odeshow Bac arathon als hobby it bij wit, groen bij groen en min bij bruin! f Vijftien raadsleden voor Zevenhuizen/Moerkapelle Met de ANBO naar Giethoorn Vooijaarsexpositie bibliotheek Utile Dulci in Swanla Dertig kilometerzone in het centrum van Zevenhuizen Kerkdiensten Activiteiten Agenda Hart van Holland/6 april 1994 pagina 7 135 modellen geshowd door 17 mini en maxi-mannequins en dressmen findermode Damesmode Diversiteit Heren Pyama-show Hobby-show Zondag 3 april Medische weekenddienst "en. om bij te blijven... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - De show van voorjaars ^zomerkleding van Bac Mode, in de Zevenhuizense winkel, kenmerkte ach door veelzijdigheid. Hoewel dit teer geen show in de Moerkapelse Bac-vestiging gehouden werd, was jat geen belemmering voor de inge zetenen van die woonkern om naar Zevenhuizen te komen. Maandagavond 28 maart, trokken af wisselend kinderen, teeners, twinti- aers, veertigers: dames en heren en enkele dames van ondefinieerbare leeftijd, voorbij het oog van meer dan tweehonderd dames en een enkele heer. De kindermode-collectie van Bac is veelzijdig. Variërend van lieve bloe- metjesjurkjes. ruitjesjurkjes al dafa niet met broderie-kraagje, blitse en sembles met een bloesje met rilches, sweatshirts, t-shirtcombinaties, broekrokjes, kniebroekjes zo goed gecombineerd en op elkaar afge stemd dat het een complete, onder- verwisselbare garderobe zou kunnen zijn. oogstten veel lof bij de aanwezigen. Dit eveneens wat de jon gensmode betreft. Wat de mode voor de teeners en de dames betreft: Gelukkig heeft niet ie dereen dezelfde smaak, immers dan zou het modebeeld dit voorjaar en deze zomer saai worden, e zomer, met een overdadige bloe menpracht, gaat gepaard met kleur.... En mevrouw Bac heeft bij de inkoop 'kleur bekend'. Ruiten, ruit jes, effen, bloemrijk en smaakvol: iregenmantels:effen en rustige kleu ren. Jacks in primaire kleuren, soms met bijzondere accenten. Klassieke blouses (La Kerko) en sportieve blouses. Combineerbare ensembles van Roberto Sarto, een combinatie van sportief en gekleed: mooi, draag- ren net niet exclusief.... Veel natuurlijke stoffen, die echter wel kreuken, maar ook dat hoort er bij. Linnen schijnt heerlijk te dragen. Katoen is eveneens 'in'. Kwalitatief mag de collectie, zeker ook waar het eding van viscose en andere mate rialen betreft, als 'goed' aangeduid Unaniem klonk waardering voor de di versiteit die de collectie van Bac ken merkt. 135 modellen, geshowd door 17 mini en maxi mannequins en dressmen, trokken in een tijdsbestek van nog geen anderhalf uur door de zaal, waarbij mevrouw Bac als lady-speaker fungeer de en soms prijzen noemde. Genoeg om de nieuwsgierigheid op te wekken en de verbazing dat er voor bijna elke porte monnee bij Bac wel een garderobe sa men te stellen is. Voor de junior en senior heren heeft Bac sportieve en keurige kleding- 'het kraagje is terug en het polo-shirt is weer in de gratie' - met betaalbare de nim pantalons in diverse kleuren; shirts met print, sweatshirts en canvas jacks, shorts e.d. of leuke gekleurde (rood, blauw, groen e.d.) colberts met pantalon met vouw. 'keurige' panta lons voor maar 69 gulden!) 'Klapstuk' van de show en tevens het slot, vormde de 'nachtkleding-show' waarbij eindelijk de handen op elkaar konden en een daverend applaus de bekroning van de leuke modeshow was. Wie voor zichzelf of zijn of haar gezin de zomergarderobe moet samenstel len, kan dichtbij huis een keus maken bij Bac. Zowel de Zevenhuizense als de Moer kapelse mode-en (woninginrichting zaak: per september uitgebreid met een schoenenafdeling in Zevenhui zen) hebben de navolgende merkkle ding in huis: Kinderkleding: Pats Bourn, RTM, Spetter en Locker. Nette herenmode: Pierre Monnee en sportieve News en Destination. Voor de dames: Revolt, La Kerko, Roberto