Seagram's Opvallend compleet en voordelig Recept van de week i€Sj v.d. Knijff BACARDI 0frL£j, 29.95 Lamsragoüt met gele paprika en papaja ®ifl Aandoenlijk? ELEKTRO VAKMAN 13.95 Ja Dokter, nee Dokter Als u het paard liever niet achter de wagen spant DORPSSTRAAT 30 MOERKAPELLE TEL. 1357 Canadian whisky tequila Hartevelt jonge jenever Malibu likeur Johnnie Walker Grimbergen dubbel en tripel' rum slijterij Het Wapen van Moerkapelle Riesling Cave Vinicole Turckheim pagina 6 Hart van Holland/ 13 april 1994 (maar kiest voor het berijden hiervan) 'llliii! WwMÏï' /Si/:/://///- lllll ilill lilt! een standaard testru gemeten Philips heeft 'n effectieve oplossing voor dierenvrienden met een allergie. Voor mensen met een allergie zijn zelfs de liefste huisdieren een bron van ellende. Want door haren en stofdeeltjes in de lucht krijgt men al snel last van tranende ogen, niesbuien of een benauwd gevoel. Gelukkig zuivert de Philips Luchtreiniger in 12 minuten de lucht binnenshuis voor 90% van stuifmeel, rook en stof*. Loop eens bij ons binnen voor meer informatie. Dan kunt u weer opgelucht ademhalen. De Philips Luchtreiniger is er in 3 uitvoeringen, vanaf 199,- En heeft u ook genoeg van dubieuze kwaliteit, dure reparaties en een hoge afschrijving, overweeg dan de aanschaf van één van DE RASPAARDEN VAN SIMPLICITY Prijzen vanaf f 3.950,00 incl BTW GARAGE Bredeweg 31 - Moerkapelle - Tel. 01793-1728 IVHlïKS 0.7 liter 0,7 liter 0.7 liter VERMOUTH 'n prima jonge voor'n prima prijs 0,75 liter Malibu, Paradise Found PORT 1,75 liter Ki d 0.7 liter Ontdek de kracht van Johnnie walker Red 0,7 liter Black 0,7 liter Grimbergen abdijbier 10 jaar in Nederland! 0,7 liter Trudy van Hoven-Wiggers Moerkapelse zijde 14 Moerkapelle tel. 01793-1305 Dubbel 33cl Tripel 33cl Alsace A.C, De koningin der Elzaswijnen: finesse in combinatie met kracht. Prima bij voorjaar- en zomersalades. maar ook excellent bij asperges. U heeft nodig voor 4 personen: 600 gram lamsschouder 80 gram boter 2 grote uien 2 gele paprika's 1 (ca. 300 gram) papaja 4 deciliter bouillon 2 deciliter crème fraïche (zee)zout peper uit de molen Basisbereiding stoven: Zout, kruid en bebloem het vlees. Schroei het in bruine boter aan weerszijden dicht en bak het bruin. Neem het vlees uit de pan en blus de braadboter af met water. Doe het vlees te rug in de braadpan en stoof het met gesloten deksel zachtjes gaar. Bereiding: Snijd het lamsvlees in grove blokjes en kruid het mee (zee)zout en peper uit de molen. Maak de uien schoon en snijd ze in halve ringen. Halveer de paprika's en onmtdoe ze van zaad en zaadlijsten. Snijd de paprika's vervolgens in blokjes van dezelfde grootte als het vlees. Schil de papaja en halveer hem in de langte. Verwijder het zaad en snijd een helft in reep jes van een halve centimeter breed en 3 centi meter lang. Snijd het restant in dikke plakken. Braad de blok lamsschouder op hoog vuur aan totdat ze mooi bruin gekleurd zijn. Neem het vlees uit de braadpan. Fruit vervolgens in de braadpan de ui, paprika's en papajaschijven (de reepjes bewaren we voor de garnering). Voeg de bouillon toe en breng het geheel aan de kook. Doe nu de blokhjes vlees terug in de braadpan en breng het wederom aan de kook. Doe de deksel op de pan en stoof het in ca. 35 minuten zachtejes gaar. Voeg 5 minuten voor het eind van de stooftijd de crème fraïche en laat dit zonder deksel iets inkoken voor een lichte ragoüt. Lekker met risotto of saffraan- rijst. Tip: ln plaats van papaja kunt u ook een com binatie van meloen en abrikozen gebruiken. Voedingswaarde per portie: Energie: 2810 kJ (670 kcal) Eiwit: 31 gram Vet: 57 gram Koolhydraten: 10 gram Je belabberd voelen en dan nog milieubewust blijven? Dat lijkt wat veel gevraagd. Niettemin merken dokters dat zulke heldhaftige patiënten echt bestaan. Groen van ellende en toch vol groene idealen, zelfs op de pijn bank bij de huis-of tandartsen. Huisartsen zijn zelf al aardig milieu bewust. In 1992 kwam het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) met een milieuboekje voor de dokterspraktijk. Vooral met afval is het opletten. Menige praktijk heeft inmiddels aparte bakken voor scherpe zaken, klein chemisch-, besmettelijk en gewoon afval. Het ophalen van doktersafval loopt meestal prima via de apotheek. Als patiënt hoeft men daar niet over in te zitten. Wel gebruiken artsen nog diverse minder frisse hulpmiddelen, zoals pleisters en handschoenen met vervuilend PVC-plastic, onplezierige onstsmettingsmiddelen en thermometers met kwik. Eerste hulpkastje Dat kan beter. Handschoenen zijn er bijvoorbeeld van latex of polye- theen-plastic. Iedereen zou eigenlijk bij z'n eigen eerste hulpkastje moe ten beginnen. Zo heeft Hansaplast bijvoorbeeld 'PVC-loze pleisters'. Apo-, theken verkopen sterke digitale en electronische thermometers. En 'Betading' is een milieusparende ontsmetter. Medicijnpotjes zijn tegen woordig meestal van plastic. Een potje van wit polypropeen (PP) net iets beter dan helemaal helder PET of glas. Slecht is Polystyreen (PS). Een idee: spoel het gebruikte potje uit en laat het bij het volgende apotheekbezoek gewoon hervullen. Speciaal voor astmatische mensen (een groeiende groep) zijn er ingenieuze machientjes met inhaleer middelen. Daarvan zijn ook herbruikbare typen te koop. Kwikzeefje Men kan zelf van alles doen. Medicijnafval: ook homeopathische mid delen naar de apotheek of chemokar brengen, evenals kwik uit een ka pot gevallen thermometer. En misschien kan een speelzaal of de buur vrouw nog iets aanvangen met potjes die men niet meer gebruikt. Tand artsen letten nog weinig consequent op het milieu, alhoewel het pu bliek hen wel op de feiten drukt. Zo heeft een stevige rel ertoe geleid dat steeds meer tandartsen het kwik uit amalgaanvullingen voor de kie zen met een speciaal zeefje opvangen. Vraag er de tandarts eens naar. Brochure 'Afval in de Huisartsenpraktijk' bestellen bij: NHG: 030-881700.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 6