EHBO-diploma's uitgereikt aan alle leerlingen van groep 8 Laatste optreden Hot shot Hit Kid Loterij Hulp Noord Ierland Politieberichten Rijnwoude Muziekavond in Rhijndael Fietstocht rond Hazerswoude-Dorp Politie organiseert vakantieproject Galerie Laerken toont werk van kunstenaarscollectief Pyramiden IraniVoBBR Kerkdiensten gaal vaa start Hart van Holland/8 juni 1994 pagina 11 De Stek en WK voetbal Gereedschap gestolen flipperkast gekraakt Renault gepikt Diefstal kassa verijdeld Takend Zondag 12 juni medische weekenddienst boskoop - benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Benthuizen - De leerlingen van groep 8 van de Arnoldus van Osschool deden 25 mei examen voor het E.H.B.O.-di- ploma, nadat zij zowel theorie- en praktijklessen hadden gevolgd. Deze werden gegeven door Ans Geelen, leerkracht van groep 7, en Marijke Westveer. Tijdens een theorie- en praktijkronde konden zij hun kunnen tonen. Alle leerlingen zijn geslaagd en mochten afgelopen vrijdag hun diplo ma in ontvangst nemen uit handen van burgemeester M.J.J.M. Boelen. Van de E.H.B.O.-vereniging Benthui zen kregen de leerlingen bovendien een cadeautje en het verzoek om het geleerde later nog eens te komen op frissen. lie namen van de geslaagde leerlingen zijn: Mirjam Altena, Suzan van der g, Bart-Jan van den Bosch, Jordy Bregman, Mario Buys, Lena Groen, Jacqueline den Haan, Arjan van der Heijden, Jolanda Holstege, Luisa van den Houten, Alexandra de Jong, Jas per Koch, Chau Lam, Sylvana Mets, I Wouter Mets, Rolf Poldermans, Eddy Burgemeester Boeten reikte de diploma 's uit. Reuneker, Jorn de Ruiter, Michel Slijk huis, Gerben Sloof, Marjolein Spitho ven, Taco Straathof, Jeffrey Wienen, Sander Wijsman en Jordy de Wilde. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 18 juni treden de jongens van de Hazers- woudse band "The Hot Shot Hit Kid" voorde laatste maal op in jongerencen trum De Stek in Hazerswoude-Dorp. The Hot Shot had slechts één eis toen zehunafscheidsoptreden wilden plan nen: een onvergetelijk optreden voor een gevulde zaal van begint tot eind. Een volle zaal zal geen probleem zijn, maar meestal komt het feest pas laat op gang. Om hier verandering in te bren gen begint de band al om 21.00 uur met de eerste set. Voor dit tijdstip is de entree gratis. Van 21.00 tot 22.00 uur bedraagt deze vijf gulden en na 22.00 uur een tientje. Hoe eerder men komt des te langer valt er te genieten van de swingende soul, rock roll, blues, funk en salsa. Er is geen kaartvoorverkoop. leder die deze avond wil bijwonen dient op tijd binnen te zijn, want vol is vol. De avond voor het optreden van The Hot Shot, begint het WK-voetbaltoer- nooi. Net als bij alle andere sociëteiten, jeugdcentra, café's bestaat de moge lijkheid om dit spektakel op televisie te volgen. Echter De Stek heeft de moge lijkheid om in totaal zo'n 200 mensen, door middel van een videoprojector op een enorm scherm van twee bij drie meter, gezamenlijk te laten genieten. De openingswedstrijd Duitsland-Boli- via begint op 17 juni om 22.00 uur. De entree is gratis. Rijnwoude - De werkgroep Rijnwoude I van de Stichting Hulp Noord Ierland (Huni) organiseert van 6 tot en met 17 juni een loterij. Deze zal gehouden wor den in heel Rijnwoude. De opbrengst wordt bestemd voor een vredesproject voor jongeren uit de Noordierse stad Belfast, dat volgend jaar zal plaatsvin den. Hiervoor zullen 24 tieners uit een ka tholieke en een protestantse wijk van I deze door geweld gekwelde stad, over komen naar Rijnwoude. Door middel van het paarsgewijs logeren in gastge zinnen en een uitgekiend programma van activiteiten, zullen ze aan het den ten worden gezet over de onlusten in Noord Ierland en hun eigen houding hierin. Om dit