Gemeenteraad tevreden over fraudenotitie Leerlingen balletschool treden op in de Goudse Schouwburg Identificatieplicht vanaf 1 juni Elfde boomkwekerijtocht Voetbalpromotiedagen 1994 bij Floreant Rommelmarkt Gereformeerde Kerk Gouwebad De Sniep geopend Open dag gemeentehuis Boskoop Papierprikkers en vuilniszakken Eenrichtingverkeer ingesteld Kerkdiensten iWadïïlnxvëën-Boskoop prijswinnaars aubade Zondag 29 mei Hart van Holland/25 mei 1994 pagina 25 Kern van waarheid Groter aantal uren Hmïu arkt/bazar- Er zullen meu" Shoot-out Twintig finalisten Een vaantje en een poster Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. P.M. de Wit, Gouda; 16.30 uur ds. L.S.K. Hoo- gendoorn; Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur ds. J. v. Vliet, Amersfoort; 17.00 uur ds. A.A. v. Houwleingen, Sow-dienst Vesper 1M. kerk. Boskoop V.P.G.: Rev. drs. F.H. Sachs, Noord- wijkerhout. Herv. gem. 9.30 uur ds. K.J. Jansen; 18.30 uur ds. L. van Nieuwpoort. De Stek 9.30 uur ds. A. Verdoorn. Chr.Geref. kerk 9.30uur ds. M.J. Oos- ting; 17.00 uur ds. G. v. Roekei, Niëuw- Vennep. Chr. gem. Bethel 9.30 uur: Gerrit-Jan de Graf. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur drs. R. vd Weg, Nieuwkoop. Waddinxveen - Tijdens de aubade die op Koninginnedag werd gehouden, had Stichting Wijkwerk Zuidpias een kleurwedstrijd uitgeschreven. De winnaars hiervan hebben vorige week hun prijs in ontvangst mogen nemen. Er waren twee kleurplaten: een voor de hele jonge kinderen met een muzikantje en een voor de oudere kinderen met dinosauriërs. Bij de eer ste groep eindigden Remco van Beek, Steven Brouwer, Izzet Ates en Frank van Vliet als respectievelijk eerste, tweede en gedeeld derde. Verder wa ren er extra prijzen voor Helen Lake en Henry Duine. De oudere kinderen hadden Gaby Farla, Lianne van Lien- den, Roseanne van Hattum en Noura Alhaft de mooiste kleurplaten ingele verd. De jongste winnaars van de kleurwedstrijd van Stichting Wijkwerk Zuidpias. jWaddinxveen - De anonieme tips waren nog onderwerp van discussie, maar in grote lijnen ging de gemeenteraad van Waddinxveen vorige week akkoord net de fraudenotitie die gepresenteerd werd door het college, in de notitie wordt een uitgewerkt plan gegeven waarmee allerlei soorten fraude met uitkeringen worden tegengegaan. Er izalzowel preventief als repressief wor- gewerkt. Onder preventief beleid wordt verstaan het geven van voorlich ting aan uitkeringsgerechtigden door middel van een folder, publikaties in de persen persoonlijke voorlichting. Ver der worden gegevens geverifieerd, huisbezoeken afgelegd, interne contro legehouden en worden fraudegevallen geregistreerd. Bij het repressieve be leid horen de geldstraffen bij fraude, het terugvorderen van teveel uitge keerde bedragen en bijzondere contro les. Met het nieuwe beleid zal ook gebruik gemaakt worden van anonieme tips. Dat schoot de gemeenteraadsleden van de Partij van de Arbeid in het ver keerde keelgat. De heer Ch.A.A. Wijnen van de PvdA meende dat de gemeente gebruik zou gaan maken van het rod delcircuit. "En dat kan toch niet de be doeling zijn," vond hij. Met name het feit dat de bellers hun naam niet durven noemen, zou volgens het raadslid bete kenen dat men niet zeker genoeg is van zijn zaak. Wethouder J. Neele meende dat anonieme tips niet nodig zouden moeten zijn. "Maar wij zullen voortaan de anonieme tips niet meer in de prul lenbak gooien. Wellicht kunnen wij de uitkeringsgerechtigde met de tip con fronteren." stelde hij voor. "Dan merk je snel genoeg of een tip een kern van waarheid heeft". Met het accepteren