Avond voor amateurmusici Bouw drukkerij EIgersma gestart an Otterloo in Zevenhuizen ta Waddinxveen Ik zal mijn beslissingen weloverwogen nemen" Rob Favier treedt in Oud Verlaat Uniformen Kleine Trompetter Prijsuitreiking ballonnenwedstrijd [cvcnhuïzcn-Moerkapelle Kerkdiensten Activiteiten Agenda om bij te blijven.... Hart van Holland/13 april 1994 pagina 19 Zevenhuizen - De eerste paal voor het nieuwe gebouw van drukkerij EIgersma is vorige week woensdag geslagen. Deze officiële start werd verricht door oud-aannemer de heer P. Bontenbal, die het oude pand van de drukkerij heeft gebouwd. Het nieuwe, grotere, pand wordt direct naast het oude gebouwd. Hier zullen naast drukwerk ook de krant het Hart van Holland en het bedrijvenblad Hartwijzer gemaakt worden. De bouw zal waarschijnlijk eind september gereed zijn, waarna het oude pand tegen de vlakte gaat. wie over ouderenbeleid Zondag 17 april Medische weekenddienst [■Raadslid neemt ntepolitiek serieus li t 'eek m'i ^ee' 'eu'< om mee agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle lei Tweede Kamerlid Gerrit-Jan van prloo van de Partij van de Arbeid bit op 28 april op bezoek in de regio. ■14.30 uur begint een bijeenkomst in prpshuis Swanla en om 20.00 uur ftreekt hij in hotel De Unie in Waddinx- ■n. De ouderenbonden en de politie- Ipartijen van ouderen worden bij zijn pek betrokken en zijn gevraagd aan Nscussie deel te nemen. Beide bij- pomsten zijn voor iedereen toegan- pk- Van Otterloo houdt zich in de peede Kamer vooral bezig met de psgezondheid. Hij is specialist op het terrein van de ziektekosten en de veranderingen in het verzekeringssys teem. De laatste tijd is hij in het nieuws vanwege z'n eigen wetsvoorstel, het zogeheten initiatiefvoorstel, wat in houdt dat particulier verzekerde be jaarden met een laag inkomen per 1 juli naar de ziekenfondsverzekering gaan. De Tweede Kamer is met het voorstel akkoord gegaan. Binnenkort wordt het in de Eerste Kamer behandeld. De sa menwerkende PvdA-afdelingen in de regio verwachten op 28 april een leven dig debat, zowel in Zevenhuizen als in Waddinxveen. Nelsportvereniging Zevenhuizen- J.erkapelle hield de tweede voor- f Wedstrijd. Dit keer aan de oevers pdeRotte. Degenen die de meeste Pophaalden uit de Rotte waren: J. rffsma 4750 gr; D. Bazen 4600 gr; E. ["wijk3350 gr; A. v. Erk 3160 gr en M. Pman 2370 gr. A. van Erk en J. Wier- pajntot dusver degenen die boven- N de ranglijst staan met beiden 21 pen. Bas en Tineke 15-4 alweer 24 jaar een paar gefeliciteerd Gerard. Elly en Kids Wie geeft mijn dwarsfluitles? ik ben 10 jaar en kan niet wachten het te leren: 01802-2878 Pa van Elswijk ziet do. 14-04 Isaac, h.g. ma kinderen kleinkinderen en coco en barry, Joey Hoera 14-4 wordt Wesley 6 jaar! kusjes van pappa, mamma en jordy en oma's en opa's Hoera, Gerda, wordt 40! Nienke Freija Jack De Tuinkamer van de Zevenster bestaat 10 jaar! 14 mei groot feest! Feest u mee? Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. van Arkel, Benthuizen; 19.00 uur ds. H.J. Fran- zen, Rhoon. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Enderle, IJsselmuiden. Geref. kerk 9.30 uur mw. drs. H.H. Muns, Den Haag; 18.30 uur ds. T. Vro lijk, Capelle a/d iJssel. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 en 19.00 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 9.00 en 16.30 uur ds. A. Bac. zaterdag 16 april: dokter R L. War- naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-12500. zondag 17 april dokter W. J. van Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. Esther, wat een lief kaartje. Jij wordt mijn eerste arrestant (voor het leven!) "huizen - Zij is afkomstig uit de J®arij maar al geruime tijd geïnte- •erd in de politiek. "Ik heb mij ge- Me een lange periode bezig ge- en met het uitvoeren van beleid, t »n en mee te beslissen." aldus r/eMeii. die vanaf 12 april de WD F^enwoordigt jn de gemeenteraad. 