^^iSinxveen-Köskobp irger Boek en Kantoor geopend choonmaakactie 18 mei kuisDiner van Souburgh eolus kampioen Ppen, geiten en een ezel Kerkdiensten Indianen in Mexico Boskoopse 'groendagen' Conditietest bij loopgroep AV'47 Groot aantal deelnemers Plantarium 1994 Expositie cursisten Marina Broere Reconstructie Parklaan Onderhandelingen afgebroken torverkoopWV Baby- en kinderbeura in het Zuidhonk Hemelvaartsdag 12 mei en zondag 15 mei Prijsvraag voor kinderen van 8 tot 12 jaar Uitnodiging: prijsvraag 12,13 en 14 mei Mini-kwekerij en mandenvlechter Hart van Holland/11 mei 1994 pagina 15 Uiinxveen - Lie familie ter en alle Ugwerkers van LerBoek en Uoorwas 5 mei U extra feestelij- Ur want toen yie nieuwe Ud geopend. fcm eester C.M. L ier Linden, fciels later dan kan d arriveer- Ltilhulde de Mmet het hie logo van Ejer. Eigenaar lie winkel, de \nBurger, sichtte:Zo 'n tmnwingdoe ik milmeer". mhijnlijk zal \ie toekomst nmn zijn ieren de heloueme- i Van 5 tot en tl mei hield de iel open tjtn. die door tlbelangstellen- werden 'tucht. inxveen - Inwoners van Waddinx- n kunnen meedoen aan de grote taimaakactie op 18 mei door zich léénvan onderstaande adressen om Huur te melden. 1. Winkelcentrum [Zuidplashof, bij de jeu-de-boules- p. 2. Winkelcentrum De Luifelbaan lie Brederolaan, bij de slager. 3. Kon. Wilhelminaplein; bij het monu ment Koningin Wilhelmina. 4. Winkel centrum Groensvoorde; bij de glasbak voor de slijterswinkel. 5. Raadhuis plein, op het parkeerterrein achter de supermarkt. 6. Bij de ingang van Sport hal De Groenswaard. ddinxveen - Reeds enige tijd ver- jt Huize Souburgh het systeem van uisDiner in Waddinxveen. ThuisDi- linWaddinxveen. ThuisDiner houdt lat tegen een vergoeding van f 9,75 Iwarme maaltijd wordt thuisbe- Riom ouderen zo lang mogelijk hun plandigheid te laten behouden, warden voor gebruikmaking van tngenoemde faciliteit zijn: men dient 65 jaar of ouder te zijn en niet (meer) in staat te zijn om zelf de warme maaltijd te bereiden of jonger dan 65 jaar en (tijdelijk) niet in staat de warme maaltijd te verzorgen. In dat geval dient men door z'n arts of De Vierstroom aangemeld te worden. Dieetmaaltijden behoren ook tot de mogelijkheden. Voor aanmelding en informatie kan men bellen naar: 01828-32211. pdinxveen - Het eerste jeugdteam JceWaddinxveense badmintonclub F is kampioen geworden. In de pwedstrijd tegen Verburgh 1 uit pterwerd een 8-0 overwinning op Nen gezet. team bestaat uit Leon en Marius [rrooijen, Bart Besselink, Lizzy van Pn Martine Belt en Patricia van Daal: risten alle wedstrijden te winnen. F was tijdens de kampioenswed strijd afwezig. Hij nam deel aan het nationaal kampioenschap voor junio ren in Zutphen. In de groep tot 12 jaar (Marius is net 11) reikte hij tot de kwart finales. Ook Remon van Gemeren en Linda Wie gel dongen mee om het nationaal kam pioenschap. In de groep tot en met 14 jaar haaiden ook zij de kwartfinales. Remon wist in zijn gemengd dubbel spel zelfs de halve finale te bereiken. t.k. Puch Maxi Europa i.z.g.si. 650.- 01793-1257 itoop-Bij de VW is de voorverkoop Schillende concerten: Beneder- P 1 op 4 juni in Breda (met optre- Herman Brood, Jazzpoiitie, De frater Moeskroen e.a.), Eros Rama- P-Uica Carboni en Jovanotti op 15 PJtindhoven, Frema's Party Night „t 'n Leiden (René Froger, Anita 'Hanny e.a.) en Mega Music Rock 'Wee op 22 juni in Nijmegen (met mtn. Raggende mannen e.a.). ls de voorverkoop van the L 0™0''he Opera voor oktober en [™er weer gestart. t.k. gevr. aanhangwagen moet in goede staat zijn dicht of met huif 01820-71052 t.k. 4 pers. bungalowtent de wit luifel vloer kookdeel 1 x gebruikt na 18 uur: 01828-15875 gez. nieuw thuis voor lieve rode kater 4 jr. na 18 uur: 01828-18332 Hoera pappa wordt 12 mei 30 jaar! Gefeliciteerd en kusjes van je zoontje Rowan t.k. racefiets frameh. 58 cm 350.