Braderie Dorpstraat toch weer een succes A Nieuwe voorlichter gemeente Boskoop Dierenambulance DAGO 10 jaar actief Jeu de boules-banen Waddinxveen 6 wint in Hoek van Holland Milieuprijs voor actieve Waddinxvener Diplomazwemmen Disco in het Zuidhonk SWW zoekt vrijwilligers voor de vakantie Klaveijasavond Paddestoel Nu ook CDI in de bibliotheek ^^^^^^^■n-Boskoop Kerkdiensten Hart van Holland/8 juni 1994 pagina 15 Leden gezocht Zondag 12 juni Aanmelding maïMmm Waddinxveen - Ondanks het regenachtige weer is de braderie in de Dorpstraat in Waddinxveen goed bezocht. De jaarlijk se braderie bood dit jaar onder andere een karaokeshow, een streetparade, een draaimolen, steltlopen, een superglijbaan en een luchtkussen. Verder waren er diverse kramen. De enige activiteit die geen doorgang kon vinden door de weersom standigheden, was de poppenkastvoorstelling van Toi-Toi. Boskoop - Per 1 juni is Leo van der Bijl aangesteld bij de gemeente Boskoop als voorlichter. Deze voorlichtings functie zal door hem in deeltijd worden uitgevoerd (50%). Naast voorlichter blijft de heer Van der Bijl werkzaam als beleidsmedewerker Welzijn. Met de aanstelling van een voorlichter, dieonder meer als aanspreekpunt voor de pers zal fungeren, wil het gemeente bestuur meer aandacht schenken aan voorlichting aan de inwoners bij ge meentelijke plannen. Verder wordt de voorlichter betrokken bij grote ge meentelijke projecten zoals in de toe komst het gemeentelijk rioleringsplan. Het is niet de bedoeling dat de heer Van der Bijl zal fungeren als ombudsman. Klachten over gemeentelijke zaken worden in behandeling genomen bij de betreffende afdeling. De aanstelling van een voorlichter is mogelijk geworden door een beperkte reorganisatie bij de sector Welzijn van de gemeentelijke bestuursdienst. Voordien werd de voorlichting ver zorgd door de gemeentesecretaris, de heer K. Dunnink. De Dierenambulance DAGO is zeven dagen per week en 24 uur per dag be reikbaar voor de inwoners van een vijf tiental gemeenten, waaronder Wad dinxveen. Boskoop en Zevenhuizen- Moerkapelle. Op 20 juni 1984 werd de vereniging Dierenambulance Gouda Omstreken "DAGO" opgericht. Net als ■n veel andere plaatsen in Nederland was ook in deze regio duidelijk dat er ter aanvulling op de activiteiten van dierenbescherming en dierentehuis een dierenambulance nodig was. Inmiddels is de DAGO uitgegroeid tot een organisatie, die met twee vaste me dewerkers en 25 vrijwilligers jaarlijks zon 3000 dieren vervoert. Veel ritten worden uitgevoerd voor particulieren naar en van dedierenarts of dierenpen- s'on, maar ook het transport van over- leden dieren naar een dierencremato rium. Voor deze ritten wordt een be scheiden bedrag in rekening gebracht, aarnaast vervoert de dierenambulan ce veel aangereden dieren en zieke, in net wild levende dieren, voornamelijk vogels. Deze ritten worden veelal ge haakt op verzoek van de politie of aler- 2 l)art'cuiieren en komen voor reke ning van de verschillende gemeenten. Ook rijdt de dienrenambulance in de wintermaanden naar de verschillende voederplekken voor watervogels in de regio. De vereniging DAGO werkt zonder sub sidie en kan de laatste jaren ternauwer nood het financiële hoofd boven water houden. Om de komende jaren goed door te kunnen komen, heeft de DAGO meer vrijwilligers, leden en donateurs nodig. Het lidmaatschap bedraagt f. 25,00 per jaar. Leden krijgen natuurlijk korting op de ritprijs, maar ook als wel komstgeschenk een leuke teddybeer. De DAGO kent ook voor werkzoeken den de mogelijkheid van een zgn. ba nenpoolplaats. Belangstellenden kun nen voor meer informatie telefonisch contact opnemen of schrijven naar: Vereniging DAGO, Lage Gouwe 122, 2801 LK Gouda. De dierenambulance is zeven dagen per week, 24 uur per dag, bereikbaar onder de telefoonnummers 01820- 29059 en 06- 527 44490. dinxveen Het college van burge- eester en wethouders gaat aan de j"/eenteraad voorstellen om drie jeu Doules-banen aan te leggen. De ba- ,n' waarover eerst overleg gevoerd worden met de buurtbewoners, zul len worden aangelegd bij de Molenring, de St. Victorstraat en het mevr. Kuipers Rietbergplantsoen. Het