Voor uit en Thuis jjpittilte mm** OUDERENREIS MOERKAPELLE Volleybaltoernooi TZM 'Laat Carapatiënten niet stikken' Gala-avond voor De Ark Windsurfhappening Zevenhuizerplas Landelijke fietsdag 22 Astma Fonds 19.95 24.95 21.50 19.95 22.95 23.95 Gordons *j h 25.50 rum 38% kruidenbitter pilsener WILLIAM LAWSON'S scotch whisky Hoppe jonge jenever Harveys sherry Di Saronno Originale tiOPPE M&ilJ Gordon's Dry Gin The Gordon's kick. Pinot Blanc \jJL- DRY GIN ,- ~1 J Zevenhuizen-Moerkapelle Aanrijdingen: Inbraak/diefstal: Overig nieuws: Waddinxveen Aanrijdingen: Inbraak/diefstal: Overig nieuws; Boskoop Inbraak/diefstal; Overig nieuws; Get on board-weekend 14-15 mei Hart van Holland/11 mei 1994 pagina 7 0 n I O N A L 54% 0,7 liter 0,7 liter 30 d f t/rsi/s-// y//z 10,7 liter De bekende jenever voor de gezellige momenten The best sherry in the world. Caffè, Espresso, Cappuccino con Di Saronno Originale Delizioso. iPOiylI 7üM0 emm Dl SARONNO AMARjmO 0,75 liter 12 MS 0,7 liter jSrSSS AC. Alsace Een dorstlesser, die zoals bekend, uitstekend past bij de nu volop verkrijgbare asperges. Koel geserveerd is het ook een heerlijk aperitief CtAi. LONDON 0,7 liter tw "tap "Cai Trudy van Hoven-Wiggers Moerkapelse zijde 14 Moerkapelle tel. 01793-1305 geopend vanaf 9.30 u maandag gesloten Pinot Blanc 0,75 liter Moerkapelle - Op woensdag 1 juni a.s. hoopt het komité dat de ouderenreis te Moerkapelle verzorgt, de ouderen opnieuw een 'daagje uit" aan te bieden. Het wordt de 48e reis. leder die dit jaar de leeftijd van 63 jaar zal hebben bereikt en in Moerkapelle of directe omgeving woont, kan aan deze reis deelnemen. Degene, die voor deze reis in aanmerking komt en gehuwd is, neemt natuurlijk de partner mee, ook al is deze nog geen 63 jaar. Deelnemers wordt verzocht minimaal 60,- bij te dragen. Men kan zich opgeven t/m zaterdag 28 mei, als vanouds bij de fa. Kadiks, Dorpsstraat 30. De bijdrage kan ook daar afgegeven worden. Als men nadere informatie wenst, kan men die verkrijgen bij één van de komité-leden: J. Kadiks, voorzitter; P. v.d. Berg, penningmeester, P. de Vrij, secretaris en C.A. Brouwer, alg. adjunct. Men dient bij opgave onderstaande strook in tevullen! Naam: Adres: Aantal personen: I Heeft u een dieet? Zo ja, welk?: w Betaald bedrag: Moerkapelle - Op zaterdag 28 mei organiseert tafeltennisvere niging T.Z.M. het tweede volley baltoernooi in sporthal Op Moer in Moerkapelle. Alle bedrijven, instellingen, winkeliers en fami lies uit Moerkapelle kunnen deelnemen aan het toernooi met maximaal twee teams. Inschrij ven voor dit toernooi kan bij Dick van Vliet (Akkerweg 8,2751 CN Moerkapelle, 01793-1460) en John Meurer (Raadhuisstraat 22, 2751 AV Moerkapelle, 01793- 1813). Aanvang van het toernooi is 17.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt fl. 80,- per team. Gezel ligheid zal voorop staan. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een personenauto die reed over de Zuidplasweg ter hoogte van de rotonde rechtdoor gereden en kwam midden op de rotonde tot stilstand. De schrikhek- ken werden vernield. Omdat op de plaats ongeval een kentekenplaat is achtergebleven, is de dader waar schijnlijk nog te achterhalen. Zowel in de nacht van maandag op dinsdag als van dinsdag op woensdag zijn er van het terrein van een levens middelengroothandel op het Nijver heidscentrum kratten met lege flessen gestolen. De eerste keer ging het om acht kratten, de tweede keer om tien kratten. Men is vermoedelijk met be hulp van pallets over het hek geklom men. In de nacht van woensdag op donder- dagwerd aan de Prins Willemstraat een auto opengebroken waarbij de audio- apparatuur werd ontvreemd. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een woning aan de Lange Zijde. Men kwam binnen door net forceren van de deur. Men is wel hinnen geweest maar er werd niets weggenomen. Mogelijk is de dader er gens door gestoord. Donderdagavond is langs de Zevenhui- zerplas een vrouw uit Krimpen a/d Lek van het paard gevallen nadat het beest nogal wild geworden was. Het paard was gehuurd bij de manege aan de Wol- 'efoppenweg. De vrouw is ongeveer vijf minuten bewusteloos geweest. Zij is TOor onderzoek overgebracht naar het oleulandziekenhuis. Donderdagochtend omstreeks 10.30 uur fietste een inwoonster van Wad- mnxveen met haar twee dochter van 10 en 12 )aar, eveneens elk op een fiets. chter elkaar over de Brugweg richting weeuwijk. Aan het begin van de Brug es kwam hun een kleine witte auto egemoet die de aldaar geparkeerde oertuigen voorbij reed. Daarbij kwam 'I op hun weghelft. Bij het passeren aakte de spiegel van de auto een van e meisjes met als gevolg dat beiden n val kwamen. Daarbij sneuvelde een l en werd een fiets beschadigd. De wtuurder van de auto reed door. De Politie zoekt getuigen. h'de nacht van vrijdag op zaterdag, onna middernacht, vond een fronta- aanrijding plaats op de Kanaaldijk p son de Kanaalstraat en de Sniepweg. n Z4 jarige bestuurder uit Waddinx- en reed met zijn auto voor een ge- oite op de weghelft voor het tege- jnf' komende verkeer. Hij kwam daar p "ts'ng met de bestuurder van een WaHenenaut0, eveneens afkomstig uit odinxveen. De veroorzaker bleek onder invloed van alcohol. Beide be stuurders raakte gewond. De veroorza ker brak een sleutelbeen, de tegenlig ger brak vijf ribben. Diefstal fietsen: Groene Union Viking damesfiets. Zuidplaslaan, rood/bruine Raleigh da mesfiets met velgremmen en versn. Kerkweg Oost, oranje Mountainbike merk Track. Noordeinde, uit schuur, blauwe dames fiets Gazelle Primera, postcode 2761 TM 36 met opvallende gekleurde fiets tassen. In de nacht van maandag op dinsdag 3 mei werd ingebroken in het bejaarden huis Souburgh. Men is binnen gekomen middels het forceren van een raam. Binnen werden nog enkele deursloten geforceerd alsmede een behoorlijke wanorde aangericht. Weggenomen werden geld en een videorecorder. In de nacht van dinsdag op woensdag werd aan de Peter Zuidlaan een zwarte VW Golf Cabriolet ontvreemd. Kente ken van het voertuig is FL-LD-02. Tussen maandag en woensdag werd van de begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan een stenen beeldje ont vreemd voorstellende een beertje op een stoel. Enkele dagen eerder was een aardewerk schaaltje met vetplanten ontvreemd. In de nacht van woensdag op donder dag werd aan de Peppelhorst een per sonenauto opengebroken door het in slaan van een ruit. De speakerboxen uit de hoedenplank werden weggenomen. Donderdagmiddag werd bij een super markt aan het Kon. Wilhelminaplein een 40-jarige inwoonster uit Waddinx veen aangehouden i.v.m. winkeldief stal. Zij zal een boete van fl. 200,- moe ten betalen. Aan de Jan Willem Frisoweg werd vrij dag ingebroken in een woning. Men kwam binnen door het inslaan van een ruitje van de voordeur waarna men de deur kon ope nen omdat die niet op het nachtslot zat. Ontvreemd werden geld en sieraden. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een garage aan de Zuidkade. Men kwam binnen door de deur uit de geleiderail te drukken. Daar bij werd een blauwe Vespa Piaggio ont vreemd met het verz.nr. FZB-386. Er werd ook een compressor ontvreemd. Zondagmiddag werd aan de Wingerd een rode Tomos damesfromfiets ont vreemd. Het was voorzien van het verz. nr. XZP-882 (1993) Maandag 2 mei kwam een bewoonster van de Noordkade tot de ontdekking dat de Gouwe haar water voor een deel prijs gaf en dat dit in haar achtertuin aan de oppervlakte kwam. De brand weer heeft met een pomp het water weggepompt en duikers hebben een scheur in de wand gevonden die ver moedelijk de oorzaak van het opborre