Chvan voetbalvereniging Groeneweg kampioen! Nieuw legitimatiebewijs voor de politie Groeneweg afgesloten Haantje en kruis verwijderd Marathon-kampioenschappen Koninklijk onderscheiden Spoedeisende hulp in St. Elisabeth officieel geopend Personenauto's Opbrengst epilepsiecollecte Puzzeirit voor de bejaardenreis Rembrandthuis houdt taxatiedag Leden Bloemenveiling akkoord met erfpacht nieuwe cash&carry Jeu de boules-toernooi Hart van Holland/8 juni 1994 pagina 21 Omleiding half augustus Moerkapelle - De restauratie van de Nederlands Her vormde Kerk aan de Dorpsstraat in Moerkapelle is in volle gang. Vorige week werden met een kraan ook het kruis en de haan op de toren van de kerk verwijderd om opgeknapt te worden. De restau ratie van de kerk zal naar verwach ting voor het einde van het jaar afgerond worden. 3M Wereldkampioenschap Nederlands Universiteiten Kampioenschap Brandweerkampioenschap Kilometerpunten Veel tijdsaanduidingen bij Leidse marathon levenhuizen - Hel Cl elftal van de voet balvereniging Groeneweg is dinsdagavond 31 mei kam pioen gewor den. De jongens, variërend in leeftijd van dertien tot vijf tien jaar. po seerden vrij dag tijdens de linale-avond van het be- drijfs- /school- voetbaltoer- De Nederlandse Politie heeft met in gangvan 1 juni 1994 een nieuw legitima tiebewijs gekregen. Dit was noodzake lijk omdat, na de reorganisatie Rijks en Gemeentepolitie zijn samengevoegd en er nieuwe regionale en landelijke poli tiekorpsen zijn ontstaan. Landelijk is door de ministers een model vastge steld, dat via het Korps Landelijke Poli tie Diensten aan de regionale korpsen is verstrekt. InHollands Midden heeft iedere politie ambtenaar inmiddels zijn of haar nieu we legitimatiebewijs gekregen. Het oude legitimatiebewijs is daarmee on geldig geworden. Het legitimatiebewijs heeft het formaat van een credit card, (afmeting 8x 5 cm.). Het is voorzien van het nieuwe politielogo en een foto van de politiefunctionaris. Het bewijs is op een bepaalde manier beveiligd om ver valsing tegen te gaan. Politiemensen die niet in uniform zijn gekleed, (bij voorbeeld recherche) zullen dit bewijs ongevraagd aan u tonen. Politiemensen in uniform tonen het legitimatiebewijs op uw uitdrukkelijk verzoek. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het hoog heemraadschap Schieland zal in augus tus werkzaamheden uitvoeren aan de ringvaartkaden in Zevenhuizen-Moer kapelle. Door deze werkzaamheden is de Groeneweg in Zevenhuizen van half augustus tot half september voor door gaand verkeer afgesloten. Schieland heeft de omwonenden van de ring vaartkaden uitgenodigd voor een infor matieve bijeenkomst op maandag 13 juni in Hotel Vos in Zevenhuizen. De avond begint om 19.30 uur. De twee gedeelten van de ringvaartka de waar het groot onderhoud plaats vindt is de Groeneweg: het gedeelte tussen de Wollefoppenweg en Groene Brug en een gedeelte van het Zuidein de. Bij Zuideinde gaat het om het ge deelte ten noorden van de Middelweg overeen lengte van circa 120 meter in de gemeente Zevenhuizen. Voor door gaand verkeer zal de Groeneweg rich ting Zevenhuizen vanaf half augustus tot half september afgesloten zijn. Het Zuideinde is gedurende deze periode ongeveer tweemaal een dag gesloten. De bereikbaarheid van de woningen zal onder vrijwel alle omstandigheden worden gegarandeerd, afgezien van enkele kortdurende werkzaamheden. Hierover worden de omwonenden op de bijeenkomst geïnformeerd. De ringvaartkade moet worden opge hoogd op zogenaamde keurhoogte. Hiervoor zullen er werkzaamheden