Lagerwaard Nationaal museumweekend: 16 en 17 april donderden jaren geschiedenis Boomkwekerijmuseum k* Museum van het Boek toont 'kunstenaarsboeken' DE MOOISTE ZONWERINGÏW )EEËN KOMEN VAN LAGERWAARD TIJDELIJK MET 15% KORTING van Holland Foto's in het HART VAN Uitslag verloting BSC'68 Thema-avond over slaapproblemen HOLLAND Hart van Holland/13 april 1994 pagina 3 Verborgen schatten en schandalen in het Catharina Gasthuis k J aktie geldig t/m 13 mei a.s. 0-250 exemplaren. zevenmuzen, aigeöaaiö wor den a 5.-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7.50 kan (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschij ning van Hart van Holland. Het P.W.A.-bad gaat open ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Rob Favier komt naar het Dorpshuis Bruidspaar w van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! 9r Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familieleden naar: Redaktie Hart van Hoiiand, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,/ en maak kans op 100,- aan vaardebonnen! In het weekend van zaterdag 16 en zondag 17 april wordt het jaarlijks Nationaal Museumweekend gehouden. Ter gelegenheid hiervan organiseren vele musea in neel Nederland bijzonder exposities, lovendien zijn in veel gevallen de openingstijden en de toegangsprijzen aangepast. In dit weekend laten je instellingen zien hoe leuk een museum kan zijn. Zo heeft net Haagse Rijksmuseum Meermanno- yestreenianum, beter bekend als het Museum van het Boek, een speciaal boekenspreekuur waar men vragen kan stellen en boeken kan laten taxeren. Ook het Catharina Gasthuis in Gouaa heeft een speciaal programma, bedoeld voor kinderen en voor volwassenen. ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////z 'Vogeltrek' van Jeroen van Westen is één van de kunstenaarsboeken, die nog tot 4 juni te zien is in het Museum van het Boek. jok wie niet direct iets te maken heeft ,et<le boomkwekerij, wordt enthou- ;;t na een rondleiding in het Boom- hvekerijmuseum in Boskoop. Daar rtiteit Gerard Stolwijk levendig over het oculeren en alle andere technie ken die in de boomkwekerij worden gebruikt. "Voor een rondleiding in het Hteum kun je gerust anderhalf tot wee uur uittrekken," aldus Gerard jiolwijk. "Als je zelf gaat kijken ben eineen kwartier klaar maar ik breng i! die oude spullen weer tot leven, iihter alle gereedschappen en boe- n lit immers een verhaal". (teerste steen voor het Boomkweke- imiseum werd in 1926 gelegd, ten wilde de kennis die de afgelo- i honderden jaren is vergaard be toren voor het nageslacht, aldus de heer Stolwijk. "Vroeger werden de materialen vaak weggegooid maar juist daaraan kunnen wij zien hoe men toen werkte". Een van de be langrijke onderdelen van het mu seum is de bibliotheek. "Wij hebben honderden boeken over de fruit- en sierteelt met daarin vaak prachtige platen die met de hand ingekleurd zijn. Er zijn zelfs enkele zeer kostbare boeken bij die ingekleurd zijn met natuurlijke verf, zoals vruchtesap pen". Het Boomkwekerijmuseum is geves tigd in het pand van de VW Boskoop aan de Reijerskoop 54. Het is geo pend van maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Groepen kunnen op afspraak ook 's morgens komen. Op zondag is het museum gesloten. Informatie: 01727-17756. Jerord Stolwijk toont één van de boeken over de fruitteelt. Gouda - Het Nationaal Museumweek end staat dit jaar in het teken van 'Ver borgen schatten en schandalen'. Mu seum het Catharina Gasthuis in Gouda haakt hierop in door tijdens dit weekend een scala aan activiteiten te organiseren rond het behoud en beheer van haar collectie. Tijdens het weekend zal met name aandacht besteed worden aan het dagelijks onderhoud en de restauratie van de ruim 60.000 voorwerpen van de Stedelijke Musea Gouda. Een speciaal vervaardigde dia-serie geeft het publiek een kijkje achter de schermen. Er