Sarto, Lapagayo (nieuw), Marianne Paris e.d. tonden - Zevenhuizen - Ons dorp "ft een bijzondere inwoner. Hij is athematicus, informatica-deskundi- ,als 't hem uitkomt schrijver weet u die kubusreeks), bridge-drive-or- nisator, wijnkenner, maar bovenal arathonloper'. Hij is een echte fa- at. In zijn jonge jaren heeft hij nage- "S niet aan sport gedaan. Op latere nijd is de adrenaline door zijn schra- Jijf gaan gutsen: Frans Schiereck! ia, ik wil nog weieens een stukje door polder rennen. Ik zit op een vereni- 8 van 280 marathonlopers. De mees- open harder dan ik, dat wel. Maar 's leuk zonder precies te kunnen zeg- ®water er nou leuk aan is. Ik heb me tbaasdtoen ik vijf jaar geleden hoor- ttggen: 'De marathon van Rotter- dam is de leukste dag van het jaar'?? Inmiddels heeft Frans vier marathons in de knip. Dat vereist een gediscipli neerd leven. Dat vraagt verstandig omgaan met je lijf. Een speciale herin nering heeft hij aan New York. Vier uren en twee seconden deed hij over die marathon. Een Amerikaans juffie schreeuwde: "You ca do it, you can make it. I'm sure you can". In de gang van zijn woning in de Koren straat hangt een foto van de Zevenhui zense loper in New York: Een verbijs terd kijken naar de finish met daarbo ven de geklokte tijd van 4.00.02. "Yes, he did *t!" En die tijd gaat hij op 17 april in Rotterdam met tenminste drie se conden breken!! Frans Schiereck is op 28 mei a.s. ook van de partij op de hobby-show van de 'Zeven Muzen' in dorpshuis 'Swan la'. Bezoekers kunnen genieten van fo to's, trainingsschema's, loopsche ma's, voedselschema's en wat er al nog meer voor komt kijken. Overigens: ledereen is hartelijk wel kom om z'n hobby ten toon te stellen in het dorpshuis. Voor deelname en/ of inlichtingen kan men bellen met Tini van Straalen (tel. 2037) of Wim Kuyvenhoven (tel. 1469). W.E. Kuyvenhoven. told, ik zit hier in Duitsland en ik mis je! xxx Mirjam tot vrijdag! J is niet genoeg - wij zoeken een oede hulp met referenties 01727-18650 na 3 jr. eindelijk voor elkaar. Groetjes K.A.W.A.N. Edo Janssen nog maar 35 dagen, dan mag je Edith's ring rechts dragen Lida kalm aan. groetjes van de zestien 1 's oma jarig. Hartelijk gefeliciteerd van Angela en Nico Mama van harte met uw 40ste verjaardag veel liefs van: Annemarie Kees-Jan en Rozemarijn Opa Wijn 8 april jarig. Gefeliciteerd ook Anouk, Henk Helen Kevin Jeffrey Kelly en Lady 8 april Marcella 11 jaar hartelijk gefeliciteerd pappa mamma lucinda lunar Oma vd Jagt h.g. met je verjaardag xxx Fred Nettie Sandra en Peter Donderdag 31 maart is de Wereldwinkelwagen weer in Moerkapelle van 10.00-14.30 uur Nieuwe fiets gekocht? In Roemenië zijn ze erg blij met uw oude! SKR: 01793-3086 zen/Moerkapelle akva'~ rhpu 'n de '0oP van deze maand 'den worden ingeleverd. De ge- idir^ 's momenteel bezig de voorbe- e "ge" hiertoe te treffen. Het Ge- at jjappelijk Vuilverwerkingsbe- eit ui overleg met de gemeenten 'eekrf^0 M'dden-Holland en Rijn en earing voorbereid. Er ko- 'iglas n V°°r wit' Sroen erl &den de huidige glasbakken "rrm oor aangepaste bakken. wordt duidelijk aangegeven "ten vf^rschiliende kleuren glas in Prlnni„j enke'e lokaties blijven 30Jde gele bakken staan. Daarin orden Hg, \lr®n §'as gedeponeerd >an 'S /door ■uren glas 'Dva'n's he bedoeling om na ver- RWT al'e gele bakken te vervan- Ue,il..! ashakke" voor verschillen- Urscheiding van glas is nodig om de afzet van het afvalglas te kunnen garan deren. Omdat in de glasindustrie veel behoefte is aan wit glas, is het belang rijk vooral dit glas niet te verontreini gen met andere kleuren. Anders kan er van de splinters niet opnieuw wit glas van worden gemaakt. Ook aan groen glas is behoefte, zodat ook dit glas apart wordt ingezameld. De scheiding wit, groen en bruin glas moet het aan bod overeen met de verhouding wit, bruin en groen glas dat