in de regio \fllH komt passen tekort IVH sterk tegen TDK/Brevok foharreldrive Jeugdteam Excelsior kampioen hmbond Holland Midden BROUWER DE KONING ZVH heren b-jeugd kampioen van Nederland Sjoelen Omloop van Rotterdam Uitslag eerste hengelwedstrijd SVLV-Koudekerk 1-3 Volleybaltoernooi viert lustrum Schaak-en klaverjasnacht Weer winst tweede jeugdteam Boskoper Nic Geers zwemt nieuw Europees record •_P UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/6 april 1994 pagina 9 Naar halve finale NK! Programma Uitslag ZVH speelde zaterdag in Geldrop tegen je nummer twee van de eredivisie Au- todrop/VCG. Het Geldropse team wilde voor eigen publiek zich revancheren voorde nederlaag die ZVH eerder in het seizoen had toegebracht. Dit lukte met iiemak. Al vanaf het begin zat ZVH niet voed in de wedstrijd, VCG wist met hun service de stoppers van ZVH onder druk te zetten en daardoor boette de aanval danig aan verrassing in. Met 15- 8 won VCG deze set. In de tweede set kwam' Arno van Solkema in het veld voor Edger Tinkhof die last van zijn voetblessure kreeg, ook dit kon de Ze- venhuizense ploeg niet helpen. De gast heren deden er nog een schepje boven op en ZVH kwam niet langs de sterke blokkering; een 15-5 setwinst voor de gastheren als resultaat. In de derde set kreeg ZVH meer grip op de wedstrijd, Edger Tinkhof stond weer op zijn plaats en werd er beter gepas- sed naar de spelverdeler. Hierdoor kwamen de ZVH aanvallen er vaker en beter door en kon ZVH een 11-15 set winst noteren. De opleving was echter van korte duur, een enthousiast Gel drop pakte de draad weer op en wist de laatste set met 15-8 winnend af te slui ten. ZVH met een kater achterlatend. Afgelopen maandag speelde ZVH de laatste thuiswedstrijd in eigen huis, te- i het Bredase TDK/Brevok. De Ze- venhuizense heren hadden iets goed te maken voor de nederlaag in de Bredase 'Kerk'. Voordat de wedstrijd begon, huldigde Arend van de Knaap voorzit tervan ZVH de meisjes A-jeugd voor het behalen van de zevende plaats bij de Nationale kampioenschappen en de heren B-jeugd voor het behalen van het Nederlands Kampioenschap. ZVH vertrok zeer voortvarend uit de startblokken en gaf de aanvallen van Brevok geen enkele kans. Een sterk blok van ZVH zorgde voor een goed schild tegen de Bredase aanvallen en Brevok kwam daar niet doorheen. Bo vendien wist ZVH met hun service de verdediging van TDK danig in moeilijk heden te brengen en met de setstand van 15-8 werd de eerste set binnenge haald. Hierna liep het nog beter voor ZVH en met de cijfers 15-4 en 15-7 werd de volle winst (3-0) binnengehaald. Voor aanstaande zaterdag staat de streekderby tegen het Goudse Metal Bouwkonsort/Radius op het program ma. Deze wedstrijd is om 19.00 uur in de sporthal 'De Mammoet' Zevenhuizen - De jaarlijkse 'scharrel drive' van Bridgeclub Zevenhuizen was vorige week zaterdag weer een ge slaagde happening. In acht horecagele genheden, variërend van snackbar tot dorpshuis Swanla, werd vanaf half elf 's morgens verwoed gekaart. Niet gehin derd door biljarters of goklustige fruit automaatbedieners, speelden de brid gers geconcentreerd de door de com puter bedachte 30 spellen. En die concentratie was nodig, want de voorgelegde spellen lieten soms grilli ge verdelingen zien. In totaal deden 78 paren mee, waarvan