Opgesloten in de cel WD-wethouder treedt af Activiteiten verstandelijk gehandicapten Mini's pakken punt Mos en Spetter uitgebreid Nationale herdenking 4 mei Inwoner Waddinxveen bij Doet ie 't of doet ie 't niet Geslaagd Woubrechttoernooi Combi Sjaak Noteboom in vernieuwde fotozaak Medewerkers buitendienst leren beter tillen Kerkdiensten Hart van Holland/27 april 1994 pagina 25 V fl. Zondag 1 mei Jeu de Boules Waddinxveen - Hoe is het om gevangen zitten in een politiecel? Dat konden de leerlingen van groep 4 en 5 van de Willem van Oranjeschool vorige week ervaren. Tijdens een rondleiding door het politiebureau in Waddinxveen werden zij enkele minuten opge sloten in één van de cellen van het bureau aan de Mozartlaan. Een enorm gegil was het gevolg. Na de opsluiting werd de rondleiding vervolgd met een bezoek aan de opslagruimte voor in beslag genomen fietsen, bromfietsen en gokkasten. Verder werd onder andere de werking van het infor matiesysteem van de politie uitgelegd en mochten de basis schoolleerlingen plaatsnemen op een politiemotor. Het bezoek aan het politiebureau werd gemaakt in het kader van een project dat de Willem van Oranje school van 11 tot en met 21 april heeft gehouden. Het onderwerp van het project was 'beroepen'. De leerlingen van groep 1 namen een kijkje in de keuken van Huize Souburgh, groep 2 Alleen door het luikje konden de leerlingen van de Willem van Oranjeschool nog naar buiten kijken. bezocht de brandweerkazerne en groep 3/4 bracht een bezoek aan de kinderboerderij. Groep 6/7 zijn naar een tomatenkwekerij geweest en de oudste leerlingen van de school heb ben zelf een beroep gekozen waarin zij zich hebben verdiept. De afsluiten de tentoonstelling van de gemaakte werkstukken waren afgelopen don derdagavond te zien in de school. Boskoop - Wethouder Helma van de Wetering van de WD heeft zich terug getrokken uit de politiek. Zij heeft laten weten terug te treden als wethouder en ook niet meer beschikbaar te zijn als raadslid. De reden voor haar vertrek is van persoonlijke aard. Volgens Bart Holland, die door de WD voorgedra gen zal worden als wethouder, hebben de genoemde ontwikkelingen geen po litieke achtergrond. "Het voortbestaan van de coalitie is niet in gevaar," aldus de heer Holland. "Aan de terugtrekking liggen vooral persoonlijke; omstandig heden ten grondslag". Ivo ten Hagen, de eerstvolgende op de kandidatenlijst, neemt de opengevallen plaats in als raadslid. Wim Schouten zal in dat geval de functie van fractievoorzitter op zich nemen. Wethouder mevrouw H.C.M. van de Wetering Boskoop - In de bibliotheek van Bos koop is vanaf 4 mei veel informatie verkrijgbaar (te bekijken) over verstan delijk gehandicapten. Basis van de acti viteiten is een bijzonder mooie reizen de fototentoonstelling van de Federatie van Ouderverenigingen van verstande lijk gehandicapten, getiteld' Gewoon in Beeld'. Het is een expositie over rech ten van mensen met een verstandelijke handicap zoals deze door de Verenigde Naties in 1971 in een 'verklaring' zijn vastgelegd. Hierin staat dat mensen met een ver standelijke handicap recht hebben op een normaal leven. Inmiddels is het twintig jaar later. Komen mensen met een verstandelijke handicap in onze maatschappij in beeld? Fotograaf Hans van der Meer ging vier maanden op pad om het antwoord op deze vraag te vin den. het resultaat is een prachtige aan grijpende fotoserie. De tentoonstelling wordt woensdag 4 mei om 16.00 uur geopend door wet houder P. Trimp van Boskoop, hoofd van het ROZ Midden Holland mevrouw R. v.d. Velde en enkele bewoners van het gezinsvervangend tehuis Elzen hout. Waddinxveen - De allerkleinste wed- strijdpslers van badmintonclub Flori da te Waddinxveen, pakten tegen de mini's van BC-Zeemeeuwen hun aller eerste wedstrijdpunt (4-4). Daniel Hof man (9 jaar), Jeroen Lagrouw (8), Fem ke Rolfes (9), Susanne Both (8), Sanne Jansen (7) en Marieke Garritsen vor men een speels, sportief en enthousiast team. Reeds enige weken was te zien dat de kentering eraan kwam. Hun eer ste wedstrijden verloren ze nog met grote cijfers. Echter door veel ijver, inzet en wedstrijdplezier kwamen ze deze teleurstellingen te boven. Het Waddinxveen - Het pand aan het St. lictor was te klein geworden. Daarom jsPianohandel Mos en Spetter recente- l'jk flink uitgebreid. "Onze vroegere 'werkruimte is bij de winkel getrokken," aldus Michel Mos, één van de eigena ren. Daardoor is onze showroom bijna 'weemaal zo groot geworden. En naast leverkoop en verhuur van piano's en vleugels, is er nu ook bladmuziek te koop, vertelt hij. "Wij hebben muziek e speciaal bedoeld is voor