Drie weken een buitenlandse logé WD niet in college Zevenhuizen-Moerkapelle Jubileum I.J.P. Keijzerschool Kindeijury in de bibliotheek Actie voor zwerfkinderen in Ethiopië Interkerkelijke Paaszangdienst |yy<>rihuizen-]^^^^^^g Kerkdiensten Activiteiten Agenda Start hengelcompetitie HZM Afscheid wethouder Van Yperen Contactavond bij Zang en Kleur om bij te blijven.. pagina 16 Hart van Holland/30 maart 1994 K Minder eng Kaartjes sturen Begrip en geduld Pasen 1994 Medische weekenddienst Oliebollen bestellen?! "en agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Moerkapelle - "In het begin was Daniëlle nog wat verlegen, maar al snel speelde zij met alle kinderen in de buurt". Linda en Wim Buitenhek uit Moerkapelle hebben vorig jaar voor drie weken een achtjarig logeetje uit Duitsland in huis gehad via Stichting Europa Kinder hulp. "Na een oproep in de krant, besloten wij de stap te wagen," vertelt Linda. "Wij waren heel enthousiast en dat gevoel werd versterkt toen Jannie Visser ons informatie gaf over de Stichting. Het zijn kinderen met een geheel andere achtergrond dus je weet niet wat je kunt verwachten, maar we hebben er geen moment spijt van gehad". "Wij mochten daarna op de formulieren onze persoonlijke voorkeur invullen," aldus Wim Buitenhek. "Zaken als leeftijd, jongen of meisje, nationaliteit, er werd van alles gevraagd. Daarna moesten wij een 'bewijs van goed gedrag' afhalen bij het gemeentehuis en werd de procedure in werking gezet". Bij de Stichting wordt geprobeerd zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de wensen van de gastouders. Op de voorlich tingsavond kregen wij te horen wie wij toegewezen hadden gekregen. Dat was heel spannend. Je krijgt dan een envelop met een foto van het kind en een adres." De Stichting raadt de gastouders aan van te voren een briefje te schrijven. "Op die manier is het voor de kinderen ook minder eng," legt Linda Buitenhek uit. "Wij hebben ook een foto van onszelf toege stuurd". "De eerste dag heeft Daniëlle de hele dag op het orgel gespeeld. Wij probeerden dan liedjes uit te zoeken die wij allebei kenden zoals Vader Jacob," aldus Linda. "Maar vanaf de tweede dag heeft zij buiten gespeeld, weer of geen weer. Zo ging Daniëlle een keer touwtje springen in de regen. Zij vond het heerlijk om buiten te zijn". Verder heeft de familie Buitenhek bezoekjes gebracht aan familieleden. "Wij zijn een dag naar het Dolfinarium geweest, dat vond zij prachtig. Maar ook de speeltuin viel in de smaak." Wim en Linda zien Da niëlle graag terug. "Wij hebben con tact gehouden, we sturen elkaar kaartjes en wij hopen dat zij deze zomer terug mag komen. De Stichting probeert te zorgen dat de kinderen tel kens bij dezelfde gastouders terugko- Stichting Europa Kinderhulp zoekt nog Linda Buitenhek en Daniëlle uit Berlijn. gezinnen die deze zomer een kind een onvergetelijke vakantie willen geven. De kinderen zijn tussen de zes en twaalf jaar oud en zijn een oorlog ontvlucht of hebben een slechte thuissituatie. Een beetje geduld en begrip is voldoende. Inlichtingen: Jannie Visser (01802-1395). (Ingezonden) - De afgelopen weken zijn alle partijen, die vertegenwoordigd zijn in de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle, in gesprek geweest om te bezien of er tot een werkzame coalitie te komen was op basis van de partij pro gramma's voor de periode 1994-1998. In beginsel heeft Gemeentebelangen de voorkeur uitgesproken voor een coali tie met S.G.P./R.P.F. en C.D.A. De V.V.D. draagt - voor het eerst in 24 jaar - in het nieuwe college geen be- stuursverantwoordelijkheid. Wij kun nen ook aan de beoogde colleges amenstelling onze steun niet geven. Vooral het feit dat een derde wethou