Een witte blouse, een blauwe broek en rode trui Tele-taxi wordt goedkoper Autocross 1994 Infomarkt over Wet Voorzieningen Gehandicapten Voorlichting over borstkanker Spektakel zoekt mannen ievenhuizen-Mocrkapcïle Kerkdiensten Populieren geveld Ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 8! Op zoek naar de oplossing Activiteiten Agenda Opbrengst oliebollen Dodenherdenking 4 mei Jeugddienst om bij te blijven.... Hart van Holland/27 april 1994 pagina 23 I Nieuwe en gewijzigde halten Uitbreiding gebied Tele-Taxi Verruiming tijden Verlaagde tarieven llllllllllllllllllllllllllllllllirTTT Lfeüttttmtfi Zondag 1 mei Medische weekenddienst "eta agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle levenhuizen - Vrijdag 22 april was het eindelijk zover: groep 2 van basisschool 't Reigerbos ging het toneel in dorpshuis Swanla op om de musical 'Waar is Hansje?' op Ie voeren. Hij is na het spelen van een spelletje plotseling verdwenen, ledereen is ongerust en op zoek gaat naar het jongetje, dat gekleed is in witte blouse, blauwe broek en rode trui. Er wordt gezocht op de markt, maar ook daar heeft niemand hem gezien. Dan komt het circus in het land. Tol ieders verbazing komt Hansje uit een dierenpak tevoorschijn na de dans van de beer. Iedereen is blij dat Hansje weer terug is, want in het laatste lied wordt gezongen: "Het beste is het bij je moeder thuis!" Hel werd een onvergetelijke avond, dankzij de inzet van ouders, leerkrachten en van de toneelspelers zelf. Foto Marri Krijgsman Vorig najaar is het Tele-taxi Midden- Hollandproject gestart. Het aantal ge bruikers is beneden de verwachting «ebleven en een onderzoek door een extern adviesbureau zal leiden tot een aantal belangrijke wijzigingen in het concept van Tele-taxi, heeft Westne derland laten weten. Met deze wijzigin gen en verbeteringen verwacht de maatschappij veel klachten van (po tentiële) gebruikers en gemeentebe stuurders weg te nemen. Het aantal reismogelijkheden is vergroot waarbij voor velen een overstap van bus op Tele-Taxi niet meer nodig is. De overige spelregels blijven ongewijzigd. Een van de verandering is de uitbrei ding van het aantal halten. Er zullen vier nieuwe halten bijkomen en twee balten krijgen een andere lokatie. De nieuwe halten zullen in Rotterdam (Sta tion Alexander, perron lijn 175), Zoeter- meer (Centrum West, perron lijn 166), Alphen a/d Rijn (NS-station, perron lijn en Hazerswoude-Dorp (halte Ha- I rerswoude-Dorp). De halten met een nieuwe lokatie zijn in Waddinxveen (Station Centrum, halte Sporthal De Sniep vervalt) en in Nieuwerkerk aan denIJssel (Station NS, voorplein). Van- aide halten buiten het gebied van Tele- Saxi, dus Rotterdam, Zoetermeer en Alphen aan den Rijn, zijn alleen ritten 'aien naar het gebied van Tele-Taxi Hogelijk. De inwoners van Zwammerdam en de bewoners langs de rijksweg tussen Alp hen aan den Rijn en Bodegraven (dus ook de Hooge Burgh) kunnen vanaf 1 mei ook gebruik maken van de Tele- Taxi naar Alphen (Station NS), Bode graven (Station NS) of Boskoop (halte Zijde). De Tele-Taxi Midden-Holland blijft voortaan langer in bedrijf. De eindtijd wordt verruimd tot 24.00 uur op alle dagen van de week. Ook een aansluiting op lijn 173 om 18.55 uur bij de halte Kruisweg/Zoetermeerselaan is nu mo gelijk. Voor de overige halten blijft de aanvangstijd van de Tele-Taxi 19.00 uur. De prijs van een rit binnen het gebied is vastgesteld op fl. 5,- ongeacht het aan tal zones. De zonering is vervallen. Een rit van de Tele-Taxi halten Rotterdam Station Alexander, Zoetermeer Cen trum West en Alphen aan den Rijn Sta tion NS naar het deelgebied kost fl. 7,50. Uiteraard kost een rit in omgekeerde richting evenveel. Nader informatie: de heer W.M. Terra van het regiokantoor in Boskoop (01727-18223). P Hemelvaartsdag 12 mei wordt in I «venhuizen weer de autocross gere- I j*®- Vorig jaar was het een geweldig I oektakel met zestig deelnemers. Dit I l'ar wordt het evenement nog groter I "ingepakt en wordt er gerekend op I «onderd deelnemers uit de regio. De 1 '"tocrossvereniging heeft laten weten «at er vijfentwintig stock-karren aan de 1 deelnemen en dat er een nieuwe I Jtón komt die nog sneller en beter is ""svan vorig jaar. Als extra attractie wordt er een grote springschans in de baan