mede mogelijk te maken zal een groot aantal verkopers in de komende weken langs de deuren in Rijnwoude gaan om loten voor een gul den per stuk te verkopen. De hoofdprijs bestaat uit een rondvlucht boven Rijn woude van een uur, voor drie perso nen. Het Rijnwoudse bedrijfsleven is zeer gul geweest met het beschikbaar stellen van prijzen voor de loterij, zo dat er veel meer aantrekkelijke prijzen op de winnaars liggen te wachten. Be drijven die aan de actie hebben meege werkt, zijn te herkennen aan de Huni- poster op het raam. De trekking wordt op 22 juni verricht door notaris G.P. van Breugel. Inde nacht van 3 op 4 juni werd inge- I broken bij een bedrijf aan de Engeland- I 'aan in Hazerswoude-Dorp. Het is onbe- I kend hoe men binnengekomen is. Er I <erd gereedschap meegenomen. Indezelfde nacht werd ook ingebroken ®het verenigingsgebouw van het Pluu- 'leaande Rijnenburcherlaan in Hazer- swoude-Rijndijk. Het raam werd inge gooid met een baksteen en nadat het gebouw is doorzocht, werd de flipper kast opengebroken. Er werd een be- drag van driehonderd gulden ont vreemd. Bij een autobedrijf op de Hogeveense- weg in Hazerswoude-Dorp is in de nacht van 5 juni een rode personenauto gestolen. Het kenteken is BJ-53-KS. Een inbreker is afgelopen zondagmor gen gepakt nadat hij had ingebroken bij een apotheek. De bewoners van het pand aan de Rijnenburcherlaan in Ha- zerswoude-Rijndijk waren wakker ge worden van het alarm en kregen de dief een straat verder te pakken. Hij had de kassa meegenomen. De dader was een 63-jarige inwoner van Utrecht. Hij had een gaatje geboord om binnen te ko men en daarna het raam geopend. k- pol toerboot trailer nieuwe 8 pk yamaha oiotor el. startend 01820-30369 KTV panasonic m gebreken 25,- 01802-3073 t.k. twee originele ajax poloshirts 01793-1926 t.k. tweelingbox met stevige verstelbare bodem, kleur: blankhout, 01714-15356 inds de PTT of te wel de nieuwe aam KPN geprivatiseerd is gebeuren r onmogelijke veranderingen bij erneming- Men slaat met een 'te bijl alle voormalige servicever- nende afdelingen met één slag weg. 'Iia niets is meer winstgevend en vroegere staatsbedrijf is hard op j keen keihard zakenbedrijf te wor- Dot "^ktuik makend van zijn mono- vat t^et bewaren van post in de br xn,ie waar 60.000 adressen ge- b»H van ma'<en, waaronder 10.000 °ri|ven, wordt in één klap met 400% bPri J°§d. Zo geleidelijk aan gaat dit hanüf i.een ')an'{ volgen die voor 27 delingen extra geld berekent ter- deb n c'rieta' laar geleden deze han- waren6n servicever'enend dus gratis ?e Privatisering is bij de burgerij Maangekomen. Bemoeizucht en men operi' §aat zelfs zo Ver' dat venh"1 Haag verplicht is een brie- 159 oU m6 k°Pen voor een bedrag van heeft bepaalde afmetingen en een bepaalde groene kleur. At c" e Ie maat en kleur wordt ge straft: de post wordt niet bezorgd waardoor deze opgehaald moet wor den op het postkantoor. Kosten: 32 gulden per maand. De bejaardenpas heeft het ook ver bruid bij de KPN. Deze is niet meer geldig als legitimatiebewijs. De be jaarde, die het toch al zo moeilijk heeft, wordt nu verplicht om per 1 juni weer in zijn ondiepe zak moet tasten om een bedrag neer te tellen voor een nieuw aan te schaffen identi ficatiedocument. KPN gaat te ver!!! Ambtenaren met een groot aantal dienstjaren schamen zich diep voor de afkeurenswaardige houding van de nieuwe naam KPN. Uw winst van het afgelopen jaar loopt al in de miljarden. U stelt zich op als zeer publieksonvriendelijk. Doe er wat aan: laat het publiek uw nieuwe initialen niet misbruiken voor het on derstaande: K...kortzichtig P...prietpraat N...netelig Wood Benthuizen - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan bij: familie Kruger, Pr. Clausstraat 12 te Benthuizen op vrijdag 17 juni van 17.00 tot 20.00 uur. Inlichtingen: 079-313 237. