nieuws uit de regio.. TÖOS oogst lof portweek Waddinxveen ernieuwde buitenbad gaat open! itbreiding aantal parkeer- laatsen Bleulandziekenhuis Programma Hart van Holland Cup Fietsen met het hele gezin Groene oortjes Tuin en groen, er is altijd wat mis te doen! Inleveren pakketten voor Polen Paleizentocht Hart van Holland/11 mei 1994 pagina 17 tatiezwemmen Sportweekvoetbal ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 8! Starttijden: Veilige latex Lichte pil Geen kwik Mei: uitbundige bloei Gekleurde regen: blauw, wit of roze Planttip Sortiment Tijd voor waterplanten llladdinxveen- Gymnastiekvereniging T.O.O.S. uit Waddinxveen I heeft haar faam als wedstrijdorganisator extra glans gegeven, I door de perfecte organisatie van de combinatiewedstrijd 'heren leijongens turnen' in het weekeinde van 7 en 8 mei. Op zaterdag Ibegon de eerste wedstrijd met turners in de categorieën 7, 6A, 16C,5Aen 5B. Aan de wedstrijden in de categorieën 4 tot en met r,turners van 14 jaar en jonger, namen de beste turners uit Zuid Ij:iWest-Nederland deel. Zij hebben zich via twee voorwedstrij- I jen voordeze wedstrijd kunnen plaatsen en de inzet tijdens deze ■wedstrijd was een plaats bij de Nederlandse Kampioenschap pen. De beste vier turners per categorie kregen rechtstreeks een toegangsbewijs voor de N.K. en de nummers 5 tot en met 10 I,rijgen nog een kans tijdens de Play-Off op zaterdag 28 mei in Isiedebroek. I \ande eerste wedstrijd namen geen TOOS-turners deel, maar er pas wel een vertegenwoordiger uit Boskoop. Michel Brand pindigde in categorie 6C op de zestiende plaats. In de tweede ■wedstrijd turnden vijf TOOS-turners. In 6B turnde Vincent Dijks- pra heel behoorlijk en eindigde als vijfde. Hoewel niet goed penoegvoor directe plaatsing, was hij toch de beste van de rest en weet zich in Stedebroek verzekerd van een deelnemersbewijs voor het N.K. Hetzelfde geldt voor Maarten Witteman, niveau 5C, die eveneens op de vijfde plaats eindigde. Michel van Loon, tam niet verder dan de elfde plaats. In 4B turnden Jurjen van Pruissen en Mark Kranenburg beiden geen gelukkige wedstrijd. Mark eindigde als zesde en Jurjen met 0.05 punt minder op de zevende plaats, door een mislukking op de rekstok. Wereldkampioenen Alexander en Christiaan Selk maakten van dun deelname een aantrekkelijke turnshow. Beiden eenzaam ban de top. eindigden met een groot punten verschil van de «ummer drie. Alexander behaalde 53.20 punten en zijn broer 53.10. Piet de Haze eindigde als derde met 44.70 punten. Zondag was het de beurt aan de turners van IC, 2C, 3C en 4C. Ookdeze wedstrijd verliep vlekkeloos, zodat de organisatiecom missie, die sinds november '93 de wedstrijden heeft voorbereid, terug kan zien op een geslaagd turnweekend. r Eén van de deelnemers van het turnweekend. "zeweek wordt weer een groot aantal tiviteiten georganiseerd in het kader ;an de sportweek. Zo is er tot en met jterdag 14 mei lunapark op het evene- ententerrein. Verder is er vrijdag 13 T prestatiezwemmen in het zwem- Jd (zie onder) en zaterdag begint de rtweek voetbal op het terrein van '■S.E. (zaterdag vanaf 17.00 uur, maan- ag tot en met vrijdag vanaf 20.00 uur, «onder). Op maandag 16 mei is er ingo voor 60+-ers in het Anne Frank- nfrum. Deze bingo-avond begint om Waddinxveense reddingsbrigade fganiseert op vrijdag 13 mei een pres tatiezwemtocht in het zwembad De Sniep. De afstanden die gezwommen worden zijn de 500 en 1000 meter. Men kan starten vanaf 18.30 uur. De inschrijfkos ten zijn 3,- per persoon. Het voetballen voor heren- en dames teams wordt dit jaar gehouden op het W.S.E.