fnim de helft bestond uit autochtone Zevenhuizenaren. De dames Slager/ Sierenberg waren aan het eind van de dag goed voor 64.21 en dat betekende de hoofdprijs: een fraaie tuinset, be schikbaar gesteld door een Zevenhui- zens caravanbedrijf. De tweede prijs was voor vader en zoon Kasteel met 62.09%, terwijl de derde prijs werd ge wonnen door Klaas Brink (voorheen in Zevenhuizen woonachtig) met zijn partner Bakens met 61.13%. Voorzitter Hans Bolsterlee dankte aan het eind van de middag alle (bestuurs)leden die door hun geza menlijke inspanning dit toernooi weer tot een goed einde hadden gebracht en beloofde een reprise eind maart vol gend jaar. Waddinxveen - De dammers van Excel- siorzijn in de wolken. Ze mogen naar de Mve finale van de Nederlandse kam pioenschappen. Dit dankzij hun goede lnzet tijdens de finale om het kampioen schap van de Dambond Holland Mid den, waar de Waddinxveners glansrijk vennen. De finalewedstrijden werden np twee zaterdagen gespeeld. Op de tweede speeldag toonde Arjen Neven nch een waardige vervanger van Jordie V e- imnmners beide spelers behaal den een 100% score! "et winnende team (inde categorie t/m jaar: aspiranten) bestond uit: Dick e/ghout 7 uit 5), Daniël Westmaas 7 'taj, Maurits van den Bosch (8 uit 5), otoie Olie (6 punten uit 3) en Arjen feven (4 uit 2) oe eerste ronde werd Katwij k simpel ""gespeeld: 7-1. e tweede ronde ging tegen de voor- aamste concurrent RDC uit Rijnsburg. a een prachtige 4-0 voorsprong had- en de nummers 1 en 2 een 'black-out' SH^orhet 4-4 werd. In de derde ronde vond de topper tus sen Excelsior en ADC (Alphen) plaats, die op dat moment verrassend op kop ging. Een snelle voorsprong kwam door winst van Jordie en Dick. Daniël en Maurits hielden het hoofd koel met als eindresultaat een winst van 7-1. In de vierde ronde was HDC (met 2 sterke aspiranten) de tegenstander. Zonder problemen werd met 5-2 ge wonnen. RDC lag toen vrijwel uit de race door tegen ADC gelijk te spelen, in de vijfde en laatste ronde had Excel sior een walk-over. Binnen 20 minuten stond het team met 6-0 voor. in een lachwekkende wedstrijd won Maurits ook nog en zorgde dus voor 8-0. Op een gegeven moment stond maurits 4 stukken achter, maar hij wist toch nog te winnen. Eindstand: 1. Excelsior 9 (32 bordpun- ten); 2. ADC 7 (26 bordpunten); 3. RDC 7 (25 bordpunten). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Afgelopen zaterdag speelden twee jeugdteams van ZVH mee in de finale ronde om het kampioenschap van Ne derland voor open clubteams. ZVH had zich met de dames A-jeugd en de heren B-jeugd geplaatst om de finale in Roe- lofsarensveen te spelen. Voor de da- mes-junioren werd het een te zware opgave, ondanks dat zij ongeslagen door de voorronden kwamen moesten zij met een aantal verlieswedstrijden genoegen nemen. Hier was voorname lijk de vele blessures debet aan. Een drietal speelsters waren geblesseerd. De ploeg getraind en gecoached door Jan Zaai bestond uit Jolanda van de Broek, Caroline Visser, Ingrid Visser, Monique Bijl, Erika Witte, Ruth Heer schap, Eva Heerschap, Astrid de Jong, Caroline van 't Hof en Linda Kouer. Zij werden uiteindelijk zevende van Ne derland. Voor de heren B-jeugd was voor insi ders meer weggelegd ,werd vooraf ver kondigd. Zij waren door alle voorron den zonder enig