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, maar géén geld. Hier zijn speciale geld-pakketten voor. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatie bewijs te tonen. Rijnwoude - De komende dagen gaan vrijwilligers van de plaatselijke Zonne bloemafdeling weer op pad in Koude kerk aan den Rijn, Benthuizen en Hazer- swoude-Rijndijk en -Dorp om loten te verkopen voor de Nationale Zonne bloemloterij. De Zonnebloem organi seert diverse activiteiten voor zieken, gehandicapten en hulpbehoevenden. Zonder financiële ondersteuning kan de Zonnebloem de activiteiten niet or ganiseren. De Nationale loterij vormt een belangrijke bron van inkomsten. Met elk lot zijn dit jaar twee kansen om te winnen. Alle prijswinnaars krijgen automatisch bericht. De Zonnebloem is ook nog op zoek naar vrijwilligers om loten te verkopen. In lichtingen: mevrouw A. van Dam (079- 310252), mevrouw C. Ammerlaan (01714-13715) of B. Kouwenhoven (01728-8349). Op vrijdag 10 juni zal in het Anker in Hazerswoude-Rijndijk de jaarlijkse uit voering georganiseerd worden van kinderkoor de Merels, blokfluitgroep Distinto en meisjeskoor Melody. Het is een groep van in totaal 65 leden. Zij worden begeleid door Teuni Zweeris en de piano zal bespeeld worden door Marijn Slappendel. Er zal muziek ge speeld worden van onder andere Eveli ne Stern, E.P. Chédeville, James Arden Joh. Brahms. De avond begint om 19.30 uur en de toegang bedraagt vijf gulden. t.k. 5-Havo boeken tweedehands: Wl A Ak Frans Duits Nederl. 01727-18267 seniorenfauteuil 1 jr. oud nw.pr 1900,- vr. pr. 500,-01828-12486 Benthuizen - Op woensdag 16 juni wordt er in de Nederlands Hervormde Kerk in Benthuizen een koor- en samen- zangavond gehouden. Aan deze avond werken mee: het Hervormd Gemengd Koor Immanuel onder leiding van Ro nald de Jong en kinderkoor 'de Benthui- zer zangertjes' onder leiding van Diny Houweling-Emond. De koorbegeleiding wordt verzorgd door Jan Vis en de pia nobegeleidingvan het kinderkoor doet Kees de Bruin. Dwarsfluitiste Mariëlle Lievaart en organist Leon van Veen ver lenen ook hun medewerking. De avond wordt geopend en afgesloten door ds. J.H. Lammers en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis, Koudekerk aan den Rijn - Op donderdag 16 juni houdt muziekschool Goedhart een open avond in de grote zaal van Rhijndael in Koudekerk aan den Rijn. Op deze avond zullen de vorderingen te zien zijn van de leerlingen van de school. Dit gebeurt in orkestvorm on der de naam 'de Electronica's'. Muziekschool Goedhart verzorgt regel matig muziekavonden in verzorg- en verpleegtehuizen. Er zijn al avondvul lende concerten geweest in Leythenro- de en in de verzorgingscentra in Koude kerk, Hazerswoude, Zevenhuizen en Zoeterwoude. De toegang is ook op 16 juni weer gratis maar er wordt wel een collecte gehou den. De opbrengst hiervan is bestemd voor 'de vrienden van Rhijndael'. De avond begint om 19.30 uur en de zaal is een kwartier eerder open. Inlichtingen: 01714-12838. Hazerswoude-Dorp - Zondag 12 juni start bij het Dorpshuis in Hazerswou de-Dorp een fietstocht van 35 kilome ter. De tocht gaat vrijwel geheel over fietspaden en rustige landweggetjes en is geschikt voor het hele gezin. Er wordt ook een rit van 70 kilometer gereden door een minder bekend gedeelte van de streek rond Hazerswoude. De start van de 70 kilometer-rit is vanaf 9.00 uur en voor de 35 kilometer kan vanaf 11.00 uur gestart worden. De deelname be draagt vijf gulden per persoon, kinde ren tot en met twaalf jaar (onder gelei de) betalen drie gulden. Inschrijven kan de gehele week van 13.30 tot 16.30 uur in het Dorpshuis aan de Pieter de Hooghstraat. De