wordt bijvoorbeeld uitgelegd waarom er folie tegen het zonlicht op de ramen is aange bracht en waarom het klimaat in de musea dag en nacht in de gaten gehou den wordt. De resultaten van schoonmaakbeurten zijn vaak verrassend. De papierrestau rator Peter Kipp laat aan de hand van voorbeelden zien hoe papier gerestau reerd wordt. En schilderij-enrestaurator Martijn Terhorst verwijdert o.a. een laag olieverf- eworden vernis van een schilderij. Een van de topstukken van het Gouds Museum, het Maria-altaarstuk, is een aantal jaar geleden grondig geres taureerd. Een dia-serie, aangevuld met een presentatie van de röntgen-opna- men van het schilderij, geven een beeld van de omvangrijke en ingewikkelde restauratie die /aren in beslag heeft ge nomen. Tenslotte laat de Archeologische Vereniging Gouda zien hoe vondsten uit de Goudse bodem in elkaar gezet wor den. Kinderen kunnen tussen 14.00 en 16.00 uur 'bewaarbrieven'maken en de tentoonstelling 'Duizend-en-een-brie ven'bekijken die speciaal voor kinderen is samengesteld. Tijdens het museumweekend is het Ca tharina Gasthuis gratis te bezoeken op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 01820-88364. Den Haag - In het Museum van het Boek zijn zowel een vaste als wisse lende tentoonstellingen te zien, die altijd te maken hebben met boeken. Zo was er vorig jaar een expositie over oude kinderboeken met bijzon dere illustraties. Momenteel is er Ivoor het eerst in de geschiedenis van iet museum) een tentoonstelling ge wijd aan 'kunstenaarsboeken', Doe ken die gemaakt zijn door kunste naars. Hierdoor is geen enkel boek alledaags te noemen. In sommige boeken is geen tekst te vinden, ande re hebben een bijzondere vorm, zoals een piramide. De boeken gaan dus niet over kunst, maar zijn zelf kunst objecten. Het museum wil met de speciale ten toonstelling laten zien wat er op dit terrein de afgelopen tijd is gemaakt. De tentoonstelling is samengesteld uit de eigen collectie en toont boeken uit Nederland, Duitsland, Groot-Brittan- nië en de Verenigde Staten. De na druk ligt hierbij op boeken van kun stenaars die uit de grafische wereld komen. Er is een aparte ruimte gere- ie moffelen 'Korting uitgezonderd de soft line-serie Eurosun zonneschermen in het algemeen: Alle onderdelen van geanodiseerd aluminium. Goed afwaterende kap. Weerbestendig, rot- en schimmelwerend acryldoek. Kunnen 's winters gewoon blijven hangen. utetst subiet mel een va5te arm CTormvasiteverbaar screen transparant glasvezeldoek Een nieuw product mei eai^ nonnaa, rmtewenng Storm- en kunt kijken naar buiten neerge\aten screen regenbfmde wmlet °°kalS fungeert in ae w KANAALWEG 39-53, CAPELLE A/D IJSSEL Telefonische informatie 010-4507466. Maandag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 17.45 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur. zaterdag van 9.15 tot 17.00 uur. Volop parkeerruimte op eigen terrein. Onafhankelijk informatieblad. erschijnt in Waddinxveen. Boskoop. |l ^mhuizen, Hazerswoude-Dorp. 7ersv'°ude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn, l henhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week °p woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma w Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 b Advertenties Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander S'u itingslerm ijn ad verten ties: Vnundagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) De'0' d'nsdagmiddag 13.00 uur. stelt zich NIET verantwoor- kllr U'or eventuele onjuistheden in °n,sch opgegeven advertenties!! Van ^art van bolland stelt zich nsprakelijk voor de inhoud van de «de2e?les en '"gezonden mededelingen fechi nl' ^ovenc''en behoudt zij zich nt voor, zonder opgave van reden, enties voor publikatie in Hart van Wkl Hk0,,and te weigeren. [i 'achten over de bezorging van dorufn Holland, uitsluitend bellen, Wj7^g-ochtend tot 11.00 uur: Den Haag VSP 070 - 3350133 Koudekerk a.d. Rijn - "De voorverkoop van de abonnementen voor het P.W.A.