1 'Sinds tien jaar actief bij de WD, „j,ln de functie van voorzitter (ze- feiu's van v'ce-voorzitter (twee L, ,an het bestuur. Gedurende deze Bv/ j3szi'tevens vertegenwoordi- jJM de ondercentrale Gouda. Tij hui - 8emeenteraadsverkiezingen Zli na John van Eyk op een ver kiesbare plaats te staan op de WD-lijst. "Als je wilt meebeslissen, moet je de besluiten zorgvuldig nemen," vindt Te Meij. "Als raadslid vertegenwoordig je een groot aantal inwoners in een ge meente en daarvan moet je je bewust blijven". Daarom zal het WD-raadslid voordat zij een beslissing neemt, altijd proberen zoveel mogelijk kanten van de zaak te bekijken. "Ik ben van plan de betrokken mensen te benaderen, zodat ik weloverwogen mijn stem kan laten horen in de raad". Om die reden heeft Te Meij met een aantal leden van Pro vinciale Staten een bezoek gebracht aan het gebied waar het Bentwoud zal komen. "Daar hebben de leden met hun eigen ogen kunnen zien wat daar speelt. Dat bezoek heeft indruk gemaakt want ik weet dat een groot aantal van de leden hun mening aangepast heeft". Die invloed, zoals van regionaal naar pro vinciaal, vindt Mies te Meij belangrijk. "Het grote voordeel van een landelijke partij is de achterban. Die moeten plaatselijke partijen ontberen". Het gezin Te Meij, dat nu uit vier leden bestaat, kwam negen jaar geleden van Rijswijk naar Zevenhuizen. "Wij zoch ten een rust en een goede plaats om onze kinderen te laten opgroeien," al dus Te Meij. Zij koos er bewust voor zelf de opvoeding te verzorgen. Nu de kin deren naar school gaan, is voor haar echter het moment aangebroken om ook actief te worden in de gemeentepo litiek. Op de vraag of zij het belangrijk vindt dat er vrouwen zitting hebben in de raad, antwoordt zij dat dit zeker het geval is. "Nog belangrijker is echter dat de stemming in de raad levendiger wordt, daarom ben ik blij dat er enkele jongere raadsleden bijkomen". Zij gaat ervan uit dat zij niet in de raad komt omdat zij een vrouw is. "Ik hoop dat ik gekozen ben om mijn kwaliteiten want als het alleen maar zou zijn omdat ik toevallig een vrouw ben, zou ik dat heel vervelend vinden". Bij het raadswerk zal Te Meij haar (afgebroken) studie rechten, de acte Gemeente-administra tie aan de Bestuursacademie Zuid-Hol land en de diverse cursussen die zij heeft gevolgd goed kunnen gebruiken. "Ik ben al bekend in de wereld van de ambtenaren maar dit werk is voor mij nieuw. Ik ben van plan er veel tijd in te steken want ik vat mijn taak heel se rieus op," besluit Te Meij. Zevenhuizen - De Zeven Muzen organi seert op zaterdag 23 april een avond voor amateurmusici in de Gerefor meerde Kerk in Zevenhuizen. Het programma van de avond bestaat uit klassieke werken vanaf de zestiende eeuw tot heden. Op de piano zal onder andere Chopin, Debussy en Rachma- ninov te horen zijn, de piano onder steunt verder stukken op blokfluit. dwarsfluit en de zang. Verder zal het kerkorgel gebruikt worden voor een ballade van Reinecke voor dwarsfluit en orgel. Op deze avond zal tenslotte gezongen worden en er zal gitaar- en citermuziek ten gehore worden ge bracht. De avond vangt aan om 20.00 en de toegang is gratis. Informatie over deze avond: Peter Lelieveld (01793-1829). Op 17 april komt Rob Favier, de zanger/ gitarist naar de Kapel in Oud Verlaat. Daar zal hij een avondvullend optreden verzorgen waarin hij in geheel eigen stijl herkenbare situaties, gedachten en verhalen gestalte zal geven. Zijn muziek is een mengeling van cabaret en pop en de liedjes praat Favier op origi nele wijze aan elkaar. Het publiek krijgt het niet gemakkelijk want het tempo van de zanger ligt hoog. Maar wie van Nederlandse teksten houdt, zal onge twijfeld genieten van het optreden en heel wat stof tot nadenken mee naar huis nemen. De voorstelling vangt aan om 19.00 en zal circa twee uur duren. Zevenhuizen - Hoewel de vereniging al heel tevreden is met het behaalde re sultaat, zal de Kleine Trompetter acties blijven organiseren om geld bijeen te krijgen voor nieuwe uniformen. De ver jaardagskalenders, met afbeeldingen van