piano maar ook boeken die gebruikt kunnen worden voor andere instrumenten. Zo z'jn de akkoorden voor gitaar in veel oeken aangegeven". Het assortiment Muziekboeken loopt van klassiek tot I Populair, van Bach tot Madonna. jjji pianohandel Mos en Spetter kan enverder nog steeds terecht voor het ®Pen en huren van piano's en vleu- Mk ,?ven(hen zijn Pim Spetter en I 'Ce'-Mos pianostemmers. "Pim heeft een theoretische achtergrond, hij heeft Pianotechniek gestudeerd, en ik heb het vak in de praktijk geleerd," aldus Michel Mos. Beide zijn bovendien geïn teresseerd in oude instrumenten en steken dan ook veel uren in het restau reren van piano's en vleugels. "Het res taureren van een oude piano kost veel tijd, maar het is leuk om de mooie klank terug te krijgen door bijvoorbeeld scheuren in het klankbord te repare ren," aldus Pim Spetter. "Of om een oude pianola weer in de oorspronkelij ke staat terug te brengen". Tijdens de open dag van de winkel, die afgelopen zaterdag werd gehouden, was een pia nolawerkend te zien bij Mos en Spetter. "De open dag kan een succes worden genoemd," vindt Michel Mos. "Er waren veel mensen en de pianola trok veel bekijks". Mos en Spetter is vanaf 25 april geo pend van woensdag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. wi keer op keer tegen één tot vier jaar oudere spelen was in het begin het grootste probleem. Door goed samen spel werden vooral in de dubbel en mixpartijen steeds meer punten ge pakt. Ook in de enkels werd door goed plaatsen de kracht van de tegenstan ders steeds meer gebroken. Nu zijn ze er. Er was veel spanning en sfeer dank zij de vele supporters van de kinderen. Ook de andere teams die bijna allen een dubbelprogramma hadden, deden het goed. Team 2 zaterdag tegen Aigis 3,4- 4 en zondag uit tegen Verburch 1 2-6 winst. Team 3 thuis in de Duikelaar tegen Pip 1 2-6 verlies en zondag in Delft tegen Delft 7 8-0 winst. Team 5 tegen Velo 5 3-5 verlies en uit tegen Hazerswoude 1 2-6 winst. Boskoop - Klaverjasvereniging HABO uit Boskoop organiseert op zaterdag 7 mei een koppelklaverjastoernooi, aan vang 10.00 uur. Het toernooi wordt in gebouw De Stek gehouden. Tel. 01727- 15264. Inlichtingen: 01727-13033. Hiep hiep hoera opa en oma 50 jaar getrouwd - erwin, sylvia, sandra, libertus, willie en wim Oma Blom, fijn dat u iedere morgen op mij komt passen en met mij speelt Alissa playbackshow op Koninginnedag wijkv. Zonnig- Zuid opgeven bij C. Niemans 01828-14694 "Ons hart Pim Spetter en Michel Mos: ligl vooral bij de restauratie en reparatie van oude instrumenten Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. R. ter Beek, Capelle ad IJ.; 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immannuël kerkgem. 9.30 uur ds. J.C. de Moor; 17.00 uur idem, SOW dienst Ontmoetingskerk. Boskoop V.P.G.: ds. P. vd Laarse. Herv. gem. 9.30 uur ds. K.J. Jansen; 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur ds.W.P. De Groot, Den Haag. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur ds. J.H. Langelaar. Waddinxveen - Op dinsdag 4 mei vindt vanaf 19.45 uur bij het herdenkingsmo nument aan het Stationsplein in Wad dinxveen een plechtige samenkomst plaats. Op die plek wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om bloemen te leg gen. Burgemeester C.M. van der Linden zal, geholpen door leerlingen van groep 8 van de Koningin Julianaschool en de Theo Thijssenschool, de eerste krans leggen. De muziekvereniging Concor dia verzorgt de muzikale omlijsting tij dens de herdenking. Tussen 19.45 uur en een halve minuut voor 20.00 uur zullen de kerkklokken luiden. Na de twee minuten stilte zal het herden- kingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken worden. De sa menkomst wordt besloten met het Wil helmus. Van 's avonds 18.00 uur tot zonsonder gang (2110 uur) zullen van alle openba re gebouwen de vlaggen halfstok wor den gehangen. Iedereen wordt ver zocht deze gedragslijn te volgen. Tij dens de Nationale Herdenking op 4 mei worden in Nederland alle burgers en militairen herdacht die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog zijn ge vallen of door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen. Het is niet al leen stilstaan bij hen die het hoogste offer brachten, maar ook een moment van bezinning op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkomsten zijn ver der een appèl op ieders individuele verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onder drukking, racisme en onverdraagzaam heid. Waddinxveen - Op zaterdag 30 april tussen 20.25 en 22.00 uur is Peter Jan Rens bij RTL 4 te zien in de zesde van een reeks nieuwe