lende water was. De provincie gaat on derzoeken hoe de scheur te dichten is. Bewoners wisten te vertellen dat onge veer een half jaar geleden ter plaatse een zandschip de wal heeft geraakt, mogelijk zou dit de scheur in de beton nen wand kunnnen verklaren. Vrijdagnacht omstreeks 02.45 uur vond op de Vondellaan een mishandeling plaats. Een drietal uit Waddinxveen af komstige vrienden in de leeftijd van rond de 20 jaar fietsten over de Vondel laan. Zij kwamen daar een drietal bui tenlandse knapen tegen. In het voorbij rijden kreeg een van de fietsers iets tegen het hoofd gegooid. Toen daar wat van werd gezegd, werden zij door de drie aangevallen waarbij werd geslagen alsmede met vermoedelijk een schroe vendraaier werd gestoken. Een van de drie fietsers liep daarbij enkele schram men op. Diefstal fietsen; Zuidkade, groene Gazelle damesfiets met trommelremmen en versn. In de nacht van dinsdag op woensdag werd een poging gedaan in te breken in het kantoorpand van de proeftuin in het Rijneveld. Toen dit niet lukte is men via een klapraam binnen geweest in het bedrijfspand. Daar heeft men een draagbare telefoon meegenomen en wat kleingeld. In de nacht van woensdag op donder dag werd op het terrein van West Ne derland ingebroken in een touringcar. Er werd een ruit ingeslagen om binnen te komen. Binnen werden enkele kasten opengebroken maar er werd niets ont vreemd. Maandagochtend vroeg werd ingebro ken in het kantoor van bejaardencen trum Mendelhof. Men kwam binnen door aan de achterzijde een raam open te breken. Het was nog niet bekend wat er werd vermist. Aan het Zwanenwater werd in de nacht van vrijdag op zaterdag met een tegel de ruit van de hal ingegooid. Een soort gelijk feit werd gepleegd aan de Riet kraag daar werd met een trottoirtegel een ruit ingegooid. Ook aan het Beemd werd een ruit van een woning inge gooid. t.k. 4 pits gasstel in goede staat met deksel kleur: bruin 50,-01828-10943 t.k. Mitsubishi Colt bj '81 apk 4-95 kleur grijs met. vr.pr. 1000.- 01727-17908 t.k. rose bruidsjurk Grieks model mt. 38/40 incl. haartak 700,- 01727-16991 t.k. donker eiken brood/toogkast met glas in lood raampjes t.e.a.b. 4 pers. eethoek 01793-1437 Gesselein kinderwagen 3 in 1 z.g.a.n. parasol voor 250.-01802-3362 oude nederlandse ansichtkaarten door verzamelaar te koop gevraagd 01828-11171 t.k. eetkamertafel uitschuifbaar kloostermodel 83/135 na 18 uur: 01727-17737 De landelijke collecte voor het Astmafonds onder het motto 'Laat Carapatiënten niet stikken', wordt in deweek van 15-21 mei gehouden. In Nederland hebben maar liefst 1,5 miljoen mensen last van astma, chronische bronchitis of longemfyseem. Astma veroorzaakt vaak onverwachte aanvallen van ernstige be nauwdheid. Een patiënt met longemfyseem heeft het zelfs door lopend benauwd. Elk jaar komen er patiënten bij. Het Astma Fonds heeft dit jaar ruim 22 miljoen gulden nodig, ledereen kan een bijdrage leveren om Carapatiënten te helpen door de collec te te ondersteunen met een bijdrage of door storting van een bedrag op giro 55055 of bankrekening 3.59.58.885. Kiwanis Club Gouda organiseert zater dag 14 mei een gala-avond voor een goed doel: de Ark. De Ark is een school voor speciaal en voortgezet onderwijs in Gouda. Hier wordt onderwijs gege ven aan (zeer) moeilijk lerende kinde ren. De leerlingen komen uit de gehele regio. Bij het onderwijs spelen muziek instrumenten een belangrijke rol, maar de middelen zijn ontoereikend om het aantal instrumenten op peil te houden en nieuwe aan te schaffen. De Kiwanis Club Gouda ondersteunt de school een malig door middel van de genoemde gala-avond. Het programma: Van 19.30-20.30: ont vangst gasten in het theatercafé met koffie en een optreden van jazz ensem ble Maaike Nicola Friends en cabaret groep De Gemeentereiniging. Aanslui