Carolijn Visser kiest voor het onbekende Poppen- en berenbeurs in De Doelen lal Vereniging van Reumapatienten Foto's in hel HART VAN HOLLAND Drempels bij de Rottemeren EHBO-afdeling St. Elisabeth continu geopend Lagerwaard COLOFON In onze Boxspringstudio ligt Hart van Holland/23 maart 1994 pagina 3 Gespierde bruid Vaas op een hoge kast Kop, middenstuk en staart Brandend zout Patiënten Groene Hart krijgen palmpasenstokken 30.250 exemplaren. HET ALLEMAAL ANDERS. ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Bruidspaar W van de maand worden? Holland! v Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familieleden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,; en maak kans op 100,- aan /aardebonnen! gazerswoude-Rijndijk - "Waarom ga je toch telkens weg? Hier heeft iedereen het weden het kost allemaal zo veel geld". Dat zei de grootmoeder van Carolijn Visser elke keer als haar kleindochter bij haar langsging om afscheid te nemen als zij weer eens op reis ging. En het antwoord luidde dan altijd: "Als ik hier lang ben, lijken alle dagen op elkaar, oma. Je weet niet meer wat je welke dag hebt meegemaakt. Als ik in Nederland blijf, is alles zo grijs, zo mat en in een nieuwe stad ruik je beter, hoor je beter en zie je beter. De kleinste details worden de moeite waard: in welke huizen wordt geleefd, welke auto 's zijn er en welke kleding draagt men?" In de bibliotheek van Hazerswoude-Rijndijk hing het publiek afgelopen donderdag aan haar lippen. Visser vertelde dan ook boeiend oeer haar reizen en over de manier waarop zij haar reizen verwerkt in haar perhalen. "Een reismaand is gevuld met ontmoe tingen die normaal gesproken in een heel jaar passen. Dus wie veel reist, leeft' langer," meent Carolijn Visser. "Hoewel ik natuurlijk mijn vertrouwde omgeving mis en de mensen van wie ik houd, vind ik die ontmoetingen heel belangrijk. Sommige gesprekken duren een uur, maar soms zit je dagenlang met iemand in een treincoupé. Het contact is kortstondig maar wel intensief. Het is ook heel veilig, want vaak zie je elkaar nooit meer terug: daarom is het minder eng je levensver haal te vertellen," legt zij uit. "Vaak zijn de ontmoetingen ook heel vreemd en lijken het losse eindjes waarvan je nooit het vervolg te weten zult komen. Zo was ik eens in El Paso met een vrien din. Midden in de stad stopte een enorm grote witte limousine met een man in een wit pak met witte hand schoenen en een witte hoed. Hij was op wegnaar zijn verloofde, met wie hij die dag zou trouwen. Wij zijn meegereden naar het huis van de bruid, die enorm groot en gespierd was en alleen een shirt droeg met shorts. Toen zij in de auto stapte begon zij heel hard te hui len. Even later zijn wij afgezet in de stad en ik heb die mensen nooit meer terug gezien. Nu nog vraag ik me soms af hoe het met dat bruidspaar is afgelopen en of ze nog bij elkaar zijn". "Als ik thuiskom na een maandenlange reis, kan ik bijna niet wachten met schrijven", vertelt Visser. "Ik schrijf schriften vol met aantekeningen tij dens de reis, die ik daarna uitwerk. Soms heb ik de aantekeningen al ver werkt tot artikelen voor de krant of voor een tijdschrift. Maar een boek maken is anders, dus meestal moet ik die stukjes aanpassen". Zij vindt het geen gemakkelijke klus om de reizen op papier te krijgen zoals zij het wil. "Het lijkt soms alsof je een vaas op een hoge kast moet zetten," vertelt zij. "Ik wil precies beschrijven zoals ik het land beleefd heb. Aan mijn laatste boek Hoge bomen in Hanoi heb ik bijvoor beeld acht maanden gewerkt, terwijl de reis zelf vijf maanden in beslag nam". Volgens Visser is een reis niet hetzelfde als een reisverhaal. "Ik laat heel veel kleine gebeurtenissen, die niet in het verhaal passen, weg. Als ik weer eens vertraging heb bijvoorbeeld. Maar al les in mijn boeken is wel werkelijk ge beurt. Daar zijn de voorvallen te bizar voor. Ik zou het niet kunnen verzin nen". De passie voor reizen was al vroeg bij Visser te vinden. "Toen ik klein was had ik een