in de Volleybal TZM nu sterker dan ILAC Fietsen en de tourclub FOOS-meisjes in de finale BROUWER DE KONING Fitheidstest bij gymnastiekvereniging Jazzdansen bij T.O.O.S. Hans Kraay jr. op Luilaktoernooi V.V.Groeneweg 31 Verlies ZVH Koudekerk verspeelt weer een punt UITVAARTVERZORGING Polderloop Hart van Holland/23 maart 1994 pagina 9 Wieke van Vuuren geplaatst voor halve finales Rotary-loop Engelse schoolteams te gast bij v.v. Koudekerk Zevenhuizen - Met de beslissende service van Astrid de Jong wonnen de volleyballers van A1 van Rentokil ZVH dit weekend met 3-1 van Dosko uit Stolwijk. De wedstrijd werd gespeeld in 'Swanla'. Zevenhuizen-Moerkapelle - Nadat de eerste wedstrijd tegen Ilac met 6-4 door de Gouwenaars was gewonnen, was er nu in de thuiswedstrijd (vorige week) kans op de volle winst voor tafeltennisvereniging Zevenhui zen-Moerkapelle. In het begin leek het niet goed te gaan. Gerard Neder- hoff verloor zijn eerste partij (tegen z'n oude club). Ook Guus van Amerongen verloor zijn eerste partij van Cor Spruyt (al jaren een onbespeelbare tegenstander voor Guus). Ondanks deze 2-0 achterstand kwam TZM terug tot een 4-2 voorsprong omdat Ad van Heijningen zijn eerste partij wel won-Ad en Gerard het dubbelspel wonnen en zowel Gerard als Guus hun tweede partij wel wonnen. Vervolgens verloor ook Ad van Cor Spruyt. Ad, Guus en Gerard wonnen alle drie hun laatste partij, zodat TZM de wedstrijd met 7-3 won. Van de tien partijen werden er zeven in drie games gespeeld. De vraag rest: won Gerard twee wedstrijden 'ondanks' of 'dankzij' zijn trainingen met Hans Caminada? (Ingezonden) Zevenhuizen - Voorjaar '94, we kijken er weer verlangend naar uit. Drogere dagen, hogere temperatu ren en vooral meer zonneschijn. De tjilpende vogels, het geurende gras en de bloeiende bloemen, dat alles maakt het zo plezierig buiten te zijn. En een I ieder geniet van de zon en doet dat op zijn eigen manier. Ikzelf pak de fiets. I Afhankelijk van de zongesteldheid en de vrijetijdsduur pak ik de hybride of de racefiets. De huis-, werk-, en bood- schappenfiets wordt smadelijk in een donker hoekje geplaatst, een blik on- waardig. Het is heerlijk om, weer voor het eerst in het nieuwe jaar, in je korte broek de wind langs je kuiten te voelen. Je fietst dan een aantal kilometers, je kijkt wat om je heen, je groet medefiet sers en voor je het weet... ben je ver dwaald of sta je voor een snelweg of spoorbaan, of mis je toch wat aan spraak, of zeg je tegen jezelf: "Vandaag maar eens links- of toch maar weer rechtsaf?" Dat is het moment wanneer een tour- dub in beeld verschijntMaar, zo vroeg ik mij toen af, wat kan de toerclub dan voor mij betekenen? Ik fiets nu al weer heel wat jaartjes bij "TC Zevenhuizen 80" en ik kan het u nu gerust vertellen. De toerclub heeft mij nog meer plezier gebracht in het fietsen dan ik al had. Bij het toerfietsen gaat het om het af- standsfietsen en de gezelligheid, en niet om de snelheid. Dat is de hele kern van het verhaal waar het bij de toerclub toch om draait. De toerclub organi seert negen toertochten die van begin maart tot half oktober door de eigen leden wordt uitgepijld met afstanden van 25 tot 150 km. Tijdens deze toch ten, die men zelfstandig aflegt, wordt men geacht niet harder te rijden dan gemiddeld 25 km per uur. Maar de toerclub heeft meer te bieden. Iedere zondagochtend, zomer en win ter. fietst een groepje liefhebbers op de Lekdijk-west de keien uit het asfalt om te kijken wie er het eerst in het café nabij Bergambacht zit. Een uurtje later wordt, mysterieus genoeg, het tweede deel van deze tocht rustiger afgelegd. Dan. van 31 maart t/m 1 september 1994, wordt er iedere donderdagavond