Stichting Kinderhulp Roemenië vraagt steun Ga allemaal stemmen voor het Europees parlement Benefietconcert in Zevenhuizen Middelweg Zevenhuizen vijf weken afgesloten evenhuizen-Moerkapelle Kerkdiensten Activiteiten Agenda om bij te blijven.... Hart van Holland/8 juni 1994 pagina 5 Zondag 12 juni Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Avondvierdaagse gestart Zevenhuizen - Ondanks het onaan trekkelijke weer zijn afgelopen maan dag weer 360 deelnemers begonnen aan de Zevenhuizense avondvier daagse. De organisatie van de vier daagse kreeg 205 voorinschrijvingen en tijdens de eerste dag kwamen er nog 155 deelnemers bij. De eerste avond werd de Rotte-Noordroute ge- V lopen, langs de Molenweg en gistera vond hebben de deelnemers zich ge stort op de Polderroute, die langs de Knibbelweg leidde. Vanavond zal de Rotte-Zuidroute gelopen worden en donderdag de Akkerbouwroute, die richting Moerkapelle gaat. Op vrijdag wordt gelopen door Zevenhuizen. Er zal tussen 18.15 en 18.30 uur worden gestart bij de Eendragt en de intocht is vanaf 19.45 uur op het Dorpsplein. De muzikale begeleiding van deze laatste avond zal verzorgd worden door Har- pe Davids uit Zoetermeer. De organi satie heeft laten weten dat iedereen van harte welkom is om de deelne mers te komen feliciteren. Zevenhuizen-Moerkapelle - De grote kledingactie van Stichting Kinderhulp Roemenië van vorige maand, heeft zo veel goederen opgeleverd, dat het be- I stuur dringend hulp vraagt aan de in woners van Zevenhuizen-Moerkapelle. Alle kleding moet worden uitgezocht en gesorteerd in vier groepen (naar leeftijd). Daarna wordt de kleding ver pakt in dozen, die op pallets worden gestapeld. Dit gebeurt elke maandagavond vanaf 19.00 uur in de loods van SKR aan de Zesde Tochtweg 3 bij de familie Schip per. Zowel vrouwen als mannen zijn van harte welkom om te komen helpen. Aanmelden van te voren is niet nodig. Wie heeft er informatie over Pancreas-Fibrositis voor eind-scriptie 079-313580 tk. Tomos kl. zwart helm, i.g.st. 3,5 jr. oud 45.000 km. pr.n.o.t.k, 079-517178 vitrinekast met schuifdeuren afm. 167x82x42 cm 195,-01728-9828 t.k. of te ruil: kunst, lamellen 1.80 m. x 1.50 m. br. ca. 2 weken oud incl. 01828-30259 t.k. br. d-pony zadel nog in zeer goede staat 01793-1916 t.k. eiken wandmeub. 2,5 m. br. 1,9 m. h.; eiken tv tafel mimiset vr. pr. 295,- 01802-1849 Zevenhuizen - De zesde muziekavond voor volwassen amateurs wordt door de Zeven Muzen in Zevenhuizen geor ganiseerd op zaterdag 19 november. De avond wordt gehouden in de Gerefor meerde kerk en begint om 20.00 uur. De muziekavond is te beschouwen als een groot huisconcert. Het repertoire is overwegend klassiek en enkele stukken komen uit het lichte re genre. De Zeven Muzen is nog op zoek naar amateurmusici die willen deelnemen aan de avond: bijvoorbeeld solo of met een duo, trio of kwartet. De bijdragen mogen maximaal tien minuten duren. Inlichtingen: Peter Lelieveld (01793- 1829). h'P 5 juni zijn er weer verkiezingen voor Europees Parlement. Europarle- I ["entanër Arie Oostlander was op ver- kiezingstoernee in zijn oude woonom- I Seving in het Groene Hart van Holland. I 'Jn boodschap? "Ga toch vooral stem men J 'Eoorom stemmen voor het Europees I 1 arlement? Wij hebben de Tweede Ka- I mer toch ook nog? bet Europees Parlement heeft een gro- e invloed op de inhoud en totstandko- lng van de Europese wetten. Wetten j in Neerland van kracht zijn. eer dan een derde van alle regels die 1 uitgevaardigd worden, zijn al van ZTSe 00rsprong. Onze Tweede Ka- die regels alleen maar aanpas- I ons 'and- Europees Parle- I ''heeft bovendien veel te zeggen I '->1' Europese besluitvorming en burn daarE>ij de belangen van de I si», en vertegenwoordigt hun vi ps en engagement". I pa"' mer^en wij 'n Nederland van Euro- I orn^u11 ^an de invloed van Europa deen zien- Ga maar naar de Isimp, ''en. via maar naar ae I fiir„ a de winkelier op de hoek. I \eH p? "gt in alle schappen. En het I nands produkt ligt overal elders «Pen o de schappen. Door de Eum ®renzen kunnen wij ons overal in 'en Pn vest'gen, zaken doen en stude- maar ,aarvan kon je vroeger alleen wat Jmen- Dit alles is mogelijk door betpu "°5men de interne markt. Dat ziinnJÜ ?at een Nederlands bedrijf lieve ^ten zonder veel administra- 0verapOlrPS'omp en invoerrechten Sen F,'n ur°pa aan de man kan bren- menr°Pese landen moeten ook sa- gen p unrverantwoordelijkheden dra- is drir,ntU,roPees vluchtelingenbeleid veelhJt kn°dig' Daarbij hoort een vluchtoi^r e'e'd voor de opvang van oorsnr zo dicht mogelijk bij hun Hand w? 