Gecoördineerde controles in de akkerbouw Borstvoeding Natuurlijk Eerste Nationale Kluun- wedstrijden in Hazerswoude Healing zorgt voor evenwicht en rust COLOFON Fot< HA Foto's in het HART VAN HOLLAND trn l/OORDELG originele OPEL Auto van Velde Hart van Holland/30 maart 1994 pagina 3 Controle op milieu-eisen Bezoek neemt minder tijd in beslag Ijsvloer van 100 vierkante meter 30.250 exemplaren. Deelname Foto's zijn al te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Rust en evenwicht Lichte trance Kleine bijdrage ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Bruidspaar van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familieleden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,, aardebonnen I Regio - In de regio Midden-Holland be- «innen vanaf begin april a.s. drie instan ties met een gezamenlijk 'handhavings- oroject' om de milieu-aspecten bij ak kerbouwbedrijven te controleren. Deze drie instanties zijn: het Hoog heemraadschap van Schieland; de Mi lieudienst Midden-Holland en de poli- He Hollands-Midden. Door deze geza menlijke controlebezoeken is het mo gelijk alle milieu-aspecten van een be drijf tegelijkertijd te beoordelen. Het «aat hierbij zowel om bedrijven die reeds een vergunning hebben en waar bij gecontroleerd wordt of de gestelde milieu-eisen worden nageleefd, als ook om bedrijven die nog niet in het bezit zijn van een vergunning, in incidentele gevallen zal ook de Algemene Inspectie Dienst meegaan. Akkerbouwbedrijven moeten de beno digde vergunningen en/of voorzienin gen hebben om aan de huidige milieu- eisen te voldoen. Tijdens het bezoek aan het akkerbouwbedrijf worden dan ook de aanwezige milieuvoorzieningen aan de hand van een inventarisatielijst gecontroleerd, het voordeel hiervan is,m dat er een integrale beoordeling van de milieu-situatie plaatsvindt, aan gezien de drie instanties tegelijkertijd op het bedrijf aanwezig zijn. Een van de redenen van controles op lozingen op oppervlaktewater door bedrijven is, dat deze op basis van de Wvo zoveel mogelijk beperkt moeten worden, vrij komende afvalwaterstromen kunnen de waterkwaliteit negatief beïnvloe den, met name als er bestrijdingsmid delen in zitten. Door de coördinatie van de bezoeken op milieu-eisen wordt er minder tijds- beslag gevraagd van de eigenaar van een akkerbouwbedrijf. De eigenaar (of bedrijfsvoerder) kan dan zijn of haar vragen tegelijkertijd aan de verschil lende instanties stellen. De akkerbouwbedrijven die bezocht zullen worden, bevinden zich in de ge meenten Moordrecht, Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelie en een ge deelte van Gouda. Boskoop - Eenmaal per maand houdt de vereniging "Borstvoeding Natuurlijk" voor zwangere vrouwen en moeders die borstvoeding geven een informatie-bijeen komst in Boskoop. Op deze avond, die in huiselijke kring wordt gehouden, komt een bepaald onderwerp ter spra ke en daarna is er alle gelegenheid om vragen te stellen, problemen met elkaar te bespreken en ervaringen uit te wisselen. De eerstvolgende bijeenkomst is op dinsdag 12 april, aanvang 20.00 uur. Het onderwerp van de avonden is 'borstvoeding in de praktijk en kolven'. Voor inlichtingen kan men bellen 01727-15440 na 18.00 Ingezonden - Hazerswoude- Omdat de winter dit jaar weer verstek liet gaan en er zodoende weer geen Elfstedentocht gereden kon worden, heeft de KNSB I besloten om voortaan in elk jaar dat er n Elfstedentocht wordt verreden I een'Nationale Kluunwedstrijd' te orga niseren. Omdat de wedstrijd landelijk is, wilde I men het evenement graag organiseren peen centraal punt in Nederland. De NSB heeft een goede keuze gemaakt: I Hazerswoude-dorp! De start van de kluunwedstrijden is vrijdagmiddag a.s., Goede Vrijdag, op bet Ambachtsplein. Er komt een ijs vloer met kunstijs van ruim 100 meter rand het omstreden 'kunstwerk' op het Ambachtsplein. Op dit kunstijs is het beel goed schaatsen. Destart is op het voorplein. Daar begint men over rubber matten te 'klunen'. Deze afstand is 50 meter. Dan moet men brie ronden schaatsen en daarna ver bat men het Ambachtsplein weer 'klu nend' over een parcours in de omge vingvan het plein, over dit parcours is zelfs een loopbrug (kwakel gebouwd a 0 Barthlehiem) om het publiek een Joed overzicht te bieden. Daarna komt men terug op de 'ijsbaan' om nog drie randen te schaatsen en legt vervolgens be laatste 50 meter naar de finish 'klu nend' af. Onafhankelijk