'Ik hoef niet zo nodig wethouder te worden". Voor New Sity ben je New Sity-Show Lagerwaard Meer woningbouw door komst asielzoekers Regen weer spelbreker bij Tennisvereniging Waddinxveen Foto's in het HART VAN HOLLAND NOOIT TE GROOT. Jan de Koning kijkt eerst de kat uit de boom 30.250 exemplaren. ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN Solide kwautett bij Lagerwaard. Visie college B&W Oplossingen Vlees in de kuip Waar was je nou?" Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaal wor den a 5,-. Nabestellen kan ook; na betaling van 7,50 kan de foto een week later (nabestellen tot uiterlijk "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Waarschijnlijk is er géén zitmeubel-konsept te bedenken dat zo Bruidspaar w van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familieleden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,, en maak kans op 100,- aan 'aardebonnen! Hart van Holland/11 mei 1994 pagina 3 levenhuizen - Conventioneel is Jan de Koning (48) niet te noemen. Tijdens de installatie van de gemeenteraad verscheen hij in spijkerbroek en leren jack en viel daardoor op tussen alle nette pakken. "Ik voel me op m 'n gemak in deze kleding dus waarom zou ik iets anders aantrekken?" aldus De Koning die in de raad Gemeen tebelangen vertegenwoordigd. Hij is een fan van het openbaar vervoer, verzamelt treinen, en houdt van beeldende kunst. Verder is hij getrouwd, heeft een zoontje van 15 maanden en een complete dierentuin thuis: drie honden, drie katten, een papegaai en een parkiet. Jan de Koning is niet onbekend met de politiek: al jarenlang heeft hij zitting in het bestuur van Gemeentebelangen. Maar het werk als gemeenteraadslid is voor hem nieuw. "Ik heb nog niet veel kunnen doen behalve een grote stapel papier doornemen," aldus De Koning. "Laatst ben ik wel alvast naar een com missievergadering geweest om de sfeer te proeven. Ik kijk graag eerst de kat uit de boom voordat ik iets zeg of doe. Tijdens de vergadering heb ik gekeken hoe er vergaderd wordt". Deze strategie past het gemeente raadslid ook toe in zijn werk als bouw kundig medewerker. "Doordat ik bij een soort engineeringsbedrijf op uit- zendbasis werk, kom ik bij veel ver schillende bedrijven. Als ik ergens binnenkom, houd ik mij op de vlakte. Eerst bekijk ik welke mensen er wer ken en hoe de onderlinge verhoudin gen zijn. Ik wil eerst weten wat voor vlees ik in de kuip heb". Hij is zijn carrière begonnen als bouw kundig tekenaar en heeft bij architec tenbureaus en bouwbedrijven ge werkt. "Door de jaren heen heb ik aan allerlei projecten meegewerkt en heel verschillende werkzaamheden uitge voerd. Je kunt het zo gek niet verzin nen of ik heb het gedaan: hotels, res taurants, woningen, garagebedrijven, boerderijen, kantoorgebouwen en een kraamafdeling van een zieken huis. Bij de ontwikkeling van de nieuw bouw van verzorgingstehuis Antonius in Rotterdam ben ik in nagenoeg alle fa sen betrokken ge weest. Van het meten van het oude gebouw tot de afwerking van de nieuwbouw. Na verloop van tijd ken je dan een gebouw van haver tot gort". Dat geldt ook voor het Amsterdam-sta dion, het project waaraan hij momen teel werkt. "Het wordt een heel groot gebouw, het enige overdekt stadion in Europa". Regelmatig reist hij voor dit pro ject met de trein naar Den Haag. "Ik ben dol op het openbaar ver voer," verklaart De Koning. "Met een walkman op lekker ontspannen, dagdro men of praten met de andere passagiers. Dat vind ik juist zo leuk aan de trein: na verloop van tijd wor den de vaste reizi gers op een bepaalde route bekenden van je. Als je een dag niet meereist, dan vragen