'ke woongebied want nie- lm I d Ml ver van huis en haard verdre- j 3, at is mijn ervaring bij bezoe- 1 gevangenkampen in ex-Joego- I v'en zi slavië. Als wij die mensen vrij kunnen krijgen willen zij het liefst in Bosnië blijven. Nederland is voor hen niet het paradijs. En wie nergens heen kan, mogen wij niet weigeren. Vreemdelin genhaat is de pest van deze tijd." Wat heeft Arie Oostlander in het Euro pees Parlement bereikt? Je ziet dat het in internationale politiek ontbreekt aan een veilige rechtsorde en grensoverschrijdende solidariteit. De gruwelijke gevolgen zien wij dage lijks op de televisie. Als aanvoerder van een parlementsmeerderheid heb ik maand in maand uit actie gevoerd om de Bosniërs beter te beschermen. Zo hebben wij een motie van wantrouwen tegen Lord Owen aangenomen waar door hij niet meer kon functioneren en uit beeld is geraakt. De Amerikanen zijn zich toen actiever voor het bemidde lingsproces gaan inzetten en zijn een harde strategie gaan volgen. Hierdoor werd Sarajevo ontzet en het vliegveld van Tuzla heropend. Slechte politiek kost mensenle vens. U moet dat via volksverte genwoordigers kunnen verande ren! Ik heb gezien hoe nodig pro jecten voor de wederopbouw van het onderwijs in Oost-Europa zijn. Daar heb ik met veel genoegen aan gewerkt. De val van de Berlijn- se muur is voor ons een geweldige positieve uitdaging. Nog nooit hebben wij zoveel voor interna tionale veiligheid, rechtsorde en democratie kunnen doen. Die kans moeten wij dan ook grijpen. Wat heeft het Europees Parlement in de afgelopen jaren zoal bereikt? "In de laatste vier jaar zijn twee duizend wijzigingen door het Eu ropees Parlement in Europese wetsvoorstellen opgenomen. Bij voorbeeld: scherpere normen voor een 'schone' auto, met als resultaat de introductie van onge lode benzine; een verbod op ge bruik van schadelijke hormoon preparaten in vlees en bevorde ring van gelijke kansen voor de vrouw. Overigens, een zichtbaar gevolg hier van is de M/V-aanduiding in perso neelsadvertenties en vergeet de gelijke beloning niet. Hogere veiligheidseisen in de Europese luchtvaart. Goede ga ranties bij de wederzijdse erkenning van diploma's van hoger onderwijs, de financiering van inmiddels razend po pulaire uitwisselingsprogramma's voor jongeren, studenten en aanko mende beroepsbeoefenaren". "Al met al is het de moeite waard om op 9 juni te gaan stemmen. Het zijn overi gens niet alleen de Nederlanders die gaan kiezen. Ruim 270 miljoen mede- Europeanen gaan in deze tweede week van juni naar de stembus. Zorg dat u er ook bij bent. Immers: voordat het Euro pees Parlement beslist, beslist u over het Europees Parlement! Zevenhuizen - Op zaterdag 11 juni orga niseert de diaconie van de Hervormde Gemeente in de Hervormde Kerk in Ze venhuizen een enorm benefietconcert. De opbrengst hiervan zal ten goede komen aan de actie Straatkinderen van de Stichting Dorkas. Deze stichting heeft zich het lot van de straatkinderen aangetrokken en probeert door middel van een aantal projecten in verschillen de landen deze kinderen te helpen. De Hervormde Gemeente Zevenhuizen heeft dit voorjaar al een aantal succes volle acties gevoerd, waaronder de ver koop van oliebollen door met name de jeugd van de gemeente. Met het bene fietconcert hoopt de organisatie het totaalbedrag flink te vergroten. Aan het concert, dat om 20.00 uur begint en ongeveer twee uur duurt, wordt belan geloos meegewerkt door een groot aan tal mensen. Voor de pauze zal Jedidi, een gospelgroep uit Capelle aan den IJssel, een drama- en pantomimespel spelen. Verder zal er een orgel- en trompetspel van onder andere Ben Kra