Vaccinaties voor leerlingen basisschool Gemeentegids verschijnt binnenkort Hobbyshow in Swanla Loterij Stichting Kinderhulp Roemenië Verlichting torenklok wordt vervangen Bloed geven Nacht van Zevenhuizen Verkeersmaatregel Akkerweg Een kijkje achter de schermen tój de bank =2% Spê- Activiteiten Agenda u^Jnf^zen-WoerkapclTe Kerkdiensten Avondvierdaagse Zevenhuizen 6-10 juni Jeugddienst Oud Verlaat Dominee Lagendijk bedankt First step in 't Praathuis om bij te blijven.... pagina 5 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/25 mei 1994 Medische weekenddienst Zondag 29 mei Starttijden I Voorinschrijving Oud Verlaat - Op zondag 29 mei wordt er om 19.00 uur weer een jeugddienst gehouden in de kapel in Oud Verlaat. Het thema van de dienst zal zijn: 'Wie zeg jij dat ik ben'. Chris Stroo uit Drie bergen zal spreken in de samenkomst en deze leiden. Er zal gelegenheid gebo den worden vragen te stellen over dit onderwerp, die Chris Stroo zal behan delen. Combo SMYNT, speciaal voor deze gelegenheid gevormd, zal de dienst muzikaal begeleiden. Zevenhuizen - Dominee A. Lagendijk, op wie de Hervormde Gemeente van Zevenhuizen een beroep had uitge bracht, heeft bedankt. Dat heeft de Her vormde Gemeente vorige week laten weten. Nu de dominee uit Zevenhuizen in Groningen de functie niet zal gaan vervullen, zal de gemeente moeten uit zien naar een nieuwe kandidaat. Zevenhuizen - Op vrijdag 27 mei treedt de gospelgroep First Step op in koffie bar 't Praathuis. De groep is afkomstig uit Rotterdam en behoort tot de top- bands van de Nederlands gospelscene. Het muziekgenre van First Step varieert van jazz-rock tot funk, doorspekt met soul. De band is de laatste tijd bekend geworden door optredens op scholen, koffiebars en festivals. Het concert be gint om 20.30 uur in het Hervormd Cen trum en de toegang is gratis. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Ge meenschappelijke Gezondheidsdienst Midden-Holland (GGD) afdeling Jeugd gezondheidszorg gaat in mei beginnen met de vaccinaties voor kinderen van de basisschool in de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. De vaccinaties worden gegeven op maandag 30 mei in de openbare basisschool 't Reigerbos in Zevenhuizen. Alle kinderen die voor de vaccinaties in aanmerking komen, krijgen hiervoor een uitnodiging. De inentingen die volgens het normale schema van het rijks vaccinatie-pro gramma worden gegeven zijn: DTP (dif terie, tetanus en polio) en BMR (bof, mazelen en rode hond). Inlichtingen over de vaccinatie: Marianne van Eijle (01820-80308 tussen 14.00 en 16.00 uur). Zevenhuizen-Moerkapelle - Binnen en kele weken krijgt iedereen in de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle de nieuwe gemeentegids in de brieven bus. Het informatieboekje wordt in de hele gemeente huis-aan-huis ver spreid. De gids is geactualiseerd en bevat wetenswaardigheden over de gemeente en belangrijke adressen van instellingen, verenigingen, openbare voorzieningen en bedrijven. De afgelopen maanden zijn alle vermel dingen in de gids op hun juistheid nage trokken door het bedrijf dat ook de advertentie heeft verzorgd. Indien ge gevens niet meer kloppen, kunnen deze doorgegeven worden door middel van een bon die achterin de gids is opgeno men. Binnen enkele weken wordt de gids op alle adressen thuisbezorgd. Bovendien is de gids een jaar lang ver krijgbaar op het gemeentehuis. Daar wordt graag meer informatie ge geven. Zevenhuizen - Op zaterdag 28 wordt in Dorpshuis Swanla de eerste hobby show in Zevenhuizen gehouden. Vorig jaar organiseerde stichting De Zeven Muzen de expositie 'Zevenhuizen ver beeldt zich' voor professionele kunste naars in het dorp. Nu krijgen de hob byisten de gelegenheid om hun werk te laten zien. Van 10.00 tot 17.00 uur is de Catgeszaal ingeruimd voor Zevenhuizenaren die op bijzondere wijze met hun hobby bezig zijn. De hobby's lopen uiteen van het maken van karakterpoppen, de ver werking van houtafval, het kweken van bonsaiboompjes en het spelen van muziek. De toegang voor de expositie is gratis. Op Koninginnedag heeft de Stichting Kinderhulp Roemenië een loterij ge houden. Bijna alle vijfduizend loten zijn hierbij verkocht. De trekking heeft vori ge week plaatsgevonden en de prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: le prijs: 3419 (reis naar Roemenië); 2e prijs: 2017 (videorecorder); 3e prijs: 4713 (popcorn-machine); 4e prijs: 0329; (panoramacamera); 5e prijs: 0395 (panoramacamera); 6e prijs: 2133 (pa noramacamera); 7e prijs: 1524 (panora macamera); 8e prijs: 4521 (panorama camera); 9e prijs: 0824 (panoramaca mera); 10e prijs: 0766 (panoramacame ra). De winnaars kunnen hun prijs vanaf maandag 30 mei afhalen bij de Fotoboe tiek aan de Dorpsstraat in Moerkapelle, tegen inlevering van het lot. Moerkapelle - De lamphouders waren verpulverd en de zogenaamde sleep- contacten waren versleten. Daarom wordt de verlichting van de torenklok van de Nederlandse Hervormde kerk in Moerkapelle tijdens de restauratie ver vangen. De gemeenteraad heeft tijdens de raadsvergadering van vorige week dinsdag besloten fl. 7.500,- beschikbaar te stellen voor de vervanging van deze verlichting. Gemeenteraadslid M. de Vries van de S.G.P./R.P.F.-fractie heeft tijdens de gemeenteraadsvergadering aan wethouder J.T.M. Brouwer ge vraagd of de verlichting bekostigd zou kunnen worden door Monumenten zorg. De wethouder heeft geïnformeerd bij Monumentenzorg naar de mogelijk heden hiertoe, maar de verlichting maakt geen onderdeel uit van het mo nument. Daarom wordt hiervoor geen subsidie verleend. Moerkapelle - Op dinsdag 31 mei wordt er tussen 19.00 en 21.00 uur in het ge bouw Moerveen in Moerkapelle weer bloed afgenomen. De oproep-formulie- ren hiervoor zijn inmiddels rondge bracht, maar nieuwe donoren zijn van harte welkom. Inlichtingen: A. Visser- Brouwer, 01793-2938. Zevenhuizen - Ook dit jaar organiseert de watersportvereniging Zevenhuizen weer de traditionele 18-uurs-zeilrace op de Rottemeren. Deze wordt gehou den op zaterdag 11 juni van 19.00 uur tot de volgende middag 13.00 uur. In schrijven voor de feestelijke race kan tot 4 juni bij Robert Nolten (010- 4779189) of Bart de Boer (010-4292021). Zeilers die zich daarna alsnog willen inschrijven, kunnen dat doen op 11 juni van 15.00 tot 17.00 uur. Voor de jeugd wordt een wedstrijd gehouden op za terdagavond van 19.00 tot 23.00 uur en op zondagochtend van 8.00 tot 13.00 uur. Er wordt gestart bij de jachthaven De Eendragt aan de Rottemeren en toe schouwers zijn van harte welkom om de zeilers aan te moedigen vanaf de steigers en op de landtong. Zevenhuizen: Woensdag 25 mei: 14.00 uur dorpshuis Swanla 7 Muzen: Boelero Jeugdvarieté. Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen Zondag 29 mei: Ger. kerk 17.00 uur: "Ontmoeting over drempels heen": overden king: Jos Brink m.m.v. koor Zevende Dag Adventisten. Dinsdag 28 juni: Oud papier aktie De Eendragt. ANBO: Spelmiddagen in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; niet op 23-05. zwemmen voor 50 plussers elke donderdag 10.00-11.00 en 13.30 uur in De Koornmolen. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere maandagavond slankclub 20.15-21.00 uur; Iedere woensmiddag 13.30-15.00 uur: knutselen voor de jeugd v.a. 4 jaar. 25 mei: 13.30 uur afsluitfeest voor de jeugd; 16, 17 en 18 juni: Volleybal-toernooi; 25 juni: Buurtfeest. Moerkapelle Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.00 uur Wereldwinkel in de Dorpsstraat. Dinsdag 31 mei: 19.00-21.00 uur: Rode Kruis bloedafname gebouw Moerveen. Zaterdag 4 juni: Braderie Dorpsstraat. 13, 14, 15, 16 en 17 juni: Fietsvierdaagse; start: 18.15-19.00 uur kantine voetbalvereniging. Zaterdag 28 mei: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. Zondag 29 mei: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892- 12500. De winnende leerlingen van 't Reigerbos I «enhuizen/Moerkapelle - Onlangs ®egen de leerlingen van groep acht ll® de basisscholen in Zevenhuizen en Ioerkapelle de gelegenheid om tijdens l,eilrondleiding te zien wat er zoal ach- l r°e schermen gebeurt bij de Rabo- ®k. Met name het geldtransport via 1/buizenpost en het kijkje in de kluis lia h '5an'i hadden de belangstelling I» de leerlingen. Ook automatisering Lui n°4ige aandacht in de video- le vertoond werd: de Droom. Hier- Pjwerd 1 Pen. een blik in de toekomst gewor- I b e'nc'e van het leerzame bezoek I i®* he leerlingen een vragenformu- Jgereikt. De leerlingen die de bes- te antwoorden zouden geven, werd