{/OO^OBUG OPBL hurbn Bonbonei kopen? ■MM IHHt VEERMAN MAKELAARDIJ Leerlingen basisschool in de gemeenteraad Nieuwe buslichtings- tijden PTT Post Huizen bouwen of een park aanleggen Eenmalige projecten Alle aspecten van het gemeentebestuur Vijf partijen in de raad Kennismaking gemeenteraad Auto van Velde Koffieochtend Informatiebijeenkomst Socialistische Partij in Benthuizen Lunchconcert Den Haag Klaveijassen in de Stek Oudheidkamer gesloten Opbrengst beurs Wandeling Bedelaarsbos Gemeente Zevenhuizen-Moerkapel Ie Makelaar in onroerende goederen Onteigeningsdeskundige Beëdigd taxateur Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Ais het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapeile, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Tijdens de raadsvergadering van 12 april a.s. zal de nieuwe gemeenteraad worden geïn stalleerd. Tevens zullen tijdens deze ver gadering de wethouders wor den gekozen. De aanvang van de vergadering is om 19.30 uur en zal omstreeks 21.00 uur zijn beëindigd. Hierna bestaat er gelegenheid om met de raadsleden kennis te maken. Het gemeentebestuur nodigt U gaarne uit bij de kennismaking aanwezig te zijn. Onderweg 8 Waddinxveen Telefoon 01828-15155 Geopend van 6.00 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond. Bij de DROPKONING, iedere vrijdag op de markt in Zevenhuizen M%->- vV v Dorpsstraat 200, Postbus 2, 2760 AA Zevenhuizen Telefoon: 01802-1866 - Telefax: 01802-3178 16e jaargang nummer 556 30 maart 1994 Waddinxveen - Op woensdag 30 maart houdt de Socialistische Partij een informatie-avond voor belang stellenden in het Anne Frankcen- trtim. Spreker is Gerard Harmes, voorzitter van het district Zuid-Hol- land-nw. Hij leidt de Arnhemse frac tie, die uit vier ieden bestaat. Tijdens de bijeenkomst zet hij uiteen wat de doelstellingen van de partij zijn. De partij is geïnteresseerd in wat de in woners van .Waddinxveen belangrijk vinden en de partij roept daarom alle belangstellenden op bij de avond aanwezig te zijn. De aanvang is 20.00 uur. Benthuizen - Donderdag 7 april is er een koffieochtend in het Verenigings gebouw 'de Bron' aan de Dorps straat, achter de Ned. Herv. Kerk. Lies Drop zal op deze ochtend spre ken over de 'Vrouw en haar relaties'. De ochtend begint om 9.30 uur en de toegang is gratis. Inlichtingen: 079-313856. Boskoop-Donderdag 14 april gaat de Katholieke Vrouwenvereniging van Boskoop naar een lunchconcert in Den Haag. Dit (gratis) concert van het Residentie Orkest duurt van 12.30 tot 13.30uur. Na afloop is er gelegenheid jomwat te drinken of te winkelen. Het jvertrekisom 11.00 uur met de bus of eigen vervoer vanaf restaurant Flori da. Om 15.30 uur zal de bus teruggaan naar Boskoop. Inlichtingen: Ria Ver meulen 01727-13426. Boskoop - Klaverjasvereniging Habo uil Boskoop organiseert op zaterdag 2 april een klaverjastoernooi voor koppels. De aanvang van het toer nooi, dat gehouden wordt in de Stek aan de Puttelaan, is 10.00 uur. Inlichtingen: M. Eegerman 01727- 13033 of C. Vonk 01824-1709. Koudekerk aan den Rijn - ln verband met het inrichten van een nieuwe tentoonstelling is de Oudheidkamer 'an het Historisch Genootschap in Koudekerk aan den Rijn tijdens de maand april gesloten. Zevenhuizen - De kinderkleding en speelgoedbeurs die 24 en 25 maart gehouden werd in Zevenhuizen bracht in totaal fl. 1,260,-op. Een klein gedeelte hiervan, fl. 160,-, komt ten goede aan de Wereldwinkel in Zeven huizen. Het resterende bedrag gaat naar Unicef. ^'phen aan den Rijn - Op zondag 10 april organiseert het IVN Aiphen aan den Rijn een wandeling over het Be- delaarsbos. Dit is een houtkade met een variabele begroeiing van strui ken, bomen en kruidachtige planten. e Kade is gelegen in het polderge bied ten zuiden van Aiphen aan den in' Vanaf de kade kunnen ook de "eidevogels in de weilanden beke ken worden. De wandeling wordt ge- eid door enkele natuurgidsen. De aanvang van de wandeling is 14.00 uur. De start is aan het begin van het "os, het Rietveidse Pad (boerderij ank en Hoop) in Alphen. Inlichtin gen: Nico Verwoerd, 01714-12595. Rijnwoude In de afgelopen weken hebben de groepen 7 en 8 van de Rijnschans in Koudekerk aan den Rijn in het teken gestaan van het gemeentebestuur. Als afsluiting van het project werd een echte raadsvergadering gehouden, die voorgezeten werd door burgemeester M.J.J.M. Boeten. "Wij hebben aandacht besteed aan de werking van het bestuur, de politiek en de verkie zingen, vertelt de heer W. Pakkert, leerkracht van de Rijnschans. berg was de wethouder van de P.Z.N. Eén van de onderwerpen