(terug) op de kabel Bleiswijkse ploeg wint volleybal-toernooi Mini's strijden om kampioenstitel Hollan Raadslid John Mebius gaat het liefst praktisch te werk Politieberichten IJssel en Gouwe Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/25 mei 1994 pagina 3 Vanaf dinsdag 24 mei aanstaande wordt KinderNet doorgegeven op het Casema kabelnet in Zevenhuizen-Moerkapelle Dit Nederlandstalige kinderprogramma zal te ontvangen zijn op VHF-kanaal 4+ (63,25 Mhz) het kanaal waarop ook België 2 wordt doorgegeven. KinderNet zendt op werkdagen uit van 07.00 tot 10.00 uur en in het weekend van 07.00 tot 12.00 uur KinderNet was in Moerkapelle al eerder te zien. Door de samenvoeging met het kabelnet van Zevenhuizen op 1 maart jl. was doorgifte echter tijdelijk niet mogelijk. Per 24 mei zal bovendien het Kleinbeeldkanaal verplaatst worden van UHF-kanaal 44- (652,25 Mhz) naar VHF-kanaal 12 (224,25 Mhz). NV CASEMA kabeltelevisie- Met Casema kabel méér keus Postbus 670 2280 AR Rijswijk telefoon 015-569284 30.250 exemplaren. Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaal wor den a 5.-. Nabestellen kan ook; nè betaling van 7,50 kan de foto een week later (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na ver schijning van Hart van Holland. "Wij moeten uitkijken dat wij de plank niet misslaan" Uitdagingen belangrijk Verstrengeling vergezocht De plank misslaan Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Boskoop Bruidspaar w van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familieleden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,/ en maak kans op 100,- aan aardebonnenl KinderNet Zevenhuizen - Zaterdag jongstleden werd het traditionele Rabobank A- jeugd toernooi in de Zevenhuizense sporthal Swanla gespeeld. De organisa tiewas in handen van ZVH (Henk Pelie- boer). Er was weer een keur aan top A- jeugdteams binnengehaald. Bij de da mes junioren ging de strijd tussen Spanning uit Bleiswijk, de districtskam pioen van Zuid-Holland en het Al team van ZVH. In de directe confrontatie was het team van Spanning net als in de gewone competitie de sterkere en won daardoor het toernooi. De uitslag van het damestoernooi is verder: 2. ZVH Al; 3. Den Ouden/Nivoc; 4. Vovom'90; 5. ZVH A2; 6. Raaphorst Noten. Bij de heren junioren waren meer teams die naar de overwinning van het Rabo-toernooi lonkten. In de eindfase speelden ZVH Al en Vrevok uit Nieuwe- gein tegen elkaar. Voor ZVH Al een goede testcase voor de komende voor ronde om het Nederlands kampioen schap. In deze wedstrijd wist Vrevok de volle winst te halen en zo het Rabo- bank-toernooi op hun naam te zetten. De verdere uitslag was 2. ZVH Al; 3. H.E.C.; 4. Alexandria; 5. Raaphorst No- ten/VSTS en 6. ZVH A2. Zevenhuizen - Vorige week woensdag speelde het eerste mini-jongensteam lot en met twaalf jaar van Tennisclub Zevenhuizen uit tegen Schiebroek. Het team van Schiebroek stond als sterk te boek, want zij bezetten de eerste plaats op de ranglijst binnen de poule. Maar hetTZ-team had veel zin om te winnen, want het stond slechts zeven punten achter op de tegenstander. Wanneer met 10-2 gewonnen zou worden, zou betTZ-team de eerste plaats in de pou le overnemen. De eerste single werd gespeeld door Onno Smits, die aan zijn tegenstander gewaagd was. Helaas moest Onno uit eindelijk toch de winst naar Schiebroek 'a'en gaan (4-7). Michaël Olieman speelde de tweede single en won deze iet gemak (9-0). Dit bracht de voorlo- P'ge stand op 2-2. Ivo de Vries speelde ne derde single en ook hij had niet veel moeite met de tegenstander (6-1). De laatste, spannende single werd door Steven Hommes gespeeld. Na een ach terstand van 3-0 wist Steven terug te komen tot 3-3 en zelfs tot een voor sprong van 4-3. De strijd leverde