geproduceerd wordt. Voor deze actie zullen veel van de gele bakken opgeknapt en geverfd worden zodat zij opnieuw kunnen worden ge bruikt. Vooral de inwendige construc tie wordt hierbij aangepast en de kleur van de buitenkant veranderd (wit, groen of bruin). De inzameling van het gescheiden glas gebeurt met een vrachtwagen waarvan de laadbak in compartimenten is ver deeld. Oma bedankt voor de kleren die u gebreid hebt voor mijn pop kusjes van Susanne Echt waar, Anja werd 1 april 30 jaar! Ma Joop hartelijk dank voor het witten! Steven van harte gefeliciteerd met je 15e verjaardag van je zus Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. E.K. Teijge- ler, Zeist; 19.00 uur ds. W. Wagter, Capelle a/d IJssel. Oud Verlaat 10.00 uur ds. Pettinga, Zoetermeer. Geref. kerk 9.30 uur dr. J.C. de Moor, Waddinxveen; 18.30 uur de heer C.M. Cornelisse, Nieuwerkerk a/d IJssel. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. van Rossum. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 uur ds. H.J. Cats- burg, Kamerik; 19.00 uur ds.D.J. van Eckeveld, Sint Philipsland. Geref. Gem. 9.00 en 16.30 uur lees- dienst. zaterdag 9 april: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. zondag 10 april dokter W. Vroegin- deweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. De vijftien raadsleden die tijdens de verkiezingen van 2 maart werden geko zen, hebben allen hun benoeming tot lid aangenomen. Een commissie, be staande uit wethouder B. van Yperen en de raadsleden J. Hogenes en P. Hof man, hebben de geloofsbrieven onder zocht en het advies uitgebracht de kan didaten te benoemen. De namen van de leden van de raad zijn: A.M. Kruijt, M.H.M. Leewis-van Waadenoijen Kernekamp, M.C.B. te Meij-de Laat, R. de Gooijer, M. Zijderhand, J.T.M. Brou wer, J.G.H. van Eijk, G. van Laviere, S.E. Duursma, H. Doornhein, M. de Vries, J. de Koning, M.A. Mebius, J.C. Lindhoud en S.A.A. de Jong. Op 12 april om 9.30 uur zal de nieuwe raad in het gemeentehuis worden geïn stalleerd. Zevenhuizen - De ANBO afdeling Zeven huizen organiseert ook dit jaar een bus reis voor ouderen. Hieraan kunnen alle ouderen vanaf vijftig jaar deelnemen, zowel leden als niet-leden. De datum voor de reis, die dit keer naar Giet hoorn en omgeving zal gaan, is 25 mei. Op de heenweg wordt gestopt voor koffie met gebak en op de terugreis voor het diner. Er wordt vertrokken vanaf de Zevenster om 8.30 uur en om circa 21.00 uur is iedereen weer thuis. Opgeven kan bij mevrouw Bouwmans (01802-2720). Zevenhuizen - Rond het thema 'voor jaar' verzorgen keramiste Anneke Nap en aquarelliste Ellen Kik-van Herk een gezamenlijke expositie in de biblio theek. Anneke Nap uit Zevenhuizen is geen onbekende in haar woonplaats. Zij houdt zich al jaren bezig met kera miek, geeft lessen, werkt vaak in op dracht en heeft al vele exposities op haar naam staan. In de bibliotheek zul len bolvormen, ontstaan door rollen- techniek en tulpvormen te zien zijn. Ondanks de bedriegelijke eenvoud van de vormen zijn zowel de roilentechniek als de plaktechniek moeilijk. Met een vaas is Anneke een gehele week conti nu bezig. De glazuren maakt zij zelf. De kleuren passen goed bij het voorjaar. Het is verrassend te zien hoe zowel Anneke Nap als Ellen Kik-van Herk een zelfde kleurgebruik toepassen. Als de beide vriendinnen elkaar lange tijd niet hebben gezien, blijken de kunstwerken in dat opzicht overeen te komen. De liefde voor kleuren was voor Ellen Kik- van Herk uit Krimpen aan den IJssel dan ook de reden om te beginnen met aqua relleren. Zij volgde verschillende cur sussen aan de Vrije Academie in Rotter dam. De laatste vier jaar is met deze hobby intensief bezig. "Met aquarel zijn verrassende kleurcombinaties te maken, de kleuren zijn sprankelend en je kunt er volop mee experimenteren," aldus de kunstenares. Behalve