der voor de komende jaren een kosten post van fl. 500.000,- met zich mee brengt, is voor de partij reden haar steun te onthouden. Door de herverde ling van wegen heeft Zevenhuizen- Moerkapelle al fl. 900.000,- ingeleverd. Thans is bekend geworden dat door een andere verdeling van de gelden uit het gemeentefonds de gemeente an derhalf miljoen gulden minder zal ont vangen. De V.V.D. vindt het daarom onverantwoord vijf ton uit te geven voor een derde wethouder. In de vorige coalitie waren er drie wet houders opgenomen maar toen gaf een derde wethouder geen extra last in de gemeentebegroting. Bij de nieuwe col legesamenstelling betekent de benoe ming van een derde wethouder wei een forse aanslag op de begroting en dus ook op de portemonnaie van de bur gers van Zevenhuizen en Moerkapelle, aldus de V.V.D. Dat vinden wij -zoals uiteengezet - onaanvaardbaar. Voorts heeft de koerswijziging van het C.D.A. ons verbaasd. Bij de installatie van de raad op 2 januari 1991 verklaar de deze partij - bij monde van de heer Brouwer - dat in de visie van het C.D.A. Moerkapelle - Met het openen van de gordijnen werd afgelopen vrijdag het nieuwe logo van de I.J.P. Keijzerschool in Moerkapelle officieel onthuld. De school, die dit jaar vijfentwintig jaar bestaat, is genoemd naar burgemees ter I.J.P. Keijzer, die op de feestelijke avond aanwezig was en enkele woor den sprak tot alle kinderen, ouders, oudleerlingen en (oud)leerkrachten. Ook de heer K.W.T. Huizinga, de huidi ge directeur van de school, de heer M. Zijderhand, wethouder van Onderwijs, en de heer Dewald, de toenmalige di recteur van de school hielden een toe spraak. Hierin werd onder andere mel ding gemaakt van de snelle bouw van de school in 1969. In enkele maanden was de bouw ge reed. Het nieuwe logo dat de gevel van de openbare basisschool vanaf vrijdag siert, is ontworpen en uitgevoerd door de heren A. Bakker en P. Droog. Na de officiële onthulling konden oude herinneringen opgehaald worden. De klassefoto's van de afgelopen jaren waren in een van de lokalen te zien. Er waren verder werkstukken van leer lingen van de school te zien in alle lokalen. Geheel in sfeer hebben de kin deren zich de afgelopen weken bezig gehouden met het thema 'bouwen'. Zo werd onder andere de Acropolis van Lego nagebouwd. Er was een ijskar en de leerlingen hielden een speurtocht door de school. De heer I.J.P. Keijzer ni<s) sprak enkele woorden bij de onthulling van het nieuwe logo. een zodanig sterke confessionele ver tegenwoordiging zou betekenen, dat geen recht zou worden gedaan aan de totale leefgemeenschap. De V.V.D. steunde dit standpunt in 1991 en ook in 1994 doen wij dit. Ons standpunt over een dergelijke principiële zaak veran dert niet zo snel. Bovengenoemde ont wikkelingen zijn naar onze mening niet in het belang van de kiezers. De partij kan zich hierin dan ook niet vinden. Het nog te schrijven collegeprogramma zullen wij kritisch volgen. Het gaat om de belangen van de inwoners van Ze venhuizen - Moerkapelle. WD M. te Mey-de Laat Zevenhuizen Herv. kerk Goede vrijdag 1 april 19.30 uur ds. J. Voordouw, Drieber gen; zondag 3 april: 10.00 uur ds.G. Jukema, Leerdam; 19.00uurOecume- nische Paaszangdienst mmv de vier kerkgenootschappen. Oud Verlaat Goede vrijdag 1 april 19.00 uur ds. N. Kleermaker; zondag3 april: 10.00 uur de heer J.A. Lamba- gen. Geref. kerk Witte Donderdag 31 maart 19.30 uur ds. R. Klijnsma, Pijnacker; Goede Vrijdag 1 april 19.30 uur gez. viering met de r.k. gemeen schap; voorgangers: deken A. Bos man en mw. drs. E.A. van Halsema, Bleiswijk; Zondag 3 april 9.30 uur ds. B. ter Haar, Rotterdam; 19.00 uur In terkerkelijke paaszangdienst in Ned. Herv. kerk. R.K. Goede vrijdag 1 april 