Ongebruikelijke tuinen bij Tuinkunst Vijfhuizen J.S. v.d. DUSSEN bij Galery Groene Tuin op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 maart van 10,00-17.30 uur Arno Overdevest - schilderijen thema: 'Cockomania' Bianca Clasing - Expressioneel bloemwerk Rottekade 11a - Zevenhuizen - tel. 01802-2363 Speciale voorjaars-tuin-aaribiedingen: Albert van 't Hartweg 59 - Nieuwerkerk a/d IJssel - Tel.01803-14125 60 fruitbomen, per stuk al vanafƒ12,50 Rozen, +20 soorten4,50 Klimrozen, 10 soorten 5,00 Stamrozen,ƒ15,00 Violen, per bak a 24 stuks8,50 50 soorten klimplanten, per stuk6,50 Haagconiferen Cupres-Bylandi, 100 cm. per stuk8,50 10 stuks voor ƒ75,00 Ribes of Weigelia5,50 Helleborus niger (kerstroos), per stuk3,00 Gevuld met bloeiers en groen kunt u met een paar potten de mooiste hoekjes in u tuin creëren. Helemaal mooi is potten plaatsen op een etagère. pagina iz Mart van Monana/za maart tyya Wie echt een bijzondere tuin wil, kan terecht bij Tuinsier- kunst Vijfhuizen in Zeven huizen. Henk Clasing, de tuinkunstenaar achter dit be drijf. verzorgt al geruime tijd de mooiste tuinen van heel Nederland. "Ik werk ook in België." voegt Clasing daar zelf aan toe. "Ik maak de tuinen precies zoals mijn klanten wensen." legt hij uit. "Om erachter te komen wat zij willen, voer ik soms uren lange gesprekken. Maar het is de moeite waard, want aan een tuin die naar wens is hoefje jarenlang niets te ver anderen". Eigen kwekerij Het bijzondere van de tuinen is niet alleen het maatwerk, maar ook de toepassing van ongebruikelijke materialen. "In mijn eigen tuin heb ik van die lelijke witte grindtegels liggen, maar dan wel met de onderkant naar boven," ver telt Clasing. "Bovendien lig gen de tegels diagonaal, zo dat een speels effect ont staat. De tuin en de vloer van de woonkamer van het huis sluiten perfect op elkaar aan want het patroon loopt door in de kamer, waar de plavui zen ook diagonaal liggen. Daarnaast gebruikt Clasing planten en bomen die ande ren niet kiezen, zoals bomen die normaal gesproken al leen groeien in Zuid-Europa. "Waarom deze bomen bij mij wel groeien en bij anderen niet, blijft een geheim". De duizenden planten en bo men die nodig zijn, worden gekweekt op het terrein van Tuinkunst Vijfhuizen. Ruimtelijk effect Dat een ongewone tuin niet duur hoeft te zijn, bewijzen de creaties van Henk Cla sing. "Je kunt het net zo duur maken als je zelf wiltVaak is het juist een uitdaging om met een beperkt budget een maattuin te maken". Die uit daging vindt de tuinkunste naar ("Ik schilder op de grond") in grote maar ook in kleine tuinen. "Bij een grote tuin is het prettig om je hele maal uit te leven want een kleine tuin naar wens maken kan lastig zijn. Zo vroeg een tandarts mij eens zijn tuin zo aan te leggen dat deze afge sloten werd voor nieuwsgie rige blikken. Daarbij mócht de ruimte niet te benauwd worden. Het is uiteindelijk gelukt een ruimtelijk effect te creëren door de planten, bomen en struiken op een bepaalde manier neer te zet ten. Maar de tuin was toch afgesloten voor de buitenwe reld. Voorbeeldtuin De kunstwerken van Henk Clasing hebben weinig on derhoud nodig. "Ik verwerk heel bewust met materialen en planten waaraan niet veel werk vast zit. Het is leuk om in de tuin te werken, maar ervan genieten is nog veel leuker". Clasing adviseert zijn zoon Henk jr. en werkt met zijn dochter, die zich heeft gespecialiseerd in de bloemsierkunst. Haar win kel, De Groene Tuin, is ge vestigd naast het bedrijf van haar vader. "Bianca en ik werken ook wel samen bij shows waarvoor bloemstuk ken, planten en andere vor- men van decoraties nodig zijn". Voor alles op het ter rein van de tuin, binnenplan- ten. bloemen en aardewerk kan men dus terecht bij de familie Clasing. "Wie een bezoek wil brengen aan de Rottekade om bijvoorbeeld een voorbeeldtuin wil zien.: uiteraard van harte wel kom." besluit Henk Clasing. Tuinkunst Vijfhuizenen De Groene Tuin zijn te uinden aan de Rottekade 11a in Oud Verlaat Telefoon: 01802-3714. Voorjaarsexpositie i :s Tuinkunst 'Vijfhuizen' B.V.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 12