mer zijn. Daartussendoor is er een sa menzang. Na de pauze treedt het Inter kerkelijk gospelkoor El Jakim onder lei ding van Ben Kramer op. Dit koor, be staande uit ongeveer 45 leden, zal de Young Messiah ten gehore brengen. Het koor zal begeleid worden door twee dwarsfluitisten en piano. De kaarten voor het concert, die fl. 7,50 kosten, zijn verkrijgbaar bij aanvang van het concert. Telefonisch bestellen kan ook: 01802- 1281 (Elza van Vliet) en 01802-3784 (Ad van Heijningen). Zevenhuizen - Peuterspeelzaal De Ze ven Dwergen houdt op zaterdag 11 juni het jaarlijkse zomerfeest. Dit jaar is het thema Sesamstraat. In de peuterspeel zaal aan de Dorpsstraat 68 zijn tal van activiteiten zoals vissen, balgooien, verven, kleuren, schminken en er rijdt een paardetram. Verder wordt nieuw en tweedehands speelgoed verkocht. Groente en bloemen zullen tegen lage prijzen te koop zijn en in de eetstand is voor iedereen iets lekkers te vinden. Iedereen (groot en klein) is welkom van 11.00 tot 15.00 uur. Bij de Vierkap wordt aanstaande vrij dag weer een container neergezet voor oud papier. Op vrijdag kan er papier gebracht worden van 15.00 tot 19.00 uur en op zaterdag kan men terecht van 9.00 tot 15.00 uur. Oud Verlaat - De epilepsiecollecte die vorige week gehouden werd, heeft in Oud Verlaat fl. 537,85 opgebracht. De organisatie bedankt alle gevers. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderle, IJsselmuiden; 19.00 uur idem. Oud Verlaat 10.00 uurds. E. Bouman, Scheveningen. Geref. kerk 9.30 uur drs. J.H. v. Dam, 's-Gravenhage; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk, Boskoop. R.K. 10.15 uur communieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00 en 16.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 11.00 uur leesdienst; 19.00 uur ds. R. Kattenberg. Zaterdag 11 juni: dokterC.W. Onder water. Dorpsstraat 196, Zevenhui zen, tel. 01802-1204. Zondag 12 juni: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892- 14085. Het hoogheemraadschap van Schie- land zal vanaf 13 juni tot 15 juli werk zaamheden uitvoeren aan de vaste bruggen op de Middelweg in Zevenhui zen. De twee bruggen die in de Middel- weS liggen, worden geheel vervangen omdat steeds zwaarder verkeer van de weg gebruik maakt. Voorafgaand aan en tijdens de vervanging zullen de Gas unie en andere nutsbedrijven werk zaamheden uitvoeren. Daarom zal deze weg, die de verbinding vormt tussen de Rottekade en het Zuideinde, voor alle verkeer worden afgesloten. De omwo nenden zijn inmiddels over de werk zaamheden ingelicht. Fietsverkeer en voetgangers richting Zevenhuizerplas, Rotterdam-Om moord en fietsverkeer van Rotterdam- Zevenkamp wordt geadviseerd de rou te via de Hennipsloot, Rottekade, Strandweg en Wollefoppenweg te ne men. Voor het andere verkeer raadt het hoogheemraadschap aan de route via het Zuideinde te volgen, de Groeneweg en rechtsaf de Wollefoppenweg te ne men. De omleidingsroute voor door gaand verkeer wordt ter plaatse aange geven. Met de brandweer, het zieken- vervoer en de politie is overleg geweest over de werkzaamheden. Tijdens de bouwvakantie zal de Middel weg weer worden opengesteld en ver volgens weer van 8 tot 15 augustus worden gesloten. Inlichtingen over de werkzaamheden: 010-4537348. nots Zevenhuizen: Dinsdag 28 juni: Oud papier aktie De Eendragt. AMBO: Spelmiddag in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; zwemmen voor 50 plussers elke donderdag t/m 7 juli om 10.00 en 13.30 uur in De Koornmolen; fietsen eenmaal per twee weken op 10 en 24 juni, 8 en 22 juli om 13.30 uur Swanla. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere maandagavond slankclub 20.15-21.00 uur; Iedere woensmiddag 13.30-15.00 uur: knutselen voor de jeugd v.a. 4 jaar. 16, 17 en 18 juni: Volleybal-toernooi; 25 juni: Buurtfeest. Moerkapelle Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.00 uur Wereldwinkel m de Dorpsstraat. Zaterdag 11 juni: Braderie Dorpsstraat. 13, 14, 15, 16 en 17 juni: Fietsvierdaagse; start: 18.15-19.00 uur kantine voetbalvereniging.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5