zijn aan de fundering van de weg en de weg die op de kade ligt, zal worden geasfal teerd. Ook moeten de bermen aanslui tend worden gemaakt aan de nieuwe geasfalteerde weg en het voetpad wordt verhoogd. Met de brandweer, het ziekenvervoer en de politie is overleg geweest over de werkzaamheden. Busmaatschappij WestNederland heeft een routewijzi ging voor de bus geregeld. Gedurende de werkzaamheden aan de ringvaart ka den zullen borden worden geplaatst in verband met de plaatselijke routewijzi ging en de omleidingsroute van de bus van WestNederland. Doorgaand ver keer over de Wollefoppenweg richting Zevenhuizen wordt geadviseerd de omleidingsroute vanaf de Wollefop penweg rechtsaf Groeneweg/Borstel- weg richting A20 te volgen. Vanaf Ze venhuizen wordt doorgaand verkeer richting Rotterdam en Nieuwerkerk aan den IJssel geadviseerd via de Zuid- plasweg en de Eerste Tochtweg rich ting Rijksweg A20 te rijden. In verband met de verkeersveiligheid vraagt het hoogheemraadschap het auto- en vrachtverkeer deze omleidingsroute te volgen. In augustus zal aanvullende informatie worden gegeven over de precieze tijd stippen van de werkzaamheden. t.k. electr. driewieler Fortress 2000 FS met accu- oplader 010-4185383 t.k. Yamaha DT bromfiets crossmodel 975,- 01829-5556 r.k. racefiets Raleigh 57 cm 12 versnellingen heel mooi 200,-01802-2193 fietskinderzitje voor achterop i.z.g.st. 25,- 01793-3060 t.k. gezichtsbruiner 1/2 jaar oud merk Babyliss 50.-01828-15530 Benthuizen - Het bestuur van de Histo rische Kring Benthuizen heeft vorige week goed nieuws ontvangen. Toen liet het Prins Bernhard Fonds/Anjer Fond sen weten dat de kring een subsidie toegewezen heeft gekregen van tien duizend gulden. Het geld is bestemd voor de inrichting van de Oudheidka mer in het gebouw naast Molen De Haas in Benthuizen. Hazerswoude-Rijndijk - Uit een perso nenauto die stond geparkeerd aan de Bilderdijklaan in Hazerswoude-Rijndijk zijn in de nacht van zondag op maandag de autopapieren ontvreemd. Er was geen braakschade. In dezelfde nacht werd uit een personenauto aan de Nico- laas Beetsstraat een radiocassettere corder gestolen. Hierbij werd het slot van het rechterportier opengebroken. Benthuizen - De collecte van het Natio naal Epilepsiefonds van 30 mei tot en met 4 juni heeft in Benthuizen 2.173,85 opgebracht. Met de opbrengst van de collecte kan daadwerkelijk aan de toe komst van kinderen met epilepsie wor den gewerkt, zo heeft het fonds laten weten. Op wetenschappelijk gebied kunnen zaken nader worden onder zocht. Extra voorlichtingsmateriaal, speciaal gericht op kinderen, kan wor den ontwikkeld en er kan een bijdrage geleverd worden aan ontspanning en recreatie, kindervakanties en speciaal onderwijs.Dank aan alle geversl Nieuwerkerk aan den IJssel - Op zater dag 11 juni organiseert A.M.C. The Sky- master een puzzeirit voor de bejaar denreis. Deze rit wordt verreden op ba sis van een routebeschrijving en op een aangepast reglement. Na afloop van de rit is er een verloting. De netto-op brengst komt ten goede aan de organi satie van de bejaardenreis. Inschrijven tussen 19.45-20.30 uur in Soos Hitland. De eerste deelnemer start om 20.00 uur. Inl.: 01803-1200 of 10803-20361. Op zaterdag 11 juni kunnen bezoekers aan het Rembrandthuis in Amsterdam kunstvoorwerpen meenemen om te la ten taxeren door experts. Veilingmees ter Jan Pieter Glerum zal antieke voor werpen taxeren en prenten en tekenin gen zullen beoordeeld worden door Theo Laurentius en Erik Ariëns. De taxatiedag duurt van 10.00-16.00 uur. Er