Persoonlijke aandacht in Akkeroord i loorleesmiddag in Boskoop ollegevorming Waddinxveen ïepaard met lezuinigingsvoornemens Politieberichten IJssel en Gouwe Lionsclub houdt zangavond voor goed doel Excursie naar AGFA Hart van Holland/23 maart 1994 pagina 17 ILekker veel ruimte ■Surprise menu [flesjes vinaigrette Dekking tekort Zevenhuizen/Moerkapelle: Waddinxveen: Boskoop: lit// zijn het er eigenlijk nog niet over eens. Wat is belangrij ker in een restaurant: de sfeer of de gerechtenAan het koord is Ron de Bruin, eigenaar van Akkeroord in Waddinx- Wi Natuurlijk is het eten belangrijk, want naar een IstauranTwaar je niet lekker kunt eten, keer je niet meer herua Maar de sfeer moet je ook niet onderschatten. Als je Wns gaat dineren, zit je vaak een hele avond en als de ■ediening dan niet vriendelijk is en je stoel zit niet lekker, dan lis dal ook niet prettig". Daarom zorgen wij ervoor dat het li Hebei in orde is,voegt Tonneke de Bruin-Boonstoppel Umraan toe. [Akkeroord, gesitueerd bij bedrijvenpark Coenecoop, werd in november 1993 geopend en is smaakvol ingericht. De kleuren jgroen en geel zorgen in combinatie met de houten tafels en stoelen voor een warm onthaal. "Wij hebben heel Nederland doorgereisd om precies te vinden wat wij zochten." vertelt Ron Jde Bruin. "De stoelen moesten bijvoorbeeld lekker zitten, de I-rdijnen moesten bij de rest van het interieur passen en de ■accessoires moesten precies naar onze zin zijn". Dit zorgde Ivoor een drukke tijd, want vorig jaar waren Ron en T onneke de jBruin nog de eigenaren van La Grenouille in Gouda. "Wij (hadden een druk schema," aldus Tonneke. '"s Morgens gingen wij op pad voor Akkeroord en 's middags en 's avonds werkten ■wij in La Grenouille. Wij hadden het erg naar ons zin in La ■Grenouille, wij zijn dat restaurant negen jaar geleden samen ■begonnen, midden in de stad. Maar hier hebben wij veel meer ■ruimte en dat is heerlijk". ■Het restaurant verzorgt zowel lunches of diners voor redelijke ■prijzen. Zo is er een lunchkaart met een driegangenmenu voor lil. 44,50. De gerechten die geserveerd worden zijn Frans ge- loriënteerd maar kent ook invloeden van andere keukens. Zo is lereenhuisgemaakte uiensoep, maar ook Parmaham met kiwi. ■Bij de hoofdgerechten is een stoofschotel te vinden én spina- Izie-ravioli. "Wij beperken ons niet tot de Franse keuken, wij ■proberen gewoon lekkere gerechten te maken," luidt hiervoor I(leverklaring. Ook de 'grote kaart' kent een gevarieerd aanbod. |Zo is er roquefort- en kerriesoep en verschillende andere Ivoorgerechten zoals lasagna met gerookte zalm. "Hierbij kan I één van de vele wijnen gedronken worden van de wijnkaart, die ■allemaal fl. 36,50 kosten. Of de heerlijke huiswijn natuurlijk". De ■specialiteiten van chefkok De Bruin zijn populair, maar ook het I Menu Surprise'. "Dat vijfgangénmenu wordt vaak gekozen doormensen die vaker bij ons komen eten," vertelt Tonneke de ■Bruin. En daar zijn er veel van. "Wij hebben geen officiële ■opening gehouden, want voor zoveel mensen is zelfs hier geen I plaats. De vaste gasten kwamen verspreid en daardoor hadden Iwij meer tijd voor hen. Dat werd door iedereen zeer op prijs ■gesteld". Eenpersoonlijk tintje geven de eigenaren van Akkeroord aan I alle aspecten van hun restaurant. Zo is de menukaart ontwor- pen door een bevriend kunstenares en worden er in de keuken Ivaak flesjes gevuld met de