oud-Zevenhuizenaren, uitver kocht. De reacties op deze actie waren heel positief, zo meldt de vereniging. Maar de Kleine Trompetter gaat door. Zeventig uniformen zijn nodig, terwijl er nu het aantal van veertien is bereikt. Tijdens het winterconcert zijn er drie uniformen geschonken, de kalenderac tie heeft acht uniformen opgeleverd en door de donaties heeft de vereniging er nog een kunnen aanschaffen. De laatste twee zijn geschonken door een mid denstander. De Kleine Trompetter heeft nog enkele acties op het programma staan. Welke dat zijn moet nog een verrassing blij ven. Op zaterdag 16 april zal in het dorpshuis Swanla weer een concert gegeven worden. Dit keer gaat het om een uitwisselingsconcert met muziek vereniging DKV uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Het concert begint om 20.00 uur en toegang is gratis. Donaties blij ven welkom op rekeningnummer 37 50 67 000. wie heeft er een historisch dames- en heren kostuur te leen? of te huur? 01793-1973 verloren: lange blauw/beige geweven casmir sjaal in Papaverlaan te Moerkapelle 01793-3105 9 april 12,5 jaar een paar gefeliciteerd pappa mamma van Anne en Hilde Pa en Moe proficiat met jullie trouwdag Dirk Lianne Peter Agnes Anore Adrie Theo Ria Hoera opa en oma 40 jaar getrouwd nog vele jaren kinderen en kleinkinderen 16 april is oma Breedijk jarig h.g. Wil Dennis Sebastiaan Joost Wie heeft de dop van mijn rolschaats gevonden in Moerkapelle 30 mtr. Llnda Krispijn 01793-2792 Orgelconcert 16 april Herv. kerk Bleiswijk Martin Mans aanv. 20.00 uur Toegang gratis Wim wordt alstublieft gauw weer beter groetjes van de manege en Lucky-boy Hiep Hiep Hoera op 14 april wordt Michelle 4 jaar Opa Oma v.d. Velden Binnenkort vakantie? nu al naturistisch zwemmen in Zevenhuizen zaterdags om 16.30 u. Unicef voorjaarscollectie W. v Holst Patrijs 27 Zvh 01802-2921 Wie wil 1 x in de 14 dagen een ochtend voor mij huishoudelijk werk doen? 01802-2542 Gerard en Taco succes zondag in Rotterdam Hans Zevenhuizen - Pouw Hofman, tot 12 april lid van de gemeenteraad in Zeven- huizen/Moerkapelle voor de PvdA feli citeerde afgelopen zaterdag de drie prijswinnaars van de balonnenwed- strijd. De winnaars waren Wesley Swit- zar uit Moerkapelle. Wilco Molenaar uit Zevenhuizen en Dirk-Jan v.d. Berg, eveneens uit Zevenhuizen. De win naars ontvingen een bureaustandaard met klok en thermometer. De ballon nen. die tot ver in Duitsland werden gevonden, werden zaterdag 26 februari opgelaten. V: "S. Zevenhuizen Zaterdag 23 april: 20.00 uur Zeven Muzen; Geref. kerk; muziekavond met amateurmusici uit Zevenhuizen e.o. Donderdag 28 april: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Herv. Centr. spreker: Ds. Dick v. Keulen; thema: geloven en gevoel. Woensdag 4 mei: IS.00 uur Ned. Herv. Kerk: herdenkingsdienst voorbereid door de vier geloofsgemeenschappen in Zevenhuizen/Moerkapelle. Zaterdag 14 mei: 10.00-16.00 uur Kramendag in de Zevenster i.v.m. 10 jaar Tuinkamer. Dinsdag 17 mei: Oud papier actie "De Eendragt". Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO: Spelmiddagen in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; niet op 23-05. zwemmen voor 50 plussers elke donderdag 10.00-11.00 en 13.30 uur in De Koommolen. Soos in het Herv. Centr. 13 april en 11 mei. Soos in Zevenster op 27 april. Jaarlijkse busreis op 25 mei. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere maandagavond slankclub 20.15-21.00 uur; Iedere woensmiddag 13.30-15.00 uur: knutselen voor de jeugd v.a. 4 jaar. Vanaf woensdag 23 febr.20.15 uur vervolgcursus bridgeOok een beginnerscur sus inl. Giusy Hatenboer: 01802-3347 en Janny Gerrets:010-2201427 Moerkapelle Ouderensoos Op Moer; iedere tweede donderdag van de maand:14 april; 12 mei Iedere laatste donderdag van de maand: van 10.00-14.00 uur Wereldwinkel in de Dorpsstraat. Zaterdag 30 april: 20.00 uur Oranje samenzang-avond van de Ger. Gem. met orgel en dwarsfluit; iedereen welkom.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19