19.30 uur gezamenlijke viering in de de geref. kerk; Paaszaterdag 2 april 20.30 uur paasviering in geref. kerk, pastor A. Bosman; Paaszangdienst op 3 april 19.00 uur in herv. kerk. Gezamenlijke viering van de r.k. gem., geref. kerk, herv. kerken ver. vrijz. herv., mw. ds. R. Thieme-Tiesing. Ver. vrijz. herv. zondag 3 april 10.30 uur da. R. Thieme-Tiesing, Paas- dienst. Moerkapelle Herv. Gem. Goede vrijdag 1 april 19.30 uur drs. J.W. v. Estrik; zondag 3 april 11.00 en 19.00 uur drs. J.W. van Estrik Geref. Gem. Goede Vrijdag 1 april 16.30uurds. P. Mulder Zondag 3 april 9.00 en 16.00 uur student M. Karens. Maandag 4 april 9.00 uur ieesdienst. zaterdag 2 april: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel 01892-15241. zondag 3 en maandag 4 april (Pasen) dokter W. J. van Bruggen, De Wiele waal 20, Zevenhuizen, tel. 01802- 1783. Zevenhuizen-Sinds begin 1994 loopt er wederom een kinderjury-actie in de bi bliotheek van Zevenhuizen. Trouwe bezoekers van de bibliotheek hebben de speciale tafel met boeken die in 1993 zijn verschenen inmiddels ontdekt en zijn druk aan het lezen geslagen. Ieder boek dat is voorzien van een grijze sticker is bestemd voor kinderen van zes tot en met zestien jaar. De 'cijfers' die aan de boeken gegeven worden, kunnen ingevuld worden op een stem biljet. Tot nu toe zijn er zeventig kinder boeken beoordeeld. Drie boeken staan nu op kop, met elk dezelfde score. Aan gezien de actie nog tot eind mei duurt kan deze stand echter nog wijzigingen ondergaan. 1 Een paard uit IJsland door Suzanne Kronenberg (voor 9- en 10-jarigen) 2 Mijn tante uit de hutkoffer door Arend van Dam (voor 9- tot 11-jarigen) 3 Ik doe niet meer mee door Jacques Vriens (11-tot 13-jarigen) De Nederlandse Kinderjury is een ini tiatief van de VARA, het CPNB en het I NBLC. Ieder jaar kiezen kinderen het leukste kinderboek. In de bibliotheek van Zevenhuizen is een lokale kinderiij. ry ingesteld, die het leukste Zevenhui- zense kinderboek vaststelt aan de hand van de cijfers die gegeven zijn door de kinderen. De plaatselijke uitslag wordt gezonden naar de landelijke jury, die drie win naars zullen uitroepen: boeken voor kinderen van zes tot en met negen jaar van tien tot en met twaalf jaar en der tien tot en met zestien jaar. "Vorig jaar I week de uitslag in Zevenhuizen sterkaf van de landelijke uitslag," vertelt Karin de Roode van de bibliotheek in Zeven huizen. "Ik ben benieuwd hoe dat dit jaar zal zijn. Hoe meer kinderen mee-1 doen met de actie, hoe representatie-1 ver de uitslag zal zijn". Tijdens de kinderboekenweek, die in oktober gehouden wordt, zullen ind tentoonstellingsruimte zowel de win-1 nende Zevenhuizense boeken als de landelijke winnaars te zien zijn. Zevenhuizen - Van 16 maart tot en met 9 april zullen de jeugdclubs van het Hervormd-Gereformeerd jeugdwerk en de Zondagsschool van de Hervorm de kerk, oliebollen verkopen. De op brengst van de oliebollenactie is be stemd voor een project voor zwerfkin deren in Ethiopië. Hengelsportvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle start zaterdag 2 april met de voorjaarscompetitie. Op deze dag wordt tevens de traditionele 'eierwed- strijd' gehouden, waarop verschillen de hoeveelheden eieren te verdelen zijn als prijzen. Deelnemers kunnen verzamelen op 2 april om 7.00 uur bij Hotel Vos. De competitie duurt vijf wedstrijden en telt in z'n geheel mee voor de prijzen. (Er wordt niet afge- vist). Inl. tel. 01802-1994. 