Feestbeestweek jp de Samenwerkingsschool Paasactiviteiten voor kinderen )nderhandelingen Raadbeleidsprogramma Afgeschreven boeken te koop Paasactie Boskoop Activiteiten VW Boskoop Bazaar in het Anne Frankcentrum Badminton Florida Kerkdiensten Zomer-kinderkleding beurs Open dag Scouting Boskoop Werkzaamheden Raadhuisplein Hart van Holland/23 maart 1994 pagina 21 Brood bakken en torens bouwen Euro Jamboree page vordering: fijf hoofdstukken 'af peersbeleid Welzijn: niveau handhaven «k I-.W-, AM Zondag 27 maart Twee modellen tonen hun creaties tijdens de modeshow. IVaddinxveen - De afgelopen week leeft de Samenwerkingsschool in het leken gestaan van het twintigjarig Jbestaan. De 'feestbeestweek' werd (jubileumfeest genoemd. De eer- Fe paar uur werden als gewoonli j k de lessen gegeven maar vanaf ongeveer 111 uur kon iedereen zich uitleven in lorkshops. Zo werden er saxofoon Jdrums- en gitaarlessen gegeven en Iheaterworkshops en een volleybal- [demonstratie. Er was bovendien een Joptreden van de cabaretier Theo passen. Op maandag en donderdag jkonden enthousiaste dansers wer ken met het Scapino-ballet. Van de meeste workshops werden later op de dag demonstraties gegeven. bpdinsdag was er een grote zeskamp waarbij teams met leerlingen uit alle klassen en leraren het tegen elkaar opnamen. Op woensdag kon ieder een zijn zangtalenten laten zien bij de Karaoke-middag. "Toen wij begon nen om 13.00 uur waren er vijf men sen, maar aan het einde van de mid dag was de zaal stampvol," aldus een van de docenten van de Samenwer kingsschool. 's Avonds werd de voet balwedstrijd Parma-Ajax bekeken op groot scherm onder het genot van pizza's die gebakken werden door echte pizza-bakkers. Op vrijdag werd de 'feestbeestweek' afgesloten met een rock roll-de- monstratie en een modeshow. In deze modeshow toonden de leerlin gen die de mode-workshop hadden gevolgd hun gewaagde kleding. Ten slotte was er een disco voor alle leer lingen. par 15+"16 april in "De Loods" te Boskoop met o.a. spelletjes voor klein groot! Onze verzorgers h.g. met de geboorte van Stephan .jopie en rakker |Wieheeft er geboortekaartjes voor verz. C. v. Leeuwen. Dahliastr. 36 - 2761 GZ Zvh lavan harte gefeliciteerd met je verjaardag Nu ben je al 60 jaar! kusjes, liefs Fouad nog 7 weken sukkels! één twee drie jullie weten wel van wie.. Peter en Paulien van harte met jullie verloving Pa Ma Ed Jac Arjan Marcel llona Bedankt, tante Janny van de onbekende HvH-familie t.k. Chinese hangbuikzwijntjes beren en zeugen 01714-14349 faddinxveen - De Stichting Waddinx- tens Welzijnswerk organiseert in de basvakantie twee activiteiten voor Ie kinderen tussen de vier en twaalf |ar. Op dinsdag 5 april wordt er een tgjenaar Artis georganiseerd. De op- lappunten zijn bij de voormalig Klaas ntVriesschool (9.15 uur), bij het Cen taal Station (9.25 uur) en bij het Zuid- (onk(9.35 uur). Om 16.00 uur is de bus [ter terug bij de verschillende opstap- laatsen. Voor kinderen tussen de vier pes jaar is begeleiding van een oude- broer of zus verplicht. Kosten 10,- |elllunchpakket meenemen). |P donderdag 7 april kunnen alle kin- Tren tussen de vier en twaalf jaar een Pie nemen in een ver land, bijvoor- 'd in Zuid-Amerika of Afrika. Met een aantal medewerkers van 'Stichting Folklore op school' worden verschil lende landen uitgekozen en worden kostuums en hoeden gemaakt. Verder