zullen nummers worden uitgedeeld en er kunnen meerdere voorwerpen mee gebracht worden. Inlichtingen: Astrid van Diepen (020-6249486). Bleiswijk - Op de Algemene Ledenver gadering van Bloemenveiling Holland gaf de meerderheid van de 614 aanwe zige leden toestemming voor de bouw van een nieuw cash&carry-centrum op basis van een erfpachtconstructie, met een erfpachttermijn van 25 jaar. Dit houdt in dat handelaren zelf investeren in de bouw en de veiling zeggenschap behoudt over de bestemming van de grond. Ook verzorgt de veiling de infra structuur. Aan de investering in de in frastructuur gaven de leden ook hun fiat. Net als aan de jaarrekening en aan verdeling van het netto-resultaat. Leiden - Tijdens de 3M Marathon knok ken weer diverse teams van bedrijven, instellingen en verenigingen om de hoogste eer. Naast het individuele klas sement kan een loper zich op iedere afstand en zonder extra kosten voor een team opgeven. Het team moet dan wel uit ten minste drie lopers bestaan. Maar er zijn meer kampioenschappen in de 3M Marathon verwerkt. 3M Nederland B.V. heeft de werkne mers van alle vestigingen in Europa en een flink aantal uit Noord-Amerika uit genodigd. Het moeten wel hardlopen de werknemers zijn, want zij dienen mee te dingen naar het eigen wereld kampioenschap, genaamd 3M World Championship Running. Naast de vaste gasten uit Frankrijk, België en Duits land hebben lopers belangstelling ge toond uit Zwitserland, Italië, Oosten rijk, Zweden, Noorwegen, Hongarije, Engeland en Denemarken. Net als de eerste jaren gaan ook dit jaar weer studenten en medewerkers van de dertien Nederlandse universiteiten in sportief gevecht om de titel Neder lands Universiteitenkampioen. Rei- naud van Gastel (Erasmus Universiteit) en Marieke Kruidering (Rijksuniversi teit Leiden) zijn op de langste afstand de titelverdedigers. De Nederlandse brandweerlieden zul len dit jaar voor de tweede maal hun nationale titelstrijd op de hele mara thon houden. Dit geschiedt in nauwe samenwerking met de Nederlandse Brandweer Sport Bond. De supersnelle Leidse brandweerman Guus Sloos coördineert dit onderdeel. Tot nu toe was de afstandsaanduiding op het parcours voor de lopers al heel goed verzorgd. Op ieder 5-kilometer- punt, de halve marathon en de eerste en laatste vijf kilometers werden al aan gegeven. In 1994 staat ieder kilometer punt met een bord aangegeven. Zo kun nen de lopers precies zien of zij nog op schema lopen. Het grootste loopfeest van de regio Lei den houdt de loper en het publiek goed op de hoogte van de reeds verstreken tijd. Op ieder 5 kilometerpunt van alle afstanden en het op het 21 kilometer- punt op de hele marathon worden klok ken neergezet. Bovendien rijdt er voor de eerste loper uit een auto mee waarop een digitale klok is bevestigd. Rijnwoude - De heer Stijn Jacob Fran sen heeft gisteren uit handen van bur gemeester M.J.J.M. Boelen een konink lijke onderscheiding ontvangen in Hui ze Joosen in Breda. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De decorandus is directeur van Van Gastel en Hoekstra De Nederland se Centrale Kelders B.V. in Breda/Oos terhout en maakt gebruik van de VUT- regeling. De heer Fransen heeft ondermeer de volgende functies vervuld: sales-mana ger bij de British Petroleum, directeur van British Petroleum, divisie-direc teur bij het Horeca Onderwijscentum in Zoetermeer en directeur van Van Gastel en Hoekstra De Nederlandse Centrale Kelders B.V. in Oosterhout/ Breda. Hij was verder: voorzitter van de Vere niging van Groothandelaren Alcoholi