een clubrit verreden. Op deze avonden wordt er met de verzamelde fietsers een willekeurig rondje verreden in con versatie-tempo, dat wil zeggen niet har der dan 25 km per uur. Voor de winter maanden organiseren we ATB-veld- toertochten die voor een ieder open staat om mee te rijden. Het laatste jaar was het gezellig druk met ci rca zeventig deelnemers. Op 30 april, koninginne dag, vermaken wij het publiek op de fancy fair met een wielerronde rond de kraampjes in Zevenhuizen. Ook hou den wij een kleine, vriendschappelijke competitie waarin we over zes wed strijden in een jaar uitmaken wie zich clubkampioen mag noemen. We orga niseren een kleine triatlon, een tijdrit en een gentlemancourse over zes, acht en een honderd kilometer tijdrit. Dan, tot slot, hebben we ook uitstapjes zoals een weekje "Alpe D' Huez" en "L-B-L". Naast al dat fietsgeweld hebben we een "Nieuwjaars-Instuif" in het eerste week end van het nieuwe jaar. een feest avond voor senioren aan het eind van ieder seizoen en een "Familiedag" voor het gehele gezin ergens inde zomer. We besteden ook veel aandacht aan de jeugd. We hebben een eigen jeugdafde ling en begrijpen maar al te goed dat de jeugd een zekere behoefte aan compe titie heeft. Maar we blijven een toerclub dus het afstandsfietsen geniet onze prioriteit. De jongens fietsen onze ei gen tochten onder begeleiding maar gaan ook andere tochten rijden zoals onder andere de heuvelachtige "Hel van Wageningen" en gaan ieder jaar een weekend fietsen in Limburg. Óp deze tochten wordt hun snelheid goed in de gaten gehouden. Zodra het seizoen wordt geopend is de "TC Zevenhuizen '80" als de kippen er bij om de eerste tocht te presenteren. Zo ook dit jaar. De "Openingsrit" stond als eerste in de agenda op 5 maart. Vele fietsers uit de wijde omtrek kwamen, mede door het plotseling mooie weer, ^addinxveen - De meisjesploeg van I0OS heeft zich zaterdag geplaatst voor de finale van de turncompetitie Je op 28 mei in Waddinxveen gehou- -n wordt. De Waddinxveense turn sters wonnen hun laatste wedstrijd Jet een puntentotaal van 152,55 voor HouVast uit Hazerswoude (150.40) en twee ploegen van Pro Patria uit Zoeter- meer (143.45 en 134.85). onig. De TOOS-turnsters begonnen met oe brug, waar goede oefeningen ge waaid werden. Wieke van Vuuren be- fj^de met 8.30 de tweede plaats en het "addinxveense team eindigde op dit onderdeel ruim als eerste. 7i""e mot: Bij het volgende onderdeel: elange mat, werden wel enkele foutjes gemaakt. Daardoor werd 'slechts' een '•orde plaats behaald. Anke Lutz kreeg fl°?Ihaar oe'ening 8,55 punten. ulk Op de balk werd alles goedge- aakt. want de Waddinxveense ploeg mdigde op dit onderdeel weer ruim op e,/rste plaats. Sanne van Vuuren be de we Punten' waarmee zij twee- i;0sl L'ok bij het kastspringen waren de Asters jn vorm Anke Lutz sprong voor het eerst op een wedstrijd "awe in/halve uit, waarvoor ze 7,55 punten kreeg, goed voor de tweede plaats. Solo: In het individuele klassement ein dige Anke Lutz als beste TOOS-turnster op een derde plaats met 31.6- punten, voor Wieke van Vuuren (vierde plaats met 31.20) en Sanne van Vuuren 31.05_) die vijfde werd. De overige uit slagen waren: Sylvia Verbree 29:85; Lin da Asscheman 28.35; Miranda Rutjens 26,45 en Marije van Buuren 25,44. Zondag kwam TOOS-turnster Wieke van Vuuren in actie, tijdens de voor wedstrijden (kwartfinales) van de Ne derlandse Kampioenschappen welke gehouden werden in Naarden. De 8- jarige turnster kwam uit in klasse 6C, waarin verplichte oefenstof geturnd werd. Door een uitstekende sprong (8.85) en een erg goede vrije oefening (7.80) eindigde ze op een mooie zeven de plaats in een deelnemersveld van 37 turnsters. Door dit resultaat plaatste zich onverwacht voor de halve finales van de Nederlandse kampioenschap pen in de C-lijn. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. naar Zevenhuizen om deze eerste tocht in de regio te rijden. U wilt wel eens een blik in onze keuken werpen? Wel, dat kan. Op 26 maart organiseren wij onze tweede tocht van het jaar. Deze tocht, zoals al onze toertochten, staat open voor iedereen. Ook de afstanden zijn zodanig dat een ieder de afstand van zijn keuze kan rijden. En volledig uitge pijld, dat spreekt voor zich. De "4 Plassentocht": Zaterdag 26 maart 1994. 35 km. start 10.00 - 12.00 uur. 60 km. start 10.00 - 12.00 uur. 80 km. start 09.00 - 10.00 uur. 120 km. start 08.00 - 09.00 uur. Startplaats: Café "De Roerdomp", Tweemanspolder 12, te Zevenhuizen (Z-H). Als lid ontvang je ieder jaar een dik boek met alle toertochten die dat jaar georganiseerd zullen worden bij de Nederlandse ToerFiets Unie (N.T.F.U.), het door de N.T.F.U. uitgegeven blad "Toerfiets Magazine" dat zes maal per jaar verschijnt, een beperkte W.A.-ver- zekering en het door de "TC Zevenhui zen '80" uitgegeven clubblad. Dit alles, en nog veel meer, heb ik bij de tourclub gevonden. Maar het voornaamste voor mij was toch dat ik in contact kwam met de vele medefietsers met dezelfde pas sie, namelijk de fiets. Ik heb er vele vrienden bijgekregen die dezelfde hartstocht delen en met wie ik nu veel plezier op de fiets beleef. Voor meer informatie kunt u bellen met het secretariaat van de toerclub: "TC Zevenhuizen '80", tel: 010-4200705. Paul Meyster, secretaris "TC Zevenhuizen '80" tante Liesbeth 30 jaar v. harte veel liefs An. Ma, Anm, KJ. Babs, Jes, Lot, Lice, Roos en Floor Nog een paar nachtjes, dan wordt Gaby 2 jaar! Gefeliciteerd van je tante Eveline Helaas is er niet genoeg animo voor moeder- en peutergymnastiek in Zvh. Start dus niet! Cees Jacqueline h.g. met jullie zoon - de dankbare grootouders Stef Hol is 22 maart 3 jaar geworden Hiep Hiep Hoera! opa en oma wie in z'n blootje zwemt, staat niet in zijn hemd! Kom bij de NPN 01828-16712 Hubert gefeliciteerd met je B-diploma papa mama broers en zussen en xxx van rinus Tante Josien was zaterdag 19 maart jarig liefs en kusjes Hazerswoude - Op 27 maart a.s. wordt om 11.15 en 11.20 uur (resp. 10 en 20 km en 1,5 en 5 km) het startschot gelost voor de derde polderloop in 1994. De deelnemers die voor de derde maal deelnemen kunnen na voltooiing van deze derde loop het Polderloop-t-shirt in ontvangst nemen. Uiteraard kan men ook voor een dagherinnering of tegen administratiekosten inschrijven. Voor de snelle lopers staat er voor het verbreken van de diverse parcourre- cords, een aparte prijs te wachten. Vanaf 10.00 uur kunnen deelnemers zich inschrijven in het clubhuis van de voetbal-en atletiekvereniging Hazers- woudse Boys, Sportparklaan te Hazers- woude-dorp. Het gekozen parcours voert over rusti ge wegen en fietspaden, terwijl bij het oversteken assistentie wordt verleend. Inlichtingen tel. 01728-9622 of 9992. De parcourrecords die verbeterd kun nen worden en waarvoor fraaie prijzen worden uitgeloofd zijn: Dames: 1,5 km. 5.42; 5 km. 19.47; 10 km. 42.14; 20 km. 1.29.50Heren: 1,5 km. 5.01:5 km. 16.06; 10 km. 34.19; 20 km. 1.07.07 Op 15 mei wordt voor de tweede maal de Rotarv-loop gehouden. Boskoop - De actiemiddag van Gymnas tiekvereniging Boskoop bestaat deze maand uit een 'fitheidstest' voor alle volwassen leden. Deze fitheidstest zal aantonen hoe fit iemand z'n lichaam is ten opzichte van door de bond aangegeven normwaar den. Hieruit kan ieder voor zich uitma ken of er op sommige punten extra oefening nodig is. De vereniging heeft de arts