v- Waddinxveen Oud Verlaat Zevenhuizen Boskoop Programma Moerkapelle Rijnwoude Hart van Holland/27 april 1994 pagina 27 .■4-Ui ■V V- Gemeentelijke start Koninginnedag Een-dagje-door-kaarten Izuidplas Traditionele Koninginnerit Orange Vibe Party Programma IKunstmarkt Praathuis |Shotgun Wedding Expositie "Huis van Oranje" Versnapering voor kinderen Programma Programma Rommelmarkt Oranjeoptocht en samenzang Programma Benthuizen Fietspuzzeltocht 1994 ^Koninginnedag1 r« - i M. Hoewel Waddinxveen geen rijke Oranjeverleden heeft, of juist daar om, organiseert de gemeente op 30 april om 11.00 uur een geza menlijk begin van Koninginnedag. Na een toost op Hare Majesteit de Koningin met een alcoholisch of al coholvrij drankje wordt de feestelij ke dag gestart. Klaverjasvereniging 'de Springplank' organiseert een klaverjasdag. ledereen is welkom vanaf 9.30 uur in het Tenniscentrum aan de Sniepweg. In schrijven kan voor vijf ronden, waarvan de hoog ste drie meetellen voor prijzen. Er worden circa tien ronden gespeeld. Inlichtingen; 01828-17780. ■Traditiegetrouw zal een groots Oranjefeest in de wijk Zuidpias lorden gevierd van 9.30 tot 17.00 uur. De festiviteiten zullen tolsvinden in en om het wijkgebouw het Zuidhonk. ■het programma: "«30 uur: aubade voor winkelcentrum Zuidpias met muziekvereniging Concordia ...3-10.30 uur; optocht door de wijk met blaaskapel Concordia Jn.ÖO-12.00 uur: straattekenen en vossejacht |l200-12.30 uur: demonstratie T.O.O.S. ■13.00-17.00 uur: attracties rond het Zuidhonk: zoals wervelwind- lost hindernisbaan met kruiptunnel, kop van Jut, enz. Waddinxveen - Autoclub "De Gouwe Rijders" uit Waddinxveen or uit' Op zaterdag 30 april is er 's avonds na de speciale uitzending van RTW-radio over koninginnedag ook een aparte uitzending van het programma 'Hitfront danceable'. Het programma begint om 20.00 uur en duurt tot 24.00 uur. Op de etner is het programma te ontvangen op FM 105.8 en op de kabel op FM 87.9. De studio is vrij toegankelijk voor luisteraars (Staringlaan/hoek Tollenslaan). 9.15 uur 9.30 uur 10.00 uur 11.15 uur 11.30 uur 13.30 uur vanaf 20.30 uur verzamelen bij school (alle kinderenl zingen Wilhelmus en vlag hijsen aanvang kinderspelletjes ballonnen oplaten en prijsuitreiking kinderspelletjes (voor iedereen) spelletjes voor jong en oud, die door middel van strippenkaarten gespeeld kunnen worden zoals tafelijshockey, sjoelen, springkussen, rad van avontuur en grabbelton einde spelletjesochtend in de Vierkap napraten en dansen Op Koninginnedag zal op het buitenterrein van het Praathuis in Moop een Kunstmarkt plaatsvinden. De Kunstmarkt begint 's orgensom 11.00 en duurt tot 15.00 in de namiddag. Het moet dan :l redelijk weer zijn, anders kan het evenement helaas niet doorgaan. 125 kunstenaars, zowel uit Boskoop en omgeving als van iders.isvoor de Kunstmarkt gecontracteerd. Het levert een breed tola op van soorten Kunst die bekeken en gekocht kan worden. jDe pendelbus, die op Koninginnedag door Boskoop rijdt voor palis vervoer naar de diverse evenementen, komt vlak in de buurt Iran het Praathuis en maakt het iedereen gemakkelijk om de IKunstmarkt aan te doen. tolgun Wedding is behalve de Amerikaanse uitdrukking voor fel'gedwongen huwelijk' een ongedwongen, spontane band ion elf personen waar de in transpiratievocht gesmoorde vonken •onaf spatten. "emuziekvan