tend verzorgt Hans Liberg een optre den (tot 21.45 uur). De cheque met de opbrengst van de actie wordt daarna aan de Ark overhandigd. Van 22.00- 23.00 uur wordt een welkomstdrank geschonken en treden Maaike Nicola Friends op. Tussen 23.00 en 01.00 uur zijn 'Lazy Mama's Jazz Orchestra' met Ladysinger Wil Dolle te zien. In de pau ze treedt Cabaretgroep De Gemeente reiniging op. Om 01.30 uur is het slot van de avond. Zevenhuizen - Tijdens de windsurfhap pening, die zaterdag en zondag gehou den wordt aan de Zevenhuizerplas, kan iedereen kennismaken met de surf plank. De windsurfgekte van enkele ja ren geleden is er niet meer. maar er zijn nog steeds veel mensen die plezier be leven aan deze sport. Tijdens het Get on board-weekend zijn er 'pits' waar informatie gegeven wordt over boards, zeilen en accessoires. Bovendien kun nen boards uitgeprobeerd worden. Lu- cienne Ernst, de Nederlandse World Cup surfster, zal tijdens het weekend aanwezig zijn met haar wedstrijdmate riaal. Zij zal uitleg geven over de nieuwe boardshapes en de laatste ontwikkelin gen op het gebied van zeilen en vinnen. Gediplomeerde instructeurs zullen zondag de gehele dag klaar staan om bezoekers te laten kennismaken met windsurfing. Boards, zeilen en pakken zijn aanwezig. Ook kinderen vanaf acht jaar zijn welkom. Voor hen zijn speciale kindertuigages voorhanden waarmee zij in korte tijd leren surfen. Overcomplete surfplanken, zeilen en pakken kunnen tijdens het surfweek- end te koop worden aangeboden. De artikelen moeten schoon, heel en veilig zijn. Inleveren van de artikelen kan van af vrijdag 13 mei tot zaterdag 15 mei (tot 12.00 uur). Bij verkoop ontvangt men voor het volledige bedrag waarde bonnen die in te leveren zijn voor surf en wintersportartikelen. Inlichtingen: 010-4553032. Op zaterdag 14 mei gaat de 21e Lande lijke Fietsdag van start. Van de meer dan tweehonderd opstapplaatsen in Nederland is Alphen aan den Rijn uitge kozen tot landelijk startpunt. Bij het archeologisch themapark Archeon geeft de heer P.A. Nouwen, hoofddirec teur van de ANWB, om 9.00 uur het startsein. Inschrijving van de deelne mers is mogelijk op de dag zelf van 9.00 tot 13.00 uur. Het thema van de dag is 'de wereld van gisteren vandaag fietsen'. Er wordt een link gelegd tussen de opgegraven res ten van een Romeins Castellum bij het rustpunt in Zwammerdam en het nage bouwde verleden in Archeon. De route van circa 35 kilometer begint en eindigt in Archeon. Hier vinden verschillende activiteiten plaats, zoals een conditie test en een oogtest. Bovendien treedt een jazzband op en zijn er enkele infor matiestands en een demonstratie van ligfietsen. Archeon biedt de deelne mers van de fietsdag korting aan voor een bezoek aan het park. Op één route beschrijving wordt aan maximaal twee volwassenen en drie kinderen per en treekaartje een korting van fl. 5,-. De korting is geldig van 14 mei tot en met 13 juni met uitzondering van feestda gen en wordt alleen verleend op ver toon van een afgestempelde routebe schrijving. Vanuit Archeon fietsen de deelnemers via Boskoop naar het rustpunt van de route: de Hooge Burgh, het christelijk centrum voor mensen met een verstan delijke handicap in Zwammerdam. Hier wordt rondom de overgebleven funda menten van een Romeins Castellum uit leg gegeven over het verre verleden. Er is een informatiestand van de Histori sche Vereniging Alphen aan den Rijn en twee Romeinse soldaten zullen de deel nemers uitleg geven over het Romeinse verleden, van wapenuitrusting tot per soonlijke bezittingen. De route ver volgt richting Aarlanderveen waar zich de enige werkende molenviergang in Nederland bevindt. Inlichtingen: Margreet de Boevé, VVV Alphen aan den Rijn: 011720-24038.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 7