groeneweg met de wind tegen en er deden zich verschillende kansen voor. Eerst was het Paul Metselaar die de keeper van Waddinxveen tot het uiter ste dwong. Later was het Oscar Vuijk die twee kansen op rij mistte. De strak leidende scheidsrechter deel de in die periode tweemaal geel uit aan Groeneweg en tweemaal geel aan Wad dinxveen. Vijf minuten voor rust werd er een hoekschop genomen door Wad dinxveen. De hele verdediging van Groeneweg stond genageld aan de grond inclusief doelverdediger Gert Haan enhet was 1-OvoorWaddinxveen. Hiermee ging men de rust in. Wie gedacht had dat Groeneweg voor deel zou putten uit het winstvoordeel kwam bedrogen uit. Het moest gelijk komen via een strafschop. Oscar Vuijk werd volgens de scheidsrechter onre- gelmentair van de bal gezet. Het was Ton Sleeuwenhoek die dit buitenkansj niet onbenut liet 1-1. Groeneweg bleef de aanval zoeken, maar het was alle maal te simpel. Ze bleven te veel de bal brengen daardoor duurde het allemaal te lang en kon de verdediging van Wad dinxveen op tijd ingrijpen. In de 30e minuut van de tweede helft nam Wad dinxveen, niet helemaal onverdiend, een 2-1 voorsprong, waar de keeper van Groeneweg niet helemaal vrij uitging. Een zeer teleurstellend resultaat. Boskoop- Het eerste jeugdteam van ta feltennisvereniging Boskoop bestaan de uit Wouter Konijn, Martijn de Visser en David Windhorst wist Vrienden schaar 7 met 7-3 te kloppen. Tegen Top 1 uit Haastrecht werd de wedstrijd met 7-3 verloren. Het tweede teamn met Henri Smits, Kees Verkade en Gerwin Snel won met 6-4 van Vriendenschaar 10. Dit team staat tot zover ongeslagen aan kop. Het derde seniorengteam waarin Arda Dekker, Andre v.d. Wolf, Marcel Langenberg en Dirk Boot heeft van Reeuwijk 6 met 7-3 gewonnen. Vriendenschaar 27 wist Boskoop met 6- 4 te verslaan. Voor het tweede team vertegenwoordigd door Rene van Om meren, Gemma van Midden, Frank van Os en Roland van Nieuwenhuizen bleek Reeuwijk 3 een te sterke tegenstander (10-0). Vriendenschaar 20 won even eens met 10-0. Het team dat onlangs promoveerde naar de 4e klasse degre- datie heeft het zwaar in deze klasse. Het eerste team van Ploni v. Hoven, Paul v. Nieuwenhuizen, Jacques Seegers en Gerard Endel zag de overwinning naar llac 9 gaan (7-3). Tegen OTTV Oudekerk a.d. Ijssel kon Boskoop het eveneens niet waarmaken. Spelend in de 3e klas se degredatie heeft ook dit team het niet gemakkelijk. Teun zwemt, hoera!! dat is diploma a. Zeg wil je nog mee, naar de Tropicana-zee! 20 maart wordt Annemarie 13 jaar! hartelijk gefeliciteerd xxx jes van je vriendin Sabrine Benthuizen - Zaterdag 17 maart a.s. speelt het team van BSC'68 tegen het jeugdcentrum de BOC-inn. Aanvang 18.30 uur, op het Tas-veld van BSC'68. 's Avonds om 21.00 uur begint de Goud van Oud-avond in samenwerking met BSC'68. De BOC gaat dan open en Fire- bal verzorgt de muziek. De voetbalvrij- willigers verzorgen de bar. Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken ƒ10,- Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen- Vooraf hadden de dames voor dat ene punt getekend maar bij een 2-0 voorsprong rekent men toch op meer en dat was zeker verdiend ge weest. De setstanden geven aan dat de eerste twee sets en de laatste set enorm spannend waren. In de eerste set werd een 13-11 achterstand weggewerkt en via 15-15, 16-15 achter werd het uitein delijk 16-17 voor ZVH. Gemini beschikt over een sterk blokkerende ploeg. Om de ZVH aanval wat meer kracht te ge ven was Catharine v.d. Meer voor Ivana Vyskocilova en Ruth Heerschap voor Monique Vermeulen in de ploeg geko men. In de tweede set hetzelfde span nende beeld, na 13-13 werd het 13-15 voor ZVH. In de volgende twee sets was het team van Jaap Akkerhuis nogal van slag. De pass verliep niet goed en aan vallend slaagde ZVH er niet in om het hoge blok van Gemini te passeren. Op het einde van de vierde set ging alweer wat beter. Nu met Monique Vermeulen in de pass. In de vijfde set ging het weer volledig gelijk op. Daarin moet je dan een beetje geluk hebben. Door deze uitslag staat ZVH nu samen met Slied- recht Sport op een gedeelde 9e en 10e plaats. Volgende week staat de verre uitwedstrijd tegen VCH in Heerlen op het programma. De meeste teams van Tafeltennisvere niging Boskoop hebben de afgelopen week gewonnen. Het eerste jeugdteam van de vereniging, bestaande uit Wou ter Konijn, Martijn de Visser en David Windhorst, wist Vriendenschaar 7 met 7-3 te kloppen. Het tweede team met Henri Smits, Kees Verkade en Gerwin Snel won met 6-4 van Vriendenschaar 10. Ook het derde seniorenteam (Arda Dekker, André v.d. Wolf, Marcel Langenberg en Dirk Boot) won in Reeu wijk met 7-3. Zowel het eerste als het tweede seniorenteam moesten echter toezien hoe de tegenstander de punten pakten: het eerste team, met Ploni v.d. Hoven, Paul van Nieuwenhuizen, Jac ques Seegers en Gerard Endel, verloor met 7-3 van llac 9. Het tweede verloor met 10-0. René van Ommeren, Gemma van Midden, Frank van Os en Roland van Nieuwenhuizen slaagden er niet in een wedstrijd te winnen van Reeuwijk 3. Benthuizen- In de eerste helft zag het er nog niet naar uit, dat Bohemen met zo'n grote overwinning het kampioenschap veilig zou stellen. Nadat beide ploegen enkele kansen hadden gemist kwam in de 18e minuut Bohemen op voor sprong. Het was Michel van Pelt die een vlotte aanval doeltreffend afrondde: 1- 0. In de 25e minuut had BSC'68 gelijk kunnen maken. In de 33e minuut was ook Frank Vis dicht bij een treffer, na een vrije trap van Zwiep Vermeulen kwam hij in schietpositie gelijk. Bij een aanval van Andre v.d. Meer maakte Frank Nelemans hands en mochten de groen/witten weer een penalty nemen. Nu mocht Zwiep Vermeulen hem ne men en hij schoot wel raak 1-1. Op slag van rust misten de Nabuurs-Boys de kans om op voorsprong te komen. Jan Tuyl bereikte met een hakje Andre v.d. Meer, maar die stond voor de zoveelste keer buitenspel. Ook in het begin van de tweede helft drongen de Benthuizenaren goed aan. In de 4e minuut werd de bal uit een voorzet van Zwiep Vermeulen door een Hagenaar corner gekopt voor Frank Vis gevaarlijk kon worden. Peter ter Luun die een ingooi van Paul Voorduin ont ving. In de 12e minuut werd het vonnis over BSC'68 geveld. De bal werd uit een voorzet van Arjan van Sliedrecht door Koos Gorel keihard ingeschoten 2-1. Daarna was het afgelopen voor BSC'68. in de 13e minuut miste Arjen van Slie drecht nog een droomkans, door ge heel vrij staand naast te schieten. Maar na een kwartier spelen schoot hij wel raak en bracht de stand op 3-1In de 17e minuut kreeg keeper Peter Ruitenburg een tik in zijn gezicht wat Wiebe Wals een gele kaart opleverde. BSC'68 