fuktyQft nodig um, ci MÉMBJ VEERMAN MAKELAARDIJ let Rode Kruis kan niet zonder u!, zie pagina 10 en 11! Autocross 1994 Sportavond Koffiebar Avondvierdaagse Zevenhuizen 6t/m 10 juni Braderie Dorpsstraat Landelijke fietsdag Kienen ^tuvvt rappen Futuristische stad Bentwoud Reactie college Deskundige dienstverlening bij al uw activiteiten m.b.t. ontroerende zaken 16e jaargang nummer 562 11 mei 1994 fcés. N; P0T1000 Nil ilVOCHIM hu =1 V/iT-i! :i AUTOCROSS in ZEVEN aanvang: 13.00 uu A. Veerman M.F. Scheffers P.P. Eindhoven Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 -b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bieiswijk lii Zevenhuizen - Op hemelvaartsdag (12 mei) wordt in Zevenhuizen we derom de autocross gereden. Dit jaar i/ordt het evenement nog groter aan gepakt dan vorig jaar met circa hon derd deelnemers uit de regio. Het crossterrein is gelegen aan de Bier- hoogtweg in Zevenhuizen naast het industrieterrein. Er zal gezorgd wor- voor voldoende parkeerruimte. Aanvang: 13.00 uur. [Benthuizen - Op zaterdag 14 mei Iwordt er een sportavond georgani seerd in de koffiebar in de Bron ach ter de Nederlands Hervormde Kerk laan de Dorpsstraat. De avond zal ge- ivtild worden met spelen als hockey ien voetbal, ledereen vanaf 14 jaar is welkom. Supporters en sportievelin- ijen worden verwacht om 19.00 uur in sportieve kleding. [Evenals voorgaande jaren organi seert het plaatselijk comité A-4-D de Avondvierdaagse voor Zevenhuizen omgeving. In dit negende jaar wordt de vierdaagse gehouden van 6 toten met 10 juni. Er is dus weer een extra avond. Comité Avondvierdaag se Zevenhuizen: 01802-3549. fadinxveetj -Öp 4 juni wordt in de Dorpsstraat In Waddinxveen de be kende braderie gehouden. Er zullen verschillende nieuwe en naar verluid sensationele attracties te zien zijn. winkeliers stellen ook dit jaar «eer de jeugd in de gelegenheid om Ien te verkopen. Aanmelden kan d. Linde, Dorpsstraat 38,01828- 12373. Dpzaterdag 14 mei organiseert Toer club Avanti in samenwerking met de ANWB en ,1e Tros de Landelijke Fiets- De route start in het Praathuis ®ide Bosweg in Boskoop en voert teveel mogelijk langs landelijke we- Sffl. Zo gaat de route via Zwammer- ^8' waar in de Hooge Burgh een rondleiding gehouden wordt, en 'gsArchenn in Aiphen aan den Rijn M landelijk startpunt). De afstand v®de route is circa 35 kilometer en fe prijs bedraagt flL 3,-, Op vertoon [wdestempelkaart wordt tot 22 juni korting gegeven bij Archeon. «lichtingen: 01727-14844. »op - Dinsdag 17 mei sluit de tholieke Vrouwenvereniging Bos- het jubileumjaar af met de jaar- 'C'gaciersng. Na het officiële gedeelte k'°rdt er gekiend. De opbrengst hier- "an is voor een goed doel. Er zal ook lenheicl gegeven worden om e notulen en fotoboeken in te kij- avond begint om 20.00 uur in Parochiezaal. ^rkajf-He-Zoals elk jaar kan ieder- Weer vroeg uit de veren op He- e vaartsdag. Om 5.30 uur is de start e' dauwtrappen bij het Dorps- adoop is er voor iedereen ""pbedi, je en een kop koffie. Wordt Moerkapelle een wereldstad? Moerkapelle - De 3866 inwoners van Moerkapelle zullen vorige week ver steld hebben gestaan van de plannen die Provinciale Staten heeft met hun dorp. In het Rotterdams Nieuwsblad van 4 mei werd het eerst melding ge maakt van de plannen van Kees van der Zalm, lid van Provinciale Staten. Deze PvdA-er heeft Moerkapelle aangewe zen om de derde stad te worden-van Zuid-Holland, na Rotterdam en Den Haag. Dit houdt in dat er duizenden huizen zullen worden gebouwd en dat de stad uiteindelijk circa 300.000 inwo ners zal krijgen. Volgens Statenlid Van der Zalm is het een plan voor de lange termijn. In de Goudsche- Courant van 5 mei liet hij weten dat "eerst de geplande woning bouw rond Den Haag en Rotterdam worden uitgevoerd. Het gaat mij om de periode daarna, zo rond het jaar 2005 of 2010, als je weer andere woning- bouwplekken nodig hebt". Hoewel Moerkapelle onderdeel uitmaakt van het Groene Hart, vindt Van der Zalm de natuur in het gebied "minder waarde vol". Daarom zou hij graag een moder ne futuristische stad laten bouwen waar het goed wonen is en van waaruit gemakkelijk