vinaigrette die de gasten zo lekker vinden dat zij het thuis ook willen gebruiken. "Dat soort kleine I cingen maken het werk leuk en worden op prijs gesteld," weet I de Ron de Bruin. "Verder verheugen wij ons erop ook het terras I in de tuin te gaan gebruiken. In Gouda hadden wij geen terras Ien het lijkt me heerlijk om bij warm weer buiten te kunnen (serveren". IAkkeroord is te vinden aan Akkeroord 1 in Waddinxveen. Het restaurant is geopend vanaf 17.30 uur en voor de lunch van 112.00 tot 14.00 uur. Op zaterdag en zondag is Akkeroord vanaf 117.00 uur geopend. Op woensdag is het restaurant gesloten. I Reserveren kan via telefoonnummer: 01828-16101. hskoop- Tijdens de voorleesmiddag Ne bibliotheek aan de Babsloot van 6 M zal er voorgelezen worden uit het Ikkie Dik Reuzeboek. Dikkie Dik is een lees die bij veel kinderen bekend is door Sesamstraat. Na het voorlezen van enkele verhalen zal er worden ge knutseld. De middag is bedoeld voor kinderen van vier tot acht jaar en begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. [jddinxveen-Op 16 maart is het over ijl om te komen tot een nieuw college |an burgemeester en wethouders, on- P' voorzitterschap van de heer J. van |!lk(PCW) voortgezet, i'! dit overleg ontbraken de twee verte- Tn,w°ordigers van D66. Hun afwezig- I id en de daarvoor door hen op 15 Kar' j'. aan de lijsttrekkers van PCW, 1 u en CDA per brief aangevoerde re- en werd door de deelnemers aan over'eg met verwondering ontvan- f Immers in de eerdere overlegver- rf'Hgen werd bij herhaling door I de mededeling gedaan dat D66 ken- leljib l - uunans geen prijs meer stelt op het Ij onen van de overlegvergaderingen lan L.er de huidige omstandigheden- Took niet meer voor het overleg zal pden uitgenodigd. Vjergadering was in belangrijke mate pis aan c'e a'ror|ding van de bespre- t vn ar '1-e' 'n c'e komende vier jaren ji 'inanciële beleid. Blijkens de ïllqs meerjarenbegroting moet L namelijk een tekort in orde van leb' n Van miljoen worden ge- L0p ?or m'ddel van het 16 maart jl. Lover]eg zijn thans de contou- Ji: dn een sluitende meerjarenbegro- gS'n beeld gebracht. XJ^KuhtiepJan: Gelet op de '"cht imanciële situatie wordt s "p een beleidsterrein een we- uitgavenverhoging voorge steld. Dit betreft het verkeer, met name de uitvoering van het verkeerscircula tieplan. Alle partijen vinden uitvoering van infra-structurele maatregelen voor het verkeer, noodzakelijk. Afstoten gemeentelijke gebouwen e.a. maatregelen: Om het genoemde tekort te dekken zullen uitgavenverlagingen plaatsvinden op subsidies, door mid del van minder rentetoerekening aan reserves en door het afstoten van niet meer benodigde gemeentelijke gebou wen. Tevens zullen besparingen worden ge vonden tengevolge van een doelmati ger en efficiëntere organisatie, uitvoe ren van minder taken (takendiscussie) en privatisering. Hierdoor kunnen de personeelskosten dalen. Voorts is besloten een onder zoek in te stellen naar het verkopen van het C.A.I.-bedrijf. Collegeprogramma: Nu het overleg over het financieel beleid voorlopig is afgerond zal worden aangevangen met het schrijven van het collegeprogram ma. Daartoe zijn werkafspraken ge maakt. De eerste concept-teksten ko men aan de orde in de vergadering van 24 maart a.s. Besloten is op 31 maart 's morgens) een extra vergadering in te lassen. Natasja wordt 23 maart 15 jaar van harte van je nichtjes en neefjes Hoi ik heb een neef: Stehan; van harte oom Cees en tante Jacqueline. Dirk Pa en Ma Havenaar 25 jaar getrouwd van harte Corine Ron Marcel Wieteke Ethel Esther Je doel bereikt! Proficiat voor "meneer" "Ir." Onno f.k. blauwe schelp-zandbank 10,-: positie tuinbroek mt. 42 25,- 01714-12216 t.k. surfplank klepper 307 250,- 01714-12191 éénp. opklapbed wit omtrek hxbrxd. 