Rijnwoude Boottocht voor Bulgarije Zestig jaar bij elkaar Omgaan met drugs Rotaryloop voor gehandicapten rationale Molendag Fietsen vanaf De Haas msco in de Boe Modeshow 'schone' kleding Vijftig jaar gehuwd Unicefloop succesvol Kerkdiensten Hart van Holland/11 mei 1994 pagina 13 Molentaai Cadeaus en kettingbrieven '3- Hemelvaartsdag 12 mei en zondag 15 mei medische weekenddienst boskoop - benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Benthuizen - In de polder, tussen de weilanden en het groen, staan enkele huizen die ook bij de gemeente Rijn woude horen. Met zonnig weer is het er prachtig. In een van die huizen woont de familie Merbis-Groen, naast deafgekapte molen. "In die molen, die er sinds 1760 staat, ben ik geboren," vertelt de heer Groen. "Ik heb er jaren lang gewoond, maar nu zit een van mijn zoons erin". De heer Merbis (87) enmevrouw Merbis-Groen (85) waren op3mei zestig jaar getrouwd. De brui loft werd gevierd met een dagje uit, metdehele familie. Het echtpaar heeft res kinderen, achttien kleinkinderen en een achterkleinkind. "Het was een heerlijke dag," aldus mevrouw Mer bis. "Wij zijn met vijftig man met een bus weggeweest, onder andere naar Apeldoorn en naar Paleis 't Loo. 's Avonds hebben wij gegeten bij Hotel Toor in Alphen aan den Rijn. Het was werkelijk een heerlijke dag." Het bruidspaar heeft door de jaren heen veel gereisd. "Wij gingen twee of drie keer per jaar met vakantie. Zo hebben wij veel van Nederland en Europa ge zien en wij zijn naar Canada en de Ver enigde Staten geweest. Nu hoeven wij niet zo nodig meer weg, we hebben een goede gezondheid en dat is het allerbelangrijkst". Hazerswoude-Rijndijk - De stichting Voedselhulp Bulgarije-Varna zet zich al jaren in voor het welzijn van de minst bedeelden in Bulgarije. Hoewel er heel wat transporten zijn georganiseerd en humanitaire hulp is verleend, is de nood nog lang niet geledigd. Daarom gaat de stichting door met het geven van hulp en organiseert op vrijdag 10 juni in samenwerking met Avifauna boottochten voor Bulgarije. De dag be staat uit een boottocht van vier uur over de wateren en plassen van Zuid- Holland, inclusief een kop koffie en een warm/koud buffet. Inlichtingen: Karin Winters (01714- 15783) of Maria van Rijn (01714-14163). Hazerswoude-Rijndijk - De Stichting Aktieve Gezondheidszorg Rijnstreek organiseert op maandag 16 mei een thema-avond over omgaan met drugs. De sprekers op deze avond zijn de heer L. Kauffeld, klinisch psycholoog, en de heer B. Paardekooper, maatschappe lijk werker. Zij zijn beide verbonden aan het Centrum Verslavingszorg Zee straat in Den Haag. Er zal informatie gegeven worden over de werking van drugs, de effecten ervan op langere ter mijn en de werking in combinatie met andere genotmiddelen. Bovendien zal er gelegenheid geboden worden tot het stellen van vragen. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Anker aan de Chopinlaan. Hazerswoude-Dorp - Op zondag 15 mei organiseert de Rotaryclub Rijnwoude in samenwerking met de organisatie van de Polderloop de tweede Rotary loop in Hazerswoude-Dorp. De afstan den zijn 1,5 en 5, 10 en 20 kilometer. Inschrijven voor dit evenement kan vanaf 10.00 uur in het clubhuis van de Hazerswoudse Boys; er wordt gestart tussen 11.15 en 11.20 uur. De opbrengst van de loop is bestemd voor twee tehui zen voor gehandicapte kinderen in Po len. Deze huizen zijn zo ver verwijderd van hulpverleningsorganisaties dat zij niet voorzien worden van voldoende goederen zoals bedden, lakens, schoonmaakmiddelen en keukengerei. Inlichtingen: 01728-9467. if ir -V sen roede overkruis vreugde rouw voorde borst kreupel hakscheef I De molenaars in Nederland houden op |zaterdag 14 mei een open dag. Vereni- de Hollandse Molen organiseert lop die dag de Nationale Molendag en Ivele molens in het land kunnen dan [bezichtigd worden. In de molens krijgt i een goede indruk van het malen |van het graan of het opmalen van wa- er. In enkele molens wordt nog hout ezaagd, olie geslagen of papier ge- |maakt. In het oosten en zuiden van het zijn ook waterradmolens. Deze ■molens draaien door het stromende Iwatervan beekjes en zijn landschappe lijk vaak prachtig gelegen. De molens ■die ook van binnen te bezichtigen zijn, ■hebben bij de molen een blauwe wim- Ipel.Deandere molens zijn alleen aan de (buitenkant te bezichtigen. Sommige molens in ons land zijn nog ■dagelijks in gebruik. Anderen draaien ■meestal op zaterdag. Anno 1994 zijn er loog altijd vakbekwame molenaar die |bet beroepsmatig of op vrijwillige basis jwerken