informatieblad, herschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, "azerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, ^venhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Kemy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) j. lot dinsdagmiddag 13.00 uur. J uitgever stelt zich NIET verantwoor- eujk voor eventuele onjuistheden in ew fonisch opgegeven advertenties!! redaktie van Hart van Holland stelt zich le' aansprakelijk voor de inhoud van de ^ertenties en ingezonden mededelingen deze krant. Bovendien behoudt zij zich e' recht voor, zonder opgave van reden, Plenties voor publikatie in Hart van y Holland te weigeren. °or klachten over de bezorging van jjrt van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: ^twerk Den Haag VSP 070 - 3350133 Er starten steeds twee deelnemers te gelijk, maar rijden (klunen) allemaal op tijd. Degene die de snelste tijd heeft, is winnaar. Er zijn drie categorieën: de heren starten om 13.30 uur; daarna de dames. De jeugd t/m 14 jaar start vanaf 16.00 uur. Vanaf 12.00 uur kan men inschrij ven bij de jury op het plein. Inschrijven kan ook nog tijdens de wedstrijd. De tijden worden via een geluidsinstallatie doorgegeven. Om de stemming te ver hogen is er ook een boerenblaaskapel aanwezig. Het parcours is uitermate geschikt voor sprinters, maar gezien de afstand (ca. 1000 meter) zijn de sporters met lange adem zeker niet kansloos! De jeugd rijdt en kluunt een afstand van 400 meter (100 meter klunen en 300 meter schaatsen). Er kan niet worden geparkeerd op het Ambachtsplein, maar in de directe omgeving is er ge noeg parkeerruimte. Naast deelnemers zijn er ook toeschou wers nodig: van harte welkom, want het belooft een gezellig sportief spektakel te worden. Marije, heel veel liefs van papa mama Marlies en pony Dempsey h.g. met de 3e plaats m dressuur indoor kampioenschappen A.E.S. Linda van harte gefeliciteerd één dag om op verhaal te komen hiep hiep hoera! pa ma Edith v. Dorp over 6 weken ben je mevr. want edo zegt ja ik hou van jou! P. ik hou van je. Antw. s.v.p. op ons liedje. Wat wil je nu echt? xxxx M. Gepubliceerde foto's isl Hart van Holland kruinen aan ons kantoor. Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald wor den a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge- (nabestellen tot uiterlijk een Zoetermeer - "Sommige mensen denken dat je gedachten kunt lezen of dat je door ze heen kunt kijken,lacht Henk, een van de leden van de Healing Cirkel Attilla. "Zij weten hele maal niet wat het is om zo'n gave te bezitten". Alle leden van de 'Healing Cirkel' hebben een gave, uiteenlopend van gene zende kracht die via de handen wordt doorgegeven tot het vermogen om helderziende waarnemingen te doen. "Wij zijn heel gewone mensen met een bijzondere eigenschap, legt Henk verder uit. "Attilla, de leidster van de groep, vindt bijvoorbeeld dat ik een heel goed ontwikkelde intuïtie heb. En het is inderdaad waar dat ik mensen zelden of nooit ver keerd inschat". Tijdens de wekelijkse bijeenkomsten richt de groep zich met name op 'hea ling', het genezen met de handen. "Elk mens heeft zeven energiecentra," legt Attilla uit. "Deze zijn vaak niet met elkaar in balans, waardoor men zich niet lekker in zijn vel voelt zitten. Door het in balans brengen van de energiecentra, die over de gehele romp verspreid zijn, wordt het even wicht letterlijk en figuurlijk hersteld". Deze methode, die 'healing' wordt genoemd, wordt uitgevoerd door twee of drie leden, die genezende kracht in hun handen hebben. Door het opleggen van de handen op de centra of erboven, voelt de 'zieke' zich ontspannen. "Er komen vaak veel emoties los," vertelt Attilla. "En achteraf zeggen deze mensen vaak dat zij zich veel rustiger en evenwich tiger voelen." Attilla: "Door middel van handoplegging wordt het evenwicht hersteld. Hoera, Oma Vos is 30 maart jarig! Jeroen, Karin, Rens en Jelle Bazar 15 16 april "De Loods" Boskoop met kre- adohoek 2e hands kinderkleding enz. kom ook! Natasha wordt op 1 april 12 jaar. Van harte moppie en een fijne dag. Mama en Raymond Linda Jansen 30 mrt 23 jaar. van harte gefeliciteerd namens de hele familie Oma van Gemeren van harte gefeliciteerd met je verjaardag R. en J. Wil de mevrouw van de suikerzakjes uit Waddinxveen ons bellen: 01727-10234 Gevr. gebruikte grind- en siertegels 01793-1500 Naast het healen van 'zieken', voeren de leden van de cirkel de behandeling ook op elkaar uit. "Elk