onder andere Aretha Franklin, Wilson Picket, Tina r, James Brown wordt door Shotgun Wedding nieuw, dyna misch en eigentijds leven in geblazen. Vooral de bewerkte covers van Joe Cocker zijn echte krakers. De zaai gaat open om 12 .00, mlree f 10,-. Tot en met 29 april zal in de Bibliotheek aan de Babsloot een expositie aanwezig zijn over het "Huis van Oranje" door de jaren heen. Daarin zal veel materiaal te zien zijn over ons koningshuis. Bij die Expositie zal er voor de jeugd een "Oranje-Quiz" gehouden worden. Ook kunnen daar de kleurplaten uit het programmaboek je van de Oranjevereniging, gekleurd en wel door de kleinste Kinderen worden ingeleverd. Op Koninginnedag zelf zal de traditionele Aubade op het gloed nieuw ingerichte Raadhuisplein worden gehouden. De schoolkin deren is gevraagd om zich bij het verkleden zoveel mogelijk als "Sprookjes"-figuur uit te dossen. De ouderverenigingen en school teams kunnen ook groepsgewijs een sprookje uitbeelden. De bonte verzameling kinderen zal voor de vele ouderen weer een prachtig hoogtepunt voor deze koninginnedag vormen. De Oudhollandse buitenspelen worden gehouden op het terrein van Floreant, waar ook het 4 tegen 4 "straatvoetbal" wordt gehou den. In de hal van de West-Nederland garage vinden de binnen spelen plaats. Daar zal in de ochtend de Mc.Donald clown optre den. Mc.Donald zal ookeen stand inrichten. In de middag treedt de clown "Theodoor" op. De grote attractie zal dit jaar het Ringsteken zijn op de parkeerplaats van Floreant. Een disco, drankjes en Ton Klijn als speaker staan garant voor veel feestvreugde. Het ringste ken zal plaatsvinden vanaf een jeep van garage Nomen, ledereen boven de 16 jaar mag meedingen naar één van de vele prijzen. Aanmelding vooraf is echter noodzakelijk omdat het aantal deel nemers beperkt is. De burgemeester zal na afloop de prijzen uitreiken. Alle schoolkinderen tot en me! groep 8 zullen van de O.V. Boskoop een ijsje als versnapering ontvangen. Het benodig de aantal bonnen hiervoor zal tijdig op de scholen worden afgegeven 7.00 uur 8.00 uur 9.00 uur 9.30 uur 10.00 uur 11.00 uur: 11.30 uur 12.00-17.00 uur 13.00 uur 13.30 uur 14.00 uur 14.30 uur 15.00 uur 15.00-16.00 uur 16.00 uur 17.00 uur vlag in de toren met trompetgeschal, start viswedstrijd in het kanaal start lawaaioptocht: vertrek en aankomst bij het gemeentehuis, uitdelen en opzetten kramen uitreiking prijzen lawaaioptocht aubade voor het gemeentehuis, samenzang met schoolkinderen onder leiding van de Kleine Trompetter met aansluitend bekendmaking van de geluksnummers, opening feestmarkt jeugdtheater in de gymzaal in de Dorpsstraat, poppenkastvoorstelling 'de Koningin en het teddybeertje' voor kinderen van twee tot en met vijf jaar, demonstraties sportschool Jan Timmer, clown Toto in de Dorps straat V.I.P. Jeu de Boules-toernooi start paardentram bij de brandweer, start tweede poppenkastvoorstel ling van de peuterspeelzaal de Zeven Dwergen band op het podium, scouting Nieuwerkerk op het Gereformeerde Kerkplein, start ponyrijden winkelsluiting, eerste demonstratie Gemma's Beatgirls start looporkest Kleine Trompetter, demonstratie ballet Nancy Tamminga start honden-demonstratie langs de Ringvaart (totaalprogramma met diverse onderdelen], start feest de Zevenster, tweede demonstratie Gemma's Beatgirls demonstratie ballet Nancy Tamminga