- 071-144088 Grada ik wou even zeggen dat ik ontzettend veel van je hou xxx jes Michel °Pen dag van de oer°erij werd afgelopen zater- iSiSi"'66' SeoPer|d door wethouder 'elema. Deze op« J e§eleid door de Cormula's. In het opening werd muzi- ï'rtpSeen natuur-en beestenmarkt, I m"nstraties werden gehouden. L. ereen klompenmaker, een im- en schaapscheerder. Met een bokkewagen kon een ritje gemaakt wor den over het terrein. Verder waren er kramen van onder andere de Wereld winkel, Nivon. de politie, de dierenam bulance en Miliedienst Midden Hol land. In de kinderboerderij waren uiter aard de kippen, geiten en de ezel te zien. Boskoop - Drie maanden geleden was Threshold in Nederland en België om hun cd 'Wounded Land' te promoten. Telefoontjes van fans leidden ertoe dat Rock on Worldwide van 11 tot en met 14 mei vier extra concerten boekte in Ne derland. Op Hemelvaartsdag staat de Engelse rockband in jongerencentrum de Tunnel. Threshold is het geestes kind van muzikale duizendpoot Karl Groom. Deze gitarist speelde de afgelo pen drie jaar mee met vele Engelse sym fonisch en progressieve bands. Thres hold richtte hij in 1988 op met bassist Jon Ceary. In de zomer van 1992 nam hij de cd 'Wounded Land' op. Het voorprogramma wordt verzorgd door de Nederlandse band Bagheera, dat enige tijd geleden een hit scoorde met Andante Concitato. Het concert vangt aan om 21.00 uur en de entree bedraagt 15,- (in de voorverkoop 12,50:01727-17653). Waddinxveen-Zaterdag 14 mei organi seert Stichting Wijkwerk De Zuidpias een kinderdisco in wijkgebouw Het Zuidhonk in Waddinxveen. De disco begint om 18.30 uur en duurt tot onge veer 20.00 uur. De entree is een rijks daalder per persoon inclusief een con sumptie en een lot voor de loterij. Na de kinderdisco (om 21.00 uur) start een disco voor 30+-ers. Speciaal voor deze groep wordt veel muziek gedraaid uit de jaren '60. Ook andere muziek kan aangevraagd worden bij de discjockey van discotheek Chinchilla. De toegang bedraagt 5,-. Waddinxveen - Meer dan negenhon derd deelnemers zullen het jubileum van turn-regio Gouda opluisteren met een buitenspektakel waarbij onder an dere een massale oefening gedaan wordt. Deze dag, die 4 juni gehouden zal worden bij Be Fair in Waddinxveen, zal bestaan uit diverse demonstraties van de 27 aangesloten verenigingen. Het buitenspektakel zal het hoogte punt zijn van het jubileumjaar van het regionale verbond, dat 75 jaar bestaat. Het feest begint om 14.00 uur en zal ongeveer drie uur duren. De toegang is gratis. Inlichtingen: mevrouw Kuintjes (01828-16074). Op 16 en 17 mei organiseert de Stich ting Wijkwerk De Zuidpias voor de tweede keer een baby- en kinderspul- lenbeurs. Vorig jaar bleek dat in de wijk behoefte bestaat aan artikelen als boxen, kinderwagens, fietsjes en wieg jes. Op de beurs in het Zuidhonk wordt geen kleding of speelgoed verkocht. Op maandag 16 mei kunnen er spullen ge bracht worden van 19.00 tot 20.30 uur en op dinsdag 17 mei van 9.00 tot 11.00 uur. De verkoop is op dinsdag van 13.30 tot 16.30 uur. 's Avonds vindt de afreke ning plaats. De opbrengst van de rommelmarkt, die Concordia zaterdag 7 mei heeft gehou den, is tegengevallen. Door het mooie weer en de vakantie bleef het eindbe drag steken bij fi. 1.660,-. Dit bedrag is bestemd voor de aanschaf en onder houd van de instrumenten, aanschaf van bladmuziek en het onderhoud van het clubgebouw. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 15 mei: 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Inimannuël kerkgem. Hemel vaartsdag 9.30 uur ds. J.C. de Moor, SOW dienst lm. kerk: 15 mei: 9.30 uur ds. A.A. v. Houweiingen; 17.00 uur ds. F. Bos, Waddinxveen. Sow dienst Ontmoetingskerk. Boskoop V.P.G.: 15 mei: ds. L. Lafeber, Zoeter- nieer. Herv. gem. Hemelvaartsdag 9.00 uur ds. R. de Reuver, gez. dienst in geref. kerk; 15 mei: 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk, kanselruil; 18.30 uur ds. R. de Reuver De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr.Geref. kerk Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 15mei: 9.30 uur ds. J.J. Lof, Rotterdam: 17.00 uur ds. G. Bijkerk, Beverwijk. Chr. gem. Bethel 15 mei: 9.30 uur: Zendingsdag: Johan Companjen. Geref. kerk