-terrein in de Oranjewijk, in de periode van 14 tot en met 27 mei. Het schoolvoetbal is een groot opgezet evenement. Op woensdag 25 mei aan vang 13.00 uur en zaterdag 28 mei aan vang 8.00 uur zullen zowel de jongens als de meisjesteams van de basisscho len om de eer strijden. addinxveen - Woensdag 18 mei zal 'gemeester C.M. van der Linden het mieuwde buitenbad openen, verbouwing, waarvoor wethouder elema op 8 november 1993 het start- lngaf, is precies op tijd voltooid om 1 nieuwe zomerseizoen in te luiden. "wmeefe het laatste gedeelte van het de buitenbad, daterend uit 1969, ge- medenis. «laatstegedeelte, het bad van 25x21 diepwater.was aan renovatie toe moest bovendien waterzuiverings- Jimseh aangepast worden aan de .ygiéne, veiligheid zweminrichtin- bit eigen ervaring en een zwem- s-enquête kwam naar voren dat er oette bestond aan ondiep buiten- ,/r gericht op jonge kinderen en tinnen. e'dit nieuwe bad wordt volledig aan heistelling voldaan. Voor de kleine kinderen is er een aparte peuterhoek met een maximale waterdiepte van 30 centimeter, die voorzien is van een glij baan. Verder is er een groot speelbad voor de oudere kinderen met een maxi male diepte van 90 centimeter. Dit bad is voorzien van een grote spuitkikker, twee fonteinpaddestoelen en een glij baan. Het nieuwe zwembad is een voorzie ning voor het gehele jaar. Vanuit het binnenbad naar buiten zwemmen on geacht de weersomstandigheden. Dit buitenzwembad is voorzien van een lange borrelbank waar vijftien perso nen tegelijkertijd op kunnen liggen. Er is veel aandacht besteed aan de terrein inrichting. Alle perrons zijn opnieuw betegeld en de zonneweide is uitge breid. Het geheel is afgewerkt met bam boe, wat het zwembad een tropisch tintje geeft. ï«ti ge week is gestart met de mi,e,van tweehonderd extra par- P aatsen bij de Bleulandlokatie van t„J ,ene Hart Ziekenhuis. Ook zal ^/erterrein worden opgedeeld von nre terreinen die zijn bestemd inatrer,sonee' voor (bezoekers de n/f ^ot s'ot za'in het najaar «parkeerterreinen betaald parke ren if" lnSevoerd. Met deze maat- "iDrnW00'3' directie dat de par- .,Pob'emen zullen worden opge- ,>eldin8 vindt plaats omdat het «tietn n.rplaatsen bii de Bleuland- etdit n,nu toe ver ontoereikend was. oekprc z'in veel Patiënten en eft k„. geconfronteerd. Daarom 'teldfim'6 a"es 'n bet werk >uda ,e.;Ini0verle8 met de gemeente Kalkat, en aan een oplossing. Na J totaal 6 V3n ^et Parkeerplan komt 2;daarm,?ant?', Parkeerplaatsen op fdende no^m° ,errein aan de I '.an het parkeerplan bete kent een forse investering die niet uit het ziekenhuisbudget kan worden be taald. Daarom zal eind van dit jaar bij het ziekenhuis betaald parkeren voor patiënten, bezoekers en personeel worden ingevoerd. Een andere reden voor deze maatregel is het feit dat de gemeente Gouda betaald parkeren gaat invoeren in de omgeving van het zie kenhuis. Door ook hier met betaald parkeren te starten, wordt deze uitwijk mogelijkheid voorkomen. De tarieven zullen overeenkomen met de tarieven die door de gemeente gehanteerd wor den in de omgeving. Voor het personeel zal een gereduceerd tarief gelden. De uitvoering van het parkeerplan zal in twee fasen geschieden. De eerste fase omvat de uitbreiding van het aan tal parkeerplaatsen voor de Kenema- deflat langs de Büchnerweg en op het terrein op de hoek BüchnerwegX