mens heeft z'n ups en downs," vindt Attilla. "Wij heb ben net zoveel baat bij de behande ling als ieder ander". Zelf heeft zij ook helderziende waarnemingen en voert het automatisch schrift uit. "Ik zeg zelf altijd dat er helpers zijn daarboven," zegt Attilla. "Door middel van automa tisch schrift kunnen zij boodschap pen doorgeven". Als de leidster van de cirkel deze boodschappen door krijgt, geraakt zij in lichte trance, waarna haar pen als vanzelf over het papier gaat. "Op die manier heb ik zelfs een heel boek geschreven," ver telt zij. "Wij willen graag dat onze Healing Cirkel bekender wordt en wij zijn op zoek naar gelijkgestemde groepen mensen die over deze gaven beschik ken", aldus Attilla. "Ik ben ervan over tuigd dat het bundelen van positieve krachten de wereld een klein beetje beter kunnen maken". De bijeenkom sten van de Healing Cirkel Attilla wor den 30 maart, 6 april, 13 april en 20 april gehouden in het gebouw van WHZ aan de Violiervaart in Zoeter meer (wijk 24). De avonden vangen aan om 20.00 uur en duren tot 22.00 uur. Aanmeldingen kunnen telefo nisch gedaan worden via 079-414098 of. aan de zaal. De bijdrage voor de behandeling is fl. 25,-. "Dat bedrag is bestemd voor het huren van de zaal. Wij willen niet rijk worden van onze gaven," luidt hiervoor de verklaring. Degene die in dec.'93 mijn naaimachine heeft gekocht, ik heb de gebruiktaanw. 01727-16715 Bloot zwemmen met het hele gezin? Elke zaterdag in Zevenhulzen info: 01828-16712 Oma bedankt dat u voor mijn pop kleertjes hebt gebreid - kusjes van Susanne Nieuw Keiler keukenblok 1.80 m. kunststof wit spoelbak mengkraan 01727-15562 t.k. Ford Sierra 23 D '85 apk 7-94 nw. motor 4500,-: eiken kast 75,- 01802-2532 t.k. bankstel groen velours t.e.a.b. 3-1-1 01828-16203 t.k. cd mega dance '93 deel 2/20,-01727-16130 Onderweg 8 Waddinxveen Telefoon 01828-15155 Geopend van 6.00 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond t.k. zware eiken salontafel 137 lang 75 breed met plavuizen/ 125,- 079-312050 tafelbiljart 90x170 2 keu's 4 ballen 100,- 01828-12818 "PWA-bad moet blijven" Koudekerk aan den Rijn - "Het zwem bad in ons dorp moet sluiten want de gemeente wil geen geld geven om het open te houden." Zo legde Nien ke Dubbeld de problemen in Koude kerk vorige week aan Paul de Leeuw in 'Muilen dicht' uit. Zij had een brief gestuurd naar de VARA waarin zij het standpunt van veel inwoners van Koudekerk verwoordde. Daar op werden Nienke en de plaatselijke waterpolovereniging uitgenodigd om in het programma te komen. "Ik sta aan jullie kant hoor," fluisterde Paul de Leeuw Nienke toe toen me vrouw G. van der Lecq-de Knikker naar voren trad om het standpunt van de gemeenteraad uiteen te zet ten. Veel kans om dit te doen kreeg het gemeenteraadslid echter niet, want de kinderen en De Leeuw be gonnen te joelen. "Ik vind het heel flauw dat burgemeester Boelen niet wilde komen," legde de presentator van 'Muilen dicht' uit. Hij citeerde uit een kranteartikel waarin de bur gemeester zich negatief uitliet over het programma van Paul de Leeuw. Veel hebben de actievoerders niet gehad aan de uitzending. Volgens de heer J. Ensing, voorzitter van de Stichting Prins Willem Alexander- bad, zijn vrijwilligers de enigen die kunnen zorgen dat het zwembad openblijft, als de gemeenteraad geen geld wil vrijmaken. "We vragen verder aan iedereen om een abonne ment te kopen," legt de heer Ensing uit. "Met dat geld kunnen we zorgen dat er een professionele kracht ingehuurd kan worden voor het toezicht in het zwembad. Het lukt ons verder alleen met veel vrijwilligers, die het bad zeven dagen in de week van zeven uur 's och tends tot zeven uur 's avonds draaien de kunnen houden". Het Prins Willem Alexanderbad zal van 1 mei tot 3 sep tember geopend zijn. De abonnemen ten, die tussen fl. 60,- en fl. 137,50 kosten, zijn te bestellen via de Stich ting/dhr. J. Ensing 01714-16326). Ver der is de stichting nog op zoek naar donateurs en vrijwilligers. "Als wij ons met z'n allen ervoor inzetten, moet het lukken om het zwembad open te houden," aldus Ensing. Op bovenstaande foto, gemaakt van het televisie-scherm, is Nienke Dubbeld in gesprek met Paul de Leeuw, in het programma "Muilen dicht". t.k. wandmeubel mass, eiken 7-delig z.g.a.n. 1500,- 01828-32604 tusen 19-21 uur t.k. expresso/koffiezetapp. 100,-; 3 zeehengels compleet/ 150,-01828-11252

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3