stribbelde nog wel tegen maar deed dat totaal zonder overtuiging. In de 29e minuut bediende Andre v.d. Meer Peter ter Luun die helemaal vrij stond maar de Haagse goalie had geen moeite met de slappe inzet van Ter Luun. Met nog een kwartier te spelen kwam de definitieve klap voor BSC'68. Peter Ruitenburg ging in de fout en Arjan van Sliedrecht kon de stand via een strafschop op 4-1 brengen en 10 minuten voor tijd was het weer Arjan van Sliedrecht die door de Benthuizer verdediging slalomde en de eindstand op 5-1 bracht. Door deze overwinning is Bohemen kampioen geworden en zit BSC'68 nog erger in de zorgen. De stand onderaan de rangschikking is nu op de 10e plaats BSC'68 met 12 punten uit 20 wedstrijden nr. 11 is DvJ-Bizon ook 12 punten uit 20 wedstrijden met een zelf de doelsaldo en 12e is Ariston '80 met 11 punten uit 20 wedstrijden. Zaterdag 19 maart a.s. speelt BSC'68 thuis tegen sv GW-GEB uit Den Haag. Aanvang van deze wedstrijd is om 14.30 Koudekerk - In de uitwedstrijd tegen M.V.K.V. liep Koudekerk tegen zijn eer ste seizoen-nederlaag aan. In een mati ge partij wist Koudekerk zich nog wel een aantal doelrijpe kansen te creëren, maar bij het benutten daarvan werd 'niet thuis' gegeven. Na 90 minuten stond derhalve een eindstand van 2-1 op het scorebord in het voordeel van M.V.K.V., doelpuntenmaker van Kou dekerk was Ron Paling. Zaterdag 19 maart a.s. speelt Koude kerk thuis een derby tegen Woubrugge, aanvang 14.30 uur. Pupil van de week voor deze wedstrijd is Marco Hozee. Marco speelt in de E2-pupillen van v.v. Koudekerk. Hazerswoude- Bernardus moest afgelo pen zondag tegen koploper Stompwijk '92 bewijzen dat het wel degelijk de opgaande lijn te pakken heeft. Middels een verdiende overwinning is dit be wijs afgeleverd. Vanaf de aftrap zag het er nog niet naar uit. De gasten bepaal den het spel en het numerieke verschil op de ranglijst werd op de grasmat tot uiting gebracht. De Stompwijkse coun- terploeg was vele malen gevaarlijk voor het doel van de Hazerswoudse doel man, Langzaam maar zeker wisten de mannen van B. Mollers zich hieraan aan te passen en middels snelle gevaarlijke aanvallen ook kansen te scheppen. Er volgde voor het publiek een zeer ener verende en boeiende wedstrijd. De spanning zat niet zo zeer in het feit of er een doelpunt zou vallen maar veel meer in de vraag aan welke kant. Tien minuten voor het einde van de eerste helft was het J. v. Kampen die antwoord gaf op deze vraag. Op assist van J. van Mill schoot hij onhoudbaar voor de Stompwijk-doelman de thuis club naar een 1-0 voorsprong. Na de hervatting was het Stompwijk er alles aan gelegen om de opgelopen ach terstand om te buigen. De thuisclub had het in de beginfase van de tweede helft knap lastig en liet zich vorderde kwam ook de moed en het zelfvertrou wen weer terug bij de Rijndijkers. Ze trokken het spel weer naar zich toe en wisten vele kansen te creëren, die tot ergernis van de Bernardus supporters niet verzilverd werden. Zo bleef de spanning er volledig in tot aan de voor laatste minuut. Het was wederom J. van kampen die het net wist te raken en de eindstand op 2-0 stelde. Een onver wacht maar zeer mooi resultaat van een team dat langzaam maar zeker de goede vorm van de competitiestart weer weet terug te vinden.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9