gelegd. De deelnemers zijn nu al in training. Het evenement wordt georganiseerd door de Kleine Trompetter, die de op brengst zal besteden aan nieuwe uni formen en de jeugdopleidingen. Het crossterrein is gelegen naast het industrieterrein aan de Bierhoogtweg, het parkeerterrein is naast het cross terrein. Aanvang 13.00 uur. Zevenhuizen - Twee grote populieren aan de Rottekade zijn vorige week omge zaagd. De veertig jaar oude bomen zijn verrot en vormden een bedreiging voor woningen aan de Rottekade. Daarom heeft het Recreatie schap ervoor gezorgd dat de bomen verwij derd werden. De operatie verliep niet zonder problemen omdat de kraan niet genoeg houvast had aan de smalle dijk en het evenwicht dreigde te verliezen. Uiteinde lijk werd de machine schuin geplaatst zodat de klus toch geklaard kon worden. UilI"Mil 1111111111111 Hoera, 3 mei wordt mijn opa 50 jaar. Gefeliciteerd van Kevin Daisy ik hoop dat je snel weer beter wordt Jeroen Oma vd Graaf bedankt voor het oppassen iedere week. Kusjes van Stephan Mylène Lida, en toch deed je het goed in de ringen De Zestien Hoera, oma is op 30 april jarig! Heel veel plezier en kusjes van Timmy en Ricky! Gevonden: ca. 3 weken geleden: kinderbeugel Moerkapelle Plusmarkt Hoera, 50 jaar getrouwd! van harte gefeliciteerd Wim Carla Chantal en Daniëlle t.k. caravan Adria 4 pers. met tent, kachel, koelkast gasfles 2100,- 01828-15532 t.k. afstandbediening voor buitenboordmotor incl. stuur compl. 3.50 mtr. kabels 01828-15713 t.k. 2 p. spiraalbed compleet met matras en beschermer 01828-15573 Heeft u ook een borduurwerk wat steeds maar niet afkomt? Bel dan: 079-210880 Beëindig uw Koninginnedag met naturistisch zwemmen in Zevenhuizen van 16.30-18.00 uur Wie op 11 mei iets wil beleven, moet Edo en Edith een hand gaan geven 13.30 W-veen t.k. partij hardhouten plinten 5 m. lang 3,5 cm. hoogt.e.a.b. 01802-1351 t.k. Passap breimachine 50,- 01828-32713 t.k. grijze roodstaart papagaai zingt en lacht met nieuwe kooi vaste prijs 125,- 01892-12888 t.k. carv. voortent f1 -0 Wolf PVC dak oml. 9.75- 10.10 mtr. 2 stalen orig. A'dam-tjes, nieuw 01828-15331 Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Batelaan, Voorschoten; 19.00 uur ds. F. Veen- huizen. Oud Verlaat 10.00 uur ds. G. Jukema, Leerdam. Geref. kerk 9.30 uur ds. A. vd Waal. Nwk a/d IJ.; 18.30 uur drs. E. Hooger- werf, Woerden. Woensdag 4 mei: 19.00 uur Interker kelijke Dodenherdenking herv. kerk. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00 en 16.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 11.00 uuir ds. K. de Gier; 19.00 uur ds. P. Mulder. zaterdag 30 april Koninginnedag dokter W. Vroegindeweij, Beatrix- laan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. zondag 1 mei: dokter R.P. Renssen. Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892- 14085. Zevenhuizen - Op 1 april is de wet inge voerd, waarin de gemeenten de zorg krijgen voor het verstrekken van hulp middelen en vervoersvoorzieningen aan gehandicapten. In de praktijk blijkt over deze Wet Voor zieningen Gehandicapten onduidelijk heid te bestaan. Daarom organiseert Doove Rolstoelen, als leverancier van rolstoelen en andere revalidatiehulp- middelen, op zaterdag 7 mei van 11.00 tot 16.00 uur een infomarkt aan het Nijverheidscentrum in Zevenhuizen. Op deze dag zijn belangenverenigingen en gehandicaptensport aanwezig om informatie te geven, bij de kramen zijn de nieuwste hulpmiddelen te zien en er is een modeshow voor rolstoelkleding. Bovendien is er een oefenbaan voor 'scootmobielen' en worden gratis ser vicebeurten gegeven aan rolstoelen en scootmobielen. Voor de kinderen is er een tekenwedstrijd, waarmee een ge heel verzorgde reis voor vier personen naar Eurodisney gewonnen kan wor den. De organisatie heeft laten weten dat de informatiedag ook doorgaat bij regen achtig weer. In dat geval verhuist de markt naar binnen. Zevenhuizen en Moerkapelle - In mei start het bevolkingsonderzoek op borstkanker in de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle. Het onderzoek is be doeld voor vrouwen van 50 tot en met 69 jaar. De vrouwen van deze leeftijd zullen in de periode vanaf medio mei tot medio juni een uitnodiging ontvan gen om aan het bevolkingsonderzoek mee te doen. De onderzoeks-eenheid is geplaatst