afleveringen van 'Doet ie 't of doet ie 't niet'. Nieuw in de show is het aantal deelne mers: niet drie, maar twintig kandida ten spelen mee. Zij worden elk bijge staan door 24 supporters. Twee spe lers gaan uiteindelijk door naar de hal ve finale, waarin zowel voor de kandi daten als voor de supporters prijzen te winnen zijn. Aan de aflevering van 30 april neemt ook een inwoner van Waddinxveen deel. Jan Nieuwets zal het op die dag opnemen tegen negentien kandidaten uit geheel Nederland. Waddinxveen-Riet Droog en Dino Gian- caspero wonnen het Woubrechttoer nooi, dat dankzij inzet van de deelne mers en medewerking van sponsors weer een groot succes werd. De organisatie was in handen van Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen. De tweede plaats was na een spannende barrage voor Sjoerd Kouwenhoven en Nel Oudijk. De derde prijs behaalden Camiel Grootaars en Piet er van Oosten. De bewoners van de gezinsvervangen de tehuizen Woubrecht en de Kniek hebben zoals gewoonlijk weer genoten van het toernooi, dat onder fraaie weersomstandigheden plaatsvond. De uitslag zag er verder als volgt uit: 4. Renate v.d. Vlist en Pieter Wijbenga; 5. Bep den Houter en Barend Monster, 6. Marianne v.d. Hondel en Toos Tab ben, 7. Sjaak van Rijn en Joop van Eek, 8. Michel Bakker en Frits Tabben, 9. Annie Schouten en Norbert Shifferling, 10. Wilfred Duyndam en Henk v.d. Horst, 11Hugo de Rooy en Joop Dries, 12. Merijn Schap en Rob van Dijken, 13. Bas van Mastricht en Corrie Monster, 14. Arnoud Bongers en Cock Ruiten burg, 15. Ernst Dijkshoorn en Corrie 't Hart, 16. Wim van Dam en Jacques v.d. Loo, 17. Sjaak van Rijn en Joop van Eek, 18. Minou v.d. Waal en Ciska v.d. Horst. Waddinxveen - Combi Sjaak Noteboom heeft zich in een nieuw jasje gestoken. In een verbouwing van twee en een halve week is zowel het interieur als het exterieur van de zaak volledig ver nieuwd. In die periode werd de verkoop ondergebracht bij een collega-winke lier. Dé officiële opening was donder dag 14 april in handen van Sjaak Note boom senior (74). Hij werd bij die han deling geholpen door kleinzoon Rob bert (9). De vernieuwde voorpui heeft een duidelijke Combi-uitstraling in combinatie met Kodak Express één uur service. Het interieur is verzorgd door Possbi-interieurbouw uit Apeldoorn en bestaat uit beuken met wit en blauw, waardoor het geheel ge zellig en warm overkomt, mede door de sfeervolle verlichting. Aan een speciale balie kan vakwerk (portretten en reportages) worden af gehaald en kunnen reportages worden besproken. De Kodak Express één-uur service wordt op Noritsu apparatuur in een speciale ruimte vervaardigd. Ach terin het pand bevindt zich de zeer ruime studio die intensief wordt ge bruikt voor portret-en groepsfoto's, waarbij ruimte is voor circa veertig personen. Op dit moment zijn er drie vaste medewerkers bij Combi Sjaak Noteboom werkzaam, onder wie eige naar Sjaak Noteboom (38) en een aantal part-time medewerksters. Het bedrijf is gespecialiseerd in de verkoop van foto- videoartikelen, het ontwikkelen en af drukken van kleurenfoto's, het maken van groeps-en portretfoto's en het ver zorgen van bruidsreportages. Onder leiding van mevrouw A. Thuis oefenen de buitenmedewerkers hun nek- en rugspieren. Boskoop - De zware lichamelijke ar beid van de buitenmedewerkers van de gemeente Boskoop geeft risico op blessures. Daarom is voor deze mede werkers een cursus gestart, die rug-en schouderklachten moet voorkomen. "Om gerichte training te kunnen ge ven, hebben wij een dag met de afde lingen Onderhoud en Reiniging en Groen en Recreatievoorzieningen meegelopen," aldus mevrouw A. Thuis, één van de docenten van de cursus. "Op die manier konden wij zien welke werkzaamheden de cursis ten uitvoeren. Daardoor kunnen wij in de cursus aandacht besteden aan de houding die bij deze werkzaamheden worden aangenomen". De cursus 'houdingsleer en tilvaardig- heden' neemt in totaal vier dagdelen van anderhalf uur in beslag. In de trai ningen wordt zowel aandacht besteed aan theoretische kennis als aan prakti sche oefening. Tijdens het oefenen wordt gebruik gemaakt van spiegels zodat de cursisten hun eigen houding kunnen corrigeren. "Wij hebben geko zen voor vier bijeenkomsten in vier weken," vertelt de docente. Zij ver zorgt de cursus samen met mevrouw J. Middelkoop, die net als zij lesgeeft aan ziekenverzorgenden en verpleeg kundigen via School Tergouw in Gou da. "Op die manier worden de oefenin gen meteen in de praktijk gebracht en kunnen de cursisten aangeven welke oefeningen vaker gedaan moeten wor den".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 25