start hondendemonstratie met kinderen, derde demonstratie ballet Nancy Tamminga Finale Beach-volleybal achter de bibliotheek (met spelers van het eerste team van ZVH] vierde demonstratie ballet Nancy Tamminga einde feest 8.45 uur 9.30 uur 9.30 uur 10.00 uur 10.15 uur 10.30 uur 11.30 uur 11.30 uur 12.00 uur 13.00 uur 17.00 uur 19.00 uur 20.00 uur 21.30 uur Aubade bij het dorpshuis met medewerking van Muziekkorps "De Kleine Trompetter" Braderie met medewerking van: Vogelvereniging Tropica, Hervormde Jeugdraad, Stichting In de Rechte Straat, V.V. Moerkapelle, Stichting Kinderhulp Roemenië, Sursum Corda, S.O.S. Kinderdorpen, Zangvere niging ASAF, Rode Kruis, Schaakverening, Woord Daad Uitreiking versnaperingszak (denk om de kleurplaat) Bejaardenontvangst. Voor vervoer kan gezorgd worden: bel 01793- 1830 en u wordt opgehaald en thuisgebracht. Kinderspelen (op het plein voor het Dorpshuis] Start Trimloop voor de jeugd twee kilometer Gymvereniging Tarzan geeft een demonstratie (bij slecht weer in de sporthal] Start Trimloop alle afstanden 5,10,15 kilometer en de halve marathon. Deze trimloop wordt georganiseerd door de Tafeltennis vereniging. Inschrijven in het Dorpshuis. Diverse verenigingen geven in de sporthal een demonstratie, zeker de moeite waard om te gaan kijken. Badmintonvereniging, Sportschool Leunis, Rolling '90. Start fietspuzzelrit bij het Dorphuis, formulieren afhalen in het Dorpshuis. Kindercircus in de sporthal Foto-Wandeltocht Oranje-Zang bijeenkomst in de Gereformeerde Gemeente Kerk met medewerking van orgel, dwarsfluit en samenzang. (Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door Woord Daad) Lampion- en fakkeloptocht met de Goudse Padvindersband. ö.uo uur: Klokluiden van alle kerken QiH'i 0 uur ,ot 12.00 uur: Vanaf het Praathuis starten de deelnemers aan de 60 en u Kilometer fietstocht georganiseerd door de Wielerclub Avanti uur: Aubade op het Raadhuisplein, oaetoespraakvan de burgemeester zal tijdensde Holland Jubel de burgemeester n rondgang maken tussen de opgestelde scholieren om hun creatieve bijdragen pewonderen. Na afloop van de aubade zal het sein worden geqeven tot het oplaten van de ballonnen aanTT in schoolverband naar de aubade kunnen komen, kunnen zich on u kij één van de deelnemende scholen. Voor een aantal extra ballonnen en Kaartles wordt gezorgd. 2«t°t 14.00 uur: Vanaf het Praathuis starten de deelnemers aan de 20 en 40 soe? i 'ocht georganiseerd door de Wielerclub Avanti. Beide fietstochten zijn funt m ?or de kinderen aangegeven met pijlenNa het beëindigen van de tochten nnh, 2lcn afmelden (vóór 17.00 uur] bij net Praathuis en daar uw medaille in ontvangst nemen. 10.30 uur: Koffieconcert in de 'Rozenburcht' door het Boskoper orkest '0.30 U jn ^u:'ot 17-00 uur: Opening Kinderspelen: na het oplaten van de ballonnen kunt Uranje"-bus stappen en naar de kinderspelen gaan. nlentJnIra®eL5'' West-Nederland za| een centrale kassa worden geplaatst, waar een ST n verkrijgen om aan de spelletjes deel te nemen. In de hal is er tevens ItienHr! en van Dcmalds clown tot 12.00 uur. Vanaf 12.30 uur zal de clown °or een optreden voor de kinderen verzorgen. 110 uur tot 15.30 uur: Oud Hollandse Spelen. J uur tot 15.30 uur: Start 4 tegen 4 straatvoetbal toernooi. ODpnuI'0117 00 uur: Ringsteekwedstrijd bij Floreant. Gestreden zal worden om het Jmpioenschap van Boskoop. 