2e Paasdag Burgerronde van Waddinxveen aanv. 17.00 uur 01828-16244/31361 Ha die Janneke is 30 maart jarig. H.g. ook ron Kom en Mark afz. je schoonouders t.k. electrische kachel 45,-; gaskachel 100,- 01828-17027 t.k. original Hanau hoogtezon uw en jlR 25,-; gympen mt. 42 d. bl. allstar 01727-17809 t.k. gevr. metaaldetectors en gaskookplaat 01714-15789 t.k. modern eiken wandmeubel izgst 01828-13927 Tot en met 4 april gaan de kinderen langs de deuren met bestellijsten voor oliebollen, die op zaterdag 9 april zul-1 len worden afgeleverd. De oliebollen, die bij bakker Gerritsen gebakken wor-1 den, worden die dag ook bij het Her-1 vormd Centrum verkocht. De opbrengst komt geheel ten go> aan het zwerfkinderenproject. Zevenhuizen - Na bijna zestien jaar heeft de heer B. van Yperen besloten zich terug te trekken uit de actieve po litiek. Gedurende al deze jaren is hij bij het gemeentelijk bestuur betrokken geweest als wethouder. Tevens heeft hij in deze periode de functie van loco- burgemeester bekleed. In het verband met zijn afscheid zal een receptie wor den aangeboden. Deze afscheidsrecep-1 tie zal gehouden worden op maanda» 11 april van 16.00 tot 18.00 uur in het gemeentehuis. Zevenhuizen - Op dinsdag 5 april wordt er in het verenigingsgebouw van Zang en Kleur aan de Zuidplasweg een con tactavond georganiseerd. Tijdens deze avond wordt een dia-lezing gehouden met dia's van volièrevogels. Deze zul len getoond worden door Jan Son- neveld, een van de leden van Zangen j Kleur. Zevenhuizen - Op zondag 3 april is ie dereen-wel of niet tot een kerkgemeen schap behorend- hartelijk welkom om paasliederen mee te komen zingen in de Ned. Hervormde kerk. De liturgie- waarin kinderen ook een aandeel hebben- wordt bij binnen komst uitgereikt in het kerkportaal. Een interkerkelijk koor verleent mede werking. mevrouw ds. R. Thieme- Tiesing houdt een korte overdenking. De kerkcollecte is voor de jeugdadie: Zwerfkinderen in Ethiopië. De kerk aan de Dorpsstraat is om 18 uur open. Aanvang van de dienst: 19 uur. De Paaszangdienst is een initiatief van de Geref.kerk, de Ned.Hervormde kerk. de R.K. gemeenschap en de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Inl. teL 01802-1889. Zevenhuizen: ^Sf Zondag 3 april: Paaszangdienst 19.00 uur Ned. Herv. kerk; een initiatief van® vier plaatselijke kerken. Zaterdag 9 april: 20.00 uur dorpshuis Swanla, Zeven Muzen toneelverenigW "Utile Dulci" met 5 éénacters over Hoop, liefde en verdriet. Zaterdag 23 april: 20.00 uur Zeven Muzen; Geref. kerk; muziekavond nie amateurmusici uit Zevenhuizen e.o. k Donderdag28 april: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Herv. Centr. spreker: Ds.Di» v. Keulen; thema: geloven en gevoel. Woensdag4 mei: 19.00 uur Ned. Herv. Kerk: herdenkingsdienst voorbereid doo de vier geloofsgemeenschappen in Zevenhuizen/Moerkapelle. Zaterdag 14 mei: 10.00-16.00 uur Kramendag in de Zevenster i.v.m. 10 ia Tuinkamer. Dinsdag 17 mei: Oud papier actie "De Eendragt". Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO: Spelmiddagen in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; niet op 04-04 en H-\ zwemmen voor 50 plussers elke donderdag 10.00-11.00 en 13.30 uur m Koornmolen. Soos in het Herv. Centr. 13 april en 11 mei. Soos in Zevenster op 27 april. Jaarlijkse busreis op 25 mei. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere maandagavond slankclub 20.15-21.00 uur; Iedere woensmiddag 13.30-15.00 uur: knutselen voor de jeugd v.a. 4 jaar. Vanaf woensdag 23 febr.20.15 uur vervolgcursus bridgeOok een beginnersc sus inl. Giusy Hatenboer: 01802-3347 en Janny Gerrets:010-2201427 Moerkapelle: ei Ouderensoos Op Moer; iedere tweede donderdag van de maand: 14 april Iedere laatste donderdag van de maand: van 10.00-14.00 uur Wereldwinkel de Dorpsstraat. Zaterdag 30 april: 20.00 uur Oranje samenzang-avond van de Ger. Gem. mei orgel en dwarsfluit; iedereen welkom.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 16