die in de raadsvergadering aan de orde kwam was de bestemming voor het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Het eerste voorstel had betrekking op het terrein dat zou vrijkomen. "Er wa ren twee mogelijkheden: of huizen bou wen of het aanleggen van een park", aldus de heer Pakkert. Aan beide oplos singen waren uiteraard voor- en nade len verbonden. Zo werd met de bouw van nieuwe huizen een deel van de woningnood opgelost. Dit project zou uiteindelijk geld opbrengen, maar met de bouw zou pas over enkele jaren be gonnen kunnen worden omdat er eerst toestemming gevraagd moest worden aan het rijk en de provincie. Met de aanleg van het park zou meteen begon nen kunnen worden, maar hiervoor zouden kosten worden gemaakt. Over dit onderwerp was de raad verdeeld. Uiteindelijk bracht de stemming duide lijkheid: het voorstel voor huizenbouw werd met negen tegen acht stemmen aangenomen. Vooral het argument met betrekking tot de asielzoekers die in de huizen zouden kunnen gaan wonen, was hierbij doorslaggevend. Het andere onderwerp van discussie was de bestemming voor het extra geld dat de gemeente ter beschikking kreeg voor verkeersveiligheid. Alle raadsle den waren het erover eens dat dit geld besteed moest worden aan het aanleg gen van een vrij fietspad tussen de La- gewaard en de Koudekerkse Brug. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. In de rondvraag kwamen er ook andere zaken aan de orde zoals de werkelijke bestemming van het ter rein van de rioolzuiveringsinstallatie en de bestemming van het geld dat de woningen zouden opbrengen. Die vraag kwam van Nienke Dubbeld, die zich inzet voor het PWA-bad en vorige week bij 'Muilen dicht' het verhaal over het zwembad vertelde aan Paul de Leeuw. Burgemeester M.J.J.M. Boelen gaf te kennen dat het geld dat eenmalig vrijkomt, besteed moet worden aan eenmalige projecten. "Daarom kan het bijvoorbeeld niet uitgegeven worden aan een zwembad, omdat de kosten hiervoor steeds terugkomen," aldus de burgemeester. Per 1 mei voert PTT Post nieuwe buslichtingstijden in. Vanaf die da tum geldt: brieven die voor 17.00 uur gepost worden in de rode brieven bus voor streekpost en overige be stemmingen worden de volgende dag bezorgd. PTT Post licht met in gang van 1 mei in het hele land boven dien de 'tweelingbrievenbussen' niet meer voor 17.00 uur. De bestaande lichting van 18.00 uur blijft gehand haafd. Wie één van deze tijdstippen niet haalt, kan op 500 plaatsen in Nederland ook terecht bij brieven bussen die pas om 19.00 uur gelicht worden. Deze zijn herkenbaar aan een blauw informatiebord. De moge- De leerlingen van de school uit Koude kerk weten nu alles van het bestuur van de gemeente. Zij weten hoeveel leden de raad van Rijnwoude heeft en hoe veel wethouders. Welke partijen zitting hebben in de raad en welke een wet houder hebben in het college. Zij ken nen de rol van de secretaris en van het ambtelijk apparaat. Zij weten hoe een raadsvergadering in zijn werk gaat. wat de voorzitter doet en wat het reglement van orde is. "Bovendien weten zij wat er gebeurt met een voorstel van het colle ge en hoe dit behandeld wordt door de raad. Met argumenten proberen de fracties elkaar te overtuigen en wordt het uiteindelijke besluit genomen. Dit wordt weer uitgevoerd door het colle ge," vertelt de heer Pakkert. Hoe besturen in de praktijk werkt, heb ben de leerlingen aan den lijve kunnen ondervinden. De afgelopen weken wer den er namelijk verkiezingen gehouden met echte partijen en partijprogram ma's. Zo kende groep zeven onder an dere de partijen Jongeren Partij Rijn woude (J.P.R.) en Natuur Vrijheid De mocratie (N.V.D.). Beide partijen na men deel in de gemeenteraad, de J.P.R. met vier leden, de N.V.D. met vijf leden. Deze partij mocht een wethouder leve ren voor het college: Kevin van Zonne veld. Van groep acht kwamen de P.v.h.H. (Partij van het Hart), de Vrien den van het Milieu en de P.Z.N. (Partij zonder naam) in de raad. Joost Rossen- Op iedere brievenbus staat aangege ven hoe laat deze aan het eind van de middag wordt gelicht. De brieven bussen verwijzen naar dichtstbijzijn de 19.00 uur-brievenbus die zich bin nen een straal van vijf kilometer be vindt. Onderzoek heeft aangetoond dat de lichting van 23.00 uur slechts 0,5% van de dagelijkse post bevat. PTT Post heeft daarom besloten om deze lichting in het gehele land te laten vervallen. lijkheid om post te deponeren tot 21.00 uur in een rode brievenbus bij de expeditieknooppunten van PTT Post blijft aanwezig. Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1