Hemelvaartsdag^.00 uur ds. R. de Reuver;gez. dienst in geref. kerk; 15 mei: 9.30 uur ds. L. v. Nieuw- poort; 17.00 uur ds. D.H. Elderman, Boskoop - Op 15 juni a.s. wordt het regionaal project "Indianen in Mexico, van maïs tot mensenrechten", van on der andere de bibliotheken van Bos koop en Waddinxveen, afgesloten. In februari is dit project in de biblio theek in Boskoop gestart en daarna bij alle bibliotheken in de buurt geweest. De feestelijke afsluiting op 15 juni be gint om 15.00 uur in de Boskoopse bibli otheek aan de Babsloot, met een swin gende workshop van Latijns-Ameri kaanse muziek en een optreden van een Latijns-Amerikaanse dans-en muziek groep en de Streekmuziekschool Bode graven. Gerda Havertong vertelt Anan- si-verhalen en zingt samen met St. Vic tor Jara een afsluitingslied. Elke bibliotheek mag 25 kinderen voor deze feestelijke middag uitnodigen. De bibliotheek in Boskoop heeft besloten alle Boskoopse kinderen van 8 tot 12 jaar hiervoor een kans te geven. Zij kunnen hiervoor een vragenformulier bij de bibliotheek halen waarop vier vragen staan die met 'Indianen in Mexi co' te m,aken hebben. Het formulier dient in de 'indianenbus' in de biblio theek ingeleverd te worden, uiterlijk op 31 mei. Op woensdag 1 juni, om 15.00 uur, zal de trekking van de winnaars plaatsvinden. Boskoop - Een boottocht langs bloeien de azalea's, rhododendrons en andere uitbundig bloeiende bomen, is een be levenis. De mogelijkheid daartoe be staat aanstaande donderdag, vrijdag en zaterdag in combinatie met een be zoek aan de fraaie bomen- en planten- expositie in de Beurshal en tent bij Florida, in combinatie met een fiets of een wandeltocht. Deze als 'Groenda gen' aangeduide manifestatie werd voorheen door de VW Boskoop in het Pinksterweekeinde gehouden. Inmid dels houdt ook de Sirébo (Stichting Sierteelt Regio Boskoop) zich met de 'Boskoop-promotie' bezig. Bundeling van krachten leidde tot uitbreiding van het voorheen in het Pinksterweekeinde gehouden evenement en dit keer naar een verschuiving naar de vrije dagen rond Hemelvaartsdag. Daardoor wer den het in plaats van twee, drie 'groen dagen'. Naast de Beurshal aan de A.P. van Nes laan wordt een grote tent gebouwd, waardoor bezoekers op een oppervlak te van ruim 2000 m2, behalve planten ook tuinaanleg op grotere en kleinere schaal, balkons en andere mogelijkhe den kunnen bekijken. Een mini-kweke rij geeft een idee van de praktijk, zoals die al ruim vijfhonderd jaar in Boskoop te vinden is. Vakmensen demonstreren voortkweekmethodes zoals stekken en enten, een mandenvlechter toont zijn vaardigheden en wie zich afvraagt wel ke gewassen in zijn of haar tuin het best zullen gedijen, kan een grondmonster meebrengen en laten onderzoeken. Al dan niet in combinatie met een boot, fiets en/of wandeltocht beloven de Bos koopse 'groendagen' een succesvolle happening te worden. Tarieven: toe gang tot de show: vijf gulden, kinderen tot 12 jaar een rijksdaalder. Een passepartout voor show/rond vaart/fiets- en/of wandeltocht 15 gul den. Kinderen tot 12 jaar f 7,50. Toerac- tiefleden genieten reductie. Inlichtin gen: VW Boskoop, 01727-14644 (ope ningstijden 'groendagen' van 9.00 tot 18.00 uur). Boskoop - Op woensdagavond 18 mei wordt de tweede ronde van de Super prestige 3 kilometer gehouden op de atletiekbaan van AV'47 aan de Hooge- veenseweg. De start is om 20.00 uur. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur in de kantine. Deelname staat open voor ie dereen met een redelijke conditie en is gratis. De Superprestige is bedoeld als condi tietest voor lopers en loopsters. Deze wordt vier maal per jaar gehouden. Met name voor degene die vaak alleen traint, is het een ideale test om te con troleren of er vooruitgang is in de con ditie. Per keer wordt er 3.000 meter op de baan gelopen, waarbij van iedere loper of loopster de tijd wordt opgeno men. Deze tijd wordt genoteerd op een prestatiekaart. Door middel van deze kaart kunnen de vorderingen bijgehou den worden. Degene die minimaal