nodig Veel onduidelijkheid over huurverhoging |M| juni Vaderdag: let op de speciale aanbiedingen in deze krant! 0 ciööo INTRODUCTIEPRIJS vanaf woensdag 15 juni Wit u iemand die geslaagd is op unieke wijze feliciteren? Lezing over Bentveld Minister Andriessen reikt Ondernemers prijs Waddinxveen uit [Koegekte (op 17 en 18 juni [Gemeente zorgt niet [meer voor marktafval Reünie Savornin I ohmanschool 'Huurtelefoon' staat roodgloeiend 's Lands Beste pak 1 liter 3W De goed koopste verse halfvolle melk van Nederland. kan 'n het Hart van holland van 22 juni! °0r meer informatie: Pagina 10 17e jaargang nummer 567 15 juni 1994 makelaardij o.g. Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 NVM (geldig t/m 18 juni '94) Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01S92-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk Benthuizen - Op 16 juni organiseert Historische Kring Benthuizen de al gemene ledenvergadering in vereni gingsgebouw de Bron aan de Dorps straat. Op deze avond, die om 19.30 uur begint, wordt tevens een lezing gehouden over het plan Bentveld. Dit alternatieve plan voor het Bentwoud wordt na de pauze aan de orde ge steld door de heer D. v.d. Eijk. Waddinxveen - Op 22 juni zal de mi nister van Economische Zaken, de heerdr. J.E. Andriessen, de Onderne mersprijs Waddinxveen uitreiken in tietauditorium van Volvo Bedrijfswa gens Nederland B.V. te Waddinx veen. Op vrijdag 17 en zaterdag 18 juni wordt de tweejaarlijkse Nationale Rundvee Manifestatie gehouden. Dit koeienevenement vindt plaats in de Veemarkthallen in Utrecht. Meer dan veehouders strijden met hun koe om de titel 'Algemeen NRM-kam- pioen 1994'; Op zaterdag tonen bo vendien Ki-organisaties hun produk- tenen op vrijdag worden veertig top- dieren geveild en is er een vakbeurs. Inlichtingen'. Pauline van Heijster (085-861442). Ipjnwoude - Voortaan moeten alle I marktlui zelf zorgen voor de afvoer I in afval dat geproduceerd ll'ordt tijdens de markt. De maatre- die per 1 juli ingaat, is vorige jptek aangenomen door de gemeen- d. De gemeentereiniging zorgde I oorheen voor het opruimen van het ''Uil. maar de kosten (bijna 50 dui- i gulden per jaar) drukken te I «aar op het budget. Daarom is be- l'Oten de marktkooplieden zelf hier- Iïoor 'e laten zorgen. De maatregel Ipdtvoor alle markten in Rijnwoude I ''alle betrokkenen worden schrifte ik in kermis gesteld. Ipaddinxveen-Op vrijdag24 juni is er fat reünie in de Savornin Lohman- |schooi v an 19.30 tot 22.30 uur. -* oud-leerlingen, oud-leerkrach- oud-MR-leden en oud-commis- r zijn van harte welkom. I °or meer informatie kan men bel- 5 mevrouw Boelhouwer, telefoon J"128-13786 of mevrouw van Sehone- telefoon 01828-16330. Tiende braderie Moerkapelle Mnp»rkar»p»llf» - "AIc wii Hit t */*=»<=»»- harl. Moerkapelle - "Als wij dit weer had den mogen bestellen, dan hadden wij het gedaan". Iedereen die deel nam aan de tiende braderie in Moer kapelle was uitermate tevreden afge lopen zaterdag. Onder een blauwe hemel met slechts enkele wolkjes waren vele kramen te vinden en di verse activiteiten voor kinderen. Die waren, zoals ieder jaar, gratis. Zo was er een springkussen, een draai molen en er werden suikerspinnen gemaakt. Verder konden de kinde ren mee met een treintje en er liep de hele dag een robot rond die twee meter groot was. De activiteiten wa ren te vinden in de Dorpsstraat en in de Moerdijkstraat. Omdat de braderie voor de tiende keer gehouden werd, hadden de sponsors van de braderie voor een bijzondere actie gezorgd. Er werden de hele dag tientjes uitgedeeld. "Ik stelde vragen aan de bezoekers," al dus Koos van Marie, die de tientjes uitdeelde. "Bijvoorbeeld hoeveel een speciale kop en schotel voor va derdag bij Van Dorp kost. Degenen die het goede antwoord gaven, ont vingen tien gulden". Door deze actie, het zonnige weer en de diverse aan biedingen, kan teruggekeken wor den op een geslaagde braderie. Per 1 juli worden de huurbedragen van veel woningen in ons land ver hoogd. Veel huurders weten niet waar zij aan toe zijn bij deze jaarlijkse huurverhoging en daarom regent het bij de Huurderslijn van de Woon bond telefoontjes. Omdat de maxi male huurverhoging 6% bedraagt, bellen veel huurders over het voor stel dat zij hebben gekregen: de ver hoging varieert van 0 tot 6%. Opval lend is dat ook veel particuliere ver huurders de Woonbond bellen met vragen over het percentage waarmee de huurprijs dit jaar mag worden ver hoogd. De Woonbond wil door goede voorlichting de onduidelijkheden onder huurders zoveel mogelijk weg nemen. De verwarring lijkt met name veroor zaakt te worden door de discussie over het huurbeleid die in de media is gevoerd. Er zijn verschillende per centages genoemd die betrekking hebben op verwachte huurstijgin- gen, verwachte gemiddelde huurstij- gingen en de verplichte gemiddelde huurstijging voor sociale verhuur ders. Ook het verschil tussen sociale en particuliere verhuurders roept vragen op. Alleen voor sociale ver huurders geldt per 1 juli aanstaande de verplichting om voor het totale woningbezit een gemiddelde huur- verhoging te realiseren van 4,25 Vorig jaar was dat 4,75%. De vragen die huurders over de huurverhoging stellen aan de Woon bond hebben betrekking op allerlei aspecten, zoals: Hoe hoog is het wet telijke maximumpercentage van de verhoging? Is een huurverhoging mogelijk als je pas een maand huurt? Is het percentage in de particuliere sector gelijk aan die in de sociale sector? Mag over een garage ook huurverhoging worden berekend? Hoe kun je berekenen of een huurver hoging leidt tot een huurprijs die hoger is dan de wettelijk toegestane maximum en welke onderhouds klachten rechtvaardigen het weige ren van de huurverhoging? Voor vragen kunnen huurders zich wenden tot het spreekuur van de huurdersorganisaties. Is zo'n spreekuur er niet, dan kan de Woon bond gebeld worden. Via een spe ciaal aan de huurverhoging gewijd nummer van het woonbondblad Huurwijzer en via folders geeft de Woonbond informatie. Het telefoon nummer, dat vijftig cent per minuut kost, is 06-910 910 98. De Woonbond is bereikbaar op werkdagen van 10.00 tot 13.00 uur en op dinsdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. Meer over de huurverhogingen op pagina 7. h ovens MAKfil.AAH

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1