zal de muziek en dans uit het betreffen de land aan de orde komen, 's Middags om 14.00 uur zal er een demonstratie zijn waarbij de ouders mogen komen kijken. De dag begint om 9.00 uur in de voormalige Klaas de Vriesschool en is om ongeveer 15.00 uur afgelopen. Meer informatie: 01828-31932 (tijdens werkdagen behalve maandag). De Stichting is bovendien op zoek naar vrijwilligers die kunnen zorgen voor het welslagen van de activiteiten. Alle geïnteresseerden kunnen contact op nemen via bovenstaand telefoonnum- Waddinxveen - Op 28 en 29 maart zal er weer een voorjaars-en zomer-kinder- kledingbeurs worden gehouden in Het Zuidhonk aan de Zuidplasiaan. De te verkopen kinderkleding moet schoon, in goede staat en eigentijds zijn en geschikt voor kinderen met de maten 98 tot en met 176. De kleding kan ingeleverd worden op maandag 28 maart van 19.00-21.00 uur; dinsdag 29 maart van 9.00-11.00 uur. De verkoop vindt plaats op: dinsdag 29 maart van 13.30-16.30 uur. Afrekenen van de verkochte kleding en ophalen van niet-verkochte kleding: woensdag 30 maart van 9.00-11.00 uur. Niet afgehaalde kleding en opbreng sten die niet afgerekend worden verval len aan de beurs. Niet-verkochte kle ding kan men ter beschikking stellen van de beurs. Inl. tel. 01828- 13206; 10819. Tijdens de inlevering en tijdens de beurs is het telefoonnummer 01828-11324. De kledingbeurzen wor den altijd goed bezocht, het is daarom wenselijk (en verplicht) de tas aan de balie af te geven. Boskoop - Ter gelegenheid van de Na tionale Scouting Dag 1994 op zaterdag 26 maart, organiseert de mr. Van Daal- groep uit Boskoop een open dag. Van 10.00 tot 15.00 uur worden bij het groepshuis aan het Zwarte Pad in Bos koop demonstraties en voorlichting gegeven over alle activiteiten van de groep. Voor alle leeftijdsgroepen zijn er bezigheden, waarbij plezier ge maakt kan worden maar ook geleerd. Leeftijdsgroepen: 5 tot 7 jaar: Bevers (jongens en meisjes); 7 tot 11 jaar: Esta's (meisjes) en Welpen (jongens) 11 tot 15 jaar: Verkenners (jongens) 15 tot 20 jaar: Rowans (jongens) In en om het groepshuis aan het Zwarte Pad worden door de Scouting voor beelden gegeven van wat scouting be tekent en wat er gedaan wordt tijdens de wekelijkse bijeenkomsten en tij dens de zomerkampen. Er worden spelletjes gedaan maar ook torens ge bouwd en brood gebakken. In het groepshuis zijn de foto's te zien van onder andere de zomerkampen. Ieder een is van harte welkom op de open dag en kan zich eventueel opgeven als lid. Ook vrijwilligers voor de leiding van het scoutingwerk zijn welkom. De verkenners van de mr. Van Daal- groep gaan dit jaar naar de Euro Jam boree die begin augustus in de Flevo- polder wordt gehouden. Daar zullen dertigduizend scouts uit geheel Europa bij elkaar komen. Ze kamperen op het speciaal daarvoor ingerichte terrein. Op datzelfde terrein zal in 1995 de Wereld Jamboree gehou den worden. De Boskoopse scouts zul len hierbij ongetwijfeld ervaringen op doen en vele vriendschappen sluiten. Om de deelname aan de Euro Jambo ree te bekostigen, verdienen de Ver kenners onder andere geld door auto's te wassen. Op de open dag van zaterdag 26 maart begint ook de verkoop van loten voor de Euro Jamboree. De opbrengst is bestemd om zoveel mogelijk scouts te laten deelnemen aan deze internatio nale ontmoeting. De eerste vijf hoofdstukken het nieuwe