drie keer heeft meegedaan, ontvangt aan het eind van het jaar een medaille. Er wordt bij de Superprestige een klas sement opgemaakt voor heren, dames en veteranen, waaraan zowel leden als niet-leden kunnen meedoen. Bij de laat ste drie kilometer volgt de prijsuitrei king. Inlichtingen: Jan v.d. Meij (01828- 16204). Boskoop/Hazerswoude - Voor Planta rium '94 heeft zich een groot aantal deelnemers uit binnen- en buitenland aangemeld. Uit het buitenland zijn deel nemers te verwachten uit België, Dene marken, Duitsland, Spanje, Canada, Ita lië en Polen. Er zijn weer veel nieuwe deelnemers. Zowel boomkwekers als toeleveringsbedrijven zullen hun pro- dukten presenteren, die veelal in pot of container zijn gekweekt. Daarnaast is er belangstelling van kwekers voor siergewassen die in de volle grond zijn geteeld. Het thema van Plantarium is dit jaar 'Meer dan kwaliteit alleen'. Een groot aantal standhouders zal aandacht be steden aan de toegevoegde waarde die een goed kwaliteitsprodukt kan geven. Op 17 augustus wordt rond dit thema een workshop georganiseerd, waar voor men zich kan aanmelden bij de organisatie van Plantarium. Het Planta rium vindt dit jaar plaats in de nieuwe permanente vestiging op het Interna tional Trade Centre van Boskoop. Inlichtingen: Organisatie Plantarium, Buro Proba: 01727-12905. Boskoop - Vanaf 16 mei zal in de open bare bibliotheek aan de Babsloot werk te zien zijn van cursisten van de cursus tekenen/schilderen van Marina Broere. Van bijna alle cursisten die het afgelo pen seizoen aan de cursus deelnamen zijn één of twee werkstukken te zien. Veel cursisten volgen deze cursus al enige jaren in het Praathuis, maar ook van mensen die dit jaar begonnen zijn, is werk te zien. De tentoonstelling is tot eind mei tijdens openingsuren van de bibliotheek te bezichtigen. Boskoop - In de periode van 16 mei tot circa 23 juli zullen er reconstructie werkzaamheden plaatsvinden op de Parklaan. De werkzaamheden worden uitgevoerd in het wegvak Zijde-station en omvatten: het verbreden van de Parklaanbrug met een aangepaste weg- aansluiting op de Zijde en het vervan gen van de klinkerbestrating door as falt met gelijktijdige herindeling van het dwarsprofiel. Bovendien zullen er bijkomende werkzaamheden uitge voerd worden zoals het vervangen en aanpassen van de openbare verlichting en nutsvoorzieningen en de aanleg van riolering. Als gevolg hiervan zijn in de periode van 16 mei de brug en het be treffende wegvak afgesloten voor alle verkeer. Motorvoertuigen worden om geleid via het Laag Boskoop en de Roe mer. voetgangers en wielrijders wor den voor het gedeelte Zijde-station omgeleid langs de spoorbaan. Door middel van borden zullen de omleidin gen zijn aangegeven. Boskoop - De besprekingen van CDA en PvdA met de VVD om tot een nieuw college te komen na het aftreden van mevrouw Van de Wetering zijn gisteren afgebroken. De afgelopen weken is in tensief overleg gepleegd om te komen tot een definitieve verdeling van de portefeuilles. Bij de besprekingen is een groot aantal varianten aan de orde geweest waarbij van de kant van CDA en PvdA ruimte gegeven is om de ver fijnde samenstelling van de portefeuil les aan te passen aan de wensen en affiniteit van de deelnemende partijen en personen. Maar in de loop van de afgelopen dagen bleek dat niet vol doende om overeenstemming te berei- Bij het besluit de onderhandeling af te breken hebben de moeizame porte feuilleonderhandelingen en de han delswijze van de fractie van de VVD in de afgelopen tijd een rol gespeeld. Ge let op de problemen waarvoor het loka le bestuur staat, treffen de CDA- en PvdA-onderhandelaars niet voldoende vertrouwen aan om een coalitie met de VVD aan te gaan. Dit wordt door de partijen betreurd. Door het mislukken van de onderhan delingen is een impasse ontstaan en door de afwezigheid van enkele perso nen in de komende weken zal de ko mende raadsvergadering de vacature waarschijnlijk niet ingevuld kunnen

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15