17.30 IJU! Vertrek laatste oranje bus vanaf Westnederland. Benthuizen - Tafeltennisvereniging Tabé organiseert weer de jaarlijkse rommelmarkt bij dorpshuis "De Tas". Op donderdag 28 en vrijdag 29 april zal de Tabé-ophaaldienst' de aan geboden spullen ophalen en op ko ninginnedag ten bate van de jeugd- activiteiten van de vereniging verko pen. ledereen die nog goed bruikba re spullen kwijt wil, kan contact opne men met Corry Löwensteijn (079- 313628) Anneke van Dorp (079- 313285) of Peter Nieuwstad (079- 312417). Grof vuil haalt Tabé niet op. Hazerswoude Dorp - De traditionele optocht op Koninginnedag door Ha zerswoude gaat ook dit jaar gewoon door. De benodigde gelden, om dit evenement doorgang te laten vinden, zijn bij elkaar gebracht door enkele bekende Hazerswoudse namen Zonder deze gelden was er geen op tocht meer door het Dorp mogelijk geweest, omdat de subsidie door de gemeente Rijnwoude is gestopt. Ve- zamelen tussen 8.15 uur en 8.30 uur op het veld aan de Herenlaan. Hier staan enkele trekkers met aanhan gers klaar, waarop de peuters en kleuters plaats kunnen nemen, voor de optocht. Na de optocht door het Dorp zal er omstreeks 10.00 uur een samenzang zijn bij "De Driehof". Ook zal hier een zegje worden gedaan door onder andere de 'Gulle Gever van Hazers woude", die u niet gemist kan hebben als u naar de optocht heeft gekeken 09.00 uur optocht met versierde fietsen, steps en dergelijkeachter de muziek aan 10.00 uur officiële opening van de markt, zingen Wilhelmus en hijsen van de vlag 10.00-13.00 uur Markt rondom 'de Tas' Om 10.30 uur en om 11.30 uur demonstratie op het voetbalveld van NAS 11.00 uur voor kinderen in de basisschoolleeftijd is er een traktatie te verkrijgen bij de ECB-kraam. De kinderen worden deze dag in de gelegenheid gesteld hun eigen spulletjes te verkopen. Strandwedstrijd Ter stimulering van goedverzorgde kramen en een levendige verkoop zullen prominenten uit het dorp met en kritisch oog naar de kramen en standhouders kijken. Tijdens de markt kunnen kinderen van 5-12 jaar in speciale autootjes rijden. 14.00-16.00 uur TABE organiseert de spectaculaire 'EI-GOOI-EN-VANG' kampioenschap pen op de dr. Albert Schweitzerlaan. 15.00-18.00 uur Kinderdisco in de BOC: de toegang is gratis 16.00 uur Oranje Concert in de Nederlands Hervormde Kerk, Dorpstraat 48 16.00 uur Spectaculaire voetbalwedstrijd BSC '68 - BTC op het voetbalveld 21.00 uur Oranjebal in de BOC, voor jong en oud. Ook dit jaar organiseert Koffiebar 'De Schutse' weer een fietspuzzeltocht. Zij hebben weer een prachtige route door het, nog onbeboste, groene hart uitgestippeld. Onderweg wordt de oplettendheid getest, doordat vragen worden gesteld, waarmee leuke prijzen zijn te verdienen. De tocht is ruim dertig kilometer lang. De opbrengst van de fietspuzzeltocht is dit jaar bestemd voor de christelijke ge meente van Filpisu Mare in Roemenië. Inschrijven voor de fiestpuzzeltocht en j starten kan van 13.00 tot 14.00 in het gebouw van de Koffiebar 'De Schutse'De kosten zijn 5,- voor mensen boven de 12 jaar en 3,- voor mensen on der de 12 jaar. Iemand uit de laatste groep mag trouwens alleen meerij- ■t n den onder be geleiding van iemand die ouder is dan 12 jaar. Onderweg zal een post zijn waar de inwendige mens kan worden versterkt.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 27