Boskoopse Raadbe- Iwsprogramma zijn af. Het overleg F'oopt in een positieve sfeer. Hoewel f e minderheidsstandpunten zijn Poteerd. vallen de meeste nieuwe Men onder het begrip 'unaniem'. re partijen zitten nog in alle open- pheid aan tafel. onderhandelaars hebben afgespro- n dat in de nieuwe gemeenteraadspe- een integraal 'verkeers-en mobi- 'ts-beleid' voor de gehele gemeente et komen. Daarbij moet de versterk- aandacht voor het niet gemotori- •tde verkeer, een belangrijke rol spe- - "et is niet de bedoeling dat deze aeen groot en duur project wordt, 'ügen al genoeg rapporten, maar Ion 'n vorm van ee hoofdlijnen- 'e verschijnt, zodat bij toekomsti- «'^«mstructies de beleidsuitgangs- e*jvan begin af aan helder zijn. Een Iferkt moet 'n ^et co"e§e noS ver_ Ih worden door een expliciete toe- [,„'1 van het onderdeel 'verkeer en |trv()er' load aan een van portefeuilles. v°or k|ejne verkeersmaatrege- ')r(tt een afzonderlijk fonds be- lan I ^at voorkomt dat in de loop IJ etJaar uit het uitgeputte budget ^onderhoud' geen ruimte meer I. V00racuteveiligheidsvoorzienin- Nbam? u„j I, <u». net meuwe college moet Mie reiilf. j„. i spoorlijn Alphen-Gouda in een snelt ram moet bestuurlijk ondersteund worden. Een sneltramnet met meer stopmogelijkheden bevordert het re gionaal gebruik van openbaar vervoer. Met provinciale wegenbeheerders moet overlegd worden over 'beperking van snelheden' op de Alphense weg en het Noordeinde. Verlichting: De donkere Alphenseweg moet- volgens de onderhandelaars door de provincie voorzien worden van 'verlichting',. Het deel steekt nu schril af met het -Traject Gouda-Waddinxveen. Als algemeen beleidsuitgangspunt is vastgelegd dat het voorzieningenni veau op welzijnsgebied gehandhaafd moet worden. Daar zal naar gestreefd worden. Dat wil nog niet zeggen dat partijen op onderdelen anders tegen de uitvoering aankijken. Zo zijn CDA, VVD, D66, PvdA en Groen Links van mening dat de tariefstelling van de 'sportvoorzieningen' maat- schappelijk aanvaardbaar moet blijven en neemt de SGP/RPF-onderhandelaar de stelling in dat die zoveel mogelijk kostendekkend moet zijn. Met die par tij is de WD overigens van mening dat voor sociaal-culturele initiatieven het 'horizon'-principe gehanteerd moet worden. Dat houdt in: helpen bij de start van een activiteit, maar op termijn kunnen werken zonder financiële bij drage van de gemeenschap (gemeen te). ünai miiteit is umiddels bereikt over r-l samenvoegen van de beheerscom missies van met name 'De Tunnel' en 'Het Praathuis'. CDA, VVD en SGP/RPF willen de professionele ondersteuning langzaamaan vervangen door vrijwilli gers. D66, PvdA en Groen Links zijn van mening dat deze op het huidige niveau gehandhaafd moet worden. Achterstandgroepen (minderheden, allochtonen en vluchtelingen, status houders) moeten met name met pro jecten geholpen worden die als doel verdere integratie in de samenleving hebben. Daarbij speelt het goed leren van de Nederlandse taal een belangrij ke rol. De mate waarin dat gestimuleerd kan worden, wordt nader onderzocht. Kinderboerderij De voorgenomen verplaatsing van de kinderboerderij wordt heroverwogen. Nu de lekkende dijk gedicht is, is dat minder nodig en kan gekeken worden naar het renoveren van het gebouw en bij herziening van de veestapel kan wellicht op een deel van het terrein een speelveld voor de oudere jeugd wor den