Wat kan de hovenier voor u betekenen? Heeft u voor de V/ beplanting yv 10 groene vingers, maar voor het straten 2 linkerhanden?? Ed Plaizier sier best rati ng v.d. Kniiff De Zilverberk ^ifve rbefctv ZILVERBERK TUINCENTRUM Groenspecialisten met een kreatieve visie HOVENIERSBEDRIJF G.J. WIJSMAN v.o.f. Talloze tuin-artikelen voor zeer aantrekkelijke prijzen. RTL-'tuinman' Rob Vcrlinden: Bredeweg 15 - Waddinxveen Tel. 01802-3020 Uw adres voor: tuinadvies een kreatief tuinontwerp vakkundige tuinaanleg - en renovatie specialisten in klein- en groot tuinonderhoud een bedrijf met ervaring een persoonlijke benadering Bel: 01828- 16403-12308 Adres: Tweede Bloksweg 42a WADDINXVEEN T0PH0VENIERS Het voorjaar zit in de lucht. Dé tijd om eens uw tuin overhoop te halen of uw balkon in de bloemen te zetten. Er is genoeg te doen. Op deze 3 pagina's vindt u informatie en bedrijven die u daarbij kunnen helpen. Of kijk eens naar het RTL-programma 'Eigen huis en tuin', waarin ik wekelijks de nodige tips geef. Rob Verlinden Sierheesters worden met kluit of in een pot geleverd. Nooit aarde van wortels afspoelen. Heesters ook niet onbeschermd ver voeren, maar altijd even inpakken. Bij ons vindt alle machines voor uw tuinonderhoud. Van de kleinste grasmaaier tot een complete tuintraktor Vijvers Vijverfolie Pompen Gratis vijverwatertest ÈN SUPERVOORDELIG ■Hai Hart van Holland/23 maart 1994 pagina 11 Het voorjaar is weer begonnen en daarbij beginnen veel mensen weer colopplannen te maken voor hun tuin. Een tuinbezitter in de huidige tijd Het er duidelijk anders uit dan zo'n 10 jaar geleden. Het grasveldje met Hm borders en betontegeltjes, heeft plaats gemaakt voor bloeiende borders, vijvers, vlonders, klinkerpaadjes etc. Ook op tuingebied wordt de consument steeds mondiger en worden er, wanneer men de tuin aan gaat (laat) leggen hoge eisen gesteld aan het uiteindelijke eindresultaat. De mensen welke over vol doende tijd en energie be schikken om het aanleggen zelf ter hand te nemen kun nen met veel van hun prakti sche vragen en de aanschaf van materialen heel goed te recht bij een gerenommeerd tuincentrum in de regio. Wil men echter gaan werken vanuit een goed overdacht plan. dan kan men beter contact opnemen met een tuinontwerper. Naast de ontwerpburo's welke zich uitsluitend toeleggen op het maken van tuinontwerpen zijn er ook hoveniersbedrij ven die beide disciplines in i huis hebben d.w.z. dat zij de tuinarchitektuur beheersen alsmede de praktische uit voering tot hun takenpakket rekenen. Wat kan een hove niersbedrijf voor u beteke nen? Een hoveniersbedrijf kan wanneer men de disci- pline ontwerpen middels een tuinarchitekt kan aan- bieden een perfecte ge- j sprekspartner zijn voor het realiseren van de tuin welke bij u past. De tuinarchitek- tuur is iemand die aanvoelt watuwilt, sterker nog hij is in staat om u ideeën of de ge- I wenste stijl tot in detail uit te werken en er door zijn erva ring en creativiteit een toe gevoegde waarde betekent die garant staat- voor een perfecte eindresultaat. Hier bij is het op de juiste manier toepassen van zowel "dode" I materialen, alsmede het ge bruik van op elkaar afge stemde kleuren en planten voor de tuinarchitekt een voortdurende uitdaging deze in harmonie te laten samen gaan. Om de drempel wat te verlagen is een eerste ge- I sprek veelal vrijblijvend, pas I dan wordt besproken wat de kosten van het ontwerp, be- plantingsplan, matenplan I etc. zullen zijn. Het door de tuinarchitekt gepresenteer- j de plan word dan vergezeld met een prijsopgave voor de uitvoering van het werk door