104-207-42 250,-01828-14414 t.k. aangeb. moderne eethoek stoelen 01828-31428 t.k. Suzuki Alto '82 750,-; apk gek. plaatwerk opknappen 01828-13689 t.k. bruin slaapbankje /gr. bedomb. ikea (2 pers) spiraal en matras 01828-14592 t.k. trekhaak voor Fiat Panda '85 75,-: compleet met stopcont. bedrading 01828-13555 Smeedijzeren lamp met eiken balk 6 lamps 75,- gordijnrails 2x met afstaand 01727-14558 t.k. kastje uit grootm. tijd, haardstel, en olympia typemachine 01714-14257 Moerkapelle - Dinsdag 15 maart maakte de Nederlandse Bond van'.Plattelands- vrouwen van Moerkapelle een excursie naar de AGFA Ontwikkelcentrale in Arnhem. Deze gelegenheid werd gebo den door de heer Bram Noordam van de Fotoboetiek in Moerkapelle. De AGFA Ontwikkelcentrale geeft normali ter alleen voorlichting aan mensen uit het vak en aan studenten. Bij uitzonde ring werden de dames rondgeleid door de foto-ontwikkelcentrale, waar zij alle faciliteiten van het ontwikkelen en af drukken van de foto's van dichtbij mee maakten. De meegenomen fotorolletjes werden tijdens de lunch weer in ont vangst genomen. De dames van de Bond zijn de heer Noordam erkentelijk voor de bijzondere excursie. Aanrijdingen: Dinsdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Rijksweg 12 rich ting Utrecht t.h.v. de afslag Zevenhuizen. In totaal waren daar 7 auto's bij betrok ken. Alle voertuigen moesten door een takelwagen worden afgevoerd. Drie au to's waren dermate zwaar beschadigd dat daarvan het kenteken werd ingenomen. Zaterdagochtend vond op de Bredeweg een aanrijding plaats tussen een 21-jarige bestuurder van een personenauto uit Gouda en een lesauto uit Waddinxveen bestuurd door 20-jarige Waddinxveense. De Gouwenaar kwam uit een uitrit de Bre deweg op. De leerling automobilist gaf gas in plaats van te remmen. Een aanrijding was het gevolg waarbij ook nog een derde geparkeerde auto betrokken raakte. Zaterdagochtend rond 10.00 uur ont stond een aanrijding op de Zuidplasweg. Een 19-jarige bestuurder van een perso nenauto uit Capelle a/d IJssel wilde een ander voertuig inhalen. Toen hij daarmee bezig was, zag hij dat tegenliggers te dicht naderde. Hij remde daarop zo krachtig dat hij in een slip raakte. Het gevolg was "dat de tegenligger tegen hem op botste evenals de daarachter rijdende auto. Er ontstond alleen materiële schade. Inbraak/diefstal: Maandag 14 maart werd bij de levensmiddelengroothandel aan de Zuidplasstraat een groot aantal lege fles sen vermist. Deze keer ging het om ca. 180 kratten. De kratten zijn eerst over de af rastering getild en daarna opgeladen. Dinsdagavond reed een 32-jarige in woonster van Zevenhuizen op een Sparta- met over de Wollefoppenweg. Toen een verdachte auto bij haar in de buurt bleef rijden, stopte ze bij een woonhuis terwijl ze haar snorfiets op de brug parkeerde. Toen ze even later terug kwam zag ze dat een persoon op haar snorfiets weg reed. Vrijdagochtend werd aangifte gedaan van diefstal van een vouwwagen aan de Rottekade. Het betreft een grijze vouwwa gen merk Trigano Oceane, chassisnr. 