gerealiseerd. Rosarium Het Rosarium, al eerder ter discussie bij het ontwikkelen van een bedrijven terrein aan de Parklaan, kan worden verplaatst. De onderhandelaars willen het Rosarium behouden, maar wellicht op een functionelere plaats situeren zoals Viforpark of een goede plaats in Waterrijk. Op die locaties zal het wel licht meer aanloop krijgen. Verder: het herstructureren bestuurs vorm kinderopvang-voorzieningen en meer ruimte voor kunstzinnige vor ming. De volgende vergaderingen zijn gepland op 26 maart 09.00 iiur en 28 maart 20.00 uur. Boskoop - Vanaf 25 maart zal de biblio theek van Boskoop weer enkele hon derden afgeschreven boeken verko pen. Elk jaar worden er circa 2500 nieu we boeken aangeschaft en eenzelfde hoeveelheid titels wordt afgeschreven. De afgeschreven boeken zijn bescha digd of zijn niet meer actueel. Verder zullen er boeken te koop zijn waarvoor de belangstelling klein is. De prijs van de boeken is 1,- per stuk en voor twaalf titels betaalt men 10,-. In de bibliotheek zijn verder ansicht kaarten te koop en compact disks te huur. Bovendien ontvangt de 'bieb' elke week circa veertig nieuwe boeken. Deze nieuwe artikelen en zeer populai re titels kunnen altijd gereserveerd worden. Op vrijdag 1, zaterdag 2 en maandag 4 april is de bibliotheek geslo ten in verband met Goede Vrijdag en Pasen. Boskoop - Omdat het voorjaar is begon nen en Pasen voor de deur staat starten de Dorpskernwinkels een nieuwe Paas actie. Deze valt in twee delen uiteen. Zo is er voor de jeugd een kleurwedstrijd. Bij de Dorpskernwinkels, te herkennen aan de vlag en de deursticker, liggen kleurplaten klaar. De platen kunnen in deze winkels ook ingeleverd worden, tot zaterdag 2 april. Voor de mooiste kleurplaten zijn bonnen te winnen, te besteden in Dorpskernwinkels. Verder maakt iedereen kans op een paasknuf- felkonijn op 2 april. Om mee te dingen, moeten de deelnemers tussen 28 maart en 2 april kassabonnen ter waarde van 150,- verzamelen. De kassabonnen kunnen ingeleverd worden bij het pro motieteam aan de Koninginneweg van af 11.00 uur. Regels: één konijn per per soon zolang de voorraad strekt. Ter gelegenheid van de Dorpskernactie zal er de gehele dag live-muziek te beluiste ren zijn in Boskoop. Boskoop - Vanaf 2 april start de VW Boskoop weer met de vrije rondvaar ten door de sloten van Boskoop. Iedere zaterdag om 14.00 uur is er een rond vaart, die voor volwassenen fl. 6,50 en voor kinderen fl. 4,00 kost. Op 12,13 en 14 mei en in het weekend van Hemel vaart zijn de Groendagen. Verder kan de VW Boskoop zorgen voor reserve ringen voor Center Pares, Lekker weg in eigen land, Cyrano en The phantom of the Opera. Iedere zaterdag zijn er demonstratie in het keramiek-atelier van 9.00 tot 15.00 uur aan de Nas- saustraat 7 in Boskoop. Voorverkoop: 31 maart: Artiestenfesti val in het Beursgebouw in Utrecht met onder andere René Froger en Gordon. 