van de fraudenoti tie, gaf de gemeenteraad ook toestem ming voor het beschikbaar stellen van fl. 95.000,- voor de uitbreiding van het aantal uren van de sociaal recher cheur. Of het aantal uren blijvend groter zal worden, zal volgend jaar opnieuw wor den bekeken. Gouda - Op zaterdag 4 juni geven hon derdvijftig leerlingen van een ballet school in Waddinxveen een voorstel ling in de grote zaal van de Goudse Schouwburg. Het gaat om leerlingen van Balletschool Marcella, die afkom stig zijn uit Waddinxveen, Reeuwijk, Boskoop en Moerkapelle. Het eerste gedeelte van de voorstelling vertolken de jongere leerlingen een verhaal met de titel 'Op zoek'. Na de pauze laten de oudere dansers zien welke dansvor men in het lesprogramma zijn opgeno men. Naast klassiek ballet bestaat dit programma uit tap dance, moderne dans en jazzballet. Boskoop-Zoals bij velen gemeenten in Nederland is in Boskoop de gemeente kaart verkrijgbaar, waarmee men zich kan legitimeren op de bank, bij de nota ris, bij de Belastingdienst, bij het zoe ken naar werk, op de werkplek, bij het bezoeken van een voetbalwedstrijd en in het openbaar vervoer. In deze situa ties geldt vanaf 1 juni namelijk een iden tificatieplicht voor alle Nederlanders die ouder zijn dan twaalf jaar. Naast een paspoort of rijbewijs is de gemeentelijke identiteitskaart één van de documenten die door de nieuwe wet wordt erkend als legitimatie. Deze kaart is overal in Nederland geldig op postkantoren, banken, bij uitzendbu reaus, bij het huren van een auto, bij het aanvragen van de OV-jaarkaart en in de videotheek en casino's. De ge meentelijke kaart kost fl. 30,50 en wordt gemaakt bij Joh. Enschedé en Zonen. Bij het aanvragen ervan zijn twee zwart- witfoto's nodig. De kaart wordt ge maakt terwijl u wacht. Op de kaart komt een persoonlijk nummer en het sofi- nummer te staan. Bij verhuizing hoeft geen nieuwe kaart te worden aange vraagd. Als het nieuwe paspoort en de Europe se identiteitskaart worden ingevoerd op 1 januari 1995, blijft de gemeentelij ke kaart geldig. Vanaf die datum geven de gemeenten de rijkskaart af, die net als de gemeente-kaart vijfjaar geldig zal zijn. Boskoop - Op zaterdag 28 mei organi seert kanovereniging 't Schouwtje een bijzondere kanotocht. Alle kanoërs worden uitgenodigd mee te varen met deze tocht. Er wordt gestart om 11.00 uur vanaf het clubhuis van de vereni ging aan de vaart achter het station. De route leidt langs een ander gebied dan vorig jaar, hoewel opnieuw de boom kwekerijen alle aandacht zullen krij gen. De organisatie heeft laten weten dat men niet kan verdwalen omdat de route duidelijk is aangegeven en dat er voor de echte kanoliefhebbers een bijzon der aspect in de route is verwerkt. de Gpl-o}veen mei organiseert Veenvn ,nieerde Kerk van Waddinx- se rnm°, e dert'ende maal de jaarlijk- televisip P zÖn' koelkasten, radio's, Slaswerlf\/St j'Zui§ers' strijkijzers en groentf, i ®rber zullen er kramen met krijg, rij, ten bloemen zijn. Elk jaar Waar Ve ,CUrjosastand veel aandacht, 'erknrkf ze'dzame en mooie spullen W, w°rden. Verder is er een Waren ar§eboden kan worden op de 'et|. het n at?!i?e kramen zijn er verlotin- 'tbakkenspel en het muizen- spel. De opbrengst van de rommel markt is bestemd voor vier verschillen de doelen: een deel van het geld gaat naar de Gereformeerde Kerk, duizend gulden is bestemd voor Amnesty Inter national en duizend gulden voor de Pauluskerk in Rotterdam. De rest van de opbrengst gaat naar een project in Laos, waar begeleiding wordt gegeven aan lepra-patiënten die genezen zijn van hun ziekte. ledereen