globe en dan telde ik de landen. Ik nam me toen al voor alle landen een keer te bezoeken". Ook het schrijven zat haar in het bloed, maar na de slechte cijfers voor opstellen op de middelbare school is haar en thousiasme wat geluwd. "Het waT ren ook vaak van die saaie onder werpen waarover wij moesten schrijven. Zoals zelfmoord onder jongeren of zo. En dan moest je het ook nog in een vast vorm gie ten met een kop, een middenstuk en een staart. De lol ging er daar door voor mij vanaf". Toch schreef zij op haar negentiende een verhaal over haar vakantie baantje dat werd geplaatst in het NRC-Handelsblad. "Vanaf dat mo ment ben ik weer begonnen met schrijven". Momenteel bereidt Visser een reis voor naar Estland. "In eerste instantie vond mijn uitgeverij het maar niks. Het was niet exotisch genoeg. Maar ik heb hen ervan weten te overtuigen dat er over Estland genoeg interessants te vertellen valt. Ik ben van plan een dorpje in Estland als voorbeeld te nemen voor de situatie in het land. In dat dorpje zijn de inwo ners bezig met het aanpassings proces van de strikte regels van het communisme naar een vrijere maatschappij. Zij maken van een kolchoz een bedrijf en dat proces wil ik graag in beeld brengen". Verder is zij bezig met een bundel verhalen over verschillende lan den. "Het zijn verhalen voor een deel al eens eerder zijn versche nen, maar ik ben ze nu aan het bewerken voor een nieuw boek dat Brandend Zout moet gaan he ten". Hoge bomen in Hanoi, het laatste boek van Carolijn Visser, gaat over Vietnam en kost fl. 34,50. Carolijn Visser: In een nieuwe stad ruik je beter, zie je beter en hoor je beter. Gouda-Op 25 maart ontvangen patiën tenvan de interne/longafdeling van het Groene Hart Ziekenhuis palmpasen- stokken. De stokken zijn gemaakt door dertig leerlingen van groep vier van basisschool de Triangel. De palmpa senstokken horen bij Palmzondag. Elke stok wordt versierd met een brood haantje en groene takken, uitgeblazen eieren, slingers, fruit en lekkernijen. De bedoeling van palmpasen is het ver wennen van iemand anders. Daarom worden de stokken weggegeven. tk. kinderwagen 250,-; grijs grote wielen merk Knorr met toebehoren 01828-15334 tk. Opel Kadett uit 84 apk tot aug. oud model i z.g.st. evt. LPG 3500,- 079-313947 tk, leren broek bodywarmer mt. 34-36 kl. br.-zw z.g.a.n. 450,- 01828-11407 t.k. eiken broodkast 650.-: dekenkist eiken opening voor 75,- 01727-13979 t.k. vouwwagen 6 pers. merk Conway vr. pr. 900,- 6 pers. 01828-16111 tk. fietsdr. op trekh. 80,-; meisjesfiets 24" 8-11 jf- 115,-; 3 zits bank z eiken I. kussens 50,- 01828-30361 tk, ronde eettafel met 4 stoelen kast m. deel v. tv en bar 01714-12606 Onafhankelijk informatieblad, verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Kemy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. J ujfgever stelt zich NIET verantwoor- eujk voor eventuele onjuistheden in e'efonisch opgegeven advertenties!! 'ii rfdaktie van Hart van Holland stelt zich el aansprakelijk voor de inhoud van de in^ertenties er> ingezonden mededelingen Qeze krant. Bovendien behoudt zij zich recht voor, zonder opgave van reden, avertenties voor publikatie in Hart van y Holland te weigeren. ,P°r klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 3350133 Rotterdam - Op zondag 3 april en maan dag 4 april zijn er twee beurzen in De Doelen in Rotterdam: de poppenbeurs en de teddyberenbeurs. Omdat de be langstelling om mee te doen met de beurzen heel groot was, heeft de orga nisatie besloten twee dagen uit te trek ken voor deze evenementen. Op eerste Paasdag komen zeventig poppenma- kers bijeen die hun handgemaakte pop pen tentoonstellen. De poppen zijn van verschillende materialen gemaakt zo als van klei, textiel, porselein of fimo. De kinderpoppen en portretpoppen zijn geliefde objecten, zoals de poppen van Annette Himstedt, Sabine Esche en Rothraut Schrott. De tweede Paasdag staan De Doelen in het teken van beren. Alle bekende berenmakers uit binnen- en buitenland zullen hierbij