setverlies gekomen en speelden onder leiding van trainer/ coach Marco Hogebrug een sterk spel letje. Het team wist de hoofdprijs bin nen te halen (Brent Kouwenhoven, Kristian van de Wel. Arjan Visser, Ray mond Sterrenburg, Rik Wiggers, San- der Bakker, Sander de Graaff en Rene Meyer). In de poulewedstrijden wisten zij met gemak de eerste twee wedstrijden met 2-0 te winnen, in de derde wedstrijd tegen UW Olhaco liep het geheel anm- ders, de tegenstander moest winnen om de kruis-finale te halen, terwijl ZVH zich daar al voor had geplaatst. UW Olhaco wist door overdonderd spel met 2-0 te winnen en werd daarmee zelfs poule-winnaar. Tot geluk van ZVH had de beste ploeg in de andere poule ook een steek laten vallen en daardoor kwam ZVH in de kruis-finale tegen Din- to uit. De eerste set ging nog verloren, maar daarna herstelde de ploeg van coach Hogebrug zich goed en gaf Dinto geen kans meer. Met een 2-1 winst kwam ZVH in de finale, waarin zij het opnamen tegen het team van Sudosa/ Assen. In deze finale speelden de heren B- jeugd van ZVH goed geconcentreerd en gaf Sudosa geen kans om in hun spel te komen. Met 2-0 werd de finale gewon nen en mochten de spelers van ZVH zich kampioen van Nederland noemen. Waddinxveen - Het grootste gedeelte van de sjoelcompetitie van de Wad- dinxveense sjoelclub zit er op. Vast staat dat zo goed als zeker Jan Kersber gen wederom kampioen zal worden. De meeste spanning bestaat in de B-klasse, omdat Erwin Pleus, M. Renesse en Peter van Leeuwen allen nog eerste in deze klasse kunnen worden. Cor Faay staat in de C-klasse ver boven zijn ach tervolgers. Marius Kersbergen kan mogelijk nog gepasseerd worden in de D-klasse door Ronald Meyer en de E- klasse gaat naar Rosewelle-van Leeu wen. Woensdag 6 april kan er weer gesjoeld worden in het gebouw van de schuttersvereniging aan de Alb. Thym- laan. Aanvang vanaf 18.30 uur. Zevenhuizen-Rotterdam - Zondag 10 april stappen tourrijders en enthou siaste pedaalridders op hun stalen ros, om de uitgepijlde route van de "Om loop van Rotterdam" te rijden. De tocht is ca. 120 km. lang en voert o.a. langs de Rhoonse grienden en de Brielse Maas, een deel van het westelijk havengebied en na overtocht per pont, via Vlaardin- gen en Schiedam naar de Ackerdijkse plassen en de Rottemeren. Vanaf Ze venhuizen volgt de route rivierdijken naar de klim over de Van Brienenoord- brug. Vier fietstourclubs hebben de organisatie van deze "Omloop van Rot terdam", waaronder Tourclub Zeven huizen. In Zevenhuizen is de startplaats bij café De Roerdomp aan de Tweemanspol derweg. Start tussen 8.00 en 9.00 uur. lnl. Zevenhuizen tel. 01802-3067. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Hen gelsportvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle hield afgelopen zaterdag de eerste viswedstrijd in de Oude Rijn. De vijf die de meeste vis vingen waren: A. v. Erk 2460 gr, C. Klomp 1860 gr., C. v. Pelt 1760 gr., 4. J. Wiersma 1150 gr., 5. A.J. Stubbe 830 gr. Schakers van Moerkapelle 1 gefeliciteerd met jullie tweede plaats in de competitie! Jong en oud zwemmen naturistisch bij de NPN komt u ook eens? Info: 01828-16712 Koekiemonster raakt geheel in een stress; is het 9-12-16 april Ria uit Koudekerk - 54 t.k. mooie hout kolenkachel merk Eifel 200,- 01828-14084 t.k. zwarte rijklare