Bleu- landweg. Dit parkeerterrein wordt ver moedelijk begin juli opgeleverd. De tweede fase bestaat uit de herindeling van het bestaande terrein. Deze fase zal in het najaar voltooid worden. :s Benthuizen - Er kunnen weer pakketten ingeleverd worden voor familie, vrien den en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Het inleveren kan bij de familie Kruger, Pr. Clausstraat 12 in Benthuizen op vrijdag 20 mei van 17.00 tot 20.00 uur. Inlichtin gen: 079-313237. t.k. elektr. fornuis 5 mnd. oud oven/grill niet gebruikt vr.pr. 500,- 01828-14972 st. kajuitvlet 2 sl.pl. 5.40 m. enig werk zonder motor/850,-01727-12883 t.k. perzisch rood katertje zeer lief karakter mag eind mei weg 650,- 01828-10880 t.k. Yamaha RD 125 DX 7000 km z.g.a.n. bj 1988 vr. pr. 2200,-01727-12231 t.k. Citroen Visa 11 RE bj 83 4 drs. apk '95 12.900 km. vr. pr. 750,- 01828-17708 Arjan Eitens van harte gefeliciteerd met je 1e monteur-diploma Fam. Beun t.k. benzinemaaier Toro; i.z.g.st. 200,- 01802-3341 Gratis af te halen: tegels 50x50 ca. 80 stuks 01802-3759 t.k. donker eiken kast als nieuw! afm. 2,40x1,90 na 18.00 uur: 01828-15624 gratis af te halen: eiken wandmeubel; gasfornuis; 01802-1566 t.k. surfplank 2 surfpakken ML kar voor vervoer 50,-i.g.s.v. 01828-15575 t.k. Ford Sierra 23D bj nov. 85 apk 7-94 nw. motor vr. pr. 4000,- 01802-2532 t.k. wastafelbak schelpmodel merk Alape kl. bruin met een hendel mengkr 50,- 01803-14970 Die schuurdeur moet toch écht ook geel! 28 mei 17.00 uur optreden van Cantar in Van Merlen in Den Haag! Kom allemaal luisteren! Ward ik vind het geweldig dat je de baan gekreqen hebt, op jouw voorwaarden kus Ellen Toervereniging Zoetermeer 77 houdt zaterdag 14 mei een 'paleizentocht' op de fiets. De deelnemers kunnen een keuze maken uit vier afstanden: 25, 65, 110 of 160 kilometer. De tocht van 160 kilometer voert langs de paleizen Soestdijk en Drakesteyn en langs kas teel Haarzuilens. De route van 110 kilo meter kan in groepsverband met bege leiders worden gereden. De tocht van 65 kilometer gaat via Delftse Hout en de Rottemeren naar de omgeving Moord recht. 25 kilometer van 9.00 tot 12.00 uur 65 kilometer van 9.00 tot 11.00 uur 110 kilometer van 8.00 tot 10.00 uur 160 kilometer van 8.00 tot 9.00 uur De kosten voor de tochten variëren van 2,50 tot 7,-. Inlichtingen: 079-311132. De start en finish is bij het clubhuis van toervereniging Zoetermeer 77, gelegen aan de Buytenparklaan 2B (wijk 17). Maandag 16 mei -18.15 uur: Bernardus B1 - B.S.C. B1Bernardus B2 - B.S.C. B2; Koudekerk C2 - B.S.C. C2 20.00 uur. Bernardus 5 - B.S.C. 5; Bernar dus 8 - Koudekerk 8; Koudekerk 5 - Haz. Boys 5 Dinsdag 17 mei - 18.30 uur: Bernardus C1 - Koudekerk ClHaz. Boys C1 - B.S.C. Cl; Bernardus C2 - Haz. Boys C2 20.00 uur: Bernardus 6 - Koudekerk 6; Bernardus 9 - Haz. Boys 9; B.S.C. 6 - Haz. Boys 6 Woensdag 18 mei -17.00 uur: Bernardus D2 - Haz. Boys D2; Bernardus D3 - Kou dekerk D2; Bernardus D4 - B.S.C. D3 18.30 uur: Bernardus C3 - B.S.C. D2; Bernardus Dl -KoudekerkDl; B.S.C. Dl - Haz. Boys Dl 20.00 uur: Koudekerk 7 - Haz. Boys 8; B.S.C. 3 - Koudekerk 3; Bernardus - B.S.C. dames Donderdag 19 mei - 18.30 uur: Bernar dus E2 - Koudekerk E2; Koudekerk E3 - B.S.C. E3; Bernardus F1 - B.S.C. Fl; Ber nardus F2 - B.S.C. F2; Bernardus PI - B.S.C. F3; Bernardus J2 - B.S.C. J1 20.00 uur: Koudekerk 4 - Haz. Boys 4; Bernardus 4 - B.S.C. 4; Bernardus 7 - Koudekerk 9 Vrijdag 20 mei -18.15 uur: Bernardus Al - Haz. Boys AlB.S.C. Al - Koudekerk