toen een prijs in het vooruitzicht ge steld. Vorige week werden de scholen door vertegenwoordigers van de bank bezocht waarbij de winnaars bekend werden gemaakt en de prijzen uitge reikt. De prijswinnaars waren: Chr. Ba sisschool de Eendragt: Tom Groeneweg, Arjan Witte en Marijke Alkemade: Openbare basisschool 't Reigerbos: Lara Sips, Christiaan Haag en Corné Zwarte- veld: Chr. Basisschool Rehoboth groep 8a: Josien de Graaf, Rozemarijn Hoo- gendoorn en Annelies Bac. Groep 8b: Mirjam Bac, Sven Stange en Jaap Mole naar: Openbare basisschool l.J.P. Keij- zer: Rajendra Timmers, Jeroen Hertog en Martin Krispijn. De winnende leerlingen van De Eendragt. Zevenhuizen Herv. kerk - - - Oud Verlaat - - - Geref. kerk 9.30 uur ds. W. vd Zwan, Rotterdam; 16.00 uur Ontmoetings samenkomst. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00 uur drs. J.W. van Estrik; 16.30 uur ds. D.J. van Ecke- veld, Sint Philipsland. Geref. Gem. 11.00 en 19.00 uur lees- dienst. Moerkapelle - De werkgroep verkeer van de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft het college en de ge meenteraad geadviseerd een ver keersmaatregel te nemen bij de Akker- weg. Het pad dat leidt naar het gasont- vangststation achter de Akkerweg is aangelegd op een lichte fundering, waardoor vrachtwagens het wegdek kunnen beschadigen. Daarom heeft je werkgroep geadviseerd een aslast- beperking in te stellen waardoor spoorvorming wordt tegengegaan. De gemeenteraad heeft het voorstel tij dens de raadsvergadering van vorige week aangenomen. Beheer J.A. Mebius, gemeenteraads lidvan Gemeentebelangen, merkte tij dens de vergadering op dat door de bewoners van deze weg een verzoek is ingediend voor snelheidsbeperkende maatregelen. Er wordt gevraagd om bijvoorbeeld een 30 kilometer-zone of verkeersdrempels omdat het verkeer in deze straat vaak hard rijdt. De heer Mebius heeft verzocht dit verzoek met spoed te behandelen. Wethouder R, de Gooijer van Openbare Werken heeft toegezegd in een van de komen de commissievergadering op dit on derwerp terug te komen. Op de Akkerweg wordt volgens de omwonenden te snel gereden. Wie kocht Bruun de Beer op de kinderbraderie? Wil hem graag terugkopen! 01793-2551 27 mei wordt Jolanda vd Broek 18 jaar. Dat wordt autorijden. Je zit al volgeboekt! Astrid Nanja ik hou van je veel liefs en kusjes van Jurgen Wereldwinkel weer in Moerkapelle: donderdag 26 mei op het Raadhuisplein Dear L. happy birthday to you and many returns of the day. with kind regards H. Rommelmarkt 4 juni Raadhuisplein te Hazerswoude-Dorp start 9.00 uur 26 mei is Jan Grootenboer jarig! felicitaties van je collega's Oom Cor is de allerliefste groetjes en kusjes Ruth Hoera 25 mei wordt mijn papa 29 jaar hartelijk gefeliciteerd en kusjes van Mellanie. kend. De kosten kunnen laag gehouden worden door de medewerking van sponsors. Voor alle deelnemers ligt er een informatieboekje klaar en aan het einde van de vierdaagse een medaille. Iedere avond wordt er gestart tussen 18.15 en 18.30 uur vanaf het Dorps plein. Op de laatste avond starten alle deelnemers gelijktijdig, zodat een geza menlijke intocht gehouden kan wor den. Tijdens de slotavond zijn er taar ten en andere prijzen te winnen. Zo is er een prijs voor de meest origineel ver klede deelnemer. Daarnaast is er een kleurplaat voor de kinderen en een vra genronde langs de route. De antwoor den op de vragen zijn te vinden langs de route. Inlichtingen: 01802-1913 en 01802-3549. IZevenhuizen - Dit jaar organiseert het I plaatselijk comité A4D voor de negende r de avondvierdaagse voor Zeven- I huizen en omgeving. Dit jaar wordt de I vierdaagse gehouden van 6 tot en met lil)juni. Er zijn vijf avonden, waardoor I het mogelijk is om een avond over te I slaan. De lengte van de routes zijn vijf I en tien kilometer. De routes leiden I langs het natuurschoon rond Zeven- I huizen. Er is een akkerbouwroute, een I kassenroute, een Rotte-Zuidroute en I een Rotte-Noordroute. Op de laatste I avond wordt door het dorp gewandeld. I Op zaterdag 4 juni kan van 10.00 tot 114.00 uur ingeschreven worden op het I Dorpsplein in Zevenhuizen. De kosten I bij voorinschrijving bedragen fl. 3,50. I Daarna wordt een gulden meer bere-

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5