Eremedaille voor Waddinxvener Tentoonstelling Henk van Bennekum Postzegels ruilen in bibliotheek Diploma's De Sniep Jonge schrijfster in bibliotheek llTuJadtünxveen Boskoop Kerkdiensten Aquarium centraal bij "De Gouwe Vis" Tuinbouw in beeld Vliegen als een vogel Dia's Hart van Holland/6 april 1994 pagina 13 Boskoop - Even leek het erop dat het werkelijk lente werd. Vorige week genoten velen op een terras van het heer lijke weer, waardoor de ijssalon goede zaken deed. Pasen 1994 -v....;;':;;:.... ttsrnmt"'- p - De aanleg van het plein voor het raadhuisplein is in volle gang. Een gedeelte van de betegeling is gereed, maar Imrlopig is het plein nog afgesloten voor alle verkeer. Op 28 mei zal het plein en de tuin bij de andere ingang van het hemeentehuis in elk geval gereed zijn, want op die datum zal er een open dag gehouden worden in het gemeentehuis. lij Koninklijk Besluit is aan de heer C.J. ikkeruit Waddinxveen de Eremedail- verbonden aan de Orde van Oranje issau, in goud verleend. De onder- |cheiding werd vorige week uitgereikt iorloco-burgemeester J. Neele bij de pscheidsreceptie van de heer Bakker ijdeSdu uitgeverij. De heer Bakker lerlaat de Haagse uitgeverij na een jenstverband van ruim twintig jaar. j vervulde de functie van uitgever »r het formulierenfonds van de Sdu. durende zijn loopbaan was de heer ikker een werknemer met meer dan jemiddelde betekenis voor het bedrijf, fzebegon in 1973,"toen hij op 39-jarige als administratief ambtenaar j de afdeling Verkoop begon. Zijn fraliteiten bleken echter van dien aard ■zijn, dat hij in 1978 reeds werd belast let de produktie en het beheer van het Jonaulierenfonds. Dat fonds had toen feinig betekenis, maar de activiteiten i de heer Bakker zorgden voor een pcces-verhaal. Onder zijn hoede groeide het fonds van honderd titels naar vijftienhonderd en bedraagt de omzet jaarlijks enkele miljoenen. Het fonds is nu van groot belang voor de uitgeverij. Daarnaast stond de heer Bakker aan de wieg van het Distributie centrum Overheidspublicaties, die be last is met onder andere de versprei ding van de bekende Postbus 5 Hol ders. In zijn vrije tijd ontplooide Bakker acti viteiten op sociaal en maatschappelijk niveau. Gedurende tien jaar was hij in zijn vorige woonplaats Voorburg een actief bestuurslid van de muziekvereni ging. Hij organiseerde concerten en fes tiviteiten in binnen- en buitenland. Ver der houdt hij zich, zowel in financieel als materieel opzicht, bezig met hulp verlening in de Poolse gemeente Solza- bym. Hij bezoekt regelmatig de meest schrij nende gevallen ter plaatse om persoon lijk extra hulp te verlenen aan deze mensen. laddinxveen - Op maandag 11 april [orat de heer Frans v.d. Leest op be llek bij aquariumvereniging "De Gou- 'e Vis". Zijn bezoek van vorig jaar ligt e leden,nog vers in het geheugen, rodat hij zeer onderhoudend over z'n puariumhobby kan vertellen. Boven- Bengeeft zijn wijze van presentatie de pwezigen volop gelegenheid tot het tellen van vragen, waarvan volop ge- imik gemaakt wordt en waardoor een pendige gesprek ontstaat. De heer V.d. Leest vertoont dia's van gehouden huiskeuringen onder auspi ciën van de NBAT. Het belooft een zeer boeiende en interessante avond te worden. Belangstellenden die meer van deze mooie hobby willen weten, moeten ze ker niet schromen om naar het club huis van de speeltuin Oranjewijk, aan de J.W. Frisoweg te komen. Aanvang 20.00 uur. P'ddinxveen - Op zaterdag 9 april Wnt een groot aantal tuinbouwbedrij- pnaan de Abraham Kroesweg in Wad- pxveen de deuren voor het grote pu ff'«tijdens de manifestatie 'Kom in de T® Aan 10.00 