Al Haz. Boys A2 - Koudekerk BI 20.00 uur: Bernardus 3 - Haz. Boys 3: Koudekerk 2 - B.S.C. 2; Bernardus 2 - Haz. Boys 2 Zaterdag21 mei-9.30uur: Bernardus El -Koudekerk El; B.S.C. El - Haz. Boys El; Haz. Boys Fl - Koudekerk FlBernardus F3 - Haz. Boys F2 10.30 uur: Bernardus E3 - B.S.C. E4; Haz. Boys E3 - B.S.C. E5; Haz. Boys E2 - B.S.C. E2; Bernardus F4 - Koudekerk F2; Ber nardus F5 - Haz. Boys F3 14.00 uur: Bernardus 1 - Koudekerk 1; B.S.C. 1 - Haz. Boys 1; Haz. Boys 7 - Bernardus zaterdag Regio - Niet vaak zullen in Zuid-Holland zoveel fietsers op hun vrije dag in actie komen als op Hemelvaartsdag 12 mei voor de Provinciale Fietsdag 1994. Van maar liefst acht plaatsen in de re gio Den Haag, Rijswijk, Delft, Naaldwijk, Zevenhuizen, Zoetermeer en Gouda kan die ochtend worden vertrokken voor uitgekiende toertochten van circa 25, 35, 50, 75 en 110 kilometer over fietspaden in de mooie natuur. Een prima gelegenheid om er eens met het hele gezin op uit te trekken. De routes zijn uitgestippeld in samenwer king met een aantal bij de Nederlandse Toer Fiets Unie aangesloten verenigin gen. Alle routes zijn kringroutes: waar je opstapt kom je uiteindelijk ook weer terecht. Men kan starten tussen 09.00 en 14.00 uur. Om 17.00 uur sluiten de posten. De kosten voor de fietsdag zijn 3,50 per persoon. Iedere deelnemer krijgt een medaille. De startplaats in Zevenhuizen is: "De Roerdomp Tweemanspolder 12. Inlichtingen: 070-3190544/577. Het lijkt onwaarschijnlijk, maar zelfs over erotiek en vooral over de bijbeho rende hulpmiddelen en speeltjes kun je een milieuverhaal ophangen. Milieube schermers heten ernstige lieden (som migen zeggen zelfs zuurpruimen) te zijn. Maar dit keer dus even iets sappigs. Krijgt u al rode oortjes? Let op, meteen worden ze vanzelf groen. Allereerst een misverstand uit de weg ruimen. Een tijdje geleden meldden de kranten dat de Kleine Aarde sex slecht vond voor het milieu. Zwaar overdre ven. Maar er zijn wel sex-artikelen op de markt die minder milieuvriendelijk zijn. Nu veel mensen wat speelser met de liefde omgaan, mogen ze daar in de winkel best even bij stil staan. Neem nou condooms. Let wel: die zijn absoluut onmisbaar voor veilig vrijen. Bovendien vormen ze een broodnodige rem op de bevolkingsgroei. Alleen dat al is goed voor het milieu. Latex-condooms zijn gemaakt van na tuurrubber uit het sap van de tropische hevea-boom. De rubberproduktie kan nog schoner (voorzichtiger omgaan met het benodigde zwavel), maar in principe zijn latex-voorbehoedsmidde len in orde. Zolang je ze tenminste niet door de wc spoelt, want daarvan raken waterzuiveringsinstallaties verstopt. Minder fijn voor het milieu zijn de nieu we condooms en vrouwencondooms van poly-urethaan. De produktie van dat plastic is behoorlijk vervuilend. Ook niet zo lekker zijn geverfde speel- condooms. Niemand test of de kleur stoffen erin wel milieuvriendelijk zijn en of ze geen huidirritaties opwekken. Bekend is wel, dat zaaddodende pasta en glijmiddeltjes soms minder gezonde stoffen bevatten. Goed zijn pasta's van de NVSH. Over geboorte-beperking ge sproken: wie de pil gebruikt, kan het beste een zo licht mogelijke nemen. Gezonder voor de gebruikster en voor het milieu. Zeker is het niet, maar som mige onderzoekers menen dat uitge- plaste pil-hormonen die in het drinkwa ter terecht komen, schadelijk zijn voor de vruchtbaarheid van mannelijke zoogdieren. Wat de pretartikelen betreft: ook daar kiest u het meest