in een molen. Molens zijn mo- Inumenten. Enerzijds technisch perfec te werktuigen, met een ambachtelijke functie als polder- en korenmolen. Maar anderzijds vormen molens een onmisbaar onderdeel van Nederland, zowel in cultureel als in landschappe lijk opzicht. Er valt over wieken en de daarover gespannen zeilen veel te vertellen. Op de afbeelding zijn de wiekenstanden en de betekenis ervan te zien. Als er een zacht windje waait, dan zet de mole naar alle zeilen bij: dan draait de molen 'met volle zeilen'. Als het stormt, dan worden de zeilen opgerold want dan heeft de wind genoeg aan het latwerk van de wieken. Aan de Zaankant zegt men dan: "Hij loopt met blote benen". Tussen een zucht en een storm zijn allerlei overgangen en daar houdt de molenaar rekening mee. Soms bedekt hij de wieken voor driekwart, soms voor de helft en soms voor een kwart. Dat maakt onderdeel uit van de molen- taal. Wole benen voile zeilen drie kwart de helft een kwart «huizen - Nationale Molendag valt >k dit jaar weer samen met Nationale jetsdag. Op 14 mei kan iedereen op de genieten van het Hollandse land- fflap in de gemeente Rijnwoude. rating Molen de Haas" organiseert gratis fietstocht. Vanaf 9.30 tot uur kan de fietstocht begonnen «den vanaf molen De Haas. eroute loopt vanaf de molen langs de rnaP jVer'§e molens in Rijnwoude, Ls',.,.e Groenendijkse molen, de 'e Wip, de Rijnenburger molen, de Hondsdijkse molen, de Gere-molen, de Rietveldse molen en molen 'Nieuw Le ven'. Voor een volle routekaart kan men na afloop met korting, molengebak kopen. De routebeschrijving en stempelkaart worden in Benthuizen en omgeving huis-aan-huis verspreid. Lezers van Hart van Holland buiten Benthuizen, kunnen bij mevrouw Van der Mark-Lu- teijn, Ds. Janszenstraat 19 in Benthui zen een stempelkaart ophalen na tele fonische afspraak (079-313609). Benthuizen - In het Benthuizens Ont moetingscentrum (BOC) wordt a.s. za terdag 14 mei een disco-avond gehou den. Drive-inn disco 'Tropicana' zorgt voor muziek voor jong en oud. Aanvang 21.00 uur. Het Benthuizens Ontmoe tingscentrum ligt langs de Omleidings- weg tussen de tennisbanen en de voet balvelden in Benthuizen. Dagelijks komen zij mijn brievenbus be vuilen. Van de een ontvang je een gou den broche, als je terstond een abonne ment neemt, bij een ander ben je een van de tien gegadigden, die een cheque van 30.000 gulden kan ontvangen, mits je bijgaand nummer, het geluksnum mer direct met een ingesloten bestel bon op de post gooit. Zelfs een gratis kadozegel, die buiten de te winnen 30.000 gulden recht geeft op een zilver kleurig fotolijstje. Alles kan, u kunt alle artikelen uit de catalogus thuis ge stuurd krijgen op proef, als je maar iets besteld en de rest met acht dagen re- tourneerd. Het wordt steeds gekker. Mijn normale post kan niet in mijn bus, omdat mijn bus vervuild is door al die ongewenste brieven en drukwerken. Jaren geleden heb ik weieens meege daan aan een paar kettingbrieven. Di verse ansichtkaarten, recepten met de heerlijkste gerechten en zelfs guldens werden door mij doorgestuurd... in de opperste verwachting dat mijn brieven bus zou worden bedolven met duizend voudig het verstuurde. Vol verwach ting keek ik in de brievenbus (respectie velijk girorekening), maar ik zelf heb nog nooit iets gekregen. Behalve de smoor in! En... de stellige overtuiging dat zoiets niet werkt. Elke kettingbrief werd en wordt nog steeds vrolijk door mij weggemikt. Toen ik in de afgelopen week een epistel in mijn handen kreeg: een kettingbrief, ja hoor. Maar geen gewone. Ik moet en zal de brief twintig maal kopiëren en versturen naar vrien den en kennissen en zou ik het niet doen, dan wacht mij een ongeluk, kom mer en kwel. Ik mag de brief niet in mijn bezit houden, want anders... Nou dat heb ik dus niet gedaan. De betreffende brief ligt tussen de oude kranten. "Als ik de brief verstuur, zal ik een verrassing krijgen." Degene die mij de brief heeft gestuurd, krijgt ook een verrassing, dat staat als een paal boven water. Wat dat is? Nou, dat is nog een verrassing. Wood Iheer i f aan C'en Riin jaar geleden stapten zij in de huwelijksboot: de Ikenne V a" KamPen C75) en mevrouw J.M. de Groot (77). Zij leerden elkaar lfp|]n Vla ae zuster van de bruidegom en ontmoetten elkaar voor het eerst bij li;f)U(jp?ee'stuk- Na een korte 'verkeringstijd' besloot het paar te trouwen en in I, Kerk aan den Rijn te gaan wonen, waar zij op zeven verschillende adressen ingewoond. I&|en heel wat mensen uit het I aldus mevrouw Van Kampen de Groot, die afkomstig