college denkt er verder over om een basketbalveld aan te leggen in de wijk Zuidpias '80 bij Telkamp. ï^dinxveen - Team 6 van de Jeu de esvereniging Waddinxveen heeft HSV 9floe overmacht gewonnen van slecht' wedstrijd werd onder zeer speeld HB7ferso™standigheden ge en p team bestaande uit Anneke Trui, V C'' Akker> Hans v.d. Klis en de mo Va? ^eden, won in de eerste ron- 'èten" !r]?lette me' '3-6 en een tête a 'et 13-7. De tweede ronde werden beide doublettes gewonnen met res pectievelijk 13-4 en 13-6. In de laatste ronde werd een tête a tëte verloren met 11-13, de andere tête a tête speler wist de partij met 13-4 te winnen. Ook de laatste doublette werd met 13-8 win nend afgesloten. De Vier tegen Vier wedstrijden maken deel uit van de zo mercompetitie van de afdeling 11/12 van de NJBB. t.k. gevr. kristal zegels AH 01828-14494 oude nederlandse ansichtkaarten door verzamelaar t.k. gevraagd 01828-11171 t.k. 2 surfplanken, 3 zeilen, 1 mast, 1 giek, ƒ125,- na 18 uur: 01828-10492 t.k. gevr. 3 fietsdragers voor op lastdrager op het dak 01828-14117 t.k. nieuwe strijkplank stoomstrijkijzer 150,-; stofzuiger z.g.a.n. Bosch 150,- 01820-82535 voordeursloten 2 stuks nieuw 150,- 01727-10086 t.k. z.g.a.n. grijs roze rolschaatsen mt. 31 15,- 01802-1351 t.k. Pelgrim gasfornuis oven grill en Siemens afzuigkap 100,-01828-10140 t.k. pukky driewieler met vrijloop en duwstok 20,-01828-30672 t.k. Renault 18 TL sta 1982 apk keuring tot 1-2-'95 1975,-01828-19133 t.k. Yamaha buitenboordmotor 10 pk kort staart i.z.g.st. pr.n.o.t.k. 01728-7989 Fiat Uno 45 bj 07-88 apk 02-95 55.000 km 6.450,-01727-17456 t.k. opklapbed excl. matras 50,- 01727-13620 Waddinxveen-Opzondag 12juni wordt in de grote zaal van Kreater aan de Kerkstraat 13 in Waddinxveen een kof fieconcert gehouden. De solisten zijn de gitaristen Corrie en Janus van Bins- bergen. Zij zullen eigen werk en compo sities van G. de Boer ten gehore bren gen op diverse gitaren. Corrie van Bins- bergen is als docent verbonden aan Kreater en is regelmatig te zien op Ne derlandse pop- en jazzpodia. Haar broer Janus heeft eveneens ervaring als docent en geeft in het gehele land workshops popmuziek. Het concert begint om 12.00 uur en de toegang is gratis. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur mevr. ds. D.C. v. Houwelingen-Ver- donk; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, sow-dienst Ontm. kerk. Boskoop V.P.G.: Dr. E.P. Meijerink, Oegst- geest. Herv. gem. 9.30 uur kand. W.G. vd Top, Ede; 18.30 uur de heer P.C. vd Bos, Alphen a/d Rijn, gez. jeugd dienst herv. kerk. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 18.30 uur ds. D. Quant, Den Haag. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Andries Trui, Oudewater. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 18,30 uur de heer P.C. vd Bos, gez. jeugddienst herv. kerk. Waddinxveen - Op dinsdag 14 juni zal de heer Mos sr. in het gemeentehuis van Waddinxveen de milieu-estafette- stok uitgereikt krijgen. Deze estafette- stok is vorig jaar door het college van burgemeester en wethouders inge steld als een jaarlijkse prijs voor een opmerkelijke milieu-prestatie. De stok kan zowel door particulieren als door bedrijven worden gewonnen, leder jaar wordt de prijs doorgegeven, waardoor een estafette aan milieu-prestaties ont staat. De milieu-estafettestok 1993 is toege kend aan de heer Mos omdat de ge meente waardering tot uiting wil bren gen voor zijn initiatief voor de schoon maakactie. Het verwijderen van zwerf vuil van de straten en plantsoenen le vert een grote bijdrage aan de leefbaar heid in de gemeente en is een stimulans voor milieuvriendelijk gedrag, vindt de gemeente. Vorig jaar werd de estafettestok uitge reikt aan zes vrijwilligers van voetbal vereniging Be Fair. Zij hadden geza menlijk 173.525 kilogram oud papier opgehaald in één jaar en leverden daarmee een belangrijke bijdrage aan de milieu-vriendelijke verwerking van afval. Een vertegenwoordiger van Be Fair zal de prijs 14 juni doorgeven aan de nieuwe winnaar. Iedere inwoner van Waddinxveen kan het gemeentebestuur helpen te bepa len aan wie de heer Mos volgend