politie van Hollands Midden en dis trict Rijn en Braassem organiseert een vakantieproject. Het gaat erom dat ie dereen die met vakantie gaat, het huis goed achterlaat. De politie, die tijdens de vakantieperiode langs de woningen rijdt, ziet namelijk in een oogopslag of de bewoners op vakantie zijn. Dat is onder andere te zien aan de post die zich opstapelt bij de deur, de medede lingen op de deur (wij zijn met vakantie van de gordijnen die dag en nacht gesloten blijven en aan lichten die dag en nacht blijven branden. De politie vraagt daarom mee te doen aan het vakantieproject. Het enige wat de deelnemers hoeven doen is het in vullen van een 'afwezigheidsmeldings- kaart'. De politie controleert tijdens de projectsurveillance de woningen waar van de bewoners met vakantie zijn. Deze kaart is verkrijgbaar bij de politie bureaus tijdens de openingsuren. Op de kaart wordt ingevuld in welke perio de de vakantie valt, de naam en het adres van de deelnemer, of er een alarminstallatie aanwezig is, of er een tijdklok in werking is en wie gewaar schuwd moet worden bij onraad. Op die manier kan samengewerkt worden zodat inbraak en andere criminaliteit voorkomen kan worden. In de galerie zijn onder andere deze kunstwerken van Jens Chr Jensen te zien. Hazerswoude-Dorp - Vorige week werd de tentoonstelling van kunstenaarscol lectief Pyramiden en Ingrid Lundh-Run- dqvist in galerie Laerken geopend. Py ramiden bestaat uit vijf Deense kunste naars, die meer dan acht jaar samen werken in allerlei projecten. Een van de kunstenaars is Jens Chr. Jensen die bij zondere objecten achter glas maakt. De materialen die hij gebruikt zijn gebruikt of komen uit de natuur. Het zijn relifs, collages en assemblages. De andere kunstenaars zijn Ellen Korshoj Nielsen (papier-collages), Soren Wullum (beel den), Yrsa Aakaer (schilderijen) en Karin Tikjob (keramiek). Hun werk is tentoongesteld bij galerie Laerken aan de Bent tot en met 31 juli. De galerie is geopend van maandag tot en met vrij dag op afspraak (01728-9837) en op za terdag, zondag en feestdagen van 11.00 tot 17.00 uur. Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen: 10.00 uur ds. G. Assies, Zoetermeer. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers. Hazerswoude-dorp H.H. Engelbewaarders za. II juni: 19.00 uur gezinsviering m. kinderkoor; zo. 12 juni: 10.00 uur H. Mis m. gem. koor. Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J.B. Alblas. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. A.C. Poley. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.B. van 't Hof, Voorhout; 19.00 uur ds. H. Óm- mering, Alphen a/d Rijn, sow-dienst in geref. kerk. Geref. kerk 10.00 uur ds. W.A. vd Lugt; 19.00 uur ds. H. Ommering, Alp hen a/d Rijn, sow-dienst in geref. kerk. Zaterdag 11 en zondag 12 juni: dokter R H. Leeuwenburgh. Noord einde 339, Boskoop, tel. 01727-15700. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00- 14.00 uur. tel. 01715- 1463; Openingstijden uitleenmagazijnKoudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00- 14.00 uur.; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30-19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00-13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur, tel. 01714-13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers woude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur; Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaarden werk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714- 13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarme ringvoorouderen: Mevr. H. Fraanjetel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage01728- 9569 (Dorp) b.g.g. 01728-9531

Hart van Holland | 1994 | | pagina 11