ze de volgende dag: waar was je nou? Dat laatste kwam vooral voor in de tweeëneenhalf jaar dat ik werkte aan het congrescentrum van het RAI-ge- bouw in Amsterdam". "Ik heb niet de ambitie om wethouder te worden," vertelt Jan de Koning. "Ik geniet van mijn werk als bouwkundig medewerker en als gemeenteraadslid en wil graag genoeg tijd overhouden voor mijn hobby's. Bovendien breng ik graag tijd door met mijn gezin en mijn dieren". N I I Waddinxveen - De regen was zondag weer spelbreker bij de wedstrijden voor de tenniscompetitie van Tennis vereniging Waddinxveen. Zaterdag kon het eerste gemengde zaterdagteam het tegen Numansdorp niet bolwerken. Dit verloor met 2-3. Het tweede team was met dezelfde cijfers de sterkste tegen Berkenrode. Het eerste herenteam ont moette in Holy een veel te sterke tegen stander. in geen van de partijen was er een schijn van kans voor de Waddinx- veense heren 0-5. Het tweede heren team, beter bekend onder de naam' Schuimend Geweld', is als de voorteke nen niet bedriegen, een potentiële titel kandidaat. In de ontmoeting van zaterdag was het he beurt van Marcel Verbakei om te starten met de single. Frank Hoeke had geen medelijden met het ontbrekende zelfvertrouwen van Marcel, hetgeen dus prompt door een nederlaag werd bevestigd. Curieus in deze partij was Kn incident, waarbij Marcel met een 5- 2-5 achterstand, zijn tegenstander waarschuwde, dat de partij nog lang niet gespeeld was. Dat bleek wel, want jjP karakter werd de tweede set nog binnengehaald, waarmee helaas wel ™e kruit verschoten bleek. De derde set werd met 2-6 verloren. Be in de U.S.A. wonende en werkende "emco Laan, die speciaal voor de com petitie is overgekomen, speelde veel te sterk voor zijn tegenstander en won overtuigend met 6-0 en 6-1. Zijn dubbel ®et Willem Frederiks was met 6-3 en 6- Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, ^erswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, ^venhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week °P woensdag in een oplage van Bedaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersnia Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) n lal dinsdagmiddag 13.00 uur. del leVer s'e'' z'ch NIET verantwoor dt 'r (?or erenloete onjuistheden in e onisch opgegeven advertenties!! redaktie van Hart van Holland stelt zich a(jVpatansPrake''ik voor de inhoud van de in de L.ties en inSezonden mededelingen Pet rZet, bovendien behoudt zij zich adv// v00r' zonder opgave van reden, "ienties voor publikatie in Hart van y Holland te weigeren. Hal ''Men over de bezorging van n van Holland, uitsluitend bellen, "onderdag-ochtend tot 11.00 uur: Den Haag VSP 070 - 3350133 3 ook een eenvoudige overwinning. In de dubbel met Willem en Martin (Mo zart) Derks, die zich steeds meer als een constante stand-in ontwikkelt, werd ook duidelijk met 6-0 en 6-3 ge wonnen. De laatste dubbel met Marcel en Mozart werd ook simpel in winst omgezet. Een 4-1 eindresultaat. Duidelijk is, dat de druk van een sterk derde team wonderen doet voor 'Schui mend Geweld'. Dit derde team wist te gen ABN/AMRO Services met 5-0 te win nen, dus de druk blijft. Het vierde team speelde tegen Binnenmaas en kwam met een 4-1 overwinning naar Tennis park 'De Woerd'. Waddinxveen 5 kon de zegetocht niet completeren en ver loor van Zuidland met 2-3. Het eerste Heren 35+ team had een bijzonder sterke dag en klopte Triomf met 5-0. Het tweede kon niet achterblij ven en won van Zuiderpark met 4-1. De inspirerende captain van dit team, Jan de Bruin, heeft er duidelijk de wind onder. Het derde team kon niet achterblijven en won met 5-0 van Holy. Het Dream Team 