jaar de estafettestok mag doorgeven. Ver der kan iedereen zichzelf of een ander opgeven voor de prijs van volgend jaar. Deze aanbevelingen of aanmel dingen kunnen gezonden worden aan het college van burgemeester en wet houders, postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen. De heer Mos was initiatiefnemer van de schoonmaakdag op 18 mei. Waddinxveen - Op dinsdag 31 mei heb ben weer dertig kinderen gezwommen voor het B-diploma in het Gouwebad De Sniep. De beoordelingscommissie bestond uit de heren Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Alle kandidaten hebben het diploma be haald: Maaike Hoekstra, Arjan van der Spek, Deborah Marck, Esther Kansel aar, Alexander Hoogenboom, Teun Kooij, Nivard van Niekerk, Suzanne Slagboom, Peter van der Heide, Dorien de Bruijn, Martine van der Smissen, Robert Witkamp, Bas Bennink, Arnout Alberts, Marjolein van Tienhoven, Lise- lot van Schie, Rosanna van Bruinessen, Tatjana Appel, Stephan Peterse, Pieter Reekers, Joël Sloof, Tamara ten Berge, Debbie Langbein, Geoffrey Klijn, Sa- mantha van der Velden, Mariska Bos, Jacqueline Verhoef, Merel Dorgelo, Helga van Schie en Naomi Verlaan. Waddinxveen - Zaterdag 11 juni organi seert Stichting Wijkwerk de Zuidpias weer een kinderdisco in wijkgebouw het Zuidhonk. De disco begint om 18.30 uur en zal duren tot 20.00 uur. Deentree bedraagt 2,50 inclusief een consump tie en een gratis lot voor de loterij. Na de kinderdisco is er een disco voor 30-plussers. Stichting Wijkwerk de Zuidpias organiseert deze disco omdat vaak wordt gezegd dat er weinig wordt gedaan voor deze leeftijdsgroep. Er zal veel muziek uit de jaren zestig worden gedraaid maar ook andere nummers kunnen aangevraagd worden bij de discjockey's. De avond begint om 21.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 5,-. Waddinxveen - Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert voor de zomervakantie twee weken lang ac tiviteiten voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Om deze activiteiten goed te kunnen realiseren, zoekt de stichting enthousiaste mensen vanaf 15 jaar voor het begeleiden van de kin deren. De eerste vakantieweek loopt van dins dag 12 juli tot en met donderdag 14 juli en heeft als thema: 'Met Watje Dinx veen naar Hollywood'. De tweede week is van dinsdag 16 augustus tot en met donderdag 18 augustus. In deze vakan tieweek gaat het om 'Professor Speur neus wil een kindvriendelijk Waddinx veen uitvinden'. De dagen beginnen om 10.30 uur en duren tot 15.00 uur en worden gehouden in de voormalige Klaas de Vriesschool. Info: Astrid de Weerd of Petra Reef (01828-31932). Waddinxveen - In wijkgebouw De Pad destoel wordt vrijdag 10 juni de laatste klaverjasavond van het seizoen gehou den. De avond begint om 20.00 uur. De en treeprijs voor leden bedraagt een rijks daalder en niet-leden betalen 3,50. Karin Visser demonstreert de nieuwe CDI-apparatuur. Boskoop - Met ingang van 1 juni wordt in de bibliotheek in Boskoop gewerkt met een nieuwe manier van informatie zoeken. In het kader van het project 'Toekomst' is door de bibliotheek een CDI-speler aangeschaft. Met dit sys teem wordt op compact disks informa tie over allerlei onderwerpen opgesla gen. De 'I' staat voor interactief, wat verwijst naar de mogelijkheid om zelf te kiezen uit de grote hoeveelheid infor matie op de disk. "Momenteel beschikt de bibliotheek over drie CDI-schijfjes, die beurtelings inde speler aanwezig zullen zijn", aldus Karin Visser, hoofd van de bibliotheek. "Er is een schijf over de boekenweek 1994 met als thema poëzie, een comple te encyclopedie op compact disk en een schijf over het WK voetbal 1994. Er kan telkens gekozen worden uit ver schillende onderwerpen: historie WK- voetbal (met videobeelden van de afge lopen jaren), een impressie van de ver schillende voetbalstadions en een overzicht van de landenteams met in formatie over de spelers". Door middel van afstandsbediening kan gekozen worden en kan kennis ge maakt worden met het nieuwe medium. In de toekomst zal de bibliotheek moge lijkerwijs meer CDI-schijfjes aanschaf fen.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15