is uit Benthui zen, waar zij aan de Noordpolder woon- de. "En dat is niet zo vreemd omdat wij bij veel verschillende mensen hebben gewerkt en op zoveel plekken hebben gewoond". Haar echtgenoot komt oor spronkelijk uit Alpen aan den Rijn en heeft bij verschillende boeren ge werkt en bij de plantsoenendienst. Nog elke dag is hij te vinden op de boerderij, waar hij helpt met de diver se werkzaamheden. Ook mevrouw Van Kampen heeft niet stil gezeten. Gedurende haar hele leven is zij in de weer geweest om anderen te helpen. "Toen ik ziek werd, waren er veel van deze mensen die ons weer geholpen hebben en dat is een prettig gevoel," aldus mevrouw Van Kampen. "Op ons huwelijksjubileum van 24 april werden wij enorm verrast," aldus het bruidspaar. De muziekband, waar de heer Van Kampen jarenlang vaan deldrager is geweest, musiceerde spe ciaal voor hen op de plaats achter het huis waarbij ook familieleden aanwe zig waren. De bruid heeft enige tijd doorgebracht in het ziekenhuis, waar door het huwelijksjubileum niet uitge breid gevierd werd. Deze verrassing maakte echter veel goed. Gelukkig is mevrouw Van Kampen opgeknapt, zodat het bruidspaar vorige week woensdag burgemeester M.J.J.M. Boelen en zijn echtgenote kon ontvan gen. Hazerswoude-Rijndijk - In het Anker wordt op maandag 16 mei een mode show van 'schone' kleding gehouden. Deze show wordt georganiseerd door de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Koudekerk aan den Rijn en Hazerswoude-Rijndijk in sa menwerking met Textiel werkplaats Rappa. Rappa heeft als doel om niet-westerse stoffen en kleding te verkopen en wes terse kleding te maken van niet-wester se stoffen. De textielwerkplaats geeft verder voorlichting over eerlijke han del en organiseert modeshows van schone kleding. Enkele van leden van de Bond zullen optreden als manne quin en voor de pauze komen de kinde ren aan de beurt. De show van maandag begint om 20.00 uur. Hazerswoude-Dorp - Op 5 mei werd voor de zevende keer de Unicefloop gehouden in Rijnwoude. Dit keer waren er 662 deelnemers, afkomstig van de negen basisscholen in Hazerswoude- Dorp, Hazerswoude-Rijndijk en Koude kerk aan den Rijn. Zij hebben in totaal een bedrag bijeengebracht van circa fl. 19.500,-. Alle sponsors van de loop wor den deze week benaderd. f .'20* Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen: Hemel vaartsdag 10.00 uur ds. J. Borst. Pijnacker: 15 mei; 10.00 uur ds. Lan- geraar, Boskoop. Herv. Gem. Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. J.H. Lammers; 15 mei: 9.30 uur ds. H. Veldhuizen, Zoetermeer: 18.00 uur ds. J.H. Lammers. Hazerswoude-dorp H.H. Engelbewaarders Hemelvaarts dag 10.30 uur H. Mis met gem. koor; za. 14 mei: 19.00 uur H. Mis met jongeren koor: zo. 15 mei 10.30 uur gezinsvie ring mmv kinderkoor. Herv. Gem. Hemelvaartsdag 9.30 uur gez. dienst in geref. kerk; 15 mei: 9.30 uur ds. J.B. Alblas; 18.30 uur ds. C. Vermeulen, Valkenburg. Geref. kerk Hemelvaartsdag 10.00 uur gez. dienst in geref. kerk; 15mei: 10.00 uur ds. A.C. Poley; 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk, Boskoop. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd Herv. Gem. Hemelvaartsdag 9.00 uur mw. da. P. Kwast, SOW-dienst geref. kerk; 15 mei: 10.00 uur ds. J.O. Kroe- sen. Delft, SOW-jeugddienst in herv. kerk; 10.00 uur ds. B.A. Dubbeldam, Zwammerdam, SOW-dienst in geref. kerk; 19.00 uur ds. G.F. Heeneman. Katwijk aan Zee, SOW-dienst herv. kerk. Geref. kerk zie boven (Herv. Gem.). Hemelvaartsdag (wo. 11 mei 18.00 uur t/m do. 12 mei 24.00 uur): dokter J.J.A. Harderwijk, Zijde 26, Boskoop; tel. 01727-17540. Zaterdag 14 mei - zondag 15 mei: dokter M.J. Bom, Parklaan la, Bos koop, tel. 01727-10553. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg:spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715 - 1403: Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30- 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00-13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur. tel. 01714-13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers woude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur; Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01711-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714- 13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. /wieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarme- ringvoorouderen: Mevr. H.Eraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M.Verhage 01728- 9569 (Dorp) b.g.g. 01728-9531

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13