bloe- menontwerpen neemt Ellen ook vaak stillevens of landschappen als thema. Maar voor deze expositie koos zij voor bloemen, omdat deze goed bij het voor jaar passen. De tentoonstelling in de bibliotheek van Anneke Nap en Ellen Kik-van Herk duurt tot en met 2 mei. De openingstij den van de bibliotheek: maandag: 13.30-16.30 en 19.00-21.00 uur; dinsdag: 9.30-11.30 uur; woensdag: 13.00-16.30 uur; donderdag: 19.00-21.00 uur; zater dag: 9.30-11130 uur; Zevenhuizen-Moerkapelle - Onder aus piciën van de Stichting "De Zeven Mu zen" speelt de Schiedamse toneelvere niging "Utile Dulci" op zaterdag 9 april in de grote zaal van dorpshuis Swanla vijf eenacters van verschillende schrij vers. Zij zullen gaan over 'hoop, liefde en verdriet'. De jonge weduwe vecht tegen het on recht dat haar overkomen is. Jongeren kunnen onbezonnen zijn en een ander daarbij verdriet doen- zeker als die andere verliefd blijkt te zijn. Een al te overheersende liefde voor het kind kan wurgend zijn. De ouder wil een model kind. Zijn kind mag niet falen. Arme vader, arme moeder. Soms gaat de liefde te ver. Met "De woesteling"; "Een zonnige mor gen", "Jenny in de boomgaard", "Een praatje in het park", en "Zijn laatste wil", wil Utili Dulci bezoekers een leuke toneelavond bieden. Zij zullen beamen dat de mens een aardig gecompliceerd wezen is. De avond begint om 20.00 uur. Zevenhuizen - Het gehele gebied tussen de Kratonlaan en de Wethouder Kreft- laan, inclusief het zuidelijke gedeelte van de Dorpsstraat, zal een 30-kilome- ter zone worden. Dat heeft de gemeen teraad van Zevenhuizen/Moerkapelle vorige week besloten. De snelheidsbe- perkende voorzieningen zullen be staan uit drempels, plateaus en ver keersborden. Om de voorzieningen te bekostigen heeft de gemeente een sub sidie ontvangen van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat van 145.230,-. Het geld dat eventueel overschiet na de aanleg van de zone zal gestort worden in het gemeentelijk wegenfonds. Wet houder J.T.M. Brouwer beloofde tij dens de raadsvergadering dat dit geld niet gebruikt zal worden voor de aanleg van een 'racebaan', aangezien dit tegen de idee van verkeersveiligheid zou in druisen. Zevenhuizen Zaterdag 9 april: 20.00 uur dorpshuis Swanla, Zeven Muzen toneelvereniging "Utile Dulci" met 5 éénacters over Hoop, liefde en verdriet. Zaterdag 23 april: 20.00 uur Zeven Muzen; Geref. kerk; muziekavond met amateurmusici uit Zevenhuizen e.o. Donderdag28 april: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Herv. Centr. spreker: Ds. Dick v. Keulen; thema: geloven en gevoel. Woensdag 4 mei: 19.00 uur Ned. Herv. Kerk: herdenkingsdienst voorbereid door de vier geloofsgemeenschappen in Zevenhuizen/Moerkapelle. Zaterdag 14 mei: 10.00-16.00 uur Kramendag in de Zevenster i.v.m. 10 jaar Tuinkamer. Dinsdag 17 mei: Oud papier actie "De Eendragt". Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO: Spelmiddagen in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; niet op 04-04 en 23-05. zwemmen voor 50 plussers elke donderdag 10.00-11.00 en 13.30 uur in De Koornmolen. Soos in het Herv. Centr. 13 april en 11 mei. Soos in Zevenster op 27 april. Jaarlijkse busreis op 25 mei. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere maandagavond slankclub 20.15-21.00 uur; Iedere woensmiddag 13.30-15.00 uur: knutselen voor de jeugd v.a. 4 jaar. Vanaf woensdag 23 febr.20.15 uur vervolgcursus bridge .Ook een beginnerscur sus inl. Giusy Hatenboer: 01802-3347 en Janny Gerrets:010-Z201427 Moerkapelle Ouderensoos Op Moer; iedere tweede donderdag van de maand: 14 april; 12 mei Iedere laatste donderdag van de maand: van 10.00-14 00 uur Wereldwinkel in de Dorpsstraat. Zaterdag 30 april: 20.00 uur Oranje samenzang-avond van de Ger. Gem. met orgel en dwarsfluit; iedereen welkom.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 7