Puch met kickstart 6 jaar oud 400,-bel 01714-14032 t.k. gokkast spinball t.e.a.b. tel na 19.00 uur 01714-13671 t.k. 4 massief eiken oisterwijk stoelen pr.n.o.t.k. na 16.00 uur: 01828-13496 oude nederlandse ansichtkaarten door verzamelaar te koop gevraagd 01828-11171 Koudekerk a.d. Rijn - Afgelopen zater dag behaalde Koudekerk een moeiza me overwinning op het laaggeplaatste SVLV uit Voorschoten. Het score-totaal van de doelpunten blijft voor de pupillen van Peter Vlas veld een steeds terugkerend probleem. Voor de rust wist alleen Mark Bakker het net te vinden, nadat SVLV een mi nuut daarvoor de leiding had genomen. Na rust zag Ron Paling kans om nog tweemaal de Voorschotense doelman te passeren, zodat na 90- minuten voet bal het scorebord van de thuisclub 1-3 in het voordeel van Koudekerk aangaf. Koudekerk speelt zaterdag thuis tegen GWS uit Sassenheim, aanvang 14.30 uur. Pupil van de week voor deze wed strijd is Jeroen Schippers, speler van Koudekerk Fl. Koudekerk 2 speelt uit tegen Koploper Ter Leede, aanvang 14.00 uur. Wegens de vele afgelastingen van de afgelopen weken, spelen zowel Koudekerk 1, als Koudekerk 2, dinsdag 12 april een in haalprogramma voor de competitie. Lugdunum 1- Koudekerk 1, aanvang 18.45 uur (tijdstip kan nog iets wijzi gen); Koudekerk 2- Oegstgeest 4, aan vang 19.30 uur. Zevenhuizen - Voor de vijfde maal wordt dit jaar het volleybaltoernooi voor bedrijven georganiseerd. Het toernooi zal gehouden worden op don derdag 21 april en zaterdag 7 mei in dorpshuis Swanla. Op de eerste dag zullen de wedstrijden om 19.00 uur aan vangen, op de tweede dag om 17.00 uur. Aan het toernooi zal deelgenomen wor den door 48 teams. Er wordt gestreden om de wisselbeker, die vorig jaar werd gewonnen door de Vierkap. De helft van de eventuele baten van het toer nooi zullen ten goede komen aan 'de Kleine Trompetter'. Deze vereniging zal het geld gebruiken voor het aan schaffen van nieuwe kostuums. De an dere helft van het geld is bestemd voor de jeugdopleiding van Rentokil-ZVH. ledereen is van harte welkom de 48 teams op de beide dagen te komen aanmoedigen. t.k. Batavus racefiets 5 versnellingen 01727-10330 t.k. 1 paar voetbalschoenen mt. 36 merk Patrick z.g.a.n. 01727-12629 t.k. houten kajuit zeilboot incl. trailer UFM ca. 7 1/2 bij 2 m. 35,- 01828-30536 Suzuki Alto '86 50.000 km. bl. met. met mooie striping in nieuwst, apk 9-94 4950,- 01793-2456 t.k. gevr. paardrijlaarzen mt. 35 01802-3001 t.k. orgel elec. 500,- ree. radio 150,-; gevr.: vrl. konijn 01727-13611 postzegels 10.000 a 29,50. F. Schiereck, Korenstraat 7Zevenhuizen 01802-1869 Waddinxveen - Vorige week organi seerde Waddinxveense Schaakvereni ging WSV in samenwerking met de Stichting Wijkwerk "De Zuidpias" een schaak-en klaverjas'nacht'. Terwijl vrijdag op zaterdag de meeste Waddinxveners op één oor lagen, was Het Zuidhonk het domein van schakers en klaverjassers. Voor deze unieke happening met 36 schakers en 28 klaverjassers, gaf aan de vooravond, om 20.00 uur, wethouder Van Soest het officiële startsein door de eerste zet te doen op een van de schaakborden. Daarna brandde de strijd los. Er wer den in totaal 432 schaakpartijen en 1344 klaverjasspellen afgewerkt. Mede dankzij de inzet van de vrijwilligers van het Zuidhonk, die in ploegen voor de consumpties