3 april: Pleasure Paasweekend in de Houtrusthallen in Den Haag .9 april: Oleta Adams in De Vereeniging in Nijmegen (vanaf 26 maart) 20 april: Oleta Adams in het Congresge bouw in Den Haag 29 april: Nacht van Oranje in Ahoy' in Rotterd_am 21 en 22 mei: Dynamo Open Air Festival op de vliegbasis Eindhoven 25 mei: Pinkpop jubileum in Landgraaf 3 september: Pink Floyd in Rotterdam De openingstijden van de VW zijn: maandag tot en met vrijdag van 9.30- 12.00 uur en van 13.30-16.30 uur. Zater dag is de VW geopend van 9.00-12.00 uur en op zondag is het kantoor aan de Reyerskoop gesloten. Tel. 01727-14644. Waddinxveen - Afgelopen vrijdag werd in het Anne Frankcentrum een bazaar gehouden, die geopend werd door wet houder JHielema. De wethouder sprak in zijn openingsspeech de hoop uit dat het centrum in de komende jaren een ontmoetingsplaats zou blijven waar men tot ver in de omtrek jaloers op zou zijn. Hij wees erop dat dit niet mogelijk zou zijn zonder alle vrijwilligers die ook voor deze bazaar weer hun beste been tje hadden voorgezet. Nadat hij, bij wij ze van openingsrituéel, het gewicht had geraden van het bestuur van de S.Ö.O.S., was de bazaar officieel geo pend. Op de bazaar werden tweede hands boeken, zelfgemaakte cake en paasartikelen verkocht. Verder was er een loterij en kon men de prijs raden van levensmiddelen. De rommelmarkt en de zelfgemaakte ansichtkaarten trokken veel publiek. De opbrengst van de bazaar komt ten goede aan het oude renwerk van S.O.O.S. Waddinxveen - Het eerste jeugdteam heeft dit weekeinde met overmacht ge wonnen van Spijkenisse 1. Het team won met 8-0. Na vijf wedstrijden staat het eerste team op de derde plaats, achter Delft 2 en Eridos 1. Team 2 ver loor uit tegen plaatsgenoot Aeolus met 1-7. Michelle de Vries wist het enig punt te scoren. Gelijktijdig werd door Flori da 5 zeer overtuigend van Aeolus ge wonnen (0-8). In thuisbasis sporthal De Sniep werd door het zesde team gewon nen van Zeemeeuwen 7. Na de eerste vier wedstrijden verloren te hebben van veel oudere en grotere jeugd kwam nu de ommekeer. Weer veel oudere jeugd doch het ontzag verdwijnt. Kar- sten v.d. Vlist, Fedde v.d Weij, Davina Stalder en Ellen Kooyman zetten hun tegenstanders aan de kant. Linda Hart- wijk toonde karakter. De eerste set Boskoop - Het opknappen van het Raadhuisplein voor het vergrote raad huis van Boskoop, is momenteel in vol le gang. Als gevolg van deze werkzaam heden zal iiet gehele Raadhuisplein, inclusief de verbinding Zijde-Toren pad, vanaf donderdag 24 maart, gedu rende vier weken, voor alle verkeer worden afgesloten. Gelijktijdig met deze werkzaamheden zal een rioolinspectieput in de Zijde tegenover het Raadhuisplein worden gerepareerd. Dit werk zal ongeveer drie weken duren. Gedurende deze dagen wordt het verkeer o< ce Zijde met ver- keerslicht-instaila les geregeld. werd met 2-11 verloren. De tweede en derde set werden met 11-6 en 11-3 ge wonnen. De uitslag werd 8-0. Nu de angst voor dit soort tegenstanders ver dwijnt. komt de winst vanzelf. Florida 7 showde opnieuw hun klasse tegen BC Apollo uit. Spannend was vooral de door Luc Groenewegen in drie sets ge wonnen heren enkel. Het werd 15-10, 10-15 en 11-15. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn: 16.30 uur: ds. J.P.C. Simpelaar, Bodegraven. Herv. Immannuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers (SOW-dienst Ves per lmm. kerk). Boskoop V.P.G.: ds. J.W. Schneider, Hilversum Herv. gem. 9.30 uur ds. K.J. Jansen en ds. R. de Reuver; 18.30 uur dr. J. Haits- ma. De Stek 9.30 uur ds. L. v. Nieuwpoort. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. de Jong, Veenendaal. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Piet Wal- jaard (Zaandam). Geref. kerk 9.30 uur ds. .1.11. Lange- laar; 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 21