mevrouw Hermans bereid gevonden de bloed druk en het vetpercentage op te meten. Andere testen zijn bijvoorbeeld: long- inhoud, lenigheid van de rug en de schouders, de sprongkracht, de coör dinatie en het natuurlijk uithoudings vermogen., De test zal ongeveer een half uur duren. De test vindt plaats op vrijdag 25 maart in de gymzaal aan de Vogellaan. Tussen 15.00 en 15.45 uur kan men er binnenlo pen. Eventueel mogen kinderen meeko men. Rond klokke vier wordt koffie geschon ken, waarna de mogelijkheid bestaat om aan een spel deel te nemen, tot ca. 17.00 uur. Introducees zijn welkom. Kosten f 7,50 p.p. Inlichtingen Angel Verweij tel. 01727-17651. Waddinxveen - Na de jazzshow van za terdag 19 februari waar twee optredens werden verzorgd door de gehele jazzaf- deling, wordt er bij T.O.O.S. al weer verder gekeken. Er worden nieuwe dan sen bedacht, nieuwe pasjes ingestu deerd, muziek uitgezocht en voor nieu we optredens gerepeteerd. T.O.O.S. jazzt dus verder na de jazzshow. Sinds twee seizoenen trainen niet alleen da mes bij de jazzafdeling, maar ook he ren. De lessen worden gegeven in de Havozaal achter sporthal 'de Sniep'. De zaal is uitgerust met een spiegelwand en een nieuwe vaste geluidsinstallatie. Jazzdans is een vorm van bewegings kunst met een techniek die moderne dans, klassiek ballet, tap dance, Latijns Amerikaanse dans, primitieve Afri kaanse dans en showdans in zich draagt. Het doel van jazzdansen is het verbeteren van de conditie, het bevor deren van de lenigheid, het versterken van de spieren, het ontwikkelen van het coördinatievermogen en het ontwikke len van het lichaamsbewustzijn. Daar om is het een bewegingsvorm voor jong en oud, mannen en vrouwen. Bij T.O.O.S. wordt op maandag-, dinsdag woensdag- en donderdagavond ge danst onder leiding van gediplomeerde krachten. Voor informatie over jazz dansen: 01828-13839 of 01828-30965. Boskoop - Na vele telefootnjes is het de Stichting Luilakvoetbal Boskoop, uit eindelijk gelukt Hans Kraay jr. te strik ken voor de prijsuitreiking van het 39ste Luilakvoetbaltoernooi op 21 mei a.s. Afgelopen vrijdag had een delegatie van het Luilakbestuur een gesprek met Hans Kraay jr. in het stadion van Tel star te IJmuiden. Na het zien van enig fotomateriaal en een betoog van voor zitter Piet over 'het grootste toernooi aller tijden' reageerde Hans enthou siast en zegde zijn medewerking toe. De 34-jarige Kraay, woonachtig in Zuili- chem, begon op 17-jarige leeftijd zijn prof-carrière bij AZ. Na twee jaar ver trok hij naar Edmonton (Canada). Na omzwervingen via San Jose V.S.), NAC, Brighton (Engeland), RKC Eind hoven, de Graafschap en FC Dordrecht, speelt hij nu voor het eerste seizoen bij Telstar. De doelstelling is dat men dit jaar de nacompetitie gaat halen, het geen tot op heden goede perspectieven biedt. Sinds enige tijd is Hans ook te bewonde ren op de t.v. Iedere zondagmorgen heeft hij zijn ei gen 'item' onder het muziekje van "It's my life". Hierin heeft hij op z'n geheel eigen wijze, een gesprek met een voet baller of trainer. De Stichting Luilakvoetbal Boskoop is blij met zijn toezegging de prijsuitrei king te zullen verzorgen. Met Hans Kraay jr zal dit weer een grandioos succes worden. Zevenhuizen - Het was er v.v. Groene- weg alles aan gelegen een goed resul taat neer te zetten tegen Cabauw, jl. zondag. De wedstrijd ging van start met wind in de rug voor de Zevenhuizense voetballers, hetgeen goed uitgebuit werd door de bal diep in te spelen. Zodoende had de verdediging van Ca bauw geen vat op de bal. Binnen 15 minuten stond Groeneweg met 3-0 voor. In de tiende minuut had Jan de Knegt het eerste doelpunt voor z'n rekening genomen, drie minuten