is van harte welkom van 9.00 tot 15.30 uur op het evenemententer rein in Waddinxveen. Waddinxveen - Woensdagmiddag ston den honderden kinderen bibberend naast het zwembad te wachten tot bur gemeester C.M. van der Linden uitge praat was. Zij konden bijna niet wach ten tot het einde van de speech en de onthulling van de spuitkikker in het bad. Uiteindelijk sprongen zij maar vast in het water terwijl de kikker onthuld werd. Boskoop - Na jaren van voorbereiding is onlangs het uitgebreide en gereno veerde gemeentehuis in Boskoop in gebruik genomen. Ook de inrichting van het terrein rond het gemeentehuis verkeert in een eindfase. Het geheel in moderne stijl ingerichte gebouw is straks zowel via het Raadhuisplein als via het Torenpad bereikbaar. Om alle inwoners in de gelegenheid te stellen om de faciliteiten van dichtbij te bekij ken, wordt op zaterdag 28 mei een open daggehouden. Vanaf 10.00 uur is ieder een van harte welkom voor bezichti gingvan zowel het nieuwe als het gere noveerde gedeelte van het gemeente huis. De burgemeester, de wethouders en enkele raadsleden zullen op deze dag graag laten zien hoe het gemeentehuis is opgeknapt. De bezoekers worden ontvangen in de hal van het gemeente huis en na een rondgang kan een drank je genuttigd worden in de kantine. De open dag zal luister worden bijgezet door drie plaatselijke muziekkorpsen. Bovendien wordt om 12.00 uur door wethouder P.L. Trimp een kunstwerk onthuld, samen met het jongste lid van Concordia. Jaddinxveen - Vorige week werd in "addinxveen voor de tweede maal de schoonmaakdag' gehouden. Alle leer- ®gen van basisscholen en volwasse nen waren opgeroepen om op 18 mei te zorgen dat de gemeente een schoner aanzicht kreeg, 's Morgens kregen de leerlingen van de vijftien deelnemende basisscholen papierprikker en vuilnis- zakinde handen gedrukt en vanaf 13.00 uur was iedereen welkom om zijn steentje bij te dragen. Op zes lokaties, verspreid over Waddinxveen, werden materialen uitgedeeld. "De drukte °P de verschillende lokaties was heel verschillend," aldus de heer M. Mos, initiatiefnemer van de schoonmaak- dag. "Bij Winkelcentrum Zuidplashof waren al snel niet genoeg prikstokken meer, terwijl het bij Winkelcentrum Groensvoorde juist weer heel stil was. Ook bij De Luifelbaan aan de Brederol- aan was het in het begin heel rustig, maar later kwamen er steeds meer kin deren helpen". Om half vier werd ge stopt met het verzamelen van zwerfvuil en gingen alle zestig deelnemers naar de gemeentewerf, waar zij getrakteerd werden op een krentenbol, een sinaas appel, een appel en een spaarpotje. In totaal werden er 1100 zakken met huis vuil opgehaald. Waddinxveen - Sinds enkele dagen heb ben delen van de wijk Zuidpias te kam pen met grote hoeveelheden rupsen. Deze rupsen eten het blad van bomen en struiken in tuinen en openbaar groen. Veel buurtbewoners hebben gemeld overlast te ondervinden van de rupsen. Eerdere ervaringen hebben geleerd dat de schade beperkt blijft, omdat de rupsen na enkele weken ver poppen tot vlinders. Daarom vraagt de gemeente niet in te grijpen met bestrij dingsmiddelen. Bij grote overlast wordt geadviseerd om de takken waar op de rupsen voorkomen, af te zagen. Binnen enkele weken zullen de gewas sen zich spoedig herstellen Boskoop - Door bezuinigingen bij het streekvervoer Westnederland zijn in de nieuwe dienstregeling een aantal veranderingen aangebracht, waardoor het aantal mogelijkheden om met de bus te reizen kleiner is geworden. Zo komen van lijn 242 de eerste ochtend en de laatste middagrit te vervallen en op het traject Zuid-Holland