zorgden, kon deze slijta geslag door iedereen volgehouden worden. Twaalf uur later, om 8.00 uur zater dagmorgen,konden aan het gezamenlij ke ontbijt de prijzen worden uitgereikt. De eerste prijzen bestonden uit bekers. De gelukkigen waren: Schaker B. Jan sen (100 punten in 24 partijen) en het klaverjaskoppel L. Honkoop/C. Kan- ters, die in de beste tien ronden 18.695 punten bijeen speelden. De toptien bij de schakers: 1. B. Jansen 110 punten, 2. W. Mulder 88,3. E. Singe- ling, J. v.d. Born, S. Lodder, H. van Scha- gen, M. Corpeleijn 82, 8. G. v.d. Knaap 80, 9. L. Willemen 79 en 10. H. Smits kamp, Th. van Oord en J. Stam 78 pun ten. De topvijf bij de klaverjassers: 1. L. Hon koop/C. Kanters 18.695, 2. J. van Vel- zen/ J. den Drijver 17.830, 3. L. Heeren/ H. Rolloos 16.930, 4. J. van Keulen/ N. Pavias 16.870 en 5. N. Breedijk/Breedijk 16.706 punten. Boskoop - Het tweede jeugdteam van Tafeltennisvereniging Boskoop met Henri Smits, Kees Verkade en Gerwin Snel heeft met 8-2 van Tafeltennisvere niging Zevenhuizen Moerkapelle ge wonnen. Alle vijf tot nu toe gespeelde wedstrijden werden door Boskoop ge wonnen, zodat de kans op promotie naar de derde klasse zeer groot is. Het eerste jeugdteam met Wouter Ko nijn, Martijn Visser en David Windhorst wist ditmaal tegen Reeuwijk 2 niets in te brengen en verloor met 7-3. Het eerste team met Ploni van de Ho ven, Paul van Nieuwenhuizen, Jacques Seegers en Gerard Endel heeft van Bok4 uit Bodegraven gewonnen met 6-4. Dit team wist vervolgens Kwiek9 met 8- 2 te verslaan. Met 6 punten uit 8 wed strijden is de mogelijkheid nog aanwe zig dat zij in de derde klasse degradatie blijven spelen. Het tweede team, vertegenwoordigd door Rene van Ommeren, Gemma van Midden, Frank van Os en Roland van Nieuwenhuizen, speelde tegen IJssel- vogels 2 uit Moordrecht een gelijkspel 5-5. Bok 8 uit Bodegraven wist op haar beurt Boskoop te verslaan met 6A. De gradatie naar de vijfde klasse promotie is nu voor dit team haast onvermijde lijk. Het derde seniorenteam waarin spelen Arda Dekker, Andre v.d. Wolf, Marcel Langenberg en Dirk Boot, moest tegen TZM 6 te Moerkapelle spelen waarbij zeven van de tien partijen de derde set de doorslaggevende moest zijn. Bos koop had echter de langste adem en won met 7-3. Tegen Vriendenschaar 30 werd Bos koop -ondanks spannende sets geen enkel punt gegund (10-0). Waddinxveen - Tijdens een tweedaags internationaal zwemtoernooi voor 'masters' in het Duitse Hurth, heeft Nic Geers van de zwemclub "De Gouwe" in de leeftijdsgroep van 55-59 jaar zijn Europees record op de 400-m. vrijeslag met 0,3 sec. verbeterd en gebracht op 5.06 min. Hij nam deel aan negen onder delen, waarbij hij zes eerste en drie tweede prijzen behaalde. Op het nummer 100 m rugslag zwom hij daarbij in 1.20.4 naar een nieuw natio naal record. Op de 400 m vrij komt hij steeds dichter bij het wereldrecord, dat met 4.59.3 op naam staat van de Japanner Kazuya Nishino, die ook het wereldrecord op de 200 m vrijeslag bezit met 2.17.95. Hier aast Geers ook op doch met een persoonlijk record van 2.19.02 blijft hij daar eveneens nog ruim een seconde boven. Op de wereldkampioenschappen in juli a.s. in Montreal zullen de kemphanen elkaar waarschijnlijk rechtstreeks ont moeten.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9