Straatspeeldag 1994 Otweg Zomer-spektakel Dierenbescherming Boskoop Aktiedag 'open huis' Van 't Hof geprolongeerd Cursus taartversieren Geslaagde voorstelling Waddinxveense balletschool Reünie De Savornin Lohmanschool Kerkdiensten Hart van Holland/15 juni 1994 pagina 13 Zondag 19 juni Afscheid de heer W. Groenendijk Slechts enkele kinderen namen deel aan de straatspeeldag in Waddinxveen. Waddinxveen/Boskoop - In Waddinxveen was slechts een tiental kinderen op de been voor de landelijke straatspeel dag, die vorige week woensdag gehou den werd. De vrijwilligers van de Boog, die een gedeelte van de Chr. Huygenslaan hadden afgezet, verwel komden de kinderen echter met open armen om de gehele middag spelletjes te doen op straat. "Vorig jaar was het 25 graden en toen waren tientallen kinderen," vertelt een van de vrijwilli gers. "Het is jammer dat er nu zo wei nig deelnemers zijn, maar wij maken er een leuke middag van." De spelen waren veelal toepasselijk zoals het spel met de fietsers en auto's. Hierbij werden de kinderen in twee groepen gesplitst: de fietsers en de automobi listen. Luisterend naar een verhaal over het verkeer, moesten zij om de beurt elkaar aftikken en de vrije zones waren respectievelijk de 'fietsenstal ling' en de 'parkeerplaats'. Bij een an der spel, het wandelende zebrapad, moesten de kinderen zo snel mogelijk aan de overkant komen met behulp van stukken zeil die het zebrapad vormden. De middag werd om half vier afgesloten met het uitdelen van ballonnen en auto drop. Veel groter was de opkomst in Bos koop. Daar was de Julianastraat afge zet. "Veel omwonenden hebben van morgen spontaan de vlag uitgestoken," aldus Anja Been van wijkcentrum 't Zuiden. "Daardoor zag het er al vroeg feestelijk uit hier in de straat". Verder waren er lampionnen en ballonnen opgehangen door de organisatie. Deze had gezorgd voor een compleet programma: alle deelnemers kregen bij aankomst een lijstje met spelletjes erop, zoals zaklopen en koekhappen. Deze lijst kon in de loop van de middag afgewerkt worden, maar er waren ook straatspelletjes die zelfstandig ge daan konden worden zoals steltlopen, touwtje springen, bliklopen, hinkelen en hoepelen. "De honderd zonneklep- pen die wij van de landelijke organisa tie hebben gekregen, waren al snel allemaal weg," vertelt Anja Been. "Zo'n grote opkomst hadden wij niet verwacht met dit regenachtige weer. Wij zullen daarom volgend jaar zeker weer meedoen". De straatspeeldag in Boskoop werd door wijkvereniging 't Zuiden een groot succes genoemd. Gevr broedse kippen te leen tegen vergoeding 01793-1386 box met boxkleed 35,-: badstandaard 5,-: aankleedkussen 5,- 01802-2079 aqua-blauw positiebadpak merk: anita 30,- 01802-1192 koelbox 12/220 V 150,-; kampeerkeuken lnol. 3 pits gasstel 50,- 01802-3133 toMKrmVeen°P 25 juni a.s. van 12.00 het \i uur wordt een voorronde van D,rJTend0 (video-games) Kam- ajn jScn P van Nederland gehouden Dp f e assage 23 in Waddinxveen. on n waaraan 200 Power Players ziilion'jtendo~videoSame-gebied mee in "en doen, vindt op 22 en 23 oktober Vonr ,v\stu4io's in Aalsmeer plaats. Drii7A 6 aa,ste 64 finalisten is er een gulden et ter waarde van 50.000 kdi8t^er'andse Nintendo kampioen "en naar friis ee*"» reis voor drie perso- ka dp t °j ^n8eles, om het in Ameri- bm.,, nld aan te binden tegen de 11 thp f1 van cie U.S.A. Info: Nintendo erla"ds B.V., tel. 03402-97142. t.k. lederen bankstel voor een smalle beurs 01802-1513 Waddinxveen - Op 25 juni verleent het 42 leden tellende jeugdkoor van Vox Jubilans uit Waddinxveen, onder lei ding van Jan Mulder, medewerking aan een koor-en samenzang-avond in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. Naast een gevarieerd programma van koorzang en samenzang o.l.v. Fred Mak, zijn er muzikale intermezzi van Jan Mulder op de piano met Kees Alers dwarsfluit. Waddinxveen - De jonge hond 'Fetsje' van de familie Stuut uit Waddinxveen, was de meest belovende jonge hond van de jaarlijkse werkproefdag in het Friese Appelscha. Aan deze dag namen 6 Wette, hounen en 11 Stabijhounen deel. Ex waren ze ven (op de jacht geënte) onderdelen waar de honden aan mee moesten doen. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30uur ds. A.O. Reitsema, Bunschoten; 16.30 uur ds. H.G. Zomer, Spakenburg. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur dr. A. v. Haarlem, Amersfoort; 17.00 uur ds. J.C. de Moor, sow-dienst Ontm. kerk. Boskoop V.P.G.: Ds. D. peters, Alphen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur idem, gez. dienst geref. kerk. De Stek 9.30 uur ds. L. v. Nieuwpoort. Chr.Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Peter Paauw. Geref. kerk 9.30 uur ds. A C. Lange- dijk, Den Haag; 18,30 uur ds. R. de Reuver, gez. dienst geref. kerk. Boskoop - Op zaterdag 25 juni organise ren IJsclub Otweg en Kanovereniging 't Schouwtje voor de eerste keer "Het Otweg Zomerspektakel". Beide vereni gingen werken samen aan dit sportief en gezellig spektakel op en rond de ijsbaan aan het Paddegat. Iedere be langstellende is welkom om deel te ne men aan de evenementen of als toe schouwer het spektakel bij te wonen. Tussen 10.00 en 13.00 uur kan gestart worden voor een fietstoertocht in de omgeving van Boskoop. De afstanden zijn 15, 30 en 50 kilometer. De tocht voert door het prachtige weideland schap richting Alphen aan den Rijn. Om 12.00 uur start het kano-spektakel. Burgemeester Spros zal op ludieke wij ze hiervoor het officiële startsein ge ven. Speciaal voor deze dag wordt de ijsbaan onder water gezet en ontstaat er een prachtige gelegenheid om op een veilig manier kennis te maken met de kanosport. Er wordt een parcours uitgezet met tal van typisch Boskoopse hindernissen. Een kronkelig smal sloot je, een laag bruggetje en een omgeval len boom zijn zoal de obstakels die genomen moeten worden. Iedereen kan tegen een geringe vergoe ding in een kano stappen en onder des kundige leiding de eerste peddelslagen maken en vervolgens het parcours af leggen. Tot 16.00 uur liggen een twaalf tal boten waaronder een aantal twee persoons klaar. Tegen 15.00 uur komt de Harmonie Ex celsior het Zomer-spektakel opluiste ren. Zij zullen bij de kantine van de IJsclub Otweg een middag-concert ge ven terwijl de deelnemers aan het eve nement op het terras kunnen neerstrij ken. Omstreeks 16.00 uur wordt de barbe cue aangestoken en kan iedereen genie ten van een hapje en een drankje. Voor het zien van de voetbalwedstrijd Ne- derland-België hoeft men niet naar huis, voor de nodige TV toestellen is gezorgd. Voor informatie kan men zich wenden tot Arie Cees de Jong, 01727-14157 of Henk Jan Dokter, 01727-13247. Boskoop - Tijdens de algemene leden vergadering van de Dierenbescher ming Boskoop zijn aan de trainers Evert en Bertha Stuut officieel de jas sen overhandigd, die zij tijdens de trai ning zullen dragen. De jassen zijn reuze handig omdat ze zowel in de zomer als in de winter gebruikt kunnen worden. De trainers zetten zich al ruim een jaar in voor mensen die wat met hun hond willen doen. Er kunnen mensen meedoen met pups (vanaf 12 weken), jonge en volwassen honden. Er wordt dan getraind in het "Gouwebos" op diverse dagen in de week, dit is afhankelijk van de leeftijd en eventuele problemen. Door een spe ciaal systeem kan er op elk willekeurig moment gestart worden met de cursus; door deze regeling kan elke hond in zijn eigen tempo werken, zodat hij niet wordt opgehouden door honden die langzamer leren. Er zijn groepen voor beginners en ge vorderden. De training loopt goed. Vo rig jaar is begonnen met twee groepen van ieder vier honden. Dit aantal is inmiddels uitgegroeid tot zes groepen van gemiddeld zes honden. De Dierenbescherming Boskoop is op zoek naar mensen die willen helpem met bijvoorbeeld de administratie of het geven van hondentraining. Na een interne opleiding kan men dan voor de groep komen te staan, al dan niet onder begeleiding. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Bertha, telefoon 01828-31917. Waddinxveen-Gouda - Wegens groot succes zal de "Aktiedag Open Huis", die zaterdag 11 juni door de makelaarskan toren Van 't Hof B.V. te Gouda, Alphen a.d. Rijn, Zoetermeer en Waddinxveen, gehouden werd, geprolongeerd wor den. Wederom is gebleken dat deze formule bij een groot publiek aanslaat. Bij totaal zo'n 125 woningen konden geïnteres seerden zonder afspraak vooraf, naar binnen lopen om een kijkje te nemen. Vele enthousiaste aspirant kopers heb ben van deze vrijblijvende manier van huizen bekijken gebruik gemaakt. Vele tientallen geïnteresseerden ver voegden zich na de bezichtigen op het makelaarskantoor om zich nader te la ten informeren omtrent de vele aspec ten verbonden aan het kopen van een woning. O.a. woonvergunningen, ge meentegarantie en financieringen kwa men vele malen ter sprake. Een flink aantal transacties is tot stand gekomen, terwijl vele interessante con tacten zijn gelegd. Van 't Hof Makelaardij B.V. heeft beslo ten om deze drempelverlagende aktie wegens succes te herhalen. Waddinxveen - Op zaterdag 25 juni wordt er een (gratis) demonstratie 'taartversieren' gehouden in het zalen centrum 'Het Nieuwe Trefpunt' aan de Stationsstraat in Waddinxveen, van 10.00 tot 17.00 uur. Op deze dag kunnen geïnteresseerden kennismaken met alle technieken van het opmaken van taarten; het gebruik van materialen, temperaturen e.d. Na deze kennismaking volgt een cursus 'taartversieren'. Demonstratrices zijn Aida Petroniiiaen Patricia Livingstone. Aida Petronilia, geboren op Curagoa, en woonachtig in Rotterdam, heeft de basistechnieken van haar moeder ge leerd en behaalde in 1980 op Cura^oa haar diploma 'taartversieren', alvorens naar Nederland te komen. Al snel werd zij ontdekt als iemand die de kunst van het werken met suiker goed verstaat. Aida is gespecialiseerd in het ontwer pen en het maken van taartversierin gen en aandenken van suiker. Zij ver zorgt de cursussen. Patricia Livingstone, geboren op Cura- qoa en woonachtig in Waddinxveen, heeft haar Amerikaanse moeder veei taarten zien bakken en versieren en kent de kneepjes ervan. Patricia, sinds 1979 in Nederland woonachtig, heeft samen met Aida de vennootschap on der firma gevormd "Sweet Creations". Beiden hopen dat moeders, vaders die graag feestelijke kinderverjaarstaarten maken en alle anderen die van bakken houden, de stoute schoenen aantrek ken en zaterdag 25 juni vrijhouden om naar Het Nieuwe Trefpunt komen. In de grote zaal van de Goudse schouw burg gaven ongeveer 150 leerlingen van balletschool Marcella uit Waddinxveen vorige week zaterdag een geslaagde voorstelling. Voor de pauze dansten de leerlingen van vier tot twaalf jaar 'Op zoek'. Bij dit onderdeel werden ver schillende dansen met elkaar verbon den door de zoekende meisjes: Debbie, Frederique, Soraya en Loren. Het was een kleurrijk geheel waarin muizen, kabouters en balletpoppen elkaar in snel tempo opvolgden. Na de pauze werd de voorstelling verzorgd door de leerlingen vanaf twaalf jaar. 'Les filles en blanc' op muziek van Offenbach was het openingsstuk, waarin gedanst werd op spitzen. Het klassieke ballet werd afgewisseld met tapdance, moderne dans en jazzdans. Femke Marcar dans te haar solo 'Communication' en het slot bestond uit een ballet op muziek van Verdi met een pas de deux door Bianca Groenewegen van der Weiden en Marnix Godschalk. Tijdens de finale waren alle dansers opnieuw te zien en daarmee was een einde gekomen aan een geslaagde voorstelling. Waddinxveen - Omdat de Savornin Lohmanschool gaat fuseren met de Groen van Prinsterer school en de Wil lem van Oranjeschool, wordt op vrij dag 24 juni door De Savornin Lohman school, Wingerd 45 te Waddinxveen, een reünie gehouden. Van 19.30 tot 22.30 uur zijn alle oud-leerlingen, oud leerkrachten, oud-MR-leden en oud- Commissieleden van harte-welkom. Ook ouders die in het verleden op één of andere wijze actief zijn geweest op De Savornin Lohmanschool zijn wel kom. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot mevrouw Boelhouwer of mevrouw van Schoneveld, telefoon 01828-13786 of 16330. Met ingang van het nieuwe cursusjaar gaat de heer W. Groenendijk lesgeven op de lokatie aan de Oranjelaan. Op donderdagavond 16 juni is er in De Savornin Lohmanschool een receptie. Ouders en oud-leerlingen kunnen dan afscheid nemen van de heer Groenen dijk. De receptie is van 19.30- 21.00 uur.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13