tot 17.00 uur kunnen de poekers een kijkje nemen in de keu- N van de glastuinbouw. Leen wandel- en fietstocht langs een 1 nhgtal bedrijven kan het gehele ge- I enn's maken met de teelt van bloe- n, groenten en potplanten. Op elk r'|t geeft de tuinder zelf uitleg. Iln|raa' ,staat dit jaar het thema 'Kie- T|[ oor kwaliteit'. De teler streeft niet r n naar een kwalitatief goed pro- maar ook naar een produktiewij- ze waarbij het milieu wordt ontzien. Immers ook de tuinder is gebaat bij een leefbaar milieu. Voorbeelden daarvan zijn het herge bruik van regenwater, het gebruik van hommels voor de bestuiving van toma ten en paprika's en de biologische be strijding van schadelijke insekten met hun natuurlijke vijand. De open dag wordt gehouden aan de Abraham Kroesweg in Waddinxveen. Deze weg ligt op de grens tussen Moer- kapelle, Zevenhuizen en Waddinxveen. Volg vanaf de uitvalswegen van deze dorpen de borden 'Kom in de Kas'. Aan de Abraham Kroesweg is voldoen de parkeerruimte. Voor alle kinderen tussen de zeven en twaalf jaar die houden van vliegeren, die weieens zou willen vliegen als een vogel of graag piloot zou willen worden, is er een leesprogramma in de biblio theek in Boskoop. Ook voor degenen die niet van herrie houden en liever in een luchtballon zitten, is het program ma bedoeld. Deze actie duurt van 11 april tot 28 mei. De medewerkers van de bibliotheek vertellen er graag meer over. (O)ma vast gef. met uw verjaardag Gerda, Ernest, Patricia Peter Pascal t.k. Mercedesstoel 207 175,- speciaal 1 prs 01802-2603 t.k. surfplank compleet vr. pr. 150.- 01828-10614 t.k. midiset (Frontech) tun./verst. dub. cas. d. pl. speler boxen 75,- 01828-14752 Gevonden: oorbel, vlinder-model 01828-14583 Nordland bovenlader wasmachine ca. 3,5 jr. oud t.e.a.b. div. marklin spullen 01828-13880 t.k. Auping 1 pers. spiraalbed lade 25,- 01828-11357 t.k. 2 melkbussen met deksel geroest 15,- per stuk 01828-17961 t.k. donzen dekbed 1 persoons 50,-; wegens allergie 01828-14752 Gevraagd oud model Amerikaans gasfornuis 02520-22663 t.k. typemachine z.g.a.n. alleen voor typeles gebruikt 65,-01828-17625 Ruiter op paard gemaakt van brond met klokje onderin 35,-01828-18321 t.k. roze kinderfietsje Wielmaat 16 inch 50,- 01828-15807 t.k. 4 koperen bloempotten koperen kaarsen standaard 25,-: eiken stoof 01828-18500 t.k. Sparta damesfiets gr. metal. 28" Philips autoradio ree. op slede dig. 01828-15331 ook een gratis kleintje plaatsen! vul de bon in op pagina 8! Boskoop - In de bibliotheek van Bos koop exposeert Henk van Bennekum, de kunstenaar die het sculptuur voor het raadhuis van Boskoop gemaakt heeft vanaf woensdag 6 april (van daag). Behalve voor het deze maand te reali seren kunstwerk, zal er veel te zien zijn van het overige werk- veelal in roest- vrijstaal en hout uitgevoerd- van de kunstenaar. Van de Boskoopse sculp tuur zal een maquette getoond worden en tekeningen van de ontwerpfase. In de loop van april/mei zal dit beeld het Gouweplein voor het raadhuis ge plaatst worden. Hij heeft bij het ontwerpen "de geome trische vorm vertaald tot een dynami sche 'groeivorm', waaraan hij in het centrum van het object een waterbron wil toevoegen. Ook omdat water (put, bron, drinkbak) op vele dorpspleinen traditioneel aan wezig is. Van Bennkum heeft al vele exposities en opdrachten in steden in Nederland gehad, ook in de artotheken van diver se kunstuitleencentra is werk van Henk van Bennekum aanwezig. Tot eind april is de tentoonstelling in de bibliotheek aan de Babsloot te bezich tigen tijdens de openingsuren. Maan dag van 14.00 tot 17.00 uur; dinsdag idem plus van 19.30 tot 20.30 uur; woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; vrijdag van 14.00tot 17.00uuren van 19.30tot 20.