- bad is gesloten. Het streefgetal van 500 is gehaald. Daarnaast is de opbrengst van de donateursactie inmiddels opge lopen tot een totaal van ruim zesdui zend gulden. Vanuit het bedrijfsleven is veel onder steuning gekomen in de vorm van het toezeggen en leveren van materialen alsmede bijdragen. Ook is er een garan tie binnengekomen van vijfduizend gul den om in een eventueel exploitatiete kort bij te dragen. Bovendien is aan de oproep aan de bevolking om zich op te geven als vrijwilliger voor de diverse werkzaamheden ruim gevolg gegeven", aldus het bestuur van de Stichting P.W.A.-bad (i.o). Dankzij de genoemde feiten heeft het bestuur de mogelijk heid te beslissen dat per 1 mei het P.W.A.-bad in geprivatiseerde vorm z'n poorten zal kunnen openen. Het be- stuur zal samen met de Stichting "Vrienden van het PW A-bad" nog ver dere acties ontwikkelen om te komen tot een vergroting van de inkomsten. Hazerswoude-Dorp - Op vrijdag 15 april komt zanger/gitarist en liedjes schrijver Rob Favier naar het Dorps huis. Het programma van Favier be staat uit herkenbare situaties, diepe gedachten, trieste en komische verha len. De muziek is een mengeling van cabaret, pop. rap en folk. De rode draad door het programma is dat geloven al les met het dagelijks leven te maken moet hebben. Anders is geloven zin loos, vindt hij. De avond vangt aan om 20.30 uur, de toegang is vrij. Informatie: 01727-16183 of 01728-8181. serveerd voor boeken die de laatste vijf jaar tot stand zijn gekomen in de Nederlandse Kunstacademies, de Jan van Eyk Akademie, Maastricht en de Rijksacademie in Amsterdam. Op beide dagen in het Nationaal Museumweekend wordt een speciaal boekenspreekuur gehouden. Hier worden vragen beantwoord over het bergen en bewaren van boeken. Een medewerker van Veilinghuis Van Stockum verricht taxaties. Bovendien worden er demonstraties gegeven met de drukpers en is een presentatie te zien van het project Deltaplan voor Cultuurbehoud. De medewerkers van het museum vertellen graag meer over de zorg voor het benoudvan de kostbare voorwerpen in het museum. Tijdens het Nationaal Museumweek end is het Meermanno-museum zo wel op zaterdag als op zondag geo pend van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is op beide dagen gratis. Het museum is gelegen aan de Prinsesse- ~racht 30 in Den Haag (tegenover het 'olieveld). M Benthuizen - Op de navolgende num mers zijn de prijzen van de verloting van BSC'68 gevallen. De reischeque ter waarde van 999,- op nummer 0108; de compact disc miniset 0514, de CD-spe- ler op 4348, de stereo-recorder op 2255. De overige prijzen vielen op de navol gende lotnummers: 3427, 2105, 2021, 0763,3708,4772,4109,4713,0852,1921, 4885, 0504, 4700, 1877, 3633 en 4350. Hazerswoude-Rijndijk-De Stichting Ak- tieve Gezondheidszorg Rijnstreek, or ganiseert op maandag 18 april om 20.15 uur in 'het Anker', Chopinlaan 2 een thema-avond over slaapproblemen. De sprekers op deze avond zijn mevrouw J.E. Meerburg, apotheker en de heer E.M. Oosterhoff, huisarts. Het blijkt dat zeker 10% van de Nederlandse bevol king slaapproblemen heeft. Wie moei lijk inslaapt, 's nachts wakker wordt en ligt te piekeren en met de gedachte rondloopt de huisarts een slaappil te vragen moet zeker naar deze avond komen. De STAG hoopt mensen met slaapproblemen op deze avond voor te lichten op welke wijze er een oplossing voor slaapproblemen gevonden kan worden. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook liggen er stencils gereed over een cursus tegen slapeloosheid De toegang is gratis. Voor nadere inlichtingen en/of opgave kan men bellen naar mevrouw Herm- sen (01714-13986) of mevrouw Geerts- huis (01714-15718).

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3