50+, veteranen 1 dus, liep tegen Papendrecht tegen een 2-3 nederlaag op, hetgeen een behoorlijke deuk in de kampioensaspiraties betekent. Het tweede team verloor in en tegen Gou derak met 1-4. Op zondag kreeg tweede herenteam met 2-6 klop van Boskoop, het vijfde gemengde team kon het in en tegen Boskoop ook niet redden en verloor eveneens met 2-6. Het zondag-junioren- team blijft vriend en vijand verbazen. Nu werd Rijpwetering met 8-0 aan de zegekar gebonden. Het is een genot om deze kleintjes te zien spelen. Zondag a.s. hebben ze weer een thuiswedstrijd. Damescompetitie De acht teams in de damescompetitie boekten een duidelijk positieve balans. Van de acht teams wisten er zes hun wedstrijd in winst om te zetten. Het eerste team won met 4-1 tegen Oude- lande. Het tweede team versloeg Be Quick 3 duidelijk met 5-0. Waddinxveen 3 had het tegen Soenda duidelijk wat moeilijker maar wist toch met 3-2 te winnen. Het vierde team had tegen Tiod geen schijn van kans en verloor met 0-5. Het vijfde team lijkt in een ruk op het kampioenschap af te stevenen. Nancy v.d. Starre trok weliswaar in haar single aan het kortste eind, maar Joke van Leeuwen won wel. De drie dubbels wer den overtuigend gewonnen, zodat een 4-1 overwinning werd geboekt tegen Krimpen. Het zesde team boekte tegen CC4 de eerste overwinning. Jenny de Vries won haar single na 6-2 met 7-6 in de tie-break. Dat lukte Ella Kortenoe- ven nog niet, maar invalster Monique de Vries won samen met Ella Bekooy wel de eerste dubbel. Moeder en doch ter De Vries wonnen ook hun dubbel en hoewel de laatste dubbel nog werd ver loren was de eerste overwinning een feit: 3-2. Het eerste veteranenteam werd door Thialf duidelijk geklopt: 0-5. Ook het tweede veteranenteam verloor met 2-03 van Victoria. Hilde 8 jaar feest maar fijn proficiat van Anne en Flupke je konijn Hennie nog van harte gefeliciteerd! vergeet je niet je bed uit te komen 17 mei? afz. Mar. Verloren: rugtas met gymspullen en proefmon sters!!! Eline Manteau 01793-2776 Gefeliciteerd kanjer! wij zijn trots op onze (schoon)zus. Nieuwe carrière? Bas en Mo verloren: witte gympie met visjes mt. 20 Bosk, of W'veen 01828-16371 wed. van 80 jaar wil in contact komen met man van ca. 80 jaar 01828-17323 Welke leuke Waddinxveense gaat stappen met verhuisde jongeman (26 jr.) 01828-13405 verloren: deel van hang-ballpoint zw. zilv. op Koninginnedag bij overtoom 01828-15807 Gerard hartelijk dank voor het verven. De verrassing komt nog! VEELZIJDIG IS ALS ONZE NEW SiTY-LUN.We PASSEN ZE GEWOON AAN OP JE EIGEN LICHAAMSLENGTE, ZODAT JE PRETTIG EN KOMFORT ABEL ZIT. Perfekt zitcomfort Elke gewenste zithoogte Instelbare zrroiEPrE Verschillende rughoogten Verschillende rugtypes Acht verschillende armtypes Vaste stoffering of losse kussens In stof of leder Fraaie vormen Verrassende prus Je bent van harte WELKOM IN ONZE SHOW ROOMS TOT EN MET ZATERDAG 28 MEI A.S. Dealer van o.a. Lbdlux, Jori, Montis, Gelderland en Artifort. KANAALWEG 39-53, CAPELLE A/D IJSSEL, TeL.O 10-4507466 Waddinxveen-Alle gemeenten zijn ver plicht woningen beschikbaar te stellen aan statushouders (zie inzet). Deze ver plichting geldt uiteraard ook voor de gemeente Waddinxveen. De gemeente heeft door de rijksover heid als taakstelling de verplichting opgelegd gekregen om in 1993 twee promille van het aantal inwoners ofte wel vijftig asielzoekers te huisvesten. Dit aantal zal worden gehaald per 1 juni. Ten aanzien van de statushouders moest Waddinxveen voor het jaar 1993 huisvesting beschikbaar te stellen voor 45 statushouders. Deze taakstelling, die geldt tot en met mei kan in juni worden gehaald. Van het rijk