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Boskoop - De Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars afdeling Boskoop organiseert op zaterdag 9 april een postzegelruilbeurs in de Openbare bibliotheek aan de Babsloot in Boskoop. De ruilbeurs wordt gehou den van 13.00 tot 17.00 uur en de toe gang is gratis. Er zullen ook twee han delaren aanwezig zijn, bij wie filatelisti sche benodigdheden en manco's kun nen worden gekocht. De N.V.P.V. afdeling Boskoop heeft momenteel 177 leden en houdt elke eerste maandag van de maand een le denbijeenkomst in de Stek. Deze bijeen komsten vangen aan om 20.00 uur. De afdeling kent ook een bloeiende jeugd afdeling, waarvan de leden elkaar op dezelfde maandag treffen tussen 18.45 en 19.45 uur. Geïnteresseerde postze gelverzamelaars uit Boskoop en omge ving kunnen tijdens de ruilbeurs ken nismaken met de vereniging en infor matie ontvangen over de activiteiten van de vereniging. Waddinxveen - In het Gouwebad "De Sniep" te Waddinxveen, is vorige week dinsdag gezwommen voor het B-diplo ma. De beoordelingscommissie bestond dit keer uit de heren W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. De namen van de 15 geslaagde kinderen zijn: Gerlinde Reijneveld, Dimphna Twigt, Rianne Slatius, Wilco van Tienhoven, Johan Verdel, Sander van Vuuren, Cor- rinda Reijneveld, Elise Bijl, Stephan de Ruiter, Jan van der Linden, Britt Bijstra, Eveline Broere, Renee Vis, Victor Wit- mans en Tamara van Keulen. 'Kom in de kasop 9 april. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. G. Zomer, Spakenburg; 16.30 uur ds. A.O., Reitsema, Bunschoten. Herv. Immannuël kerkgem. 9.30 uur ds. H. Onstein, Amsterdam; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, SOW dienst ont- moetingskerk. Boskoop V.P.G.: dr.E.P. Meijerink, Oegstgeest Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur de heer A.Z. de Velde Hars- senhorst, Zeist. De Stek 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur ds. G. Draijer, Zoe- termeer. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur ds. H.P. de Goede, Waarder. Boskoop - Op donderdag 14 april zal Josien Laurier in de bibliotheek aan de Babsloot een lezing houden. De schrijf ster heeft twee boeken op haar naam staan: 'Een hemels meisje' en 'Het zal de liefde wel zijn'. Laurier studeerde communicatiewetenschappen en heeft na het afronden van haar studie de eerstge noemde roman ge schreven. Thema van het boek is de eenzaam heid van het gezin waar in de hoofdpersoon op groeit. Het geeft een beeld van een heden daags gezin waarin de moeder een sturende negatieve rol speelt: haar streven naar een perfect gezin strandt door allerlei oorzaken. Half maart kwam de tweede roman van Lau rier uit. Hierin wordt het liefdesverdriet van een 21-jarig meisje beschre ven. Josien Laurier (1967) wordt, samen met andere jonge au teurs als Hermine Land- vreugd, Ronald Giphart, Rob van Erkelens en Don Duyns, tot de gene ratie 'Nix' gerekend, een nieuwe generatie moe deloze schrijvers. Dit niet tot genoegen van Laurier: "Ik vind het he lemaal niet leuk, ik heb altijd gedacht dat ik niet exemplarisch was en nu blijk ik ineens model te staan voor een bepaalde generatie. En ik dacht nog wel dat ik uniek was." Zo vertrouwde zij toe aan HP/De Tijd. De lezing van 14 april begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt 5,-. Josien Laurier: "Ik dacht nog wel dat ik uniek was".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13