50020. De diefstal heeft plaats gevonden tussen 14/2 en 18/3. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in het kantoor van het bejaardentehuis. Er werd een raam aan de voorzijde opengebroken. Er is vermoede lijk alleen geld weg. Aanrijdingen: Woensdagmiddag vond een aanrijding plaats op de splitsing Willem de Zwijgerlaan - Noordkade. Vermoede lijk verleende een 29-jarige bestuurder van een bestelauto uit Boskoop geen voorrang aan de 19-jarige bestuurder van een bestelauto uit Waddinxveen die over de Noordkade reed in de richting Bos koop. Alleen materiële schade. Donderdagmiddag vond een aanrijding plaats op de splitsing Zuidelijke Dwars weg - Zuidelijk Rondweg. De bestuurder van een bestelauto, een 23-jarige Alphe- naar, verleende geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto, een 43-jarige man uit Joure. De personenauto boorde zich in de zijkant van de bestelau to waardoor de brandstoftank lek raakte. Een flinke hoeveelheid dieselolie liep naast de weg de grond in. De gemeente heeft een flinke hoeveelheid grond moe ten afgraven om de vervuiling op te rui men. Beide voertuigen moesten worden weggetakeld. Vrijdagochtend vroeg vond t.h.v. een snelheidsremmer een frontale aanrijding plaats tussen 2 personenauto's. Een 24- jarige bestuurder uit Waddinxveen rem de te laat af. Hij klapte met zijn hoofd tegen de voorruit en is door een familielid naar het ziekenhuis gebracht. Beide voer tuig moesten worden weggesleept. De andere bestuurder bleef ongedeerd. Inbraak/diefstal: Fietsendiefstallen: Sta tion, br. Union Viking damesfiets met ver- sn., postcode 2741 MH 1, framenr. 705761: Sniepweg, bl. Dizzy kinderfiets, postcode 2742KM6.; Sniepweg, zwembad, gr. Gazel le Grand tourisme, met trommelrem en versn. Aangetroffen fietsen: br. Batavus Bato herenfiets. In de nacht van maandag op dinsdag werd op het bedrijventerrein achter de veiling aan de Bredeweg ingebroken in een aantal vrachtauto's van een levens middelengroothandel. Een hoeveelheid koffie werd weggenomen. Vrijdag werd aangifte gedaan door een bewoner van de Jupiterlaan dat was inge broken in zijn auto. Zijn radio-cd-speler was ontvreemd. De auto is opengemaakt zonder deze te beschadigen. Vrijdag werd vanuit een kelderbox aan de Peppelhorst een antracietgrijze moun tainbike gestolen van het merk Bobike. Overig nieuws: Dinsdagmiddag zijn op de Henegouwerweg t.h.v. de Hefbrug door de politie IJssel en Gouwe 2 personen aangehouden die te Alphen a/d Rijn een overval hadden gepleegd op een super markt. Beide personen hadden de Engel se nationaliteit en reden in een in België gestolen auto. Ze zijn overgedragen aan de politie te Alphen. Ook door de politie te Gouda werden de twee gezocht omdat zij ook daar actief zouden zijn geweest. Donderdag werden op de J. v. Stolberg- laan en op het Noordeinde snelheidscon troles gehouden. Resp. werden 20 en 8 overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheden: 80 en 106 km p/u. In de nacht van zaterdag op zondag wer den in de buurt van het Station Noord 2 personen uit Waddinxveen, in de leeftijd van 15 en jaar, aangehouden in verband met vernielingen aan fietsen. Zij zullen via HALT een alternatieve straf ondergaan. FietsenkijkdagOp zaterdag 26 maart wordt aan het politiebureau aan de Mo- zartlaan een fietsenkijkdag gehouden. Daar staan ca. 75 fietsen waarvan geen eigenaar bekend is. Tussen 10.00 -15.00 uur worden niet alleen inwoners van Wad dinxveen die een fiets kwijt zijn uitgeno digd te komen kijken maar eventueel ook mensen uit omliggende plaatsen Zij die aangifte hebben gedaan van diefstal van hun fiets, worden verzocht het afschrift van deze aangifte mee te nemen. Advies: Elke fietseigenaar wordt geadviseerd de postcode in zijn fiets te laten graveren bij de plaatselijke fietsenhandelaar. Ook "fietsregistratiekaarten" zijn nog steeds op het bureau gratis voorradig. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Lage Weide, rood/witte Raleigh herenracefiets Parklaan, zw. opoe damesfiets; Parklaan. gr. Gazelle damesfiets, postcode 7812 NL56.; Parklaan, gr. Gazelle damesfiets m. velgremmen en versn.; Parklaan, rose/ paars/zw. ATB damesfiets merk Mondia. in de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in het jongerencentrum "De Tunnel". Men heeft twee geldkistjes meegenomen en de kassa geopend. Het is niet duidelijk hoe men is binnengekomen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een woning aan de Kalverdans. Men kwam binnen door een ruit uit de achterdeur te halen. Er werd echter niets ontvreemd. Donderdag werd aangifte gedaan door een medewerker van de Proeftuin aan het Rijneveld van diefstal van Primula plan ten en van een partij stek uit de collectie- tuin. De stek betroffen de soorten Cornus sanguinea Midwinter Fire en Cornus sang- uinea Winter Beauty. Het was niet de eer ste keer dat dit soort diefstal plaats vond. Overig nieuws: Woensdag werden op vier plaatsen snelheidscontroles gehouden. In het Reijerskoop passeerden 124 voer tuigen waarvan er vier te snel reden. Op de Zuidkade 108 passanten met 33 over tredingen, Boezemlaan 73 passanten met 19 overtredingen en de Zijde met 234 pas santen en 9 overtredingen. De hoogst ge meten snelheid was 78 km/u op de Boe zemlaan. Donderdag tijdens het middaguur werd een snelheidscontrole gehouden op de Snijdelwijklaan ter hoogte van de ver keerslichten. Van de 43 passanten wer den er zes bekeurd met als hoogste snel heid 68 km/u. In de nacht van zaterdag op zondag werden na een onenigheid de ruiten van een voordeur aan de Babsloot ingegooid. De dader, een 20-jarige Boskoper, werd ter plaatse aangehouden en tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Zondagochtend werd aangifte gedaan van vernieling aan 2 auto's op de B.C.- straat. Het ging om het afbreken van bui tenspiegels en antennes. De vernielingen werden gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag..Ook de eigenaar van een per sonenauto aan de Bosweg overkwam dit. The New City Harmonizers zongen vol overgave hun barbershop-songs. Waddinxveen - Afgelopen vrijdag orga niseerde de Lions uit Waddinxveen in de Ontmoetingskerk een jubileumcon cert omdat de club vijfentwintig jaar bestond. Op deze avond traden onder andere The New City Harmonizers op, onder leiding van Floor van Erp. Dit dameskoor zong barbershopliederen, waaronder de 'Smile-medley'. Verder trad ook het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem op. Zij werden begeleid door Martin Mans en organist-pianist Ben Kramer. De opbrengst van het concert komt ten goede aan het nieuwe gezinsvervan gend tehuis van de Hooge Burch dat gebouwd zal worden in Waddinxveen. Met de baten zal een piano voor het tehuis bekostigd worden.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 17