uitein delijk een gelijk spel op (4-4). Dit bete kende dat de stand op 5-3 stond in het voordeel van TZ. Hierna volgden de dubbels. De eerste werd gespeeld door Onno en Michaël. Zij wonnen met groot gemak (8-0). Maar de laatste dubbel van Steven en Ivo verliep wat moeiza mer. Schiebroek won de partij met 8-1. Dit bracht de eindstand op 7-5 in het voordeel van TZ. De koploper van de poule werd deze middag dus verslagen, maar helaas waren de punten die TZ behaalde niet voldoende om een eerste plaats binnen de poule te bereiken. Al met al vond het team het een leuke wedstrijd op een mooi tennispark en met aardige tegenstanders. Onafhankelijk informatieblad, verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, azerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, venhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week °P woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-ad res: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander 'l'n8stermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) Dedinsdagmiddag 13.00 uur. deU-HeVer Stelt zich NIET verantwoor- telpf ü°°r eventueie onjuistheden in e onisch opgegeven advertenties!! nieffa^tie van Hart van Holland stelt zich advertanS')ra^e''^ voor '"houd van de jnd eaties en ingezonden mededelingen het reh/ant' ^over,dien behoudt zij zich advprt VOOr' zonder opgave van reden, tenties voor publikatie in Hart van V Holland te weigeren. klachten over de bezorging van j van Holland, uitsluitend bellen, uonder-dag-ochtend tot 11.00 uur: Den Haag VSP 070 3350133 Zevenhuizen - Een pragmaticus in hart en nieren. Zo is John Mebius (36), gemeenteraadslid voor Gemeentebelangen, het best te om schrijven. Hij legt zijn werkwijze uit. "Bij alles wat ik doe, weeg ik alle voor- en nadelen van verschillende benaderingen tegen elkaar af. Daarna trek ik mijn conclusie en neem een beslissing. Daarbij stoor ik mij niet aan 'oud zeer' want het verleden is voorbij, wij leven nü en het enige dat wij kunnen proberen is de toekomst te beïnvloeden". Op die manier pakt hij niet alleen zijn werk aan, maar ook zijn vele hobby's en zijn werk voor de gemeenteraad. John Mebius is een druk bezet man, hoewel daarvan niets blijkt als je met hem praat. "Ik merk nu pas dat ik eigenlijk met veel verschillende dingen bezig ben," stelt hij verbaasd vast. Hij werkt onder andere full time bij de Koninklijk Marechaussee als bouwkundig medewerker. Daar zorgt hij ervoor dat de Marechaussee over voldoende middelen als kazernes en garages kan beschikken. "Wij zijn nu bezig met een nieuwbouwkazerne op het voormalig terrein van het Ministerie van VROM in Den Haag. Het project heeft drie jaar aan voorbereidingen gekost, maar het gaat dan ook om een kazerne voor zevenhonderd John Mebius heeft geen boodschap aan oud zeer. mensen met sportfaciliteiten, garages en slaapplaatsen," legt hij uit. "Ik houd van uitdagingen, dus net op het mo ment dat ik dacht: ik ga weer eens be ginnen met een nieuwe cursus, kreeg ik de kans om voor Gemeentebelangen in de raad zitting te nemen. Dat kwam goed uit". Als aansluiting op zijn dage lijks werk heeft hij voor Gemeentebe langen zitting in de commissies Open bare werken en Ruimtelijke ordening. Naast zijn werk in Den Haag en voor de gemeenteraad, heeft de geboren en ge togen Hagenaar ook nog tijd voor hob by's en voor zijn gezin. Hij is getrouwd en heeft twee dochters van vier en acht jaar en er is een derde kind op komst. "Verder ben ik een fanatiek sporter, in Den Haag voetbalde ik maar sinds ik in Zevenhuizen woon, doe ik aan volley bal. Die sport vind ik minder risicovol, ik doe alles graag zo goed mogelijk, dus ik volleybal tweemaal per week, ik ben trainer geweest en ben nu nog scheids rechter. Verder doe