richting Bronovo Ziekenhuis zijn enkele ritten opgeheven. De nieuwe dienstregeling gaat op 29 mei in. Boskoop - Op zaterdag 28 mei verzorgt muziekvereniging Concordia om 19.30 uur een concert bij het gebouw van de vereniging. Bij mooi weer vindt het op treden buiten plaats. De muziekstuk ken die op het programma staan zijn: Glasnost, Tribute to Elvis, Josua, Flo- rentiner mars, African Symphony, Fan dango en Dixieland Jamboree. Alle mu- ziekliefhebbers zijn van harte welkom. Boskoop - Op de sportvelden van Flore ant werden vorige week onder goede weersomstandigheden voetbaldagen gehouden voor de jeugd. Ondanks het feit dat veel jeugdleden met vakantie waren, kwamen er ongeveer 175 kinde ren naar de drie promotiedagen. Het evenement was toegankelijk voor kin deren in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. Een van de belangrijkste onderdelen op het programma was de voetbaltrai ning. Zeven trainers namen de talenten gedurende twee dagen onder handen. Verder werd gestreden om de penalty bokaal. In de voorronde bleek dat zater dagselectie-keeper Richard Koelewijn een enorme prestatie moest leveren: alle deelnemers vuurden drie penalties op de keeper af. Dat betekende dat meer dan duizend keer de goede hoek opgezocht moest worden. René Hoogerdijk, de C 1-keeper van Floreant. had zich beschikbaar gesteld om bij het onderdeel shoot-out het doel te verde digen. Dit speciale onderdeel werd vo rig jaar geïntroduceerd en is voor een keeper nog zwaarder dan penaltyschie- ten. De keeper bij de finale van het penal- tyschieten was Joop Hiele. Deze ex- Feyenoordkeeper, die sinds kort bij GA Eagles speelt, verdedigde het doel op de derde dag. Bij de jongens van 6 tot 8 jaar won Erik Meijer. Bij de meisjes was het spannend want Sabrina Okkerse en Kitty v.d. Hoven gingen lang gelijk op. Uiteindelijk ging Sabrina met de eer strijken en kreeg een beker uitgereikt door Joop Hiele. Bij de jongens van 9 tot 12 waren er twintig finalisten. Ook hier was de finale spannend. Nadat er van de twintig finalisten nog zeven over waren, ging het uiteindelijk tussen Erik v.d. Wal, Jeffrey Stolp en Martijn Ver mij. Martijn trok aan het langste eind en werd eerste. Een ander onderdeel van de voetbal promotiedagen was het circuit. Dit be stond deze keer uit elf voetbalonderde len zoals verschieten, zuiver plaatsen, bordschieten en voetbalbowling. Op vallend was hierbij de prestatie van Jordi Slappendel die 82 punt scoorde. Verder vielen zowel Kitty als Maaike v.d. Hoven in de prijzen. Op woensdag morgen werd er bovendien nog een toernooi gespeeld, waarbij nieuwe teams waren geformeerd met namen als 'Ajax' en 'AC Milan'. Na afloop ont vingen alle deelnemers een vaantje en een poster van 'Oranje goes America'. Zowel door de organisatie als de deel nemers kijken terug op een geslaagd evenement. Waddinxveen - Het heeft even geduurd, maar nu is het zover: met ingang van afgelopen vrijdag is in de Dorpstraat in Waddinxveen eenrichtingverkeer inge steld. Dat betekent dat het verkeer uit de richting Zevenhuizen en Moerkapel le voortaan Waddinxveen niet kan ge bruiken als doorgangsroute naar Bos koop. Alleen het verkeer vanuit de rich ting Boskoop kan de Dorpstraat inrij den. De winkeliers, die al enkele jaren geleden hebben gevraagd om de ver keersmaatregel, kunnen tevreden zijn. Vrijdag is begonnen met het verwijde ren van de wegversmallingen die moes ten verhinderen dat er te snel gereden werd in de straat. Deze obstakels lever den voor het verkeer grote problemen op.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 25