sche Dranken, bestuurslid BBM waarin opgenomen Vereniging Nederlandse Groothandel in Dranken en Horecabe- nodigdheden, lid dagelijks bestuur Centrale Vereniging van Nederlandse Wijnimporteurs, rijksgecommitteerde examencommissie Licquoristenoplei- ding, bestuurslid Stichting Activiteiten Slijtersbranche, voorzitter Marktcom- missie Productschap Wijn en bestuurs lid Gedestilleerd Unie. Daarbij was hij vijftien jaar lid van de gemeenteraad van Hazerswoude/Rijneveld/Rijnwou- de, waarvan twee jaar als wethouder voor welzijnszaken, sociale zaken, on derwijs en werkgelegenheid (1982- 1984). t.k. konijnehok voor buiten 123x47x58 1/2 jaar gebruikt 95,-01828-17357 t.k. gevr. autokoelbox en bagagewagen tel. na 19 uur: 01714-15789 Help mij! ik zoek een zelfst. woonruimte in Gouda 450.- p.m. voor half jaar Chris: 01820-80579 koelkast 1 jr. oud m. vriesv 200,-; gasst. z.g.a.n. 100,-; zw. ladenkastje 50,- 01820-82535 t.k. zeilboot 01802-1154 t.k. commodore 64 met toebehoren 500.-; incl. floppy-drive veel progr. 01828-13496 t.k. surfplank mistral met zeil e.d. compleet t.e.a.b. 01714-12928 t.k. lintzaag 100,- 01802-1251/4101 Koudekerk aan den Rijn - Op zaterdag 11 juni wordt het jaarlijkse Rijnwoude Toernooi jeu de boules voor doublet- tes gehouden in het Hofstedepark in Koudekerk aan den Rijn. Dit toernooi wordt georganiseerd door Club de Pé- tanque Rhyne-Boule. Op deze dag ko men van allerlei clubs spelers naar het Hofstedepark om te spelen voor de wisselbeker van het Rijnwoude Toer nooi. Tijdens dit toernooi wordt er, voor zover nodig, niet alleen op de normale jeu de boules-banen maar ook op de paden van het Hofstedepark ge speeld. De aanvang is 10.30 uur en zal ongeveer om 17.00 uur afgelopen zijn. Inlichtingen: 01714-13342. De permanente afdeling spoedeisende hulp van het Rijnland Ziekenhuis, vesti ging St. Elisabeth in Leiderdorp, blijkt na twee maanden duidelijk in een be hoefte te voorzien. In deze periode kwa men er veel meer patiënten dan vooraf was ingeschat. Dat zei directeur A.J.P. Boesten vorige week tijdens het avond symposium ter gelegenheid van de offi ciële opening van de spoedeisende hulp. Hij prees de betrokken medewer kers dat er binnen korte tijd een perma nente afdeling gerealiseerd kon wor den. Voorheen had St. Elisabeth maar een dag per week deze voorziening be schikbaar. Tijdens het symposium spraken enkele specialisten van het Rijnland Zieken huis. Neuroloog R.J.W. Witteveen ver telde over de risico's van hersentrau- ma's bij kinderen. Chirurg A.J. den Ou ter behandelde de grendelpen in de traumatologie om botbreuken te be handelen. Nadat de botbreuk is her steld, moet de metalen pen worden verwijderd. Internist G.J.P.M. Jonkers hield een inleiding over hersenstil- stand. Daarnaast sprak huisarts H.T. Pleij over de relatie tussen huisarts en de afdeling spoedeisende hulp. Uit onder zoek bleek volgens hem dat ongeveer veertig procent van de patiënten ten onrechte naar zo'n afdeling gaat voor behandeling. Pleij: "Als iemand al zes weken last heeft van hoofdpijn, is dat geen indicatie voor een spoedconsult in het ziekenhuis. Dan ga je naar de huisarts". Een betere voorlichting aan personeel en patiënten kan ertoe bij dragen dat de laatste groep in de toe komst een bewuste keuze maakt tussen huisarts en spoedeisende hulp in het ziekenhuis. Daartoe moet een aantal misverstanden worden weggewerkt waaronder: de huisarts is niet meer bereikbaar, de huisarts kan het niet en de arts wil het niet.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 21