ik aan hardlopen, ik heb enige tijd geleden de halve mara thon gelopen bij de City Pier City-loop". Hij vindt sport belangrijk, want "als het lichaam sterk is, is de geest dat ook". Hij wijst erop dat sport is niet voor niets verplicht is bij Defensie. Verder is John Mebius voorzitter van de Avondvier daagse, die binnenkort weer georgani seerd wordt en bovendien voorzitter van de ouderraad van 't Reigerbos. "Met de ouderraad stop ik," vertelt het energieke gemeenteraadslid. De be langrijkste reden hiervoor is de tijd die het kost. "Daarnaast zou er sprake kun nen zijn van belangenverstrengeling, hoewel dit misschien vergezocht lijkt". John Mebius verwacht dat de inwerk- periode voor het gemeenteraadswerk ongeveer een jaar in beslag zal nemen. "Als ik kijk naar de verschillende func ties die ik heb vervuld bij Defensie, dan merk ik dat het gemiddeld twee jaar duurde voordat ik alle werkzaamheden onder de knie had," legt hij uit. "Dus deze schatting is nog aan de lage kant". Net als in zijn dagelijks werk zal hij alle zaken op een pragmatische wijze bena deren. "Natuurlijk kun je niet iedereen tevreden stellen als er maatregelen ge nomen worden, maar ik denk dat de gemeenteraad wel meer oog moet heb ben voor de belangen van de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle," vindt hij. "Zo wordt er een verkeersmaatre gel getroffen in de Akkerweg in Moerka pelle. Het pad achter de weg zal verbo den worden voor vrachtverkeer. Maar er zijn ook klachten bij de gemeente binnengekomen van de mensen die aan de Akkerweg wonen over de hoge snel heden waarmee gereden wordt in de straat. En daarmee is tot nu toe niets mee gedaan. Ik denk dat het verstandig is om naar die klachten te luisteren, anders sla je als gemeenteraad de plank mis." Net als veel andere gemeente raadsleden is John Mebius een groot voorstander van goed openbaar ver voer. "In Zevenhuizen werken veel mensen in Den Haag of Rotterdam. Daarom zou er eigenlijk een snelbus moeten komen naar deze steden. Ik vind het jammer dat Westnederland heeft laten weten dat een sneidienst vanuit Nieuwerkerk aan den IJssel 'fi- nancieel niet haalbaar' is". Aanrijdingen: Maandagmiddag vond op de Groeneweg een eenzijdig ongeval plaats. Een 16-jarige Nieuwerkerkse reed daar met haar bromfiets toen er een wesp in haar helm vloog. Toen zij die rijdend wilde afdoen, kwam zij ten val waarbij zij haar sleutelbeen brak. Dodelijk ongeval. Op de kruising Heren weg, Akkerweg en Beatrixlaan vond donderdagmiddag tegen 18.00 uur een ernstige aanrijding plaats. Een 27-jarige bestuurder van een vorkheftruck reed over de Akkerweg en ging linksaf de Herenweg op. Uit tegengestelde rich ting kwam een 75-jarige uit Waddinx veen afkomstige bestuurder van een personenauto die op de kruising recht door ging. De bestuurder van de hef truck verleende de personenauto geen vrije doorgang en boorde zich in de linkerzijkant van de auto. De bestuur der van de personenauto liep daarbij zwaar rugletsel op waaraan hij in het begin van de nacht is overleden. Inbraak/diefstal: In de nacht van zater dag op zondag werd ingebroken in het gebouw van de tennisclub. Ontvreemd werden een tv, een koffiezetapparaat en een geluidsinstallatie. Aanrijdingen: Woensdagmiddag ca. 16.15 uur vond een ongeval plaats op de Kanaaldijk t.h.v. het gemaal. Daar wandelde een moeder afkomstig uit Bergambacht met haar 6-jarig zoontje. Op het moment dat een 28 jarige inwo ner van Waddinxveen met zijn perso nenauto passeerde, stak het jongentje over. Een aanrijding was onvermijde lijk. Het jongentje brak het linkerboven been en liep een hersenschudding op. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Elzen horst, zwarte Gazelle opoefiets; Sta tion, zwarte herenfiets merk Alltimer; Eben Haezerschool, witte kinderfiets opoemodel; Sniepweg, zwembad, don kergroene Magneet herenfiets, postco de 2741 DT 25. Aangetroffen fiets: Zwarte Impala Gazel- le herenfiets met postcode 2742 VE 137. Woensdagmiddag werd een 31 jarige inwoonster van Capeile a/d IJssel aan gehouden i.v.m. een winkeldiefstal in de Kanaalstraat. Zij had voor 54,25 aan goederen bij zich. Zij zal een boete van 200,- moeten betalen. Aan het Floriserf werd in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een bedrijfsauto. Er werd een ruit inge slagen en vervolgens werden een twee tal boormachines en een koffer met handgereedschap weggenomen. Aan de Eksterdreef werd in de nacht van woensdag op donderdag een be drijfsauto opengebroken. Men sloeg een zijruit in en een boormachine werd ontvreemd. Overig nieuws; In de luilaknacht zijn i.v.m. een vecht partijtje bij de sporthal De Sniep 2 per sonen aangehouden van 18 en 19 jaar afkomstig uit Waddinxveen en Gouda. Na verhoor werden zij weer heengezon den. Buiten dit voorval verliep de lui laknacht zonder incidenten. Aanrijdingen: Donderdagmiddag om streeks 13.00 uur vond op de Zuidkade een aanrijding plaats waarbij een 11- jarig Boskoops meisje een gebroken been en een hoofdwond opliep. Het meisje fietste in de richting van het dorp evenals de 29 jarige Boskoopse bestuurster van een personenauto. Op het moment dat de bestuurster van de personenauto het meisje wilde inhalen, stak het meisje zonder aanwijzing de weg over naar links. Een aanrijding was onvermijdelijk. Een toevallig passeren de ambulance heeft het slachtoffer ver voerd naar het Bleulandziekenhuis. Vrijdagmiddag omstreeks 15.00 uur reed een 55 jarige vrouw uit Boskoop op een fiets over het Reijerskoop rich ting hefbrug. Op een gegeven moment werd zij ingehaald door een witte be stelauto met bomen. Daarbij raakte de spiegel van het voertuig haar waardoor zij ten val kwam. Zij heeft daarbij haar pols en elleboog gebroken. De automo bilist reed door. De politie zoekt getui gen van dit ongeval. Een 35-jarige fietster en een 16-jarige fietser, beiden afkomstig uit Boskoop, botsten vrijdagmiddag op de hoek van de Koninginneweg en de Voorofsche- weg tegen elkaar. De 35 jarige moest met een hoofdwond voor behandeling naar het Bleulandziekenhuis. Een 47 jarige Waddinxvener is vrij dagavond in Den Ham met zijn bestel auto op z'n kant in de berm terecht gekomen. Dit gebeurde na een uitwijk manoeuvre voor een tegenligger die op zijn weghelft zou hebben gereden. Bij onderzoek bleek tevens dat betrokke ne teveel alcohol had genuttigd. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Sta tion, groene damesfiets, Batavus Top per, postcode 7121 GP 93; Populieren hof, zwarte opoefiets. in de nacht van zaterdag op zondag werd aan Laag Boskoop een auto open gebroken door het inslaan van de ach terruit. Er werden 10 cd's ontvreemd. Overig nieuws: Woensdagochtend werd van 7.30 tot 10.00 uur een ver keerscontrole gehouden in het Reijers koop. Van 11.30 tot 14.30 werd dit ge daan in Den Ham. Daarbij werden 60 voertuigen gecontroleerd waarvan er 21 een proces-verbaal kregen wegens tehnische gebreken. Er werden 6 brom fietsers bekeurd die met een opgevoer de bromfiets reden. Andere overtredin gen waren: overbelading, gladde band, niet werkende remlichten of richting aanwijzer op een aanhangwagen, ge scheurde veerbladen enz. In de nacht van zaterdag op zondag werd aan het Kerkplein een auto be krast. Luilak: De luilaknacht heeft in Boskoop niet voor grote problemen gezorgd. Er zijn wel een aantal vernielingen ge pleegd waaronder vernieling aan au to's, een bushokje, het verwijderen van een putdeksel en het ombuigen van een slagboom.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3