is inmiddels een brief ont vangen waarin een nieuwe verplichting voor 1994 wordt opgelegd om nog eens 58 statushouders aan huisvesting te helpen in 1994. Deze taakstelling dient voor het einde van het jaar te zijn ge haald. In een bespreking die onlangs heeft plaatsgevonden tussen het gemeente bestuur en de Waddinxveense woning bouwverenigingen met een delegatie van de Ministeries van VROM en W.V.C. werd medegedeeld dat ook de komen de jaren gerekend dient te worden op nieuwe verplichtingen voorde huisves ting van statushouders. Het college van burgemeester en wet houders is in samenwerking met de woningbouwverenigingen bereid om binnen de aanwezige mogelijkheden medewerking te verlenen. Het college heeft in de bespreking met de ministe ries wel gewezen op de beperkingen die zich voordoen. Genoemd zijn: beperkte mogelijkheden tot bouw in het Groene Hart, de lange overbruggingsperiode totdat compensatiebouw gereed is en de lange bestaande wachtlijst van wo ningzoekenden. Door deze beperkin gen is de doorstroom van woningzoe kenden zeer gering en komt het er zelfs op neer dat de vrijgekomen woningen in 1994 nagenoeg allemaal aan status houders zouden worden toegewezen als de gemeente aan de taakstelling van 1994 wil voldoen. En dan is het nog maar de vraag of er voldoende geschik te woningen vrijkomen. Daarom meent het college dat de taakstelling op derge lijke korte termijn niet realiseerbaar is. In Nederland hebben de afge lopen jaren veel mensen asiel aangevraagd. Deze mensen kunnen niet meer centraal worden opgevangen en moe ten dus gespreid over het land worden gehuisvest in afwach ting van de uitspraak over het verkrijgen van een verblijfs vergunning. Iemand die geen verblijfsvergunning krijgt moet het land verlaten, krijgt men wel een verblijfsvergun ning dan wordt men status houder. Een statushouder heeft recht op reguliere huis vesting en de mogelijkheid om werk te zoeken op de arbeids markt. Door de lange proce dures die nodig zijn voor de afhandeling van de asielaan vragen en de aanhoudende stroom van nieuwe vluchte lingen, nemen de opvangpro- blemen landelijk toe evenals de druk op de gemeenten om mee te werken aan de opvang, al dan niet tijdelijk. In het re cente verleden heeft men voor de huisvesting gebruik ge maakt van leegstaande scho len, kloosters en kazernes. Thans worden er grote woon schepen ingezet. De mogelijkheid bestaat dat Waddinx veen voor iedere woning die aan status houder wordt toegewezen een extra woning mag bouwen (compensatie- bouw). Maar dan moet er eerst een bestaande woning zijn toegewezen. De nieuwe woning kan pas later worden gebouwd. Om te voorkomen dat nage noeg alle vrijkomende huurwoningen in 1994 naar statushouders gaan, heeft het college besloten gebruik te maken van de landelijke regeling voor de bouw van 'wisselwoningen'. Dit zijn tij delijke woningen die voor de eerste opvang dienen en die aangewend wor den als tussenoplossing. Voor de bouw van deze woningen wor den thans iokaties gezocht. De bouw van de woningen zal in overleg met de woningbouwverenigingen worden uit gevoerd. Een andere oplossing is huisvesting in de private sfeer. Hierbij denkt het colle ge aan het verkrijgen van medewerking van particuliere beleggers voor het toewijzen van woningen. Er zijn bij het college ook ideeën aange dragen door beleggers om in de private sector te komen tot het bouwen en verhuren van kleinschalige woonvor men. Al deze mogelijkheden worden thans onderzocht, om ook werkbare oplos singen voor de nieuwe verplichte taak stellingen voor de komende jaren te vinden.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3