aanwezig zijn. Jane Humme, uit Bodegraven, won vorig de publieksprijs op de internatio nale Poppen- en berenbeurs in Ahoy'. Zij zal op de berendag niet ontbreken. Ook aan de doe-het-zelvers is gedacht. Er zal onder andere een grote stand zijn waar berenstoffen te koop zullen zijn, maar ook ogen, vulling, patronen en Clown Keppler, handgemaakte pop van Bets van Boxel. boeken. De poppenbeurs op 3 april zal geopend zijn van 10.30 tot 16.30 uur. De beren beurs op 4 april is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs van bei de beurzen is fl. 6,-voor volwassenen. Regio - Wat de 'Wet voorzieningen ge handicapten' voor Reumapatienten in houdt komt Arjan Verweij van de dienst SWW van Gouda, morgenavond (24 maart) vertellen op een contactavond van de Vereniging van Reumapatienten Gouda en omstreken. Omdat Gouda af wijkt van andere gemeenten, zijn er twee bestuursleden uil Waddinxveen en Bergambacht die hierover vragen (met nanje over de vervoersvergoe- ding, de woningaanpassing en eigen bijdragen) kunnen beantwoorden. De avond voor Reumapatienten wordt in het Verpleeghuis Bloemendaal ge houden. Aanvang 19.30 uur. inl. C. den Toom tel. 01825-2527. Rottemerengebied - Het recreatie schap Rottemeren is deze week begon nen met het aanbrengen van drempels op diverse fietspaden in het gebied. Deze maatregel vormt een eerste aan zet tot het terugdringen van problemen tussen racefietsen en andere recrean ten. De laatste jaren nam het aantal klachten over racefietsers op de fiets paden in het Rottemerengebied sterk toe. Een groeiend aantal bezoekers is. daarvan de belangrijkste oorzaak. Het recreatieschap moet ervoor zorgen dat iedereen op een prettige en veilige ma nier gebruik kan maken van de voorzie ningen. Daarom brengt het schap op twee veelgebruikte fietspaden drem pels aan: het fietspad langs de Rotte in de Bleiswijkse Zoom en het fietspad langs het natuurreservaat het Koorn- molengat in de Zevenhuizer Zoom. In eerst instantie worden er drie drem pels geplaatst: één bij de jachthaven de Wijde Bliek, één bij café Meerenbos en één achter het kampeerterrein Zeven huizen. Het recreatiegebied blijft toegankelijk voor racefietsen. Voor meer informatie: de heer G. de Reus (01891-12166). t.k. Taekwon-do pak mt. 180 tas niet t.k. in Ned. scheenbeschermers 01727-11425 t.k. bagagewagenlje met deksel reservewiel 225,-01802-2193 t.k. mini metro rood; 1983; i.pr.st. apk vr. pr. 1250.-079-315934 Gevraagd gratis knikkers Bianca 01802-1395 Eindelijk 15, Natas gefeliciteerd en veel plezier bij take that xxx lia Thore al ben je nu 17 jaar, je blijft mijn broerTJE nog van harte! Sven Leiderdorp - Vanaf half acht 's morgens zal op woensdag 30 maart dê spoedei sende hulp van het Rijnland Ziekenhuis gegeven worden in het St. Elisabeth in Leiderdorp. De afdeling is geheel gere noveerd en uitgebreid. Dit houdt in dat de afdeling vanaf die datum de gehele week, 24 uur per dag is geopend. In Rijnoord zal geen spoedeisende hulp meer worden gegeven. De maatregel is genomen naar aanlei ding van het besluit van staatssecreta ris Simons om van Rijnoord een kort- verblijfziekenhuis te maken. Om toch te zorgen voor een optimale zorg voor patiënten in de Rijnstreek, heeft het Rijnland Ziekenhuis daarom besloten de spoedeisende hulp (EHBO) in het St. Elisabeth uit te breiden. Patiënten yvor- den verzocht altijd eerst contact op te nemen met de huisarts. In dringende gevallen kan een ambulance opgeroe pen worden met 06-11. den a 5.- Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Voor sommige mensen is ieder bed gelijk, maar bij een boxspring ligt dat wf.l even anders.Vandaar dat wij een speciale studio hebben. Een wereld van luxe en comfort van o.a. Pullman en Ubica. Kwaliteit die bij Lagerwaard past dus. Kom naar ons toe VOOR ADVIES, OM TE TESTEN EN UIT TE PROBEREN.TOT ZIENS IN DE APARTE f WERELD VAN ÜE LAGERWAARD Boxspringstudio. KaNAALWEG 39-53, CAPELLE A/D IJSSEL, TEL. 010 - 45 07 466

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3