gereisd kan worden naar Scheveningen of Leiden. Er moet dan wel goed openbaar vervoer zodat men snel bij de omliggende steden kan ko men. De benodigde spoorbaan is nu al gesitueerd ten zuiden van het dorp, ai is er nog geen station. Van der Zalm heeft verder voorgesteld dat het moge lijk zal zijn gebruik te maken van de hogesnelheidslijn, die aangelegd zal worden door het Groene Hart. Van der Zalm was zelf groot voorstan der van het Bentwoud, dat op dezelfde plaats zou worden aangelegd. "We moeten het bosplan nog niet afzwe ren," is zijn mening. "Maar wij moeten wel open staan voor nieuwe ideeen". Hij vermoedt dat de boeren er minder moeite mee zullen hebben te wijken voor woningbouw dan voor bosbouw. Bovendien denkt hij dat er plaats zal zijn voor beide, zodat een moderne stad in het groen zal komen te liggen. Als voorbeeld noemt hij het Victoria Park in Londen. Direct na het lanceren van het plan liet het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle weten de plan nen niet echt reëel te vin den. "Er was al eerder ge sproken over achtdui zend woningen die ten oosten van de Rotteme- ren gebouwd zouden worden," aldus waar nemend burgemees ter L.M. Schoots. "Maar de plannen die nu op tafel liggen lijken mij niet erg realistisch". Ook wethouder R. de Gooijer, zeif woonachtig in Moerkapelle, ziet zijn dorp niet zo gauw uit groeien tot monsterachtige grootte. "Ik kan mij voorsteilen dat deze woningbouw over vijftig of zestig jaar gaat starten, maar niet al over tien of vijftien jaar," aldus de wet houder. Burgemeester Schoots heeft n 125 ml New York Moerkapelle Paris verder laten weten contact op te ne men met Statenlid Van der Zalm. Naar de stembus Veel ouderen hebben de afgelopen verkiezingen gestemd op een ouderenpar tij. Dat is de conclusie die getrokken kan worden nu het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) in de Tweede Kamer komt met zes zetels en de Unie 55+ één zetel krijgt. Ook in het Groene Hart hebben veel mensen hun stem op deze partijen uit gebracht: in Boskoop koos in totaal bijna 2,5% van de kiezers voor een van beide partijen. Ook in Zevenhuizen- Moerkapelle en Rijnwoude koos tussen de 2% en 2,5% van alle kiesgerechtig den voor het AOV of de Unie 55+. Grote uitschieter was echter Waddinxveen. In die gemeente kregen de ouderenpar tijen 4,5% van alle stemmen. In tegen stelling tot de eerder genoemde ge meenten kreeg in Waddinxveen de Unie 55+ hiervan de meeste stemmen: 2,9% van alle kiesgerechtigden in deze gemeente koos voor de Unie 55+. De partij kreeg tijdens de gemeenteraads verkiezingen 10,4% van de stemmen en hierdoor twee zetels in de gemeente raad. Als het aan de kiezers van Zevenhui- zen-Moerkapelle had gelegen, was de WD de grootste partij geworden: maar liefst 24,6% van de stemmen werd uit gebracht op deze partij. Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 1989 kreeg de partij nog 18,9% van de stemmen in de ze gemeente. De tweede partij werd het CDA met 19,9%, de partij kreeg in 1989 nog 31,7% en was daarmee de grootste partij. Ook in Waddinxveen boekte de WD grote winst. Tijdens de vorige Tweede Kamerverkiezingen koos 18,5% van de kiezers voor deze partij en vorige kreeg de partij ruim 23% van de stemmen. Ook in Waddinxveen werd de WD hiermee de grootste partij. In Boskoop bleef het CDA juist de groot ste partij (28,4%) en de VVD kreeg ruim een kwart van de stemmen en werd daarmee de tweede partij. Ook Rijn woude koos voor het CDA en de WD. De christelijke partij ontving 27,6% van alle stemmen en de liberalen 24,6%. Van de vier gemeente in de regio was de opkomst in Zevenhuizen-Moerkapelle het grootst: 87,3% van de kiesgerech tigden vulde daadwerkelijk het stem biljet in of liet het invullen. In Boskoop kwam 85,6% van de stemmers opdagen en in Rijnwoude 84,4%. In Waddinxveen ging 84,1% naar het stemlokaal. ii Beëdigd makelaar en taxateur Gediplomeerd onteigeningsdeskundige Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon: 01802- 18661 Telefax 01802 - 3178 Veel ouderen kozen op 3 mei voor een ouderenpartij.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1