bij het winkelcentrum Groensvoorde in Waddinxveen. De GGD Midden-Holland organiseert 3 mei een voorlichtingsbijeenkomst over het bevolkingsonderzoek. Deze wordt gehouden in het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen en begint om 14.00 uur. Tijdens de voorlichtingsmiddag wordt ingegaan op de opzet en het verloop van het onderzoek. Er is gelegenheid om vra gen te stellen en informatiemateriaal mee te nemen. De bijeenkomst duurt ongeveer een uur. Vrouwen in de eer dergenoemde leeftijdsgroep zijn van harte uitgenodigd. Zevenhuizen - Toneelvereniging Spek takel heeft een tekort aan mannen door ziekte. Daarom is de vereniging op zoek naar mannen die weieens in het voet licht willen staan en wat anders willen dan alleen werken. Zevenhuizen - De oliebollenactie ten behoeve van zwerfkinderen in Ethiopië kan een succes genoemd worden. In totaal werden door de kinderen van de jeugdclubs en de zondagsschool 10.800 oliebollen verkocht. Na aftrek van de kosten bedroeg de netto-op brengst 6.701,05. De organisatie van de actie wil iedereen bedanken die heeft meegewerkt. Zevenhuizen - Op woensdag 4 mei wordt er een herdenkingsdienst gehou den in de Nederlands Hervormde Kerk in verband met dodenherdenking. De dienst duurt van 19.00 tot 19.40 uur. Aansluitend zal de klok van de kerk klinken. Om 19.50 zal waarnemend bur gemeester L.M. Schoots een krans leg gen, waarna de Kleine Trompetter voor muziek zal zorgen. Tot 20.00 uur zullen enkele gedichten worden voorgelezen en na de twee minuten stilte zal de Kleine Trompetter het Wilhelmus spe len. Zevenhuizen-Op zondagavond 1 mei is er weer een jeugddienst in de Hervorm de Kerk in Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 begint, is 'Ik zie het niet zo zitten..." De voorganger is ds. F. Veenhuizen. De muzikale begelei ding wordt verleend door Rising Hope en organist Ike Zintel uit Zevenhuizen. Er wordt op woensdag gerepeteerd in Dorpshuis Swanla. Optreden gebeurt in bejaardenhuizen, voor langdurig zie ken, voor de jeugd en voor eigen pu bliek. Inlichtingen: Gerrie van Zanten (01802-1751). WETENSCHAPPELIJK DIABETESONDERZOEK -Wist u dat er in Nederland 350.000 mensen T zijn met diabetes (suikerziekte)? En dat dit aantal nog aanzienlijk toeneemt? ledereen kan diabetes krijgen, jong en oud, van de ene dag op de andere. Diabetes kan met medi cijnen worden behandeld, maar is niet te genezen. Diabetes kan ernstige complicaties veroorzaken, zoals oogziekten, hart- en vaatziekten en nieraandoeningen. De wetenschap is hard op zoek naar de oplossing voor deze ingewikkelde chronische ziekte. Steun daarom het weten schappelijk onderzoek, steun het Diabetes Fonds Nederland in Amersfoort. Bank 70.70.70.805 Giro 5766 Zevenhuizen: Donderdag 28 april: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Herv. Centr. spreker: Ds. Dlck v. Keulen; thema: geloven en gevoel. Woensdag4 mei: 19.00 uur Ned. Herv. Kerk: herdenkingsdienst voorbereid door de vier geloofsgemeenschappen in Zevenhuizen/Moerkapelle. Zaterdag 14 mei: 10.00-16.00 uur Kramendag in de Zevenster i.v.m. 10 jaar Tuinkamer. Dinsdag 17 mei: Oud papier actie "De Eeadragt". Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO: Spelmiddagen in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; niet op 23-05. zwemmen voor 50 plussers elke donderdag 10.00-11.00 en 13.30 uur in De Koornmolen. Soos in het Herv. Centr. 11 mei. Soos in Zevenster op 27 april. Jaarlijkse busreis op 25 mei. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere maandagavond slankclub 20.15-21.00 uur; 30 april: 9.15-13.30 uur Koninginnedag; 's avonds 20.30 uur met live muziek. Iedere woensmiddag 13.30-15.00 uur: knutselen voor de jeugd v.a. 4 jaar; 4 mei voor moederdag; 6 mei: klaverjassen bekeruitreiking; 14 mei: Zeskamp 11.00 uur; 18mei: 13.30uur film voor de jeugd; 25 mei: 13.30 uur afsluitfeest voor de jeugd; 16, 17 en 18 juni: Volleybal-toernooi;. 25 juni: Buurtfeest. Moerkapelle Ouderensoos Op Moer; iedere tweede donderdag van de maand: 5 mei. Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.00 uur Wereldwinkel in de Dorpsstraat. Zaterdag 30 april: 20.00 uur Oranje samenzang-avond van de Ger. Gem. met orgel en dwarsfluit; iedereen welkom.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 23