milieubewust, als u rubber in plaats van kunststof neemt. En liever geen apparaatjes op batterij en, tenzij je ze ook op het stopcontact kunt aansluiten. Kwikbatterijen laat u natuurlijk links liggen en die met cad mium erin ook. O ja, leuke lingerie is er tegenwoordig van milieubewust gepro duceerd katoen (Hennis en Mauritz, Bijenkorf en V&D). Info: De Kleine Aarde 04116-84921 In mei valt er buiten veel te genieten. Bomen en struiken tooien zich met fris groen blad en in combinatie met een rijke bloei is dat een lust voor het oog. Van de heesters zijn de verschillende variëteiten Rhododendron (inch aza lea) opvallende meibloeiers. Een ande re, om de bloemen geliefde heester, is de klimmer blauwe regen, Wisteria. Hij kan overigens ook vrijstaand groeien. Mei is eveneens een maand om aan de slag te gaan met waterplanten. Dankzij z'n windende groeiwijze kan Wisteria zich meters ver omhoog wer ken aan steunmateriaal. Het is een ech te klimplant. De regenpijp is niet het meest geschikte houvast, want een le venslustige 'regen' kan er een wurgen de greep op krijgen. Beter is het om de plant langs de gevel te leiden met be hulp van stevige draden of een royaal bemeten klimplantenrek. Een zonnige plek verdient de voorkeur, maar och tend- of avondzon is ook goed. Wisteria sinensis kan ook als vrijstaande struik worden geplant, bijvoorbeeld aan een paal of zuil. Onder zulke groei-omstan- digheden worden minder lange ranken gemaakt. Meng bij een muur flink wat compost, potgrond of tuinaarde in het plantgat. Poot de jonge plant schuin naar de muur toe, zodat de groeiende scheuten direct houvast vinden. Koop een plant met één of meer bloemtrossen. Verwij der voorzichtig de pot, plant daarna de plant in het plantgat. Geef ruim water. Een blauwe regen met grote, lange (20- 25 cm) bloemtrossen is Wisteria sinen sis "Prolifia", lilablauw en geurend. De bloei is rijk, vóór de bladontwikkeling. Gestekte planten bloeien rijk, zaailin gen niet. Koop daarom een plant met minstens één bloemtros. Een andere, rijk en al jong bloeiende blauwe regen heet: Wisteria formosa "Issai". Wat later (in juni, tijdens de bladontwikkeling) bloeit Wisteria flori- bunda. Deze soort heeft wat kortere bloemtrossen. Wie iets bijzonders kiest, kan een witte regen (Wisteria floribunda "Alba") ne men of een roze regen (Wisteria flori bunda "Roseadie lilaroze bloeit. Vijvers zijn populair en dus ook de planten die bij water horen. Dat zijn er nogal wat. En het aardige is, dat een groot aantal inheems is. Ook die 'wilde' soorten worden gekweekt. Het sortiment bestaat uit ruim tachtig soorten waterplanten. Ze worden inge deeld naar waterdiepte. Zo zijn er moe- ras-, oever- en 'echte' water- of vijver- planten (wortelend of zwevend), die resp. houden van 'natte voeten' tot een flinke waterdiepte. Oeverplanten zijn niet zo kritisch voor wat betreft de wa terdiepte, die mag best wat variëren. Op de verpakking van waterplanten is die informatie vermeld. Dat maakt het gemakkelijk. Kies op uw gemak de juis te planten uit. Bij water- of vijverplanten zijn worte lende soorten, zoals waterlelie en zwe vende soorten zoals blaasjeskruid en waterpest. Wortelende soorten wor den in een speciaal mandje gepoot met een mengsel van rivierzand/klei/tuin- turf. Afdekken met grind en langzaam afzinken. In mei is het water door de zon al flink opgewarmd en zullen waterplanten vlot wortelen en aangroeien.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 17