later gevolgd door het tweede door Oscar Vuijk op aangeven van Zander Zieck. Weer een minuut later was het Bart Scheffers die voor de derde treffer zorgde. Cabauw wilde revanche, hetgeen in de 30e minuut lukte, door toedoen van Gerard Vermeulen: 3-1. Doordat de verdediging van Groene weg goed stand hield konden er door de tegenpartij- hoewel er kansen wa ren: ook voor Groeneweg- geen doel punten meer gescoord worden. Vijftien minuten voor tijd wisselde trai ner Bert Kouer Jan de Knegt voor Peter Hordijken junior-speler Jurian Duijves- tijn voor Zander Zieck. In de stand kwam echter geen verandering, zodat Groeneweg verdiend met 3-1 won. Zevenhuizen - De verre trip naar Haar lem van het eerste damesteam van de Zevenhuizense Volleybalvereniging, leverde voor de Zevenhuizense dames geen punten op. Tegen VCH, dat nog promotiekansen heeft, werd er met volle inzet gespeeld. Hierbij had ZVH echter de pech dat spelverdeelster Da nielle Segers al in de eerste set haar pols blesseerde, hetgeen verder spelen verhinderde. Deze positie werd door Aafke Verbrugge overgenomen die dat. gegeven de omstandigheden, uitste kend deed. De eerste set kende een wisselend beeld. Na een kleine voor sprong, 8-5 achter, via 12-11 voor, 14- 14, werd het 16-14 voor VCH. Hierbij waren de lijnrechters hun clubgenoten nogal opvallend goed gezind. In de tweede set eenzelfde beeld. Aan val lend kwam Catharina v.d. Meer uitste kend door en zorgde Ruth Heerschap voor meerblokkerende impulsen. Via 12-13 voor, 14-13 achter, werd het nu 16-14 voor het team van trainér-coach Jaap Akkerhuis. In de derde en de vier de set bleef ZVH knokken maar vooral verdedigend en door een steke mid- denaanval, bleven de punten in Lim burg. Volgende week speelt ZVH eindelijk weer thuis. In de wedstrijd tegen Letop- rint. aanvang 14.30 uur, rekenen de da mes weer op steun van de supporters. Koudekerk - ln de race om het kam pioenschap maakt Koudekerk het wel erg gemakkelijk voor Alpha. Afgelopen zaterdag werd er 'doelpuntloos' gelijk gespeeld tegen v.v. Woubrugge, de hui dige nummer vier van de ranglijst. Het verschil met koploper Alphia bedraagt inmiddels vijf punten en zal Koudekerk via de nacompetitie moeten proberen te promoveren. In dit extra toetje zal Koudekerk zo goed als zeker verzekerd zijn van een derby tegen Woubrugge, die de derde periode bijna in z'n zak heeft. In de eerste helft tegen Woubrugge wist Koudekerk zich nog wel een aantal kan sen te creëren, maar Klaas van Diggele, Ron Paling en Andres v.d. Born wisten helaas de Woubrugse goalie niet te pas seren. Op slag van rust kreeg Woubrug ge hun enige echte kans in deze Wed strijd, maar Cock Dorrepaal wist dit boogballetje gedragen door de harde wind tot hoekschop te verwerken, het enige opwindende na rust, was een schot van afstand van Ron Paling, die op de kruising belandde. Zo eindiude deze wedstrijd zoals hii begonnen was in 0-0. A.s. zaterdag 26 maart in de uitwed strijd tegen nummer 'laatst' Lugdunum in Leiden- aanvang 14.30 uur, zal er hopelijk met scherp geschoten wor den. Dit om de doelpuntenmachine weer op gang te helpen. Koudekerk 2 speelt a.s. zaterdag 'uit'. Om 12.00 uur wordt er aangetreden tegen G.W.S. in Sassenheim. Enkele jeugdteams van de v.v.Koudekerk spelen donderdag 24 maart a.s. tegen de Balshaw's school uit Engeland. Leerlingen van deze school verblijven een week in Neder land. Het programma: 18.00 uur Koudekerk Dl-Balshaw's School Dl; 18.00 uur Kou dekerk CD comb.- Blashaw's School CD- comb. 19.30 uur Koudekerk Cl - Bals haw's school Cl. Alle wedstrijden worden gespeeld op het sportcomplex aan de Gruttolaan.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9