de praktische mensen. Na tuurlijk kan het plan ook ge bruikt worden om zelf de uit voering geheel of gedeelte lijk ter hand te nemen. Nu is het heel moeilijk voor de consument om een keuze te maken uit het aanbod van hoveniers. Waar men op moet letten is dat men kiest voor een bedrijf dat is aange sloten bij een brancheorga nisatie als de Kring Tuin en Landschapvoorziening. Let van hebben zich vrijwillig onderwerpen aan het door de vereniging gestelde hoge eisen van toelating, op het gebied van architektuur en uitvoering. Adressen van aangesloten bedrijven in de regio kunt u opvragen bij het secretariaat van Tophove- niers, Postbus 217, 2770 AE te Boskoop tel. 01727- 18236. Bij bijna alle hove- :.r daarbij wel op of het bedrijf van uw keuze buiten de prak tische kennis ook het tuin ontwerpen voldoende be heerst. Nog beter is te kiezen voor een bedrijf dat is aange sloten bij de vereniging van Tophoveniers, Nederlands eerste vereniging van kwali teithovenier, de leden hier- niersbedrijven is het voorjaar een drukke tijd, daarom heeft u tuinplannen wacht dan niet te lang maar neem snel contact op met het be drijf van uw keuze. Hoveniersbedrijf G.J. Wijsman SABO 47-4A Nieuwe 47 cm-klasse met elektro- of benzinemotor. Alle maaiers hebben een aluminium chassis met 15 jaar garantie. Centrale hoogte verstelling, gepaten teerd Turbojetmes en SABO TurboStar Systeem zijn natuurlijk in deze klasse standaard. De I benzinemaaiers met aandrijving zijn alle met een traploos variabele snelheidsregelaar uitgerust. De benzinemaaiers worden geleverd met sterke B&S Quantum of Europa OHV motoren, die voor uw veligheid alle zijn uitgerust met een motorrem. Tevens verkrijgbaar 1 met een krachtige 2- takt motor. Er is al een 47 cm SABO grasmaaier vanaf ƒ1299,00 TUIN- EN PARKMACHINES Bredeweg 31 - Moerkapelle - Tel. 01793-1728 De keuze is enorm Zevenhuizen - Op vierduizend vierkante meter vindt men op de Noordelijke dwarsweg 90 alles op het gebied van tuinieren. Hier bevindt zich de Zilverberk, die uit drie eenheden bestaat waaronder een groot tuincentrum met een grote afdeling tuinmeubelen. Tegels, hout, natuur steen. grond, planten voor zowel binnen als buiten en sfeer voor huis evAvwx Noordelijke Dwarsweg 90 Zevenhuizen - Tel. 01802-1463 natuurlijk tuinmeubelen is een enorme assortiment. "Omdat wij aangesloten zijn bij een groot landelijke inkoopgroep zijn wij goedkoop maar wel goed" zegt de 25-jarige Wim de Gier die samen met zijn vader de zaak goed op orde heeft. Door het grote oppervlakte staat alles overzichtelijk opge steld. Zo is er een grote afdeling tuinmeubelen, met merken als Hartman, Kettler en Jardin die allen uit voorraad leverbaar zijn. En dan te bedenken dat er ze ventig verschillende dessins zijn in tuinmeubelkussens slagen mensen hier bijna altijd. Buiten de coniferen en heesters zijn er zijn er vierhonderd verschillen de soorten buitenplanten, en om het geheel aan te kleden staan de beeldjes, vijvers en tachtig verschillende soorten tegels er om heen. En om deze te onderhouden zijn er natuur lijk gereedschappen en mest stoffen aanwezig. Al met al, wie plannen heeft voor zijn tuin kan hier met gemak slagen. Tuintip Op de vraag voor een goede tuintip, antwoordt de heer de Gier: "Wie straks wil genieten van een mooie bloeiende zo- mertuin. moet nu aan de slag. Wim gedeelte De lente is de periode om nieuwe (vaste) planten uit te zoeken en plannen te maken voor